Autor Tema: Karoq, farovi magle, kondenzacija  (Pročitano 9945 puta)

0 članova i 5 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže Super 20

Odg: Karoq, farovi magle, kondenzacija
« Odgovor #45 poslato: 27. Jan, 2021. 12:07 »
To sto se ova situacija desava i na automobilima drugih proizvodjaca, ne treba da nas interesuje. Meni je ovo treca Skoda (Oktavia 2, Superb2 i sada Superb3) i na predhodna dva auta mi se ovo nije desavalo. Kod Superb3 mi se desava. I ne osusi se kada su ukljuceni farovi vec ostane zamagljeno na donjem delu fara. Oov se desava kada je hladnije napolju. Ne zelim na autu koji sam plati toliko, da razmisljam da li ce se nesto iskomplikovati i preci u ozbiljniji kvar kada istekne garancija (novi far je preko 80000 dinara) tako da treba insistirati na zameni dok god ne rese ovu pojavu.

Meni se na Superb 3 desilo par puta da se zamagli far. Reklamirao sam jer je auto bio u garanciji (slikao far) i rekli mi da je to normalno i naravno nikakvu promenu nije bilo rec. Mada kod mene se to desilo maximum 3 puta i sledeceg dana je sva "vlaga" nestajala tj nista se ne moglo videti da je far maglio. Zato sam morao i da ga slikam za da bih mogao da pokazem u servis na cega se zalim. Tako da...ako ne propusta previse vode i ostaje na malo maglenja tesko da ce vam neki servis menjati far vec ce reci da je to "normalno" i prihvatljivo. Pre Superba vozio sam novo Ford Focus 2009g i nikada nisam video na njega da magli far. Isto iako nije tema za 7 godina i 85k km nikada focus nije potrosio gram antifriz a Superb zna svremna na vreme malo sitno da popije. Znam da tema nije antifriz ali sam hteo da kazem da nekako kvalitet auto se malo spusta. To je kako je, mada slazem se kako su podigli cena auta i Skoda nije Skoda sto je bila do pre 5 godina sramota je da se ovo desava. Da je rec o jeftinijem auto pa hajde da covek i kaze ok.
  • Vozi: Superb

Van mreže Maksimus

Odg: Karoq, farovi magle, kondenzacija
« Odgovor #46 poslato: 27. Jan, 2021. 12:20 »
Jesi menjao pumpu za vodu?
Strada ore velikog servisa kod bukvalno svakog novog 2.0 tdi-a,verovatno ti je ona zasluzna za to gubljenje antifriza da znas.

Van mreže zoranius

Odg: Karoq, farovi magle, kondenzacija
« Odgovor #47 poslato: 27. Jan, 2021. 12:40 »
I meni su rekli da je normalno, ali što se kaže Ćeraćemo se još. Kako god, meni ovo na slikama posle 45 minuta vožnje sa upaljenim farovima nije normalno.
  • Vozi: Superb 2.0TDI Ambition +

Na mreži observer

Odg: Karoq, farovi magle, kondenzacija
« Odgovor #48 poslato: 27. Jan, 2021. 13:31 »
Samo da ne bude kao meni nekad davno na Fiatu Punto, kada sam morao da izbusim rupice na kucistu fara i tako resim problem kondenzacije...

Sto se tice antifriza, dok sam imao Polo 1,6 TDI, nivo je znao da padne cim ga dospem preko minimuma, pa sam ubrzo i prestao da dosipam (auto je imao samo 6 meseci). Na redovnim servisima niko nista nije primecivao niti predlagao da radimo a ja sam ga tako vozio 10 godina, do 125.000 km.
  • Vozi: VW Golf 7 1.2 TSI Trendline 2017

Van mreže Super 20

Odg: Karoq, farovi magle, kondenzacija
« Odgovor #49 poslato: 27. Jan, 2021. 14:04 »
Jesi menjao pumpu za vodu?
Strada ore velikog servisa kod bukvalno svakog novog 2.0 tdi-a,verovatno ti je ona zasluzna za to gubljenje antifriza da znas.

Sto bi menjao vodnu pumpu,auto ima 51k km. Plus ne gubi konstantno antifriz,moze i dve godine uopste da ne izgubi za trece godine da vidis da fali recimo 250ml. On je najvise popio kada je bio nov, ne stariji od 6 meseca i kada sam ga odneo na servis ,samo su dopunili mozda pola litro pred mene i to je bilo to. Sada je cak i dobar u poredjenje kada je bio bas NOV. Malo me je to tada iznerviralo posto sam poredio sa fokusom kojim sam imao ranije i koji za 7 godina ni gram nije izgubio,niti maglio farove, niti imao neki cvrcak... Ma toyota aygo koji ga vozim u grad nikada ni gram nije potrosio ni ulje ni antifriz. Al dobro uglavnom sam zadvoljan Superbom i kada bih se vratio u 2016, opet bi ga njega odabrao.
  • Vozi: Superb

Van mreže Maksimus

Odg: Karoq, farovi magle, kondenzacija
« Odgovor #50 poslato: 27. Jan, 2021. 14:08 »
Meni je crkla cini mi se na manje od 70k,zato pitam posto im nije strano da odu na bas malim kilometrazama.
A manifestuje se tako sto dize temepraturu(cesce) ili gubi antifriz.

Van mreže nidza

Odg: Karoq, farovi magle, kondenzacija
« Odgovor #51 poslato: 02. Feb, 2021. 19:40 »
Opel Ascona 1988g 1.6 benzin
H4
auto vožen 1990. i 1991. godine
Kako si pobogu mogao ovde da vidiš bilo kakvo zamagljenje?

Prvo ta stakla su debela ko mali prst, a pritom zamućena fabrički.
  • Vozi: Škoda Octavia RS230 2017, Škoda Octavia 1.5 TSI Style 2021

Na mreži Baltazar

Odg: Karoq, farovi magle, kondenzacija
« Odgovor #52 poslato: 02. Feb, 2021. 19:43 »
Taj far sigurno nije maglio.
  • Vozi: Škoda Rapid 1.2 tsi 2014

Na mreži dixon

Odg: Karoq, farovi magle, kondenzacija
« Odgovor #53 poslato: 02. Feb, 2021. 19:59 »
Ovaj far nije maglio, nije debeo kao prst, nije zamućen... Lešina od auta inače, matora zafira (govorim generalno, moja je lepo održavana i pažena ali je lešina kao model a plus što je opel ). X puta hladno-toplo, garaža, ali 98% vremena bio napolju (dosta puta je stajao par sati pa ponovo vožen zimi tako da priče o tome da ne vidim jer odem u stan padaju u vodu...)

[SPOILER=far zafira a][/SPOILER]

Van mreže Joker

Odg: Karoq, farovi magle, kondenzacija
« Odgovor #54 poslato: 02. Feb, 2021. 20:27 »
@nidza
Nisam ja konstruktor farova, ja samo konstatujem da ni na jednom autu do sada mi farovi nisu maglili. Pre kamiqa sam imao Suzuki SX4 isto se farovi nisu maglili. Pre njega punto 2004. zatim stilo itd.
Ako treba staklo da bude debelo kao prst, a ne znaju da naprave drugačiji far a da se ne magli onda neka bude takav  =))
  • Vozi: Kamiq Ambition 1.0 TSI 85KW DSG 2020

Na mreži hakkler

Odg: Karoq, farovi magle, kondenzacija
« Odgovor #55 poslato: 02. Feb, 2021. 23:23 »
Miješate kruške i jabuke...

Halogeni far sa halogenom žaruljom koja se 5x više grije vs led fara...

Na O1 sam zamagljeni p.desni far oborenim nb laserom posušio za 12 minuta

On topic...sitnica.. informacija iz ovlaštenog (majstora koji šarafi po autima ne od ovih u kravatama) i čovjeka koji se bavi ugradnjom farova..leća i općenito elektronike i svjetlosnih elemenata.

Ugl.vlasnici novih O3fl npr modela u led varijanti kojima je došlo do jačeg zamagljenja  tipa kapljice iznutra koje niti led žarulja niti ozračnik ne osuši pa su samim time uspjeli ostvarit pravo na zamjenu na far..na vozilima koja su stara neka i po tri mjeseca..i manje. Ako su kupljena nova u ovim zimskim mjesecima.

Problem je u gornjim dijelovima farova koji jednostavno "šprungiraju". Oku nevidljivo na prvi pogled.

E sad..da li od vibracija ili vremenskih utjecaja toplo/hladno ..sunce..kiša..vlaga itd ili je jednostavno problem u proizvođačima farova koji su na uštrb krajnjeg korisnika izgleda promjenili diht masu koja drži "vakum" stakla/plastike od fara i ona jednostavno "ne radi". Nego je prekruta..i samim time dolazi do mikropucanja dovoljnih za ulaz kondenzata tj vlage...zamagljivanja.

Kolega je i na rapidu mijenjao (oem xenon) radi te vlage..(1x garancija) a i posle je pojačavao taj low xenon pa je samim tim i kod ugradnje dobio drugačiju diht masu..koja dihta ali isto tako i "radi" koliko je potrebno ali i zadržava vakum fara pa jednostavno nema magljenja.

I po ntni put..svi u vag grupaciji imaju taj problem u zadnje vrijeme sa zamagljivanjem u led farovima..a bogme i bmw nije pošteđen.

Pravilo..kako vam je grah pao...

Jedino još nisam naišao na takav text na meci..

a nhf auti su auti..al meca je meca

Na mreži dixon

Odg: Karoq, farovi magle, kondenzacija
« Odgovor #56 poslato: 02. Feb, 2021. 23:46 »
Аман људи, ствар је у томе да халогени није маглио уопште у томе је реч. Не може се причати о грејању лед и халогене јер се то испољава тек кад се ауто укључи и одради. Та прича о грејању једино има смисла да је ситуација оваква: сви фарови магле (халогени, ксенон, лед) и онда у зависности од технологије неки греју више па брже та влага нестане. Али халогени не магле уопште сем кад немају неки проблем па некуда улази вода или влага... Говорим из личног искуства, можда су неки халогени маглили некоме па причате из свог угла али не бих рекао јер нисам нигде на паркингу видео халогени фар да замагли на аутима на паркингу...
Такође на суперб мк3 ксенон магли (пс се брже осуши од лед јер греје) док на супербу мк2 не магли уопште...

Van mreže Maksimus

Odg: Karoq, farovi magle, kondenzacija
« Odgovor #57 poslato: 03. Feb, 2021. 10:13 »
Evo u nedelju uvece sam dosta vozio,bila kisa a posle i susnezica,hladno vreme.
Izadjem iz auta,farovi zamagljeni uz liniju dnevnih svetala(xenon far).
Ujutru ni traga od kapljica i sl,ali pricati da je potpuno normalno da svaki far magli jednostavno nije tacno,ni jedan drugi auto mi nije imao zamagljene farove,ni sa xenon ni sa halogenom sijalicom.

Na mreži observer

Odg: Karoq, farovi magle, kondenzacija
« Odgovor #58 poslato: 03. Feb, 2021. 12:02 »
Imao si sreće :)
Meni samo na Stojadinu i Polu nije maglio far :D
Na Puntu II sam bušio dodatne rupe na kućištu fara da bi brže isparavala vlaga.
Na Fabiji se ne sećam ali se nisam uzbudjivao, low budget auto, čemu frka.
Na Golfu mi se zamaglio par puta leti kada bih ga prao hladnom vodom.
Kondenzacija je normalna pojava kada se sretnu dve vazdušne zone sa različitim temperaturama. I tu se ne može ništa uraditi, osim da se pojača ventilacija kako bi se temperatura što pre izjednačila i višak vlage što brže ispario.
  • Vozi: VW Golf 7 1.2 TSI Trendline 2017

Van mreže zoranius

Odg: Karoq, farovi magle, kondenzacija
« Odgovor #59 poslato: 03. Feb, 2021. 13:22 »
Može ko šta hoće da priča, ali to nije normalno. A naročito nije normalno da daš 20 i više hiljada evra i da se to dešava. Plus se ranije nije dešavalo tako da nema šanse da me iko ubedi da tako treba. Kad prođe garancije pa zbog magljenja počne vlaga da pravi probleme ne samo faru nego i ostaloj elektronici a novi far 700 evrića da vidiš veselja.
  • Vozi: Superb 2.0TDI Ambition +



Pretraga foruma [Google]