Autor Tema: Problem sa paljenjem skoda superb 1.9tdi 77 kwh  (Pročitano 1226 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže amir222Započeo temu

Problem sa paljenjem skoda superb 1.9tdi 77 kwh
« poslato: 12. Apr, 2020. 19:00 »
Pozdrav za sve clanove foruma.Molim vas za pomoc ako je neko imao slican problem sa kojim se mucim 3 godine.
Naime,problem je sa paljenjem auta  kada je toplo vrijeme. Auto upalim normalno,vozim normalno ali kada ugasim auto,a vani visoka temperatura,toplo, auto na verglanje upali ali se odmah ugasi.Nakon 10-15 minuta auto ponovo upali i ide bez bilo kakvih problema.Dojagnostika radena u ovlastenom servisu,nista,zamijenili mi klemu na akumatoru.Pregledali senzore,zamijenio senzor temperature.Vise ne znam sta da radim.Da li je neko imao slican problem.LP
  • Vozi: Škoda superb 1.9 tdi 77 kwh 2009

Na mreži pajapop

Odg: Problem sa paljenjem skoda superb 1.9tdi 77 kwh
« Odgovor #1 poslato: 12. Apr, 2020. 21:32 »
Malo je cudno da 3 godine trpis problem...Na savremenim automobilima postoji bar 2 senzora temperature. Senzor temperature rashladne tecnosti i senzor temperature usisanog vazduha. Oba hoce da daju isti problem kad im je ocitavanje pogresno i daju signal kompjuteru da je motor podhladjen a on na osnovu tog signala regulise obogacivanje i osiromasivanje smese goriva...Mozda ti je zamenjen pogresan senzor ili je u medjuvremenu crkao...
  • Vozi: Škoda Felicia 1.3 lx 43kw 2001, Škoda Fabia 1.2 htp 47kw (6Y3) sedan 2003.

Van mreže crtacrta

Odg: Problem sa paljenjem skoda superb 1.9tdi 77 kwh
« Odgovor #2 poslato: 12. Apr, 2020. 21:40 »
u tri godine ste zamjenili kleme i senzor , pa niste se baš ubili od popravka ...mjenjaj majstora pod hitno
  • Vozi: octavia 1.6 mpi ,LPG

Van mreže amir222Započeo temu

Odg: Problem sa paljenjem skoda superb 1.9tdi 77 kwh
« Odgovor #3 poslato: 12. Apr, 2020. 21:47 »
Hvala na odgovorima,vozio sam ne znam ni sam vise kojem majstoru.Prosle godine su me poslali na reparaciju dizni,kad sam dosao u Zvornik i kad je majstor pogledao parametre rece mi ko te poslao da radis dizne.Ja kao volim novac ali ne volim ga dzaba uzimat.Posten covjek.
Naime,ovaj problem nemam tokom jeseni i zime,on nastupa sa ovim tèmperaturama.
  • Vozi: Škoda superb 1.9 tdi 77 kwh 2009

Van mreže crtacrta

Odg: Problem sa paljenjem skoda superb 1.9tdi 77 kwh
« Odgovor #4 poslato: 12. Apr, 2020. 21:50 »
kak na tom autu rade tj ne rade grijači , možda jednostavno nema kopresije a kad je motor topli ne rade grijači ..ima negdje tema o tome
  • Vozi: octavia 1.6 mpi ,LPG

Van mreže Karlheinz

Odg: Problem sa paljenjem skoda superb 1.9tdi 77 kwh
« Odgovor #5 poslato: 12. Apr, 2020. 21:55 »
Ima nekoliko tema o problemu kada je tdi motor vruć i neće da upali već samo vergla, i treba pretražiti forum, npr. Google pretraga sa početne strane daje nekoliko tema sa sličnim problemom, evo tri sa nekoliko različitih mogućih rešenja takvog problema:
https://forum.skodaforum.rs/index.php?topic=6410.0
https://forum.skodaforum.rs/index.php?topic=7717.0
https://forum.skodaforum.rs/index.php?topic=3223.0
...
  • Vozi: OctaviA5 1.9TDI 2008 Elegance+

Na mreži pajapop

Odg: Problem sa paljenjem skoda superb 1.9tdi 77 kwh
« Odgovor #6 poslato: 12. Apr, 2020. 22:07 »
. Auto upalim normalno,vozim normalno ali kada ugasim auto,a vani visoka temperatura,toplo, auto na verglanje upali ali se odmah ugasi.Nakon 10-15 minuta auto ponovo upali i ide bez bilo kakvih problema.

 Pa evo tu ti je resenje problema a ide u prilog onome sto sam napisao. Kad ga prvi put upalis, motor je hladan, ocitavanja senzora su adekvatna za hladan motor i imas bogatiju regulaciju smese. Kad je motor zagrejan, pri ponvnom startovanju, ponovo imas ocitavanja da je motor podhladjen, komjuter salje signale za obogacivanjem smese, motor upali ali se zbog bogate smese "zagrcne" i ugasi se...Problem je u tome sto ti jedan od ta dva senzora  stalno salje signal da je motor "hadan"...Pri svemu ovome, u voznji, potrosnja bi trebala da ti je veca i izduvni gasovi su ti neadekvanti...? Jesi li primetio0 jacu potrosnju???
  • Vozi: Škoda Felicia 1.3 lx 43kw 2001, Škoda Fabia 1.2 htp 47kw (6Y3) sedan 2003.

Van mreže lipovaccc

Odg: Problem sa paljenjem skoda superb 1.9tdi 77 kwh
« Odgovor #7 poslato: 12. Apr, 2020. 22:20 »
Pozdrav za sve clanove foruma.Molim vas za pomoc ako je neko imao slican problem sa kojim se mucim 3 godine.
Naime,problem je sa paljenjem auta  kada je toplo vrijeme. Auto upalim normalno,vozim normalno ali kada ugasim auto,a vani visoka temperatura,toplo, auto na verglanje upali ali se odmah ugasi.Nakon 10-15 minuta auto ponovo upali i ide bez bilo kakvih problema.Dojagnostika radena u ovlastenom servisu,nista,zamijenili mi klemu na akumatoru.Pregledali senzore,zamijenio senzor temperature.Vise ne znam sta da radim.Da li je neko imao slican problem.LP

Pozdarav prijatelju

Ti imaš problem sa "hot startom" i on se rešava kod ovih momaka sto rade čip izmene se parametri motora i to je to i kosta oko 30e

Ja imam taj problem sa fabijom 1,9 tdi menjao senzor temperature nije sve sam probao nije samo je ovo odes kod elektorničara i reši ti sve
  • Vozi: Škoda Fabia 1,2 htp 2005god

Van mreže Buca Skoda Mladenovac

Odg: Problem sa paljenjem skoda superb 1.9tdi 77 kwh
« Odgovor #8 poslato: 12. Apr, 2020. 22:26 »
Bas kao sto kolega kaze hot start . Ja resio na 2 moja auta to sad , a poslao bar 5 ljudi da im rese . Niko nikad vise nije imao problema .
  • Vozi: Octavia 1.9 tdi 90 + ČIP 125KS !

Na mreži pajapop

Odg: Problem sa paljenjem skoda superb 1.9tdi 77 kwh
« Odgovor #9 poslato: 12. Apr, 2020. 23:10 »
 Da...vidis..potpuno sam zaboravio na ovu mogucnost.  Da bi motor upalio, da bi doslo do ubrizgavanja goriva, kad je motor vruc, alnaser mora da okrece radilicu bar 280 obrtaja u minuti. Ako ga vrti ispod toga motor nece paliti. E, ali ako se reprogramira i podesi  da pali na 200, 250 obrtaja onda pali...jer tad dobija gorivo. Mada, meni ipak mirise na neki senzor...




  • Vozi: Škoda Felicia 1.3 lx 43kw 2001, Škoda Fabia 1.2 htp 47kw (6Y3) sedan 2003.

Van mreže lipovaccc

Odg: Problem sa paljenjem skoda superb 1.9tdi 77 kwh
« Odgovor #10 poslato: 12. Apr, 2020. 23:45 »
Ma kakav senzor. Senzor nije 1000 posto ja sam menjao i bregaste i radilice senzor sve zvio posto sam u mogucnksti to da menjam i nije sd ispostavilo da je do senzora
  • Vozi: Škoda Fabia 1,2 htp 2005god

Van mreže amir222Započeo temu

Odg: Problem sa paljenjem skoda superb 1.9tdi 77 kwh
« Odgovor #11 poslato: 13. Apr, 2020. 00:11 »
Ljudi moji hvala vam puno,sa senzorima su probali ostaje jos taj "hot start".
  • Vozi: Škoda superb 1.9 tdi 77 kwh 2009

Van mreže amir222Započeo temu

Odg: Problem sa paljenjem skoda superb 1.9tdi 77 kwh
« Odgovor #12 poslato: 14. Apr, 2020. 14:00 »
Pozdarav prijatelju

Ti imaš problem sa "hot startom" i on se rešava kod ovih momaka sto rade čip izmene se parametri motora i to je to i kosta oko 30e

Ja imam taj problem sa fabijom 1,9 tdi menjao senzor temperature nije sve sam probao nije samo je ovo odes kod elektorničara i reši ti sve
hvala ti druze na savjetu
  • Vozi: Škoda superb 1.9 tdi 77 kwh 2009



Pretraga foruma [Google]