Autor Tema: Koja pumpa benzina 3 ili 4 bara, Fabia 1.2 htp 51kw  (Pročitano 1154 puta)

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže Glumac123Započeo temu

Koja pumpa benzina 3 ili 4 bara, Fabia 1.2 htp 51kw
« poslato: 16. Maj, 2020. 22:42 »
Pozdrav ljudi. Treba da zamenim pumpu benzina u rezervoaru. E sada velika nedoumica... U radnjama, u više različitih radnji, mi kažu da ide pumpa od 3 bara a filter goriva od 4 bara, sve za moj auto i moj broj šasije. E sada, da li neko ima iskustva i zna pouzdana od koliko bara ide pumpa, motor je CGPA, 51kw. Istražujem Web danima i ne mogu da izguglaj pravu info. Nailazio sam na pumpe sa istim kataloški brojem  sa 3 i sa 4 bara. A nije malo para pa da se kockam i kupujem na sreću.
  • Vozi: Škoda Fabia 1.2 HTP 60KS, 2011 godište, Benzin Plin

Van mreže AcoSk

Odg: Koja pumpa benzina 3 ili 4 bara, Fabia 1.2 htp 51kw
« Odgovor #1 poslato: 16. Maj, 2020. 23:48 »
Isti problem sam imao sam paljenjem, samo nisam obraćao pažnju na dim ali problem sa prvim paljenjem je postojao. Rešio sam zamenom pumpe benzina u rezervoaru. Oslabila je i nije davala dovoljno goriva pa je smeša bila siromašna.
Videh ovo u drugoj temi, a usto vreme pisano...
Pa, jesi li kupio vec ili ne?

Na mreži Buca Skoda Mladenovac

Odg: Koja pumpa benzina 3 ili 4 bara, Fabia 1.2 htp 51kw
« Odgovor #2 poslato: 17. Maj, 2020. 00:04 »
Verovatno je neki drugi auto u pitanju ili opet crkla pumpa . Mislim da treceg realnog objasnjenja nema
  • Vozi: Octavia 1.9 tdi 90 + ČIP 125KS !

Van mreže Glumac123Započeo temu

Odg: Koja pumpa benzina 3 ili 4 bara, Fabia 1.2 htp 51kw
« Odgovor #3 poslato: 17. Maj, 2020. 00:33 »
Videh ovo u drugoj temi, a usto vreme pisano...
Pa, jesi li kupio vec ili ne?
Nisam, probao sam samo pumpu sa druge fabije i sve mi lepo radi sa njom, ali pumpu sam morao da vratim na taj auto. Treba sada sebi da kupim novu al ne znam koju, tj od koliko bara. Na pumpama ne piše taj podatak a po kataloškom broju na on line satovima ima pumpi i od 3 i od 4 bara.
  • Vozi: Škoda Fabia 1.2 HTP 60KS, 2011 godište, Benzin Plin

Van mreže Glumac123Započeo temu

Odg: Koja pumpa benzina 3 ili 4 bara, Fabia 1.2 htp 51kw
« Odgovor #4 poslato: 17. Maj, 2020. 00:44 »
Inače ako nekom bude značilo, simptomi slabe pumpe, bar u ovom mojem slučaju su sledeći, prvo paljenje ujutru, auto pali teško, kratko je verglanje ali radi sekundu dve na 500 obrtaja pa se podigne na oko 900 i deluje da lepo radi. Ali iako je hladan sauh kao da mu ne radi. Majstori mi menjali svećice, bobine, termodavač, čistili dizne, menjali filter goriva sa regulatorom pritiska, čistili i kalibrisali klapnu gasa i nisu uspeli da otklone kvar. A kvar oslabila pumpa goriva. Kada sam je skinuo bila puna mulja oko saća odozdo a i unutar nje. Inače, kada je loša pumpa smeša je siromašna i kada naglo i kratko dodajete pun gas dešavaju se detonacije u usisnoj grani, puca kao slabija petarda.
  • Vozi: Škoda Fabia 1.2 HTP 60KS, 2011 godište, Benzin Plin

Van mreže crtacrta

Odg: Koja pumpa benzina 3 ili 4 bara, Fabia 1.2 htp 51kw
« Odgovor #5 poslato: 17. Maj, 2020. 20:00 »
da li je sigurnosi ventil na pumpi ili kod motora ? , da li ima jedno crijevo do motora ili dva ?
  • Vozi: octavia 1.6 mpi ,LPG

Van mreže Glumac123Započeo temu

Odg: Koja pumpa benzina 3 ili 4 bara, Fabia 1.2 htp 51kw
« Odgovor #6 poslato: 17. Maj, 2020. 21:12 »
da li je sigurnosi ventil na pumpi ili kod motora ? , da li ima jedno crijevo do motora ili dva ?
Od filtera goriva koji se regulatorom pritiska ka motoru ide jedno crevo. Na Fabiji se taj filter nalazi kod sajtne ispod zadnjih desnih vrata. Od rezervoara do filtera goriva sa regulatorom pritiska idu dva creva, jedno napaja filter a jedno je povratni vod iz filtera u rezervoar.
  • Vozi: Škoda Fabia 1.2 HTP 60KS, 2011 godište, Benzin Plin

Van mreže shuxx

Odg: Koja pumpa benzina 3 ili 4 bara, Fabia 1.2 htp 51kw
« Odgovor #7 poslato: 18. Maj, 2020. 13:58 »
Ja kupio u euroautu, neka italijanska, bila oko 40 eur...samo ulozak. Lako se zameni. Ne znam za pritisak
  • Vozi: Škoda Fabia MK II 1.4 TDI

Van mreže AcoSk

Odg: Koja pumpa benzina 3 ili 4 bara, Fabia 1.2 htp 51kw
« Odgovor #8 poslato: 18. Maj, 2020. 15:24 »
@Glumac123, Ako je filter sa regulatorom pritiska 4 bara, onda nekom logikom mora i pumpa biti minimum 4 bara, jer cemu regulator na 4, ako je pumpa 3 bara.
Slaze li se jos neko sa mnom ili sam ja prso

A najbolje, ukoliko postoji mogucnost, da uradis kao @shuxx. Zamenis ulozak samo i vozi...

Van mreže crtacrta

Odg: Koja pumpa benzina 3 ili 4 bara, Fabia 1.2 htp 51kw
« Odgovor #9 poslato: 18. Maj, 2020. 19:50 »
Od filtera goriva koji se regulatorom pritiska ka motoru ide jedno crevo. Na Fabiji se taj filter nalazi kod sajtne ispod zadnjih desnih vrata. Od rezervoara do filtera goriva sa regulatorom pritiska idu dva creva, jedno napaja filter a jedno je povratni vod iz filtera u rezervoar.
ako je regulator izvan pumpoe i spojen je s dva crijeva možeš staviti pumpu 100 bara , svakako bolje uzeti jaču , tako bi ja napravio ..
  • Vozi: octavia 1.6 mpi ,LPG

Van mreže lipovaccc

Odg: Koja pumpa benzina 3 ili 4 bara, Fabia 1.2 htp 51kw
« Odgovor #10 poslato: 18. Maj, 2020. 22:01 »
Pumpa u tvoj auto ide od 3 bara

6Q0919051F ovo je kataloski broj

E sad zasto na pumpu od 3 bara ide filter od 4 bara

Zato da bi se sama pumpa rasteretila i samim tim nema problema u dotoku gorva u motor

Kada bi stavio jacu pumpu motor bi radio jedva zasto, zato sto je komp progaramiram.

Ovo je iz praske

Na  1,2 TSI ide filter od 6 bara (primer)
  • Vozi: Škoda Fabia 1,2 htp 2005god

Van mreže Glumac123Započeo temu

Odg: Koja pumpa benzina 3 ili 4 bara, Fabia 1.2 htp 51kw
« Odgovor #11 poslato: 18. Maj, 2020. 23:27 »
Pumpa u tvoj auto ide od 3 bara

6Q0919051F ovo je kataloski broj

E sad zasto na pumpu od 3 bara ide filter od 4 bara

Zato da bi se sama pumpa rasteretila i samim tim nema problema u dotoku gorva u motor

Kada bi stavio jacu pumpu motor bi radio jedva zasto, zato sto je komp progaramiram.

Ovo je iz praske

Na  1,2 TSI ide filter od 6 bara (primer)

Potvrđujem sve što je Lipovac napisao za tip pumpe. Danas sam kupio Bosch pumpu od 3 bara baš po ovom kataloškom broju iz Lipovčevog posta a dobio sam tako što sam ljubazno zamolio ovlašćeni servis Stojanović da mi da kataloški. Inače, hvala na objašnjenju za pritiske pumpe i filtera.
  • Vozi: Škoda Fabia 1.2 HTP 60KS, 2011 godište, Benzin Plin

Van mreže Glumac123Započeo temu

Odg: Koja pumpa benzina 3 ili 4 bara, Fabia 1.2 htp 51kw
« Odgovor #12 poslato: 18. Maj, 2020. 23:31 »
@Glumac123, Ako je filter sa regulatorom pritiska 4 bara, onda nekom logikom mora i pumpa biti minimum 4 bara, jer cemu regulator na 4, ako je pumpa 3 bara.
Slaze li se jos neko sa mnom ili sam ja prso

A najbolje, ukoliko postoji mogucnost, da uradis kao @shuxx. Zamenis ulozak samo i vozi...

Veruj mi da sam isto razmišljao kao i ti ali nisam izgleda u pravu  :)
  • Vozi: Škoda Fabia 1.2 HTP 60KS, 2011 godište, Benzin Plin



Pretraga foruma [Google]