Dobrodošao/la na škodaforumllRS.
Učestvuj u diskusijama - registruj se!

Pretraži sadržaj Škoda foruma [by Google]

Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?

Autor Tema: Trese i varira na malom gasu, fabia 1.4 16v  (Pročitano 7752 puta)

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Odg: Trese i varira na malom gasu, fabia 1.4 16v
« Odgovor #15 poslato: Novembar 25, 2013, 07:18:38 posle podne »
Razmisljam da odem do Nisa u Skodin servis i da pregledaju auto valjda ce oni znati, ako neznaju oni ko ce znati....
Pokusavu da napravim jedan duzi video da vidite kako to sve izgleda cim malo ugrabim vremena...

« Odgovor #16 poslato: Novembar 25, 2013, 07:28:01 posle podne »
To ti je najbolje,jer u skodi ce znati odmah sta je u pitanju,jer su se oni sretali sa takvim problemom,bolje to nego ovako da ti neko od nas kaze ovo ili ono,napamet niko nemoze da zna dok ne pogleda auto.Mozda je problem vrlo jednostavan sto licno i mislim.
Javi sta si uradio kada ga budes terao u servis
  • Vozi: Fabia 1.4 MPI 8v 200 god

« Odgovor #17 poslato: Novembar 25, 2013, 07:58:54 posle podne »
Javljam kad se vratim, a prvo da skupim finansije....

« Odgovor #18 poslato: Novembar 26, 2013, 05:32:23 posle podne »
Ljudi bio kod majstora i reko mi je da je najverovatnije do kablova ili bobine. Zvao sam jedno i drugo kosta oko 10.000 postoji li nacin da proverim dali su kablovi OK i kako.Ako neko zna neka mi objasni kako se to radi da probam.....

« Odgovor #19 poslato: Novembar 26, 2013, 05:47:10 posle podne »
Nemoj pogresno da me shvatis ali kakav ti je to majstir koji ti je rekao najverovatnije????
I mi smo ti ovde rekli da je u pitanju bobina,a ja sam jos dodao da je moguce i sistem ubrizgavanja,jer kada isturiras auto onda radi normalno,a da je bobina onda opet ne bi radilo posle turiranja kako treba.(nisam ubedjen 100% da je bobina,ali svako gresi)
Skidaj kablove sa bobine jedan po jeda.Znaci skini prvi pa ako se ugasi ili znacajno promeni rad motora onda je ta ok.Kada nadjes onu koja nereaguje kada skines kabal sa bobine tu je kvar.Posle zameni mesto od te koja neradi sa nekom drugom bobinom i sada opet iskontrolisi ako sada reaguje kada joj skines kabal onda ti je crkla bobina,a ako nereagiuje onda iskontrolisi kablove

« Odgovor #20 poslato: Novembar 26, 2013, 05:56:03 posle podne »
Trese stalno samo se ne oseca toliko na vecoj brzini na vecim obrtajima kad se auto isturira  idalje posle trese. Rekao mi je da nadjem nekoga ko ima isti auto pa da probam sa njegovim jedino tako kaze mogu da znam sigurno dali je to ili nije jbg, neznam nikog sa takvim autom. Pa sam hteo da proverim postoji li drugi nacin da probam da nedajm pare ako nije to....

Van mreže Nesas

« Odgovor #21 poslato: Novembar 26, 2013, 06:07:41 posle podne »
Bombina kada otkaze auto ne radi normalno, lenj je, tesko ubrzava, vise se greje, vise trosi , radi ko traktor. Ako ti dobro prima gas, vuce, ubrzava onda bombina nije problem. Kada si menjao filter za gorivo, mozda prljava neka od dizni. Dosta toga moze biti, proveri sam ceo sistem za dovod goriva, ako oscilira broj obrtaja u leru  zna da bude do vakum pumpe  i creva za vakum ako je taj motor ima.

« Odgovor #22 poslato: Novembar 26, 2013, 06:20:34 posle podne »
Ne varira na leru, dobro vuce mada taj motor je malo lenj na manjim obrtaijma a necu da ga forsiram dok ne legnu malo karike i ostalo.Ali mislim da dobro vuce. Filter nisam uopste menjao za gorivo a trebalo bi. E kad bi ja umeo to sve da proverim sam dobro bi bilo, ovako ostao bi mi neki deo viska sigurno hahahah

Van mreže DUTJA ZP

« Odgovor #23 poslato: Novembar 26, 2013, 08:35:23 posle podne »
Badja mislim da nisi odgovorio na pitanje koje je neko na pocetku postavio a jako je bitno -DA LI SI ISAO NA DIJAGNOSTIKU?

Van mreže Nesas

« Odgovor #24 poslato: Novembar 26, 2013, 08:48:40 posle podne »
Dijagbostiku u ovlascenom servisu naplacuju 1 sat za skodu-skrati  muke, pa nam napisi sta je bio problem.

Van mreže robocoprs

• Style
  • Ukupno lajkova: 0
  • "L&K" ugled člana: +15/-23
  • Ако хоћеш победити, не смеш изгубити!
« Odgovor #25 poslato: Novembar 26, 2013, 08:57:02 posle podne »
Ne bi bilo na odmet, kad već dođeš u servis, da prekontrolišeš nosače motora-reda radi.

« Odgovor #26 poslato: Novembar 26, 2013, 10:56:45 posle podne »
Vrlo lako moze da je problem u filteru. Moj savet je da promenis filter posto si i sam reko da bi trebalo, pa ako nije pravac servis.

Sent from my HTC Desire X

« Odgovor #27 poslato: Novembar 26, 2013, 11:26:12 posle podne »
Interesantnu temu sam nasao za Polo 1.4 16v, i zale se na neravan rad u leru. Ono sto pominju jeste da je problem ili u katalizatoru, ili u lambda sondi, i da salje kompjuteru da sipa vise goriva zbog prljavog katalizatora, odnosno da ne filtrira, a kazu da proveravaju da li se oseca miris ubudjalih jaja iz auspuha. Isto tako kazu da na VAGCOM-u pokazuje sledece:
00282 Throttle Position Actuator (v60) 36-10 open circuit- intermittent

Uostalom evo link pa citaj :D
http://www.tigerstyle.co.uk/phpBB3/viewtopic.php?f=6&t=49957

« Odgovor #28 poslato: Novembar 26, 2013, 11:58:23 posle podne »
Taj filter stvarno treba da promenim ali morace da saceka, finansije jbg. Hvala za ovaj link sa foruma procitacu valjda nadjem neki koristan savet. Mada koliko ja vidim promenicu ja na kraju brdo delova dok dodjem do neke sitnice koja zapravo jeste..... :)

« Odgovor #29 poslato: Novembar 27, 2013, 07:40:59 pre podne »
Taj filter stvarno treba da promenim ali morace da saceka, finansije jbg. Hvala za ovaj link sa foruma procitacu valjda nadjem neki koristan savet. Mada koliko ja vidim promenicu ja na kraju brdo delova dok dodjem do neke sitnice koja zapravo jeste..... :)

savetovan si da odes kod dobrog majstora i da prvo uradis dijagnostiku,neznam zasto bi bilo sta menjao kada nemas ni priblizno informaciju gde je kvar.Za svecice i bobine sam ti lepo objasnio kako SAM da proveris,pitao sam te da li kada ga isturiras radi normalno ili i dalje trese ti rece da posle radi normalno.a sada vidim da si naveo da neradi ravnomerno ni posle turaze.A to je bitna informacija,jer ako i na vecem gasu neradi ravnomerno onda je 99% do struje.
OBJASNI LEPO da bi neko mogao da ti pomogne,trese ili ne na npr 2000 ili 2500 obrtaja
« Poslednja izmena: Novembar 27, 2013, 10:07:02 pre podne pedja »