Autor Tema: Zadnji točkovi  (Pročitano 704 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže DjeckoZapočeo temu

Zadnji točkovi
« poslato: 01. Maj, 2020. 13:06 »
Desilo mi se jutros da su blokirali zadnji točkovi, nacečer ubacim u prvu, ručnu do kraja a jutros kvačilo, izbacim iz prve, spustim ručnu i u prvu i neće, cimam naprijed-nazad i puče nešto i točkovi se krenu krenu okretati, sta vi mislite da je problem? Loši doboši i pakne ili kočioni cilindri ili sasvim nešto treće?
  • Vozi: Škoda Fabia Combi (6Y5), 1.4 TDI-PD, 59 kw, 2007.

Van mreže shuxx

Odg: Zadnji točkovi
« Odgovor #1 poslato: 01. Maj, 2020. 13:11 »
Ako je bila povucena rucna, onda blokirali, e sad zasto, desava se zimi kad zaledi sajla, a sad... Neka mehanika...
  • Vozi: Škoda Fabia MK II 1.4 TDI

Na mreži pajapop

Odg: Zadnji točkovi
« Odgovor #2 poslato: 01. Maj, 2020. 13:31 »
Ma,..to se obicno desava kad "zariba" sajla u buziru. Otpusti se rucica kocnica a sajla ostane nategnuta u buziru jer je korozija fiksira. Kad popusti korozija, ona se olabavi i paknovi se otpuste. moze i da zariba poluzni mehanizam koj se spaja sa paknom. Mada i paknovi mogu da se zalepe za dobos usled dugog stajanja a prethodno je auto vozen po mokrom ili je bilo neko pranje pa su paknovi bili vlazni i tako priljublenju uz dobos??? Tako nesto...Ali, nejverovatnije je problem do sajli i to verovatno treba da se menja, a tom prilikom ce se pregledati i sve ostalo.
  • Vozi: Škoda Felicia 1.3 lx 43kw 2001, Škoda Fabia 1.2 htp 47kw (6Y3) sedan 2003.

Van mreže crtacrta

Odg: Zadnji točkovi
« Odgovor #3 poslato: 01. Maj, 2020. 13:51 »
prašina u dobošima u kombinacijom s vodom napravi  ovakvo sranje .
Opel je bil poznat po takvom stanju ..obično bi ispuhivanje prašine riješilo problem na jedno vrijeme
  • Vozi: octavia 1.6 mpi ,LPG

Van mreže dexterslab011

Odg: Zadnji točkovi
« Odgovor #4 poslato: 01. Maj, 2020. 23:32 »
Moja fabija pravi problem sa tim od kad sam je kupio. U garanciji vec jednom resavano. Posle nekog vremena, opet isto (mislim da nisu ni dirali u servisu). Kazu "ankerplatne" na zadjim kocnicama, navodno cesta boljka.
  • Vozi: Skoda Fabia 1.0 2016

Van mreže lipovaccc

Odg: Zadnji točkovi
« Odgovor #5 poslato: 01. Maj, 2020. 23:41 »
Desilo mi se jutros da su blokirali zadnji točkovi, nacečer ubacim u prvu, ručnu do kraja a jutros kvačilo, izbacim iz prve, spustim ručnu i u prvu i neće, cimam naprijed-nazad i puče nešto i točkovi se krenu krenu okretati, sta vi mislite da je problem? Loši doboši i pakne ili kočioni cilindri ili sasvim nešto treće?

Uzmi 10tak puta spusti i podigni ručnu. I izadji na prazan put i dobro iskoči auto to je ono sto ti mozes uraditi . Kod fabija (mk1) je čest problem u sajlama ručne. Sajle ručne obe su oko 30e.
  • Vozi: Škoda Fabia 1,2 htp 2005god

Van mreže zorans

Odg: Zadnji točkovi
« Odgovor #6 poslato: 30. Nov, 2020. 17:49 »
Poštovani prijatelji, imam problem sa škoda oktavia scout 2008. godište, 2,0, već drugi put za deset dana dešava mi se da dođe do blokade najverovatnije zadnjih točkova, kao kad zariba sajla ručne, spustim sajlu ručne, krenem, neće... Proverena ručna, proverena kočiona klešta, sve u redu... šta bi moglo da bude problem, kad se to desi, krenem u riverc, napred nazad i pusti...
  • Vozi: Škoda Oktavia Scout 2.0 2008.



Pretraga foruma [Google]