Autor Tema: skoda amundsen rikverc kamera  (Pročitano 3793 puta)

0 članova i 5 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže Nidza OpcZapočeo temu

skoda amundsen rikverc kamera
« poslato: 21. Nov, 2020. 14:03 »
Imam radio iz naslova u superbu 3t da li on podrzava zadnju kameru tj rikverc kameru,kad ubacim u r imam prikaz parking senzora napred i pozadi :)
 kodna oznka radija je rcd315
  • Vozi: Skoda Superb 3t 2.0 dsg candy white 2012 year

Van mreže Melja

Odg: skoda amundsen rikverc kamera
« Odgovor #1 poslato: 21. Nov, 2020. 14:24 »
Ne vidim nigde RCD 315, sve je pod brojem RNS 315. Za taj RNS 315 ima na Aliexpress kamera koliko hoces.
  • Vozi: Skoda Superb 2.0 TDI 170 2010 Ambition

Na mreži AcoSk

Odg: skoda amundsen rikverc kamera
« Odgovor #2 poslato: 21. Nov, 2020. 16:50 »
Da Nidzo, ako mislis na rns315 (Amundsen +) sa slike, da, podrzava rikverc kameru.

Van mreže Nidza OpcZapočeo temu

Odg: skoda amundsen rikverc kamera
« Odgovor #3 poslato: 21. Nov, 2020. 23:10 »
Moja greska,a sta mi je sve potrebno  od instalacije i dal mogu linkovi neki da to porucim😁 e bay ali...
  • Vozi: Skoda Superb 3t 2.0 dsg candy white 2012 year

Van mreže dexterslab011

Odg: skoda amundsen rikverc kamera
« Odgovor #4 poslato: 21. Nov, 2020. 23:49 »
Vidi ovako, izmeri promer prekidaca za otvaranje gepeka i reci mi da li ovako izgleda? Imam novu kameru koju sam porucio za svoju fabiju, sa Sony optikom, sa svim instalacijama, ali sam pogresio dimenziju i prevelika je rucica za moj otvor na Fabiji. Ako ti odgovara dimenzijiski dam ti kameru, odes da ti je ugrade probas da l sve radi i ako valja, valja, ako ne, nikom nista. 
  • Vozi: Skoda Fabia 1.0 2016

Van mreže Nidza OpcZapočeo temu

Odg: skoda amundsen rikverc kamera
« Odgovor #5 poslato: 22. Nov, 2020. 17:05 »
mislim da mi ovo ne odgovara superb ima 2 rucke za dizanje gepeka   ;)
pre bih isao na varijantu gde mi je svetlo tablice
Najvise me zanima kablaza sa radija,za kameru mi je najmanji problem
  • Vozi: Skoda Superb 3t 2.0 dsg candy white 2012 year

Van mreže SuperB

Odg: skoda amundsen rikverc kamera
« Odgovor #6 poslato: 09. Dec, 2022. 20:44 »
Možda ovo pitanje može u ovu temu, da li je normalno da za OEM rikverc kameru sa ugradnjom traže 400 eura? I da je OEM kamera npr 250e da li je realno za 2h posla uzeti 150e? Počeli svi da lupetaju cene, a i pored toga da imaju mnogo posla.....

Na mreži AleksandarAca

Odg: skoda amundsen rikverc kamera
« Odgovor #7 poslato: 09. Dec, 2022. 23:25 »
To ti je dobra cena, neces naci jeftinije. Ima tu brdo posla da se uradi kako valja.

Van mreže dixon

Odg: skoda amundsen rikverc kamera
« Odgovor #8 poslato: 10. Dec, 2022. 10:35 »
Nije 400 nego 500€, nije 2h posla nego 6-7 da se provuče instalacija kud fabrika kaže, da žice ne landaraju po rupama, da se iskodira i kalibriše po p.s. a ne evo ima slike vozi miško :)

Van mreže SuperB

Odg: skoda amundsen rikverc kamera
« Odgovor #9 poslato: 10. Dec, 2022. 11:19 »
Ne treba meni nego jedan prijatelj je hteo da ugradi u oktaviju pa je shvatio da mu se isplate senzori i da mu u dzepu ostane jos 400e  :) za 500 eura moze kupiti punta  =))

Inace posto je OEM kamera? Na netu vidim 250e znaci 6 sati posla 250e, lepa satnica

Na mreži m@c|-|oR

Odg: skoda amundsen rikverc kamera
« Odgovor #10 poslato: 10. Dec, 2022. 12:04 »
Ima.jedna izreka, ne plaćaš vreme već znanje koje je potrebno da se nauči šta i kako da se uradi ispravno.
Šalim se, 40+€/h je baš d-o-b-r-a satnica.
Otprilike se približavamo Zapadu gde su usluge veoma dobro plaćene. Kad sam živeo u Italiji, vodoolinstalater je naplaćivao 45 €/h. I nije nešto žurio da završi posao.
Dobro bi bilo proveriti da instalacija možda nije već povučena pa se može preskočiti najteži i najduži deo posla.
  • Vozi: Superb III FL, 2.0 TDI 4x4

Van mreže SuperB

Odg: skoda amundsen rikverc kamera
« Odgovor #11 poslato: 10. Dec, 2022. 13:32 »
Ima.jedna izreka, ne plaćaš vreme već znanje koje je potrebno da se nauči šta i kako da se uradi ispravno.
Šalim se, 40+€/h je baš d-o-b-r-a satnica.
Otprilike se približavamo Zapadu gde su usluge veoma dobro plaćene. Kad sam živeo u Italiji, vodoolinstalater je naplaćivao 45 €/h. I nije nešto žurio da završi posao.
Dobro bi bilo proveriti da instalacija možda nije već povučena pa se može preskočiti najteži i najduži deo posla.

Upravo to, sve smo blizi zapadnom cenovniku osim sto tamo da bi to radio moras da imas registrovanu firmu ili delatnost i da placas porez, doprinose…. A ne da si zvanicno nezaposlen, imas besplatno zdravstveno osiguranje koje ja placam kroz odbitke plate skupo, ne placas porez, ne placas dadzbine, ako se nesto zapali posle ugradnje nemas nikakvu odgovornost kao sto bi imao da si registrovan , a i da si registrovan ne dajes nikakav racun, garanciju nego samo reč, a danas reč ne vredi mnogo kada dodje do problema sa kvalitetom poslova….

Das 400-500 eura on ti polomi plastiku kod demontaze  i kaze * ebiga nisam ka kriv vec je bila napukla,  tuzi me….

Na mreži Bingodalton

Odg: skoda amundsen rikverc kamera
« Odgovor #12 poslato: 10. Dec, 2022. 17:00 »
Za 500 treba i novu plastiku da kupi.
Uracunat je rizik u tu cenu, a ne slomi se cesto, a i to znanje sto ste pomenuli.
Inace moze svako sam, a postoje cesto cake.

Van mreže fobia24

Odg: skoda amundsen rikverc kamera
« Odgovor #13 poslato: 10. Dec, 2022. 20:55 »
Upravo to, sve smo blizi zapadnom cenovniku osim sto tamo da bi to radio moras da imas registrovanu firmu ili delatnost i da placas porez, doprinose…. A ne da si zvanicno nezaposlen, imas besplatno zdravstveno osiguranje koje ja placam kroz odbitke plate skupo, ne placas porez, ne placas dadzbine, ako se nesto zapali posle ugradnje nemas nikakvu odgovornost kao sto bi imao da si registrovan , a i da si registrovan ne dajes nikakav racun, garanciju nego samo reč, a danas reč ne vredi mnogo kada dodje do problema sa kvalitetom poslova….

Das 400-500 eura on ti polomi plastiku kod demontaze  i kaze * ebiga nisam ka kriv vec je bila napukla,  tuzi me….
Bukvalno su jednake cene kao na Zapadu, dok su i zarade majstora iste kao na tom Zapadu. Jedino sto plate ostalih gradjana ne prate standard servisera.

Van mreže Stevan

Odg: skoda amundsen rikverc kamera
« Odgovor #14 poslato: 11. Dec, 2022. 12:04 »
Za 500 treba i novu plastiku da kupi.
Uracunat je rizik u tu cenu, a ne slomi se cesto, a i to znanje sto ste pomenuli.
Inace moze svako sam, a postoje cesto cake.

E baš bi volio da vidim majstora koji će ti kupiti novu plastiku. Koji će ti uopšte reći da je plastika pukla. I koji ti neće reći da je to bilo tako od ranije, ako slučajno primjetiš koliko ti je žabica polomio, ili u najboljem slučaju "krte su plastike" jer "parkiraš na sunce".
Najjače je kad ti majstori dođu kasnije kod doktora ili kod advokata.
Kažu lopov, hostapler, tražio mi 200 €, za šta, za dva papira, za dva pregleda. Toliko o njihovom vrednovanju znanja i vremena da se do znanja dođe. To samo prosipaju kada oni deru nekoga. Velika su tu odricanja i žrtve trebale da se nauči kuda provući žicu i kako je osigurati da ne landara i kako na dijagnostiku od 55 € iskodirati to za 10-15 minuta.
Ne želim nikoga da uvrijedim, ničiji posao da unizm, pogotovo ne člana Dixona kojem hvala što nam svima pomaže na ovom forumu (iskreno to mislim), samo iznosim moje mišljenje na koje valda imam pravo. Naopaka je država u kojoj automehaničar zaradi 10 plata hirurga subspecijaliste. Ako ništa drugo, kada ostari, tog automehaničara neće imati ko da liječi jer će do tada svi pobjeći na zapad.
  • Vozi: Skoda Octavia 1.6 tdi 2014. god.



Pretraga foruma [Google]