Dobrodošao/la na škodaforumllRS.
Učestvuj u diskusijama - registruj se!

Pretraži sadržaj Škoda foruma [by Google]

Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?

Autor Tema: Detailing i odrzavanje /praksa / ideje i iskustva  (Pročitano 2219 puta)

0 članova i 4 gostiju pregledaju ovu temu.

Odg: Detailing i odrzavanje /praksa / ideje i iskustva
« Odgovor #90 poslato: Septembar 14, 2020, 17:22:43 posle podne »
Evo mali update glede voskiranja:

Voskovi u pasti koji se mogu naći u prodavnicama su uglavnom blago abrazivni jer imaju malo polir supstance i vosak. To mu dođe kao 2 u 1. Zato obično piše "polish wax" i slično. Oni se nanose kružnim pokretima aplikatora da bi se odradilo to ultra blago poliranje. Ovaj vosak ne treba koristiti preko silanta već samostalno. Teško je u slobodnoj prodaji naći vosak u pasti da nije abrazivan (ja nisam našao nigde). Neabrazivni voskovi su uglavnom u tečnom obliku u redovnoj prodaji. Oni se stavljaju samostalno ili preko silanta. Neabrazivni voskovi u pasti su uglavnom neke profi varijante i koštaju više. Prirodni Carnuba voskovi su skupi a nisu mnogo bolji od sintetičkih koji mogu biti jeftiniji. Prirodni možda daju neki dublji sjaj ali sintetički su napredovali i postojaniji su na većim temperaturama i ne treba ih izbegavati.

A sada ono glavno. Našao sam u ormanu vosak za obuću Deichmann multiwax koji je koštao oko 350 din. Bila mi je frka ali sam na perionici testirao na delu panela i vidim da je OK. Skupim petlju i odradim ceo auto. F a n t a z i j a. Neabrazivni sintetički vosak u pasti za 350 din. iz Njemačke. Nanosi se jako tanko mikrofiber aplikatorom koji može biti i ona kockica za teže dostupna mesta. Ne volim sunđer aplikatore. Znači tanko tek da zamasti ali ne obavezno kružnim pokretima već levo desno i gore dole ili kako ko želi. Pošto je reč i masnoj supstanci potrebno je više kvalitetnijih mf krpa za brisanje ostatka. Vileda krpe su odlične i bolje od nekih no name za vozila. Panele treba brisati kružnim a posle pravolinijskim pokretima da ne bude muzgavo. Menjati krpe. Ne reaguje sa gumom pa je utoliko lakši za rad. Rezultat je prevazišao moja očekivanja. Duboki luksuzni sjaj. Odbija ptičiji izmet odlično i lako se skida prljavština. Ide i preko silanta jer nija brazivan. Ostaje da se vidi koliko će biti postojan nakon pranja ali mislim da će biti OK.
  • Vozi: Dacia Logan