Autor Tema: Ukljuciti Lane Assist i TSR  (Pročitano 6739 puta)

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže EF22

Odg: Ukljuciti Lane Assist i TSR
« Odgovor #60 poslato: 25. Jan, 2022. 14:07 »
Prati traku i ispod 60km/h ali kad stane na semafor ili u guzvi pise acc u pripravnosti i da bi krenuo mora se povuci rucica ili dodati gas. Jel to znaci da mogu kodirati TJA.
Je li imas neki upute za prepoznavanje znakova?

Na mreži BingodaltonZapočeo temu

Odg: Ukljuciti Lane Assist i TSR
« Odgovor #61 poslato: 25. Jan, 2022. 18:47 »
To je vec TJA, ne krece sam, moras rucicu ili pipnes gas.
TJA znaci da acc i la radi i na kreni stani rezimu.

Van mreže dixon

Odg: Ukljuciti Lane Assist i TSR
« Odgovor #62 poslato: 25. Jan, 2022. 20:00 »
Prelistaj gore forum, ima kad je kačeno... Menjaš fusion u traffic sign detection
A TJA kreće sam samo ako je zadržavanje ispod 3 sekunde..
Tj. Ti imaš TJA

Na mreži xyz01

Odg: Ukljuciti Lane Assist i TSR
« Odgovor #63 poslato: 03. Apr, 2022. 17:48 »
Poštovanje novi sam ovde,odnedavno vlasnik novog superba pa me zanima imam acc i fa da li se može aktivirati line was.tsr...i šta jos sve!?mislim da nemam a5 front kameru hvala unaprijed
  • Vozi: Superb

Van mreže Bojan123

Odg: Ukljuciti Lane Assist i TSR
« Odgovor #64 poslato: 11. Apr, 2022. 04:35 »
Zdravo, malo citam forum, vlasnik skoda super b 2017 od nedavno, start stop uzasno nervira, rado bih ga iskljucio... Tempomat imam e sad dal je taj adaptivni ili sta god to ne znam... Znakove prepoznaje al imam samo front assist nemam line assist a to bih nekako otkljucao ako moze... Hvala unapred na odgovorima,moze pp slobodno.
  • Vozi: Skoda superb

Van mreže bog_daaan

Odg: Ukljuciti Lane Assist i TSR
« Odgovor #65 poslato: 12. Apr, 2022. 10:32 »
^ pokusao sam da ti prosledim broj decka koji radi adaptacije i kodiranja na pp ali pise da ne mozes da primas privatne poruke iz nekog razloga...
  • Vozi: Škoda Octavia Mk3 facelift, 2.0TDI 150hp DSG

Na mreži Buca Skoda Mladenovac

Odg: Ukljuciti Lane Assist i TSR
« Odgovor #66 poslato: 12. Apr, 2022. 11:46 »
Obrati se clanu Dixon, a imas i sajt codegoat.rs
  • Vozi: Octavia 1.9 tdi 90 + ČIP 125KS !

Van mreže Karlheinz

Odg: Ukljuciti Lane Assist i TSR
« Odgovor #67 poslato: 22. Apr, 2022. 09:02 »
^ pokusao sam da ti prosledim broj decka koji radi adaptacije i kodiranja na pp ali pise da ne mozes da primas privatne poruke iz nekog razloga...
Novi članovi ne mogu da šalju/primaju PP dok ne napišu par javnih poruka u temama. Nakon toga otključaju im se PP automatski.
  • Vozi: OctaviA5 1.9TDI 2008 Elegance+

Van mreže code381

Odg: Ukljuciti Lane Assist i TSR
« Odgovor #68 poslato: 05. Jul, 2022. 23:36 »
Vlasnik sam Superb MY2017 i da pitam u ovoj temi vezano za adaptivni tempomat. Kada vozim sa ukljucenim adaptivnim tempomatom radar detektuje samo automobile u pokretu i odlicno drzi zadato rastojanje dok npr ako u svojoj traci naidjem na vozilo koje se ne krece npr stoji na semaforu na crvenom svetlu i kada nailazim na taj auto koji nije u pokretu onda ga adaptivni tempomat ne vidi i moram sam da kocim ili mi se pali Front assist. Adaptivni tempomat ne smanjuje brzinu niti zaustavlja auto u takvoj situaciji.

Da li je ovo normalno ovako, tako inace radi svaki adaptivni tempomat? I sta eventualno mora da se ukljuci da bi auto drzao rastojanje i na vozila u traci koja nisu u pokretu? Imam i radar i onu trouglastu kameru (trenutno sluzi samo za Light assist)
  • Vozi: Skoda Superb MY2017 1.6TDI Style DSG7

Na mreži HellBlaze

Odg: Ukljuciti Lane Assist i TSR
« Odgovor #69 poslato: 05. Jul, 2022. 23:43 »
Mislim da ne moze da koči sam iza vozila koja stoje kad ih je vec detektovao, tj zakocice samo ako se vozilo kretalo ispred tebe i zakocilo dok si ga imao u radaru

Van mreže fobia24

Odg: Ukljuciti Lane Assist i TSR
« Odgovor #70 poslato: 06. Jul, 2022. 04:48 »
Octavia 2021 stane, ali samo dsg naravno.

Van mreže code381

Odg: Ukljuciti Lane Assist i TSR
« Odgovor #71 poslato: 06. Jul, 2022. 10:43 »
Imam DSG naravno (adaptivni tempomat nema smisla na rucnom menjacu) nego se bas ponasa kao sto je HellBlaze napisao iznad, dok mi je radar vec detektovao auto ispred koji se krece ako on posle stane onda i moj zaustavlja tj tacno drzi zadato rastojanje a ako naidjem na 50-100 metara u traci na vozilo koje stoji u mesti (npr ceka da skrene ili stoji na semaforu) kako mu se priblizavam radar ga uopste ne detektuje niti usporava a kamoli da zaustavi na zadatom rastojanju, moram sam da kocim na prepreku!

To sam primetio, samo detektuje vozilo u pokretu (bilo koliko malo da se krece on ga detektuje) dok vozila koja trenutno stoje u mestu uopste "ne vidi". Pa da pitam ovde da li to tako treba i ako ne, sta treba da radim ?
  • Vozi: Skoda Superb MY2017 1.6TDI Style DSG7

Van mreže code381

Odg: Ukljuciti Lane Assist i TSR
« Odgovor #72 poslato: 13. Jul, 2022. 12:13 »
Ipak ne moze, ACC je razvijen da se koristi prvenstveno na auto-putu a ne po krivim putevima i gradskom saobracaju.
Izgleda da samo moze sa TJA (sa trouglastom kamericom) ali onda bi mi bio ukljucen i Line Assist a meni to nije opcija zbog nasih uzasno lose obelezenih puteva. Meni bi odgovaralo da ja upravljam samo volanom a auto sam da drzi rastojanje u odnosu na saobracaj.

Citat
PAŽNJA
■ Funkcija ACC ne reaguje prilikom približavanja prepreke koja stoji, npr. za-stoja na putu, vozila u kvaru ili vozila koje čeka na semaforu.
■ Funkcija ACC ne reaguje na predmete koji nailaze bočno ili sa suprotne
strane.
■ Ako usporavanje funkcije ACC nije dovoljno, onda odmah prikočite vozilo
pomoću nožne kočnice

Citat
Ovaj sistem je prvobitno osmišljen za vožnju na glavnim putevima i saobraćajnicama, pa funkcioniše samo na vozilima koja su u pokretu i koja se kreću u istom smeru kao i vaše vozilo.
  • Vozi: Skoda Superb MY2017 1.6TDI Style DSG7

Van mreže fobia24

Odg: Ukljuciti Lane Assist i TSR
« Odgovor #73 poslato: 13. Jul, 2022. 13:24 »



Pretraga foruma [Google]