Pretraži sadržaj Škoda foruma [by Google]

Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?

Autor Tema: Felicia 1.6 mpi - iznenadno gašenje u toku vožnje i još ponešto...  (Pročitano 135 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže ValpurgijanTopic starter

Felicia 1.6 mpi - iznenadno gašenje u toku vožnje i još ponešto...
« poslato: Januar 01, 2021, 15:55:49 posle podne »
Pozdrav drugari, svima se najbolje u NG... evo zanimljive situacije kod mene odmah već u Novoj godini...

Škodilak(1.6 mpi '97, benz, nema plin) se iznenada ugasi kada se malo i zagreje i na većem broju obrtaja.. išao sam uzbrdo pod malo jačim gasom i krenuo je par puta  cimne i ugasi se... gasi se i na ravnom ali tada mu treba duže vremena, i uvek to cimanje prethodi gašenju... ostavim ga da se ohladi i opet upali pa idemo novi krug... Kad je izbačen iz brzine radi perfektno i u leru i na 3k obrtaja nema gašenja... samo dok je u vožnji...

Šta je radjeno:
1.) Struja- bobina je pre 3 godine nova stavljena, kablovi ok kao i  svećice. Kapa(slika u prilogu) i ruka nova stavljena ali evo na snimku kako se luftira ruka...da li to može biti uzrok...mada se isto gasio i sa starom rukom koja je imala vrlo mali luft...
https://youtu.be/EGi-KuguO5Q

2.) Pumpa za gorivo je stavljena nova, mislim na uložak i čuje se kako lepo radi.. ali stavim ja ruku na plastični poklopac pumpe i dok pumpa radi osećam kao neko lupkanje iznutra kao da neko iznutra udara u poklopac... izvadim pumpu nema ništa sve čisto u rezervoaru.. nova su i creva i nov je i filter...

3.) Sva vakum creva nova utegnuta maksimalno,nove šelne...nove gumice za dihtovanje usisne grane...vakum crevo za servo kočnice otkačeno i zatvorena rupa, nigde ništa ne curi, provereno sa upumpavanjem dima u usis i na zagrejan motor i na hladan...

4.) Izvršena i adaptacija klapne gasa i prethodno očišćena klapna

5.) gašenje škodilaka se i dalje dešava...

Ako neko ima neku ideju i predlog šta dalje da menjam dok ne potrefim wall1 ... možda nov razvodnik sa sve Hall-ovim davačem.. možda on  zeza kad se zagreje...
  • Vozi: Felicia 1.6mpi

Na mreži Filo

Odg: Felicia 1.6 mpi - iznenadno gašenje u toku vožnje i još ponešto...
« Odgovor #1 poslato: Januar 01, 2021, 16:53:49 posle podne »
Senzor na radilica zna da pravi takve simptome, dok se motor ne ugreje radi ok, a kada postigne radna temperatura i tada se desava gasenje.
Pa kada malo motor se ohladi i radi ok.
  • Vozi: Skoda Felicia 1.3 LX 1995

Na mreži pajapop

« Odgovor #2 poslato: Januar 01, 2021, 17:16:49 posle podne »
Prvo...sretna Nova godina i tebi i svim ostalim clanovima foruma. Sto se tice tvog problema, mislim da je neka "sitnica" koja utice na sastav gorivne smese. Ovo, kako ti opisujes, meni lici na probleme sa prebogatom smesom. Inace, potrebe motora za benzinom nisu bas iste na leru (cak i na 3000/0 bez ili sa opterecenjem u voznji). Posto imas samo problema u voznji, to cimanje i gasenje lici na gusenje motora usled prebogate smese u tom trenutku...E sad..sta utice na sastav smese a vezano je temperaturu??? Pa neki od termo senzora, lambda sonda...Ne bih sad vise da "lupam" i da nagadjam...ne poznajem taj motor (sta ima a sta nema) da bih to mogao...ali moje misljenje je na "toj liniji"....Prebogata smesa...Uostalom, skini svecice...one ce ti sto sta reci o stanju...ako su nagaravlljene onda je sigurno to o cemu ti pisem...A mozda, ti imas pogresnu predstavu o svemu sta se dogadja, jer problem vezujes za zagrevanje motora...Ali cinjenica je da se problem pojavljuje "pod opterecenjem"..Ako su svecice ciste, u tom slucaju problemi mogu biti opet u nekoj sitnici ali koja je vezana za opterecenje motora na primer:  Senzor radlice, bregste,elektrucna pumpa, akumulator pritiska, filter goriva, regulator pritiska, sami ubrizgivaci...katalizator…Sta sve jos taj motor moze da ima???...Ako ima EGR ventil stvar se jos malo komlikuje.   …Najbolje je da odes do majstora... C:-)
  • Vozi: Škoda Felicia 1.3 lx 43kw 2001, Škoda Fabia 1.2 htp 47kw (6Y3) sedan 2003.

Van mreže omlest

« Odgovor #3 poslato: Januar 01, 2021, 17:19:56 posle podne »
Ruka nije, ona ako omaši neće se sama namestiti.

« Odgovor #4 poslato: Januar 01, 2021, 18:12:46 posle podne »
@Filo
Ovaj motor nema senzor radilice, sve što mu treba skida sa Holovog davača koji se nalazi u razvodniku koji je u produžetku bregaste. Sa njega dobija informaciju o broju obrtaja i o položaju klipa...

@Pajapop
OK svećice stvrno nisam pregledao detaljno, skinuću sve 4 odjednom pa da ih uporedim,...pumpu za benzin sam izvadio danas i rasturiću je opet da vidim da li negde šiklja neki dihtung...mnogo je zeznuto izvaditi sam uložak a pogotovo vratiti ga nazad jer ima tri semeringa koja treba da se poklope i dobro legnu...

« Odgovor #5 poslato: Januar 01, 2021, 22:16:36 posle podne »
Otvorio sam pumpu i ustanovio sam da je dihtung gumicala puštala... na slikama se vidi ta gumica...ali uz nov motor pumpe su došle gumice (semerinzi) za ispod pumpe unutra...i jedna gumica koja bi trebala da bude zamena za ovu staru ali ne odgovara preveliki je prečnik...
Problem je sad naći odgovarajuću gumicu ili na kraju da se nekako napravi...

Princip rada ove pumpe je da se u ovoj posudi zadržava gorivo koje hladi motor a povratni vod stalno dopunjuje tu posudu, kada se posuda napuni skroz sve gumice treba da dihtuju i da nigde ne pušta. I sav višak goriva ide kroz prelivnu cev nazad u rezervoar.

Postavio sam i slike da postoji kao arhiva da posluži nekome