Autor Tema: Start-Stop modul  (Pročitano 2616 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže BingodaltonZapočeo temu

Start-Stop modul
« poslato: 17. Jan, 2023. 16:08 »
Evo posle ja mislim 2 god, konacno sam prikljucio Start-Stop modul.
Porucen sa Alija.
Postoji za dosta modela i na Superbu radi perfektno.

Ima 3 opcije:
- iskljucen start stop pri paljenju auta
- pamti poslednje stanje start-stop dugmeta (ovo sam sebi ostavio)
- iskljucen modul, sve radi kao i pre (pogodno kad idete u servis)

Naravno uvek mozete kliknuti dugme i aktivirati start-stop tokom voznje, kao i ranije.

Na Superbu mi je malo bilo nezgodno ucackati modul kroz rupu za kablic ispod dugmica (levo od menjaca), a nikako nisam uspeo da skinem tu celu masku.

Kome treba, sad je bas povoljno i rade shipping u Srbiju, ja sam pre morao preko Grcke.

https://m.aliexpress.com/item/1005003021631337.html?spm=a2g0o.order_list.order_list_main.212.21ef1802SyrvmH&gatewayAdapt=Pc2Msite

Van mreže hirurg

Odg: Start-Stop modul
« Odgovor #1 poslato: 18. Jan, 2023. 21:39 »
Pitanje drug. Svi glesamo da se tog rijesimo a ti ugradio. Zasto? Sta je poenta :)
  • Vozi: Skoda Karoq Style Plus 1.6TDI 2020

Van mreže BingodaltonZapočeo temu

Odg: Start-Stop modul
« Odgovor #2 poslato: 18. Jan, 2023. 22:03 »
Hahaha :) mozda sam pogresno formulisao naziv teme.

Ako bacis pogled na link sve ce biti jasno.

Taj dodatak omogucava trajno iskljucenje ili da pamti poslednju postavku, da ne gasis taj sistem rucno svaki put kad sednes u auto.

Mislio sam da cu nakom 3g koriscenja imati period privikavanja da ne kliknem dugme, ali navikao sam iz prve i zaboravio da postoji. :)

Van mreže Drive_r

Odg: Start-Stop modul
« Odgovor #3 poslato: 25. Jan, 2023. 10:27 »
A kako se bira koji od željena tri moda želiš?
  • Vozi: Škoda Octavia

Van mreže BingodaltonZapočeo temu

Odg: Start-Stop modul
« Odgovor #4 poslato: 25. Jan, 2023. 15:04 »
Ima u uputstvu, jednostavno je, sve preko prekidaca.


Van mreže Drive_r

Odg: Start-Stop modul
« Odgovor #5 poslato: 25. Jan, 2023. 16:39 »
Jako zanimljiva stvarčica..
  • Vozi: Škoda Octavia

Van mreže fobia24

Odg: Start-Stop modul
« Odgovor #6 poslato: 28. Jan, 2023. 10:45 »
Zanimljivo zaista. Mada meni ne smeta ni opcija preko menia za gasenje na O4 jer retko ugasim. Bas dobro radi, a i cuva dsg jer nije "na vagi" dok stojim na semaforu.

Van mreže Drive_r

Odg: Start-Stop modul
« Odgovor #7 poslato: 28. Jan, 2023. 10:56 »
Nisam te najbolje razumeo vezano za to da čuva dsg? Čuva ga kad je aktiviran start stop ili deaktiviran?
  • Vozi: Škoda Octavia

Van mreže fobia24

Odg: Start-Stop modul
« Odgovor #8 poslato: 28. Jan, 2023. 11:38 »
Kad ugasi motor. Cesto poveca obrtaje motor u leru i tada dsg drzi "na vagi" tj vuce auto i jedino ga kocnica drzi. Ako mi ne aktivira startstop sistem jer akumulator nije dovoljno napunjen, prevelika upotreba struje, u tim situacijama ga izbacim u neutral da ga rasteretim. Kada ga izbacim u N oseti se kako se rastereti i tek onda smanji obrtaje na normalne za ler. Otprilike kao da drzis manuelca u prvoj i na pola kvacila i kocnicu.

Van mreže hirurg

Odg: Start-Stop modul
« Odgovor #9 poslato: 28. Jan, 2023. 11:44 »
Pa zlatno nepisano pravilo je da se izbaci u N kad se stoji duze od 15 sekundi. I to radim vise od 15 godina.
  • Vozi: Skoda Karoq Style Plus 1.6TDI 2020

Van mreže Drive_r

Odg: Start-Stop modul
« Odgovor #10 poslato: 28. Jan, 2023. 12:09 »
U prevodu najbolje bi bilo pred svako stajanje izbaciti u N tipa semafori itd..?
  • Vozi: Škoda Octavia

Na mreži dixon

Odg: Start-Stop modul
« Odgovor #11 poslato: 28. Jan, 2023. 12:12 »
Nema potrebe, softver menjača raskvaci parno kvačilo a na neparnom bude pritisak od samo 2 bara sto je zanemarljivo jer u voznji to ide i do 50+ bari zavisno od menjača

Ostaviti menjač u D ali pritisnuti nožnu kočnicu do kraja jer ako je pritisnuta pri vrhu menjač shvata da vozač hoće da krene i otpušta kvačilo

Van mreže Drive_r

Odg: Start-Stop modul
« Odgovor #12 poslato: 28. Jan, 2023. 12:21 »
Hvala forumaši. Eto čovek svaki dan nauči nešto novo.. Mada sam ja primetio da mi ponekad kada je u D na semaforu drži više obrtaje, ali isto tako nekad i u N zna da drži više obrtaje.. Verovatno postoji razlog zašto je to tako..
  • Vozi: Škoda Octavia

Van mreže hirurg

Odg: Start-Stop modul
« Odgovor #13 poslato: 28. Jan, 2023. 12:24 »
Ako u N dize obrtaje znaci da se upalio ventilator i imas jos nekih tezih potrošača. Ili klima ako radi isto se desi.
  • Vozi: Skoda Karoq Style Plus 1.6TDI 2020

Van mreže Drive_r

Odg: Start-Stop modul
« Odgovor #14 poslato: 28. Jan, 2023. 12:35 »
Da da skontao sam da nema uslov da spusti obrtaje zbog tih nekih potrošača koji ga opterećuju.
  • Vozi: Škoda Octavia



Pretraga foruma [Google]