Autor Tema: Kupovina Karoqa - odabir opreme  (Pročitano 3008 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže djordje48

Odg: Kupovina Karoqa - odabir opreme
« Odgovor #45 poslato: 20. Nov, 2019. 11:52 »
Ja licno ne volim adaptivni tempomat i ne volim asistente u voznji sem blind spot detekcije :-X
ali zato moram da imam 5 patosnica u gepeku =)) :))

Van mreže toleander

Odg: Kupovina Karoqa - odabir opreme
« Odgovor #46 poslato: 20. Nov, 2019. 12:42 »
Da li mi se isplati uzimati adaptivni tempomat ako sam samo u gradu i nije dsg već manualac?
Ne bih se bas slozio s tobom za adaptivni tempomat. Ako ides na duzi put autoputem gde svakako provedes preko 90% vremena u 6oj brzini onda ti je svejedno da li je manuelni menjac ili DSG.
Za gradsku voznju zaista ne vidim poentu adaptivnog tempomata, ja ga imam (i DSG) pa ga jako retko koristim.

Sa druge strane, ja bih, licno, pre birao grejanje sedista od virtuelnog kokpita (a imam oba na autu), ali to je bas licna preferencija, sta ti mislis da ce ti vise prijati.
  • Vozi: Škoda Kodiaq L&K 2.0 TSI 4x4 DSG 2019

Na mreži Vladapetr

Odg: Kupovina Karoqa - odabir opreme
« Odgovor #47 poslato: 20. Nov, 2019. 13:46 »
U gradu bi adaptivni tempomat bio majka Mara, da je kultura vožnje malo drugačija. Minimalno rastojanje koje drži je dovoljno za barem 2 stručnjaka da se uvale izmedju, pa se vožnja pretvori u cimanje.
Na magistralnom putu je adaptivni tempomat najkorisniji, dešavalo mi se da po bosanskim gudurama vežem i po par km bez pipanja gasa ili kočnice. No, tu su promene brzine značajne i sa manuelnim menjačem ne bi imalo smisla.

Za razliku od adaptivnog tempomata, grejanje sedišta i virtuelni kokpit su već lične preferencije. Npr kokpit meni mnogo dodaje izgledu i osećaju, nisam imao predstavu koliko sve dok pre mesec dana nisam seo u Kodiaqa sa standardnim kokpitom. Bukvalno kao da je 10 godina stariji, strašno
Plus varijanta koju često koristim kad sam u nepoznatom gradu, pa navigaciju izbacim na kokpit i ne moram stalno da skrećem pogled.
Naravno, ko se nije navikao na digitalca njemu ova razlika ne igra ulogu niti je može pojmiti, ali ja sam npr prelomio ka Kodiaqu kao definitivnoj opciji odmah nakon što sam seo za digitalnu tablu. Bukvalno su mi ostale opcije u izboru delovale kao praistorija

Grejanje sedišta na prethodnom autu nisam upalio 2 puta, videću da li će ovde biti više potrebe jer su sedišta kožna. Ventilacija mi je, pak, pod obavezno otkako sam je probao.
  • Vozi: Škoda Kodiag RS 2.0 TSI

Van mreže 9800proZapočeo temu

Odg: Kupovina Karoqa - odabir opreme
« Odgovor #48 poslato: 20. Nov, 2019. 16:05 »
Pod ventilacija na kraju misliš na šta?
I kakva je digitalna po suncu?
  • Vozi: Ford Focus mk1 1.8 16V karavan

Van mreže toleander

Odg: Kupovina Karoqa - odabir opreme
« Odgovor #49 poslato: 20. Nov, 2019. 16:24 »
Ventilacija prednjih sedista. Koliko ja znam, nema te opcije na Karoqu, a slazem se sa Vladom, ja je nisam gasio od letos, od kako sam preuzeo auto. :D

Ekran digitalne ima prilicno jako osvetljenje, nije mi ni najmanje smetalo sunce.
  • Vozi: Škoda Kodiaq L&K 2.0 TSI 4x4 DSG 2019

Van mreže 9800proZapočeo temu

Odg: Kupovina Karoqa - odabir opreme
« Odgovor #50 poslato: 20. Nov, 2019. 16:36 »
Ah, to nema, istina. Sportska sjedala su kao Thermoflex ili šta već pa valjda bolje dišu od običnih.
  • Vozi: Ford Focus mk1 1.8 16V karavan

Van mreže 9800proZapočeo temu

Odg: Kupovina Karoqa - odabir opreme
« Odgovor #51 poslato: 29. Nov, 2019. 13:51 »
Ljudi, auto je danas zakaparen.
Quartz Grey, 1.0tsi Style, manualac.
Dodatno: sportska sjedala i volan, digitalni kokpit, stražnja kamera, dvostrana podnica i grijane mlaznice.
Čeka se cca do 120 dana, kažu možda i prije jer se 1.0tsi valjda više proizvodi.
Cijena tu u HR cca 23800€.
Kad stigne javim.
  • Vozi: Ford Focus mk1 1.8 16V karavan

Van mreže djordje48

Odg: Kupovina Karoqa - odabir opreme
« Odgovor #52 poslato: 29. Nov, 2019. 14:19 »
Bravo! :bravo: sad vidim, pa kod nas ni ne moze da se poruci 1.0 TSI u stzle opremy

Van mreže fobia24

Odg: Kupovina Karoqa - odabir opreme
« Odgovor #53 poslato: 29. Nov, 2019. 16:01 »
Preliminarne čestitke sada, a konačne kad stigne!  beer1

Van mreže 9800proZapočeo temu

Odg: Kupovina Karoqa - odabir opreme
« Odgovor #54 poslato: 29. Nov, 2019. 16:06 »
Hvala. Da nema 1.0tsi u Style paketu neznam šta bi uzeo. Ambition sa malo opreme skuplji od Style a 1.5tsi Style mi je ipak bio previše love.
  • Vozi: Ford Focus mk1 1.8 16V karavan



Pretraga foruma [Google]