Autor Tema: Problem polozaja DSG rucice menjaca  (Pročitano 6161 puta)

0 članova i 6 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže Filip1986Započeo temu

Odg: Problem polozaja DSG rucice menjaca
« Odgovor #15 poslato: 17. Okt, 2020. 19:40 »
Bio sam u Skodinom servisu u Čačku, i oni su kao i ovi u Beogradu utvrdili da se menja ceo sklop( birac brzina mislim da se zove) kod mene nikako ne moze samo taj mikropekidac nego sve.
Dali su mi i lep popus u odnosu na ove u Bg-u tako da ako me bude zezalo isplati mi se kod njih da menjam. Mada mi se ta poruka vise i ne javlja.
  • Vozi: Skoda Superb 2.0 TDI Ambition DSG

Na mreži Bingodalton

Odg: Problem polozaja DSG rucice menjaca
« Odgovor #16 poslato: 18. Okt, 2020. 07:57 »
Jedino popust na 0 dinara.
A ako ne priznaju garanciju, nista neces izgubiti i ako sam menjas mikroprekidac.

Van mreže Stevan

Odg: Problem polozaja DSG rucice menjaca
« Odgovor #17 poslato: 18. Okt, 2020. 09:21 »
Bio sam u Skodinom servisu u Čačku, i oni su kao i ovi u Beogradu utvrdili da se menja ceo sklop( birac brzina mislim da se zove) kod mene nikako ne moze samo taj mikropekidac nego sve.
Dali su mi i lep popus u odnosu na ove u Bg-u tako da ako me bude zezalo isplati mi se kod njih da menjam. Mada mi se ta poruka vise i ne javlja.
Javiće se opet. U početku na svakih par sedmica, pa će postati učestalija, sve do svakodnevne.
Na modele prije FL Golfa/Octavie morala je da se mjenja cjela ručica mjenjača, a na FL samo mikroprekidač. Ovlašćeni servisi veoma dobro znaju sve ovo. Očekivao se recall i u Evropi (kao u Sjevernoj Americi), ali zbog alavosti proizvodjača, do istog nije došlo. Moguće da je zbog ovoga kod Golfa 8/Octavie 4 dizajnirana potpuno nova ručica mjenjača (by wire). Mene ove stvari nerviraju kod našeg koncerna - neki proizvodjači jednostavno imaju mnogo pošteniji odnos prema kupcima. Na 17.000 km ovakve stvari jednostavno ne bi smjele da se dešavaju, a vlasnici bi samo trebali da ostave svoje vozilo u servis dok se to ne rješi pod garancijom. Zašto to kod nas nije tako, vjerovatno je krivica i nas kao potrošača koji na sve pristajemo.
  • Vozi: Skoda Octavia 1.6 tdi 2014. god.

Van mreže sof1988

Odg: Problem polozaja DSG rucice menjaca
« Odgovor #18 poslato: 18. Okt, 2020. 14:29 »
Vozim mk3, 2014 godiste, 17000 km presao, van garancije. Natezao sam se sa njima da iako je van garancije ne sme da pokaze takvu gresku na 17000 :) cekam da mi jave u pon cenu mikroprekidaca, ako kazu da ipak mora celo, onda se obracam auto cacku ili skodinoj fabrici. Platio kola 25000 i ovo posle 17000. Popizdeo sam. 2 puta upalio po 3 sekunde u proslih 6 meseci ali ostalo zabelezeno.
  • Vozi: Skoda Octavia 2.0 mk3 a7

Van mreže sof1988

Odg: Problem polozaja DSG rucice menjaca
« Odgovor #19 poslato: 18. Okt, 2020. 14:32 »
Sta znaci FL ?
  • Vozi: Skoda Octavia 2.0 mk3 a7

Na mreži dixon

Odg: Problem polozaja DSG rucice menjaca
« Odgovor #20 poslato: 18. Okt, 2020. 14:37 »
@sof1988 facelift, илити рестилизована верзија

Van mreže sof1988

Odg: Problem polozaja DSG rucice menjaca
« Odgovor #21 poslato: 18. Okt, 2020. 14:46 »
Jbm li ga, videcu sta ce odgovoriti iz servisa... rekli su mikroprekidac... sada  uvek mogu da promene :)
  • Vozi: Skoda Octavia 2.0 mk3 a7

Na mreži Bingodalton

Odg: Problem polozaja DSG rucice menjaca
« Odgovor #22 poslato: 18. Okt, 2020. 18:09 »
6 god, 17.000km, svaka cast :)
Placen 25k, sad vredi 15k maksimum, pa i sa tom kilometrazom.
Uz registraciju, gume, servise, gorivo, kosta 0.85 eur/km ili oko 2.400 eur godisnje.
Ne isplati se kupovati auto na tako malu kilometrazu.

Na mreži dixon

Odg: Problem polozaja DSG rucice menjaca
« Odgovor #23 poslato: 18. Okt, 2020. 18:24 »


Uz registraciju, gume, servise, gorivo, kosta 0.85 eur/km ili oko 2.400 eur godisnje.
Ne isplati se kupovati auto na tako malu kilometrazu.


70L/100km потрошња

Шала мала, нов ауто је нов ауто, иако бих се ја лично увек определио за полован, али разумем и људе који воле гаранцију и нов ауто, да не размишљају о километражи и кваровима...

Van mreže sale.kriminale

Odg: Problem polozaja DSG rucice menjaca
« Odgovor #24 poslato: 18. Okt, 2020. 20:27 »
Neki mehaničari kažu da je najbolji auto polovan auto. Naravno, kada znaju da odaberu polovan za sebe i kada ga popravljaju sa duplo manje troškova pa ga voze do prodaje i tako zarađuju. Sa tačke gledišta običnog čoveka koji plaća svaku popravku po full ceni najbolji je nov. Naravno, što se auto više vozi i koristi, manje se kvari i duže traje. Najbrže propadaju vozila koja se malo voze kao kod kolege.
  • Vozi: Dacia Logan

Na mreži Bingodalton

Odg: Problem polozaja DSG rucice menjaca
« Odgovor #25 poslato: 18. Okt, 2020. 20:29 »
Ta cifra je suma sa padom vrednosti vozila. Gorivo je najmanja stavka na 17.000km :) Vise su izasle registracije ili obavezni mali servisi. :)
Najidealnije, za one koji prelaze 15k godisnje, je da kupe 4 god staro vozilo sa do 100k km.
Preci 3000km godisnje novim vozilom nije isplativo.
Ali kao sto kazes, svako ima svoje razloge. Neko izludi od kvarova na polovnom i kupi nov recimo.

Van mreže sof1988

Odg: Problem polozaja DSG rucice menjaca
« Odgovor #26 poslato: 19. Okt, 2020. 00:03 »
Ta cifra je suma sa padom vrednosti vozila. Gorivo je najmanja stavka na 17.000km :) Vise su izasle registracije ili obavezni mali servisi. :)
Najidealnije, za one koji prelaze 15k godisnje, je da kupe 4 god staro vozilo sa do 100k km.
Preci 3000km godisnje novim vozilom nije isplativo.
Ali kao sto kazes, svako ima svoje razloge. Neko izludi od kvarova na polovnom i kupi nov recimo.
Ja sam taj. Vozio sam mercedesa, malog slona, polovnog, na kraju mi je otisao diferencijal :) ovi u servisu su se krstili. 14 mi nude staro za novo. Hteo u subotu da uzmem kamika. I odustao.  Jbga kada sam uzeo nisam razmisljao.
  • Vozi: Skoda Octavia 2.0 mk3 a7

Van mreže sof1988

Odg: Problem polozaja DSG rucice menjaca
« Odgovor #27 poslato: 19. Okt, 2020. 00:04 »
Vencao sam se sa ovim kolima bar jos 7 godina.
  • Vozi: Skoda Octavia 2.0 mk3 a7

Van mreže sale.kriminale

Odg: Problem polozaja DSG rucice menjaca
« Odgovor #28 poslato: 19. Okt, 2020. 13:19 »
Očisti negde DPF i vozi ga češće i na duže pruge. Ima da ide ka` zmaj. Servisiraj mu u dogledno vreme DSG bez obzira na km jer su godine ipak prošle a svojstva ulja se menjaju. Dobar je taj motor 2.0 TDI. Krene nešto da se kvari u seriji ali ne znači da je auto propao. Što ga više voziš biće bolji.
  • Vozi: Dacia Logan

Van mreže sof1988

Odg: Problem polozaja DSG rucice menjaca
« Odgovor #29 poslato: 19. Okt, 2020. 19:38 »
i. Hvala na savetu. Hocu. Cuvao ga kao budala, vozio zenina i prodjose godine.
  • Vozi: Skoda Octavia 2.0 mk3 a7



Pretraga foruma [Google]