Autor Tema: Kupovina Superb ili Kodiaq?  (Pročitano 5671 puta)

0 članova i 4 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže fobia24

Odg: Kupovina Superb ili Kodiaq?
« Odgovor #60 poslato: 26. Avg, 2021. 14:26 »
Frka jeste sa proizvodnjom kad nisu maltane od pocetka avgusta radili. A i pre su radili sa smanjenim kapacitetom. Ja sam u februaru porucio oktaviju. Sklopljena nekompletna u junu, do danas nije zavrsena. U julu sam porucio ponovo drugu konfiguraciju i ne ocekujem je pre proleca. Uzeo sam zato privremeni auto i ne ganjam vise kada ce biti. Kad god bude dobro je.

Van mreže Beograd011Započeo temu

Odg: Kupovina Superb ili Kodiaq?
« Odgovor #61 poslato: 26. Avg, 2021. 14:36 »
Meni je suludo da cekam auto godinu dana. Pa jos model koji je na kraju zivotnog veka. Oktavija je nov model pa eto kao da imas razumevanja. Pitali smo za oktaviju za jednog kolegu. Rok isporuke navodno 120-150 dana. Za Fabie ni ne primaju poriudzbine.

Otisao svet dodjavola.

Cak razmisljam da uzmem preko Weltauta A4 Advanced 163ks majld hibrid. Manje opreme, prednji pogon, do godinu dana star, ali je bar momentalno raspoloziv...
  • Vozi: Skoda Superb 2.0 tdi 4x4

Van mreže SuperB

Odg: Kupovina Superb ili Kodiaq?
« Odgovor #62 poslato: 26. Avg, 2021. 16:36 »
Sramota za Skodu i kontrolu kvaliteta da takvi nedostaci izadju iz proizvodnog pogona (npr vratanca kasete). Ocigledno velika potraznja, kratki rokovi, zurba na ustrb kvaliteta i eto ishod...

Na mreži AleksandarAca

Odg: Kupovina Superb ili Kodiaq?
« Odgovor #63 poslato: 08. Okt, 2021. 15:55 »
Da ne otvaram novu temu, zna li neko kakav je 1.8 TSI od 180 KS u Superbu 2018 godiste?

Na mreži Buca Skoda Mladenovac

Odg: Kupovina Superb ili Kodiaq?
« Odgovor #64 poslato: 08. Okt, 2021. 16:22 »
U toj godini su reseni svi problemi starog 1.8tsi motora tako da je za sad koliko se pokazalo ok.
  • Vozi: Octavia 1.9 tdi 90 + ČIP 125KS !

Na mreži AleksandarAca

Odg: Kupovina Superb ili Kodiaq?
« Odgovor #65 poslato: 08. Okt, 2021. 17:02 »
Hvala Buco. Iskreno nisam ih vidjao u Superbu III uopste, zbog toga pitam. Da li znas mozda kakav je sto se potrosnje u gradu tice, jel prelazi 10l?

Na mreži Buca Skoda Mladenovac

Odg: Kupovina Superb ili Kodiaq?
« Odgovor #66 poslato: 08. Okt, 2021. 19:50 »
Stoji mu kao fabricki grad 9.5 cini mi se. Znaci preko 10 sigurno.
  • Vozi: Octavia 1.9 tdi 90 + ČIP 125KS !

Na mreži AleksandarAca

Odg: Kupovina Superb ili Kodiaq?
« Odgovor #67 poslato: 08. Okt, 2021. 22:12 »
Sad citam nesto po netu, da li je moguce da TSI benzinski motor ima DPF isto kao i dizel?

Van mreže Šiki

Odg: Kupovina Superb ili Kodiaq?
« Odgovor #68 poslato: 08. Okt, 2021. 22:58 »
Da, od pre par godina svaki novi benzinski motor ima u sebi ugraďen tzv GPF filter(gasoline particulate filter). Dobra stvar, naravno, ako je tačna, je da za njega ne treba da se vrši regeneracija klasičnim putem( vožnja autoputem 20- ak minuta u određenom režimu rada i obrtaja motora), kao kod dizelaša, već se on sam čisti, tokom eksploatacije, zbog viših radnih temperatura, koje postižu benzinski motori, u odnosu na dizel agregate.
  • Vozi: Škoda fabia 1,2 HTP Elegance-do 03. 2016, trenutno Golf 7 1,2 TSI

Van mreže Beograd011Započeo temu

Odg: Kupovina Superb ili Kodiaq?
« Odgovor #69 poslato: 15. Okt, 2021. 18:37 »
Nebo se otvorilo stadion je eksplodirooo. Kao grom iz vedra neba zovu danas iz Autocacka i kazu stigo Superb :bravo: :bravo: Tacnije stigla juce (nenajavljeno!?), ali nisu imali fakturu iz Ceske pa nisu znali cija je. Cekam jos da nam posalju fakturu, dok to ne vidim nisam ni usta vise siguran.

Sad jos da se zavrse finansije i premestam zadnjicu iz silver Octavie u crnog Superba.

Ceka me neki sluzbeni put u Skoplje i taman kad prodje onaj period zabrane izlaska iz zemlje novim kolima (7 dana od kupovine?), da ga oprobam na malo duzoj relaciji, igram sa Acc, line assistance, DCC i overim Canton. I da proverim da li ce mi se stvarno sklanjati sa autoputa  :)

Btw, kolegin Superb na 9.000km zavapio da mu treba ulja. Popio skoro litar. Jel realno da trosi ulje nov auto?? Pre vise godina sam sipao ulje u A3 (1.6 benzinac 2007. godiste) izmedju servisnih intervala, ukoliko sam vozio malo brze i isao na duze relacije (Italija, Austrija). Ali bio je 6 godina star, pa racunam mozda normalno. Cudno mi za nov auto
  • Vozi: Skoda Superb 2.0 tdi 4x4

Na mreži Bingodalton

Odg: Kupovina Superb ili Kodiaq?
« Odgovor #70 poslato: 15. Okt, 2021. 20:28 »
Moze da trosi u pocetku nov auto, dok sve ne legne na svoje mesto. Posle ne bi smeo. Ali ogradili su se sa onih 400gr po 1000km ili tako neka bolest.

Na mreži Vladapetr

Odg: Kupovina Superb ili Kodiaq?
« Odgovor #71 poslato: 15. Okt, 2021. 20:30 »
Nek je sa srećom. Ništa lepše nego ovakvo iznenađenje
Ne znam koji je motor u pitanju, TSI hoće da posrče malo ulja pogotovo ako se oštrije vozi. TDI baš retko, ali je tu pitanje i koliko ulja sipaju u motor na početku i pri servisu.
Moj je 2.0TDI, jedared upalim auto kad poruka da fali ulja. Mislim da je servis uradjen 2-3 hiljade pre tog momenta. Odem nešto do grada, upalim ponovo ali nema poruke, svakako odem do servisa i tamo mi dospu. Od tada je prošlo sigurno godinu dana, vozim ga isto ako ne i oštrije, više se poruka nije pojavljivala.
  • Vozi: Škoda Kodiag RS 2.0 TSI

Van mreže fobia24

Odg: Kupovina Superb ili Kodiaq?
« Odgovor #72 poslato: 15. Okt, 2021. 20:37 »
Sjajno da je stigao! U zadnjem momentu. Danas im je bio zadnji radni dan ove godine. Da nije sada ko zna kada bi.

Na mreži Bingodalton

Odg: Kupovina Superb ili Kodiaq?
« Odgovor #73 poslato: 15. Okt, 2021. 20:37 »
Da ne ureknem, meni 2.0 tsi 280 ne trosi od servisa do servisa. Vise imam kratkih relacija, uradjen Stage 1, ali sve ok. Sa 158.000km

Van mreže Beograd011Započeo temu

Odg: Kupovina Superb ili Kodiaq?
« Odgovor #74 poslato: 15. Okt, 2021. 20:58 »
Hvala ekipo  bravo2

I ja mislim da sam uleteo u fotofinis. Deset meseci cekanja. Vec sam digao ruke

Motor tdi 200ks 4x4

Off tooic. Treba nam za neki srednji nivo managementa sluzbeni auto. Dilema Octavia 1.0 u najnizem nivou opreme ili Scala Style 1.5 tsi.  Ne pitajte orkud ovaj sizofreni izbor motora, ali cenovno su tu negde
  • Vozi: Skoda Superb 2.0 tdi 4x4



Pretraga foruma [Google]