Pretraži sadržaj Škoda foruma [by Google]

Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?

Autor Tema: EGR ventil ili nesto drugo?  (Pročitano 216 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Sasa9Topic starter

EGR ventil ili nesto drugo?
« poslato: Maj 17, 2021, 12:25:30 posle podne »
Zdravo svima, nov sam na forumu. Nesto je vec pisano o EGR svakako ali evo ipak problema kod moje Fabie 1.6 dizel, 2012 godiste.

Odmah posle malog servisa na nesto manje od 160k predjenih kilometara pocela je da blinka lampica grejaca a ubrzo se upalila i check engine. Iz ovlascenog servisa telefonom mi je receno da je verovatno egr i da sad ne mogu da vozim preko 2,5k obrtaja, da je deo kod njih preko 50 hiljada dinara. Medjutim, auto ide normalno kao i ranije. Desavalo mi se i pre da posle malog servisa ako ne stavim original filter vazduha lampica krene da blinka, sada  sam i to promenio ali bez uspaha. Stop svetla koja se pominju kao razlog problema su takodje ok. Jedan od elektricara je pominjao ciscenje lamda sonde. Zakazao sam dijagnostiku pa cu vec videti. Receno mi je i da od bilo kakvog ciscenja uglavnom nema koristi i da se opet javi problem.

Jedino mi je malo sumnjivo da se bas posle malog servisa odjednom pokvari relativno vazan deo. Ukoliko ipak bude problem sa egr, da li je nekom poznato koji egr Skoda ugradjuje, u radnjama se cene krecu od 150-250 eur od raznih proizvodjaca (Turska, Spanija, Italija...) i da li neko od neovlascenih servisa moze korektno da izvrsi zamenu.

Na mreži observer

Odg: EGR ventil ili nesto drugo?
« Odgovor #1 poslato: Maj 17, 2021, 13:33:13 posle podne »
To je praktično standardni kvar kod 1.6 TDI
Meni je na VW Polu crkao već na nekih 87.000 km.
Zamena u ovlašćenom servisu me je izašla nekih 600-700 eur (auto je vremenski tada odavno izašao iz garancije).

Teško da auto može ići normalno kao i ranije :)
Primetno je drugačiji odziv na gas (mada za domaće prilike, tj kako se kod nas kilavo vozi - možda si i u pravu :))
  • Vozi: VW Golf 7 1.2 TSI Trendline 2017

Van mreže Sasa9Topic starter

« Odgovor #2 poslato: Jun 15, 2021, 12:04:07 posle podne »
Pozdrav svima, ako može neko da pomogne. Nakon dijagnostike u Skoda servisu, utvrđeno je da je u pitanju samo egr. Kod mog majstora zamenjen egr ventil (pierburg) ali opet prijavljuje grešku sa lampicom (grejač i engine). Majstor je onda menjao i protokomer, pogasio lampice, zatim vratio stari protokomer i lampice se za sada ne pale. Međutim, odziv gasa iz prve je loš, na semaforu kad krećem kao da će da se ugasi. Ne znam šta sada još ne valja, kao ni majstor koji još utvrđuje šta može da bude.

Na mreži Buca Skoda Mladenovac

« Odgovor #3 poslato: Jun 15, 2021, 19:07:19 posle podne »
Poceti od osnovnog, pogledati parametre dizni, da li dobija auto goriva dovoljno. Kakav je dpf, ako je pred kraj auto je trom i pali gresku i egra jer se vise prlja.

Grejac i check sto pali ukazuju uglavnom na problem sa ubrizgavanjem.

Moj savet je da zaobidjes ovlascene i nadjes majstora po preporuci koji zna sta radi.
  • Vozi: Fabia 1.9 tdi, Yeti 170 4x4, Audi S3 quattro