Autor Tema: Zamenski delovi i kineske zamene  (Pročitano 2333 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Na mreži dixon

Odg: Zamenski delovi i kineske zamene
« Odgovor #15 poslato: 29. Okt, 2020. 21:33 »
Мислим да мора да буде bt модул испод сувозачевог седишта, да columbus користи њега, нема у себи bt, него само користи везу са модулом. Нисам сигуран, нек потврди још неко искуснији

Van mreže Buca Skoda Mladenovac

Odg: Zamenski delovi i kineske zamene
« Odgovor #16 poslato: 30. Okt, 2020. 00:53 »
Мислим да мора да буде bt модул испод сувозачевог седишта, да columbus користи њега, нема у себи bt, него само користи везу са модулом. Нисам сигуран, нек потврди још неко искуснији

Upravo kao sto si napisao  :)
  • Vozi: Octavia 1.9 tdi 90 + ČIP 125KS !

Na mreži MAKSZapočeo temu

Odg: Zamenski delovi i kineske zamene
« Odgovor #17 poslato: 30. Okt, 2020. 06:47 »
Hvala svima na odgovorima.
U ovakvom slucaju pasce naka multimedia od 180 e do 220 sa 2 GB rama. Koja ima sve to, a kazu i da sve funkcije rade na njoj koje su radile na SWING-u.
  • Vozi: OCTAVIA 1.6 2012 ELEGANCE

Na mreži MAKSZapočeo temu

  • Vozi: OCTAVIA 1.6 2012 ELEGANCE

Na mreži AcoSk

Odg: Zamenski delovi i kineske zamene
« Odgovor #19 poslato: 30. Okt, 2020. 10:46 »
Neee WindowsCE

Van mreže Maksimus

Odg: Zamenski delovi i kineske zamene
« Odgovor #20 poslato: 30. Okt, 2020. 11:27 »
Ja sam kupio kineski infotainment za santa fea,i moram priznati da ima i prednosti i mana.
Taj auto je fabricki imao obican radio(alpine),tako mu je bolji infotainment bio neophodan.
Kupio sam neki android 8 quad core sega mega koji je bio na aliju na nekoj akciji koju imajj u novembru za oko 130e. Kupio sam ga 2018te,doduse dok je stigao do mene proslo je 6 meseci jer sam ga narucio kod prijatelja u Spaniju zbog besplatne postarine pa cekao da mi ga donesu kad dolaze u Srbiju.
Nakon ugradnje i 2 godine koriscenja evo nekog mog iskustva.
Prvo prednosti:
1. Neuporedivo bolje izgleda od svih fabrickih resenja za taj auto,uredjaj ima 9 inca ekran i integrisane ventilacione otvore na svojoj "masci" tako da izgleda "kao saliven".
2. Naravno funkcionalnost je daleko bolja,ipak je to u principu android tablet zakacen na tablu
3. Na njega se lako mogu prikopcati razni dodaci poput kamerice za rikverc,parking senzori,senzori za pritisak u gumama itd. doduse ja to jos nisam uradio.

Lose strane(mada ovo treba uzeti sa rezervom jer je ipak u pitanju jeftin uredjaj sa gomilom funkcija pa je iluzorno ocekivati oem kvalitet rada):
1. Kvalitet zvuka je losiji nego na fabrickom alpine uredjaju,sto bi se verovatno resilo odvojenim pojacalom mada ja nemam nameru sa time da se igram.
2. Bluetooth ima slab mikrofon pa treba pricati glasnije da bi sagovornici lepo culi.
3. Ima male touch dugmice za pojacavanje-smanjivanje sto nije bas ergonomski dobro resenje.

U svakom slucaju osetan napredak na polju estetike i funkcionalnosti,ali na ustrb kvaliteta zvuka.

Takodje ne bih preporucio koriscenje ovih uredjaja na internetu(jer se mogu pkvezati na net preko smartfona) jer ce poceti da se zaglupljuju i prave probleme.


Van mreže dexterslab011

Odg: Zamenski delovi i kineske zamene
« Odgovor #22 poslato: 30. Okt, 2020. 12:57 »
Posto sam imao problema sa "component protection" zezanjem, odustao sam od Bolera, umesto Bluesa u Fabiji i uzeo kineza. Moram se sloziti da kinez ima svojih prednosti. U principu tablet, sa gomilom mogucnosti, imam rikverc kameru, Sygic i Here we go navigaciju, you tube, lad duze cekam sa klincem u kolima da zena zavrsi obaveze i tako te zezancije. E sto se mana tice: ono sto sam do sada primeto je taj zvuk. Nije slabiji, ali je losiji, basovi su bolji i dublji na fabrickom uredjanju. Na kinezu kada pojacas basove, a smanjis visoke tonove, samo prdi. Mana je i taj mikrofon za pricanje preko uredjaja, da li je do njega... ali moras malo da podviknes da bi te culi i poslednje je sam ekran. Ono malo sto mi je Bolero radio dok se nije zakljucao, cini mi se kao da su boje nekako zivopisnije na fabrickom uredjaju. Eto ako ti to pomogne da se odlucis... Inace sto se tice samog rada, za sada kinez radi skroz korektno.
  • Vozi: Skoda Fabia 1.0 2016

Na mreži MAKSZapočeo temu

  • Vozi: OCTAVIA 1.6 2012 ELEGANCE

Van mreže Maksimus

Odg: Zamenski delovi i kineske zamene
« Odgovor #24 poslato: 30. Okt, 2020. 13:14 »
Mislim da se zvuk moze poboljsati dodavanjem eksternog pojacala na koje bi isao input sa kineskog infotainmenta pa preko pojacala u zvucnike. To cak ne bi trebalo ni da je preterano skupo,mada je gimnastika. Ali slazem se,zvuk sa kineza je "plici".



Pretraga foruma [Google]