Autor Tema: Polovna Skoda Superb sa DSG7 "SUVIM" menjacem? Cena popravke?  (Pročitano 4653 puta)

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže code381Započeo temu

Zdravo svima, ovo mi je prvi post na forumu. Vec duze vreme se resavam da kupim Skoda Superb 3, ono sto mi je "must have" je automatski menjac. Citajuci vec par dana unazad po netu (procitano i nekoliko tema na ovom forumu) vidim da na Superb za 1.6TDI ide DSG sa 7 brzina koji je "suvi menjac" (model DQ200) i on se pokazao kao menjac koji ima dosta cesce kvarove od ostalih DSG menjaca. Posto bih kupio polovan auto i u oglasima je uglavnom ponuda automobila na ime kupca (citaj: nije registrovan pa ne moze da se vozi tj isproba) i onda kupujem macku u dzaku a posto vecina automobila je "presla" 160-180.000km (iako se radi o automobilima 4-5 godina starosti) i da bas na toj kilometrazi DSG pocne da pravi problema tj treba uloziti u njega da potraje jos 200.000km.

Ono sto me najvise interesuje je u slucaju da me zapadne Superb kome je los DSG menjac koliko bi kostala popravka istog da bih znao da ukalkulisem u budzet posto vidim da je popravka izuzetno skupa a i veoma je mali broj servisa kvalitetnih koji rade takve stvari.
Dakle interesuje me koliko to sve kosta u najboljem slucaju (redovni servis) a koliko u najgorem slucaju?

Ono sto sam nasao na netu do sada:
Citat
Dvostruko kvačilo može izdržati do 250.000. km ili malo duže u mokrim DSG menjačima. Dok u suvim može trajati manje od 200.000 km.

Dakle verovatno uskoro treba zameniti dvostruko kvacilo, nasao na KP da DSG set zamajca sa kvacilom kosta oko 600 evra, e sad da li je to samo jedno kvacilo ili dva to ne znam. Inace u automobile se uopste ne razumem sve sto sam naucio malo do sada je guglajuci.

Skidanje menjaca u servisu je 100 evra i namestanje jos 100 evra.

Koliko onda kosta ta mehatronika?

Preporuka proizvodjaca je da se na DSG7 suvom kvacilu ne rade nikakvi servisi vec se vozi dok ne rikne, na mokrom DSG se manja ulje na 60.000. E kada rinkne koliko to sve moze najvise da kosta o tome nisam nasao info nigde na internetu. Jedino je neko napisao za Golf 5 DSG suvi menjac:
Citat
zvao sam par preporucenih servisa i receno mi je da se kod 7setepenog menjaca DSG ne menja nista. Niti ima ikakvih pokazatelja da nesto nije kako treba. Kada rikne riknuo je u mestu, cena zamene je oko 1200e zajedno sa rukama, za svakog koga zanima.

P.S. Inace kako me intersuje okvirne cifre za popravku suvog DSG7 menjaca voleo bih da znam i kolike bi cifre bile za DSG6 mokri menjac (on se valjda ugradjuje samo u 2.0TDI)

Unapred zahvaljujem na odgovorima.
  • Vozi: Skoda Superb MY2017 1.6TDI Style DSG7

Van mreže dixon

Odg: Polovna Skoda Superb sa DSG7 "SUVIM" menjacem? Cena popravke?
« Odgovor #1 poslato: 25. Apr, 2021. 19:07 »
Пре свега добродошао :). Топла препорука да гледаш 2.0 са 190кс јер са 1.6 нећеш много уштедети... Мотор тражи јаче обртаје у шасији суперба, самим тим му и потрошња није толико мања од 2.0...

Што се самог мењача тиче, мехатроника је 2500е ако процури... Но, немој се превише оптерећивати тим цифрама по нету, ја имам DSG6 DQ250 у супербу мк2, на 330ккм је кренуло да ми одлази дупло квачило али се вози још без икаквих проблема (за сада једини симптом је што лупне два пута при пребацивању из P/N у D, у вожњи је скроз нормалан :). Неко може убити мењач за 100ккм, а неко га може возити и 350+ккм... Истина је да у DSG7 стаје 2L уља и да је ваген рекао да се не мења...

Мало трчиш пред руду причом о цифрама и поправкама, али: дупло квачило ти је један део, односно у металном кућишту се налазе два квачила и продаје се само као један део. Цена са заменом код Славка у Јакову (иначе доста познат сервис аутоматских мењача са дугогодишњим искуством) је 800€ (питао за мој и рекли ми да комотно возим док не крене у вожњи да зеза ).

Што се те сумње у километражу тиче, може се дијагностиком очитати километража на компјутеру мењача (мехатронику) која се враћа искључиво скидањем мехатроника што је доста скупо и то апсолутно нико од плацева код нас не ради... Јер су скупи сами алати за враћање км на мехатронику плус што не зна свако да уради па им је исплативије да окрену само на табли .

Van mreže code381Započeo temu

Odg: Polovna Skoda Superb sa DSG7 "SUVIM" menjacem? Cena popravke?
« Odgovor #2 poslato: 27. Apr, 2021. 16:42 »
Hvala na odgovoru.

Pa u principu mi je svejedno koje je kubikaze/snage zato sto stvarno nisam zahtevan vozac, samo da me sto lakse, udobnije preveze od tacke A do tacke B. Ono sto cu svakako izbegavati je 1.6 TDI koji ima ugradjenu kuku, koliko sam se dosada informisao preko Googla prikolica je nesto sto najvise moze da skrati zivotni vek automatskom menjacu.

Nisam znao za dijagnostiku mehatronike i proveru kilometraze. Interesuje me samo jel se komjuteru menjaca pristupa preko standardne dijagnostike ili mora neka specijalna dijagnostika tipa imaju je samo oni servisi koji rade automatske menjace?
  • Vozi: Skoda Superb MY2017 1.6TDI Style DSG7

Van mreže Zox024

Odg: Polovna Skoda Superb sa DSG7 "SUVIM" menjacem? Cena popravke?
« Odgovor #3 poslato: 27. Apr, 2021. 18:26 »
Ja ti jedino mogu reci da se redovan servis menjaca od nove godine radi na 120.000km umesto na 60.000, to mi je receno u Hermesu nedavno, s tim sto je redovan servis motora poskupeo zbog skupljeg ulja koje koriste.

Van mreže dixon

Odg: Polovna Skoda Superb sa DSG7 "SUVIM" menjacem? Cena popravke?
« Odgovor #4 poslato: 27. Apr, 2021. 22:00 »
Сама кука не утиче на мењач никако... Утиче једино ако том куком теглиш преко прописане тежине. Можеш и преко VCDS видети, не мора никаква спец дијагностика. Можеш се јавити у пп ако си из БГ и ако нађеш ауто у БГ па да дотераш до сервиса да бацимо поглед и механички и дијагностички

Van mreže squirll

Odg: Polovna Skoda Superb sa DSG7 "SUVIM" menjacem? Cena popravke?
« Odgovor #5 poslato: 28. Apr, 2021. 06:18 »
Ja ti jedino mogu reci da se redovan servis menjaca od nove godine radi na 120.000km umesto na 60.000, to mi je receno u Hermesu nedavno, s tim sto je redovan servis motora poskupeo zbog skupljeg ulja koje koriste.
dal su rekli iz kog razloga? bas me zanima sta se desilo 01.01 pa da duplo duze traje ulje.
  • Vozi: Superb 2020 Style Plus 190hp DSG 4x4

Van mreže Zox024

Odg: Polovna Skoda Superb sa DSG7 "SUVIM" menjacem? Cena popravke?
« Odgovor #6 poslato: 28. Apr, 2021. 10:00 »
Pitao sam zasto, razlog navodno da je ulje kao novo nakon 60.000km a razlog poskupljenja malog servisa ulje od 2.000 din litra koje je VW nalozio da koriste umesto Castrola

Van mreže code381Započeo temu

Odg: Polovna Skoda Superb sa DSG7 "SUVIM" menjacem? Cena popravke?
« Odgovor #7 poslato: 30. Jul, 2021. 16:42 »
Evo da se javim da sam kupio Superb 1.6 TDI DSG7. Jako sam zadovoljan Superb-om, najbolji odnos cene u odnosu na kvalitet/dizajn/opremu

Inace kupio sam auto koji je imao ugradjenu kuku iako me je to odbijalo u pocetku ali posto je vozen na Zapadu sasvim sigurno nije tegljio prikolicu vec je kuka sluzila da se "nasadi" veliki kofer ili da se preveze bicikla pozadi.
Ovo mi je prvi auto sa automatskim menjacem i ovaj DSG7 za sada je savrsen, ne oseti se menjanje brzine.

Za sada ne planiram da radam bilo kakve servise na menjacu posto fabrika kaze da se i ne rade ali planiram da kada idem u Beograd odvezem ga u specijalizovani servis za DSG menjace i da ga pregledaju i da mi kazu da li potrebno nesto srediti odmah ili u neko dogledno vreme.

E da, vozim ga vec mesec dana i nijednom mi se nije desilo da instiktivno pokusam da levom nogom "stisnem kvacilo"  :bravo:
  • Vozi: Skoda Superb MY2017 1.6TDI Style DSG7

Van mreže dixon

Odg: Polovna Skoda Superb sa DSG7 "SUVIM" menjacem? Cena popravke?
« Odgovor #8 poslato: 31. Jul, 2021. 09:13 »
Тегле и по западу, но нема то никакве везе, само редовно одржавање и служиће те врх . Нек је са срећом .







П. С. Никаква провокација, само немојте мислити да по запду кола седе у гаражама...

Na mreži m@c|-|oR

Odg: Polovna Skoda Superb sa DSG7 "SUVIM" menjacem? Cena popravke?
« Odgovor #9 poslato: 31. Jul, 2021. 12:47 »
Ma naravno da sede i da se ne tovare. Nemoj ove fotomontaže da stavljaš.
Stranci kupuju nova kola zbog nas, malo ih voze, da bi ih nama posle prodali sa malom kilometražom.
:)
(Sve napisano je čist sarkazam na račun prodavaca uvezenih automobila i nema nikakve veze sa tobom.)
:)
P.S. najjači, ali stvarno najjači mi je ovaj što je napunio auto drvima.
  • Vozi: Superb III FL, 2.0 TDI 4x4

Van mreže dixon

Odg: Polovna Skoda Superb sa DSG7 "SUVIM" menjacem? Cena popravke?
« Odgovor #10 poslato: 31. Jul, 2021. 12:53 »
Имао сам негде али не могу наћи, једног Турчина који је напунио суперба каравана одећом толико да је ауто легао, па ти види

Na mreži 2 Busy

Odg: Polovna Skoda Superb sa DSG7 "SUVIM" menjacem? Cena popravke?
« Odgovor #11 poslato: 31. Jul, 2021. 16:19 »

Ovi na Zapadu baš muče svoje Škode.

Van mreže code381Započeo temu

Odg: Polovna Skoda Superb sa DSG7 "SUVIM" menjacem? Cena popravke?
« Odgovor #12 poslato: 31. Jul, 2021. 18:50 »
Pa ne kazem, sve je moguce ali ovo na slikama sto vidimo su karavani i oni se kupuju iz jednog jedinog razloga. Moj Superb je limuzina i izmedju ostalog ima i panorama krov, sad ne mogu da zamislim da je na takav auto bila zakacena prikolica, bicikla pozadi da ali prikolica ne verujem, moze da bude ali je verovatnoca jako jako mala.
  • Vozi: Skoda Superb MY2017 1.6TDI Style DSG7

Van mreže dixon

Odg: Polovna Skoda Superb sa DSG7 "SUVIM" menjacem? Cena popravke?
« Odgovor #13 poslato: 31. Jul, 2021. 21:09 »
Је л фабрички кука на њему?

Van mreže code381Započeo temu

Odg: Polovna Skoda Superb sa DSG7 "SUVIM" menjacem? Cena popravke?
« Odgovor #14 poslato: 31. Jul, 2021. 22:53 »
Је л фабрички кука на њему?
Stvarno nemam pojma
  • Vozi: Skoda Superb MY2017 1.6TDI Style DSG7



Pretraga foruma [Google]