Autor Tema: Motor nema snagu i neravnomeran rad  (Pročitano 10671 puta)

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže NesasZapočeo temu

Motor nema snagu i neravnomeran rad
« poslato: 17. Nov, 2013. 17:34 »
Hitno ....
Imali neko iskustva sa kad ode stapna bombina na 1.2 htp na fabiji . Pre pola sata mi se u voznji desi kvar, motor izgubi snagu, radi ko traktor, i kad mu dajem gas on ne prima i kad krene da povecava broj obrtaja to je usporeno, a upalila se i ona kontrolna lampa kad nesto nije u redu sa sagorevanjem. Ovako slicno radi motor kad ode stapna bombina na kliu al posto ima 4 moze covek da se preveze bez slepanja. Ja nisam mogao. Kako radi 1.2 htp motor kad ode bombina, svecica, mozda i lamba sonda ima li ko iskustvo.
Ima li ko iskustva sa servisom Ninic u Mirjevu.  Hvala

Van mreže vlada320

Odg: Motor nema snagu i neravnomeran rad
« Odgovor #1 poslato: 17. Nov, 2013. 19:44 »
Preporuka je ne voziti nikako 1.2 HTP na 2 klipa, moze doci do teskog ostecenja motora. Vise majstora mi je potvrdilo da je bobina slaba tacka kod tog motora i da bi je uvek trebalo imati u rezervi.
Cudim se da niko do sada na forumu nije pisao o problemima sa bobinom na ceskim motorima (1.2 HTP i 1.4 MPI)
Za one koji ne znaju, motor 1.2 HTP pravi se u Skodi za ceo Volkswagenov koncern, nema veze sto na njemu pise VW ili Seat.
  • Vozi: Mercedes B180 w245 / ex Fabia mk1 1.4 16v

Van mreže NesasZapočeo temu

Odg: Motor nema snagu i neravnomeran rad
« Odgovor #2 poslato: 17. Nov, 2013. 20:35 »
Hvala, valjda nisam ostetio motor.Radio je na leru dok sam ga slepao od ade do Mirjeva, sutra cu proveriti bombine, pa javljam, poz
« Poslednja izmena: 17. Nov, 2013. 20:42 Nesas »

Na mreži djordjebg

Odg: Motor nema snagu i neravnomeran rad
« Odgovor #3 poslato: 17. Nov, 2013. 22:28 »
Moze da bude i  do klapne gasa.

Van mreže NesasZapočeo temu

Odg: Motor nema snagu i neravnomeran rad
« Odgovor #4 poslato: 17. Nov, 2013. 22:40 »
Prvo bombine, pa dalje. Kome se to desilo  odmah bi prepoznao na osnovu rada motora. Hvala

Van mreže djordje cacak

Odg: Motor nema snagu i neravnomeran rad
« Odgovor #5 poslato: 18. Nov, 2013. 08:47 »
Bez uvrede ali nemoze motor ovako da se ponasa zbog klapne,ako radi kao traktor onda je sve jasno.Nadji od nekoga polovnu bobinu i odmah probaj da se nemucis po servisima.
  • Vozi: Fabia 1.4 MPI 8v 200 god

Na mreži djordjebg

Odg: Motor nema snagu i neravnomeran rad
« Odgovor #6 poslato: 18. Nov, 2013. 09:28 »
Nemam sta da se vredjam ja nisam automehanicar, kazem samo da se kvar klapne ispoljava katastroficno po rad motora, iz licnog iskustva.

Van mreže NesasZapočeo temu

Odg: Motor nema snagu i neravnomeran rad
« Odgovor #7 poslato: 18. Nov, 2013. 09:45 »
Kasnije ih skidam, renou sam menjao . One kad odu smrde na paljevinu, na nekim pukne onaj gumeni deo stonaleze na svecicu, a ako ne primetim tako skidacu svecice, koja je masna . Necu ga paliti dok ne nadjem kvar. Da ne rizikujem prezupcavanje, poz

Van mreže djordje cacak

Odg: Motor nema snagu i neravnomeran rad
« Odgovor #8 poslato: 18. Nov, 2013. 11:49 »
Ok,javi kada lociras kvar.
  • Vozi: Fabia 1.4 MPI 8v 200 god

Van mreže NesasZapočeo temu

Odg: Motor nema snagu i neravnomeran rad
« Odgovor #9 poslato: 18. Nov, 2013. 15:14 »
Uradio dijagnostiku, zamenjena bombina a onda zamenim i svecice. Sve to moze covek sam ako zna, bombine se vuku uvis da ih izvadite iz lezista pa skinete napajanje moze i na polugu sa ravnim odvijacem. Svecice menjaj te na 30000km moje su presle 32500km od poslednje zamene i istrosile su se. Najcesce bombina ode zbog lose svecice. Moram kupiti jos jednu bombinu da imam u rezervi po sto su mi rekli da je jos jedna na putu da otkaze. Sve kostalo 7914 din, svecice bos 350 po kom a bombina bosova 3600 , ostalo dijagnostika sa radom. Ako neko zna povoljnije cene bombina nije lose da napise posto planiram da uzmem jednu za rezervu. Hvala  :)

Van mreže vlada320

Odg: Motor nema snagu i neravnomeran rad
« Odgovor #10 poslato: 18. Nov, 2013. 18:14 »
Mislim da to nije velika cena za Bosch bobinu, mislio sam da je to skuplji deo. Nije velika investicija kupiti jednu da stoji u rezervi, a mnogo ce da znaci.
Cena zamene bobine i svecica od preko 3000 din. deluje malo skupa, jer bi trebalo da se dijagnostika ne naplacuje redovnim musterijama, vec samo otklanjanje kvara koji je dijagnostifikovan. Uglavnom mehanicari naplacuju dijagnostiku kada im neko dodje samo da bi saznao koje kvarove ima, a ne zeli da mu se popravi auto.
  • Vozi: Mercedes B180 w245 / ex Fabia mk1 1.4 16v

Van mreže NesasZapočeo temu

Odg: Motor nema snagu i neravnomeran rad
« Odgovor #11 poslato: 18. Nov, 2013. 20:01 »
To sto kazes al nemaju svi isti odnos prema musteriji  :( . Ovo sam radio u servisu Ninic u Mirjevu, ja sam tu otisao zato sto je blizu. Znam da cena dijagnostike deluje skuplje u odnosu na ovlascene servise, ima tu nesto sto bas nisam razumeo to otkrivanje kvara, dijagnostika rad. Da sam auto vukao do ovlascenog dosao bih do istog  ;) . Za povoljniju bombinu, interesuje  me cena valeo bombina iz licnog iskustva na kliu i seniku su se pokazale kao i svi orginali. Kupio sam zanat. Nisam bio siguran kako se vadi bombina na ovom motoru sada znam. Planiram da kupim jos jednu bombinu i kljuc za svecice. Svecice su bos +51 fr7 hc+ zazor 0,9mm. Poz  :)

Van mreže djordje48

Odg: Motor nema snagu i neravnomeran rad
« Odgovor #12 poslato: 19. Nov, 2013. 17:43 »
bobina miljenko! koliko ide bobina, jel jedna?

http://forum.skodaforum.rs/fabia-2007/bobina-i-lambda-sonda-fabija-2/

Van mreže bosnicdz

Odg: Motor nema snagu i neravnomeran rad
« Odgovor #13 poslato: 19. Nov, 2013. 18:12 »
Tri, na svaku svecicu po jedna.  Samim tim dolazimo do zakljucka da i svecica ima tri a da ne pominjem da je isti slucaj i sa klipovima a Boga mi i sa cilindrima. LOOL :))

Van mreže milosgranice

Odg: Motor nema snagu i neravnomeran rad
« Odgovor #14 poslato: 19. Nov, 2013. 19:03 »
Tri, na svaku svecicu po jedna.  Samim tim dolazimo do zakljucka da i svecica ima tri a da ne pominjem da je isti slucaj i sa klipovima a Boga mi i sa cilindrima. LOOL :))
Svaka cast kolega,pa vi mozete da otvorite ovlasceni servis


  • Vozi: fabia 1.9sdi



Pretraga foruma [Google]