Dobrodošao/la na škodaforumllRS.
Učestvuj u diskusijama - registruj se!

Pretraži sadržaj Škoda foruma [by Google]

Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?

Autor Tema: Zadnji točkovi  (Pročitano 132 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže DjeckoTopic starter

Zadnji točkovi
« poslato: Maj 01, 2020, 01:06:09 posle podne »
Desilo mi se jutros da su blokirali zadnji točkovi, nacečer ubacim u prvu, ručnu do kraja a jutros kvačilo, izbacim iz prve, spustim ručnu i u prvu i neće, cimam naprijed-nazad i puče nešto i točkovi se krenu krenu okretati, sta vi mislite da je problem? Loši doboši i pakne ili kočioni cilindri ili sasvim nešto treće?
  • Vozi: Škoda Fabia Combi (6Y5), 1.4 TDI-PD, 59 kw, 2007.

Na mreži shuxx

Odg: Zadnji točkovi
« Odgovor #1 poslato: Maj 01, 2020, 01:11:56 posle podne »
Ako je bila povucena rucna, onda blokirali, e sad zasto, desava se zimi kad zaledi sajla, a sad... Neka mehanika...
  • Vozi: Škoda Fabia MK II 1.4 TDI

Na mreži pajapop

« Odgovor #2 poslato: Maj 01, 2020, 01:31:01 posle podne »
Ma,..to se obicno desava kad "zariba" sajla u buziru. Otpusti se rucica kocnica a sajla ostane nategnuta u buziru jer je korozija fiksira. Kad popusti korozija, ona se olabavi i paknovi se otpuste. moze i da zariba poluzni mehanizam koj se spaja sa paknom. Mada i paknovi mogu da se zalepe za dobos usled dugog stajanja a prethodno je auto vozen po mokrom ili je bilo neko pranje pa su paknovi bili vlazni i tako priljublenju uz dobos??? Tako nesto...Ali, nejverovatnije je problem do sajli i to verovatno treba da se menja, a tom prilikom ce se pregledati i sve ostalo.
  • Vozi: Škoda Felicia 1.3 lx 43kw 2001, Škoda Fabia 1.2 htp sedan 47kw (6y3) 2003.

Na mreži crtacrta

« Odgovor #3 poslato: Maj 01, 2020, 01:51:24 posle podne »
prašina u dobošima u kombinacijom s vodom napravi  ovakvo sranje .
Opel je bil poznat po takvom stanju ..obično bi ispuhivanje prašine riješilo problem na jedno vrijeme
  • Vozi: octavia 1.6 mpi ,LPG

Na mreži dexterslab011

« Odgovor #4 poslato: Maj 01, 2020, 11:32:26 posle podne »
Moja fabija pravi problem sa tim od kad sam je kupio. U garanciji vec jednom resavano. Posle nekog vremena, opet isto (mislim da nisu ni dirali u servisu). Kazu "ankerplatne" na zadjim kocnicama, navodno cesta boljka.
  • Vozi: Skoda Fabia 1.0 2016

Na mreži lipovaccc

« Odgovor #5 poslato: Maj 01, 2020, 11:41:23 posle podne »
Desilo mi se jutros da su blokirali zadnji točkovi, nacečer ubacim u prvu, ručnu do kraja a jutros kvačilo, izbacim iz prve, spustim ručnu i u prvu i neće, cimam naprijed-nazad i puče nešto i točkovi se krenu krenu okretati, sta vi mislite da je problem? Loši doboši i pakne ili kočioni cilindri ili sasvim nešto treće?

Uzmi 10tak puta spusti i podigni ručnu. I izadji na prazan put i dobro iskoči auto to je ono sto ti mozes uraditi . Kod fabija (mk1) je čest problem u sajlama ručne. Sajle ručne obe su oko 30e.
  • Vozi: Škoda Fabia 1,2 htp 2005god