Autor Tema: Fabia 4, utisci, komentari, informacije  (Pročitano 9409 puta)

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Na mreži wkobre

Odg: Fabia 4, utisci, komentari, informacije
« Odgovor #60 poslato: 21. Maj, 2023. 22:05 »
Баш си размажен!
Не знам којих си година, али има нас неких који се сећају када је Фићком четверочлана породица ишла на море, а клима уређај је била ноћ и босанске планине.  ;)

Slična priča, ali ne fića, već Suzuki Maruti 800. Tu su negde  :)
  • Vozi: Škoda Superb combi 2.0tdi 150hp L&K

Na mreži Fbia

Odg: Fabia 4, utisci, komentari, informacije
« Odgovor #61 poslato: 21. Maj, 2023. 22:06 »
Izvinjavam se evo pravog klipa
https://www.youtube.com/watch?v=XPwKqfJZy2o
  • Vozi: Fabia 1.0 tsi, 110 ks?

Van mreže hirurg

Odg: Fabia 4, utisci, komentari, informacije
« Odgovor #62 poslato: 21. Maj, 2023. 22:50 »
@Fbia nije bolest sve sto boli! Samo toliko cu reci. Inace ne raspravljam sa takvima. Odjavaa! A ti sam sebe pitaj i odgovaraj pametnjakovicu.
  • Vozi: Skoda Karoq Style Plus 1.6TDI 2020

Na mreži wkobre

Odg: Fabia 4, utisci, komentari, informacije
« Odgovor #63 poslato: 21. Maj, 2023. 23:17 »
Molim vas da prekinete sa prepucavanjima. Nije lepo da bilo ko to čita. Ovde smo da razmenjujemo iskustva, pomažemo se međusobno i saznajemo više o našim ljubimcima. Normalno je da se ponekada mišljenja kose, ali ne mora se tako razgovarati zaista. Hvala!
  • Vozi: Škoda Superb combi 2.0tdi 150hp L&K

Na mreži Zdushan

Odg: Fabia 4, utisci, komentari, informacije
« Odgovor #64 poslato: 22. Maj, 2023. 07:05 »
Ja volim sto vise dodatne opreme, i ta rikverc kamera pomaze i prednji i zadnji parking senzori umnogome pomazu i lane assist na auto putu cesto ukljucujem i automatsko ukljucivanje svetala i grejaci sedista u zimskim uslovima i smart link, a navikao sam se i na el.zatvaranje vrata gepeka…. zao mi je sto nemam adaptivni tempomat, verovatno se moze bezbolno i to ugraditi , licno sve volim da ukljucim dok vozim…. Kada bi kupovao nov auto uzeo bi sto vise dodatne opreme….
Ista stvar.
Bilo mi je vazno da auto ima puno opreme (kad ne konfigurises sam), sve ima svoju primenu u datom trenutku. Nesto zbog lepote, a nešto zbog funkcionalnosti, bezbednosti.
Nemam nista protiv da neko misli suprotno (iako lično mislim da je izašao ispod kamena 2023)

Na mreži zzeelljjkkoo

Odg: Fabia 4, utisci, komentari, informacije
« Odgovor #65 poslato: 22. Maj, 2023. 09:25 »
Што би рекао покојни Шојић, изгледа да је дошло до дисбаланса ребаланса, без жеље за препуцавањем.

Наиме, своје мишљење о потребној опреми на ауту првенствено у овом случају заснивам на класи аута у чијем процесу куповине сам, дакле Ф4, релативно мали градски аутомобил, за преко 90% градске вожње, кратке вожње, што мање потрошње, што једноставнији, економичнији, и можда свега 3-4 прилике годишње да ће се са њим отићи ван Бгд на пут од пар стотина километара, и наравно да му цена буде што разумнија. Али неће да може, и у мале аутомобиле напуцавају, по мени, опрему и потребну и непотребну, без могућности да превише бираш, и тако му добрано дижу цену.
А вероватно и због тога да купца за мало приближе и следећем, мало луксузнијем аутомобилу, што се и нама за мало десило, јер кад смо видели цену Ф4 и неку почетну цену Камика, од Камика нас је "спасило" само то што су на располагању одмах били само они најнапуцанији и добрано скупљи.
Тако да прича о опреми на Ф4 и опреми на Супербу или Октавији никако није иста. Суперб је, у односу на Ф4, луксузна лимузина, и логично је да поред величине, сигурности, удобности и јачих мотора, да би га плаћао два, дваипо или три пута више него Ф4, мораш у њему тражити и добити све могуће андрмоље које постоје. Јер претпостављам да нико Суперба, када су приватне потребе у питању, не узима да би се 90% КМ са њим ламатао по Бгд.
  • Vozi: Fabia IV 1.0 MPI 80ks Ambition 2023

Van mreže hirurg

Odg: Fabia 4, utisci, komentari, informacije
« Odgovor #66 poslato: 22. Maj, 2023. 10:41 »
Ne bi vjerovao ali ima ljudi koji voze velika auta poput superba 90% po gradu. A takodje imas superba koji su jako siromasni s opremom. I to izgleda jako bijedno. Ali ljudi to gledaju drugacije.
  • Vozi: Skoda Karoq Style Plus 1.6TDI 2020

Na mreži che_guevara

Odg: Fabia 4, utisci, komentari, informacije
« Odgovor #67 poslato: 22. Maj, 2023. 10:52 »
Што би рекао покојни Шојић, изгледа да је дошло до дисбаланса ребаланса, без жеље за препуцавањем.

Наиме, своје мишљење о потребној опреми на ауту првенствено у овом случају заснивам на класи аута у чијем процесу куповине сам, дакле Ф4, релативно мали градски аутомобил, за преко 90% градске вожње, кратке вожње, што мање потрошње, што једноставнији, економичнији, и можда свега 3-4 прилике годишње да ће се са њим отићи ван Бгд на пут од пар стотина километара, и наравно да му цена буде што разумнија. Али неће да може, и у мале аутомобиле напуцавају, по мени, опрему и потребну и непотребну, без могућности да превише бираш, и тако му добрано дижу цену.
А вероватно и због тога да купца за мало приближе и следећем, мало луксузнијем аутомобилу, што се и нама за мало десило, јер кад смо видели цену Ф4 и неку почетну цену Камика, од Камика нас је "спасило" само то што су на располагању одмах били само они најнапуцанији и добрано скупљи.
Тако да прича о опреми на Ф4 и опреми на Супербу или Октавији никако није иста. Суперб је, у односу на Ф4, луксузна лимузина, и логично је да поред величине, сигурности, удобности и јачих мотора, да би га плаћао два, дваипо или три пута више него Ф4, мораш у њему тражити и добити све могуће андрмоље које постоје. Јер претпостављам да нико Суперба, када су приватне потребе у питању, не узима да би се 90% КМ са њим ламатао по Бгд.
meni je samo bilo bitno da auto ima alu felne i multifunkcionalni volan i to sam kupio
onaj parking senzor, lane assist i front assist nisam tražio ali je već bilo na autu...ne treba mi, ali leba ne traži
  • Vozi: Škoda Kamiq 1.0 81/110 i Hyundai i20 1.25

Van mreže fobia24

Odg: Fabia 4, utisci, komentari, informacije
« Odgovor #68 poslato: 22. Maj, 2023. 17:43 »
Vecina tih asistenata je postala obavezna po regulativi. Zato moraju biti u svim automobilima.

Na mreži che_guevara

Odg: Fabia 4, utisci, komentari, informacije
« Odgovor #69 poslato: 22. Maj, 2023. 18:08 »
e pa hvala za info, to nisam znao
  • Vozi: Škoda Kamiq 1.0 81/110 i Hyundai i20 1.25

Na mreži zzeelljjkkoo

Odg: Fabia 4, utisci, komentari, informacije
« Odgovor #70 poslato: 23. Maj, 2023. 10:55 »
Мали шаљиви додатак за све нас који смо размењивали мишљења и који смо или за или против или између, за опрему, асистенте, сервисе, дизне, хилзне... (и за оне који ово већ нису гледали).

https://www.k1info.rs/funbox/lajk/19846/snimak-fice-koji-gruva-140-na-sat-odusevio-srbe/vest

П.С.
Не заборавите укључити звук.
  • Vozi: Fabia IV 1.0 MPI 80ks Ambition 2023

Na mreži zzeelljjkkoo

Odg: Fabia 4, utisci, komentari, informacije
« Odgovor #71 poslato: 23. Maj, 2023. 11:02 »
И ако сам ја добро видео, Фића иде 150...
  • Vozi: Fabia IV 1.0 MPI 80ks Ambition 2023

Na mreži zzeelljjkkoo

Odg: Fabia 4, utisci, komentari, informacije
« Odgovor #72 poslato: 25. Maj, 2023. 15:26 »
Има ли негде јавно доступан податак колико је Фабиа 4 продато у Србији од када се модел појавио, а то је сад већ округло 2 године?
Претпостављам да то АЧ зна, ако је једини увозник у Србију, али да ли је објавио тај податак?
  • Vozi: Fabia IV 1.0 MPI 80ks Ambition 2023

Na mreži Fbia

Odg: Fabia 4, utisci, komentari, informacije
« Odgovor #73 poslato: 01. Jun, 2023. 11:06 »
 Ja imam utisak da je malo Fabia 4 prodato u Srbiji. Prvo nema vlasnika F4 da se pojave na forumu. Nama koji cekamo isporuku znacilo bi da se oni jave i podele svoja iskustva i utiske kako sa samim vozilom tako i oko isporuke, servisa i slicnog.
Jos jednom apelujem DA SE JAVE VLASNICI FABIE 4. Meni licno bi znacilo da se jave i vlasnici predhodnih Fabia sa 1.0 TSI 81kW motorom i napisu nesto oko potrosnje, nacina voznje...... Svaki drugi savet-iskustvo bi bio dobrodosao.
Drugi razlog sto mislim da nema puno F4 je cena i logika naseg naroda. Navikli ljudi da je Fabia ultra jeftina. Sa sadasnjom cenom malo da dodaju mogu da kupe Scalu, Octaviu ili Kamiq. U Srbiji se ceni "auto na metar" ili "na kilo" ili sto veci i sto duzi za sto manje para. Kao da automobile kupuju zene. Zezanje na stranu, Oktavija je zaista odlicna kupovina (a i preostala dva) za porodicne ljude naprimer za cetvoroclane porodice.
F4 je ipak vise nego ODLICNA. Znacajno je veca i naprednija od predhodnih verzija ali svoje misljenje sam vec iznosio o tome a ocigledno nema nikog za diskusiju i razmenu.
  • Vozi: Fabia 1.0 tsi, 110 ks?

Na mreži Mareska

Odg: Fabia 4, utisci, komentari, informacije
« Odgovor #74 poslato: 01. Jun, 2023. 15:05 »
Moj dobar drug je uzimao kao drugi auto uvek novu fabiu,sad kad je hteo ovu nesto su ga iznervirali ode i kupi novi hyundai i20 njegov komentar je gde mi je pamet do sada bila.. Stvarno lep gradski autic.
  • Vozi: Passat



Pretraga foruma [Google]