Pretraga foruma [Google]


Autor Tema: Kupovina Škode Superb 3 - Dilema  (Pročitano 7680 puta)

0 članova i 4 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže SuperB

Odg: Kupovina Škode Superb 3 - Dilema
« Odgovor #30 poslato: 03. Sep, 2023. 11:34 »
Da troši pogotovo superb oktavia mozda manje posto je lakša.prodaj sto pre taj 1.4tsi nepostoji auto na taksiju koji nije radjen motor bar dva puta,doduše na metan. Tvoj verovatno proizvodi benzin koliko malo troši..


Hahahahha  =)) inace taksisti su izuzetno pouzdani sagovornici, svima je to poznato pa cu da pozurim sa prodajom i kupovinom TDI motora , obozavam njihove odlicne dizne, regeneracije i 100 cuda. Hvala na savetu

Na mreži Mareska

Odg: Kupovina Škode Superb 3 - Dilema
« Odgovor #31 poslato: 03. Sep, 2023. 17:57 »

Hahahahha  =)) inace taksisti su izuzetno pouzdani sagovornici, svima je to poznato pa cu da pozurim sa prodajom i kupovinom TDI motora , obozavam njihove odlicne dizne, regeneracije i 100 cuda. Hvala na savetu
Mislim da je taksista dobar sagovornik sto se tice eksploatacije auta,ali dobro to je tvoje misljenje. Opšte je poznato da vw u novijim dizel automobilima nema problema sa diznama,dpf je isto odlicni Resen,pogotovo modeli bez plivajućeg..sedi i vozi...
  • Vozi: Superb

Van mreže SuperB

Odg: Kupovina Škode Superb 3 - Dilema
« Odgovor #32 poslato: 03. Sep, 2023. 20:10 »
Mislim da je taksista dobar sagovornik sto se tice eksploatacije auta,ali dobro to je tvoje misljenje. Opšte je poznato da vw u novijim dizel automobilima nema problema sa diznama,dpf je isto odlicni Resen,pogotovo modeli bez plivajućeg..sedi i vozi...

Nije samo moje mišljenje nego i moje iskustvo, a ujedno i iskustvo kolega jer u firmi imamo 1.0TSI i 1.5TSI motore u oko 30 tak vozila, najveća kilometaža na jednom je 310.000 km ( od zamene 1 alnaser, 2 akumulatora).... od dizela imamo golfa 1.6TDI, eno ga od majstora do majstora sa 280.000 km.....  Da li slučajnost ili kvalitet motora.... ipak mislim da je ovo drugo, ali iz isksutva...... ali svako zna šta hoće, ja bi se uvek odlučio za benzin, ali uvek....

Van mreže soha93

Odg: Kupovina Škode Superb 3 - Dilema
« Odgovor #33 poslato: 03. Sep, 2023. 22:16 »
Vidim da se najviše baziraš na potrošnju.
Vozim Superb 150 KS i na fotografiji je prikaz dugoročne potrošnje, u ovom slučaju prikaz na uzorku od 3 500km i ona iznosi 5,8L. Ono što treba uzeti u obzir da je preko 70% ove kilometraže strogo gradska vožnja.
Na magistrali i regionalnim cestama je potrošnja nešto malo preko 4L.
Autoput na brzinama 150-160km/h i preko toga, ide to preko 7,5L.
Sa motorom 110kW/150ks neće ti nedostajati snage, i mislim da je to idealna mjera.
Nekoliko puta sam probao motore 140kW/190ks na Superbu i Passatu B8, biće nešto malo veća potrošnja u gradskoj vožnji, do 1L veća.
Za ostalo vjerujem da je tu negdje.
  • Vozi: Skoda Superb III 2.0 DSG 140/190 4x4

Na mreži Mareska

Odg: Kupovina Škode Superb 3 - Dilema
« Odgovor #34 poslato: 03. Sep, 2023. 23:40 »
Nije samo moje mišljenje nego i moje iskustvo, a ujedno i iskustvo kolega jer u firmi imamo 1.0TSI i 1.5TSI motore u oko 30 tak vozila, najveća kilometaža na jednom je 310.000 km ( od zamene 1 alnaser, 2 akumulatora).... od dizela imamo golfa 1.6TDI, eno ga od majstora do majstora sa 280.000 km.....  Da li slučajnost ili kvalitet motora.... ipak mislim da je ovo drugo, ali iz isksutva...... ali svako zna šta hoće, ja bi se uvek odlučio za benzin, ali uvek....
Los ti uzorak,a inače taj 1.4tsi je mozda i najlošiji od vagena... Ja ti Pricam o svom iskustvu 1.6tdi 120ks 2016god i 450.000km bukvalno samo redovni servis.
  • Vozi: Superb

Van mreže DarkoNS1987.

Odg: Kupovina Škode Superb 3 - Dilema
« Odgovor #35 poslato: 04. Sep, 2023. 12:28 »
Los ti uzorak,a inače taj 1.4tsi je mozda i najlošiji od vagena... Ja ti Pricam o svom iskustvu 1.6tdi 120ks 2016god i 450.000km bukvalno samo redovni servis.
Sem vodene pumpe koja crkne na oko 120k km xD.
  • Vozi: Octavia 1.6 tdi 2018. Style

Na mreži Mareska

Odg: Kupovina Škode Superb 3 - Dilema
« Odgovor #36 poslato: 04. Sep, 2023. 15:09 »
Ja vodenu pumpu menjam na 100.000km
Realno i skoda daje garanciju na nov auto 120.000km tako da ni fabricka vodena pumpa nije merilo kvaliteta.
  • Vozi: Superb

Na mreži maradonaZapočeo temu

Odg: Kupovina Škode Superb 3 - Dilema
« Odgovor #37 poslato: 04. Sep, 2023. 23:15 »
Vidim da se najviše baziraš na potrošnju.
Vozim Superb 150 KS i na fotografiji je prikaz dugoročne potrošnje, u ovom slučaju prikaz na uzorku od 3 500km i ona iznosi 5,8L. Ono što treba uzeti u obzir da je preko 70% ove kilometraže strogo gradska vožnja.
Na magistrali i regionalnim cestama je potrošnja nešto malo preko 4L.
Autoput na brzinama 150-160km/h i preko toga, ide to preko 7,5L.
Sa motorom 110kW/150ks neće ti nedostajati snage, i mislim da je to idealna mjera.
Nekoliko puta sam probao motore 140kW/190ks na Superbu i Passatu B8, biće nešto malo veća potrošnja u gradskoj vožnji, do 1L veća.
Za ostalo vjerujem da je tu negdje.

Hvala puno, definitivno je dilema rešena zaključno sa ovim.

Ukoliko bi neko prodao može da se javi privatnom porukom.
  • Vozi: Škoda Superb 3 140KW TDI DSG

Van mreže SuperB

Odg: Kupovina Škode Superb 3 - Dilema
« Odgovor #38 poslato: 04. Sep, 2023. 23:52 »


Evo te potrosnje od 11 litara sa 1.4TSI motorom, model Superb mk3,  tokom zimskog perioda ……



Na mreži Mareska

Odg: Kupovina Škode Superb 3 - Dilema
« Odgovor #39 poslato: 05. Sep, 2023. 02:42 »
Prosečna brzina 54km/h u kom gradu zivis to je bas rasterecen grad😂
  • Vozi: Superb

Na mreži Mihailo

Odg: Kupovina Škode Superb 3 - Dilema
« Odgovor #40 poslato: 05. Sep, 2023. 07:09 »
Nisam hteo do sad da pisem, al' ne vredi. Kad vidim da neko okaci prosek potrosnje u gradu a brzina 25-30, jasno da taj grada nije video. To moze biti prosek na Nbg ili negde slicno kad uhvatis zeleni talas bez guzve. Meni u Valjevu prosek brzine zna da bude i ispod 10, obicno je izmedju 13 i 18, i u tim uslovima, pogotovu zimi, 1.2 tsi zna da trosi lagano preko 10l. Meni su problematicne kratke relacije, pa nekad to bude i 14-15, ali malo dugorocnije, kad se uhvati i malo puta van suvog centra, prosek je izmedju 9 i 10.5l. 1.9mjet u multipli bude oko 8.5-9.5. Tako da mislim da mozda jedino 1.6tdi moze da napravi razliku i tipa 1.4hdi, 1.3mjet u manjim karoserijama, ali opet ne verujem da bilo koji od njih moze da trosi ispod 7 u ovakvim uslovima.
  • Vozi: 2015 Octavia 1.2tsi 105ks

Na mreži petarp031

Odg: Kupovina Škode Superb 3 - Dilema
« Odgovor #41 poslato: 05. Sep, 2023. 08:35 »
Los ti uzorak,a inače taj 1.4tsi je mozda i najlošiji od vagena... Ja ti Pricam o svom iskustvu 1.6tdi 120ks 2016god i 450.000km bukvalno samo redovni servis.
Po cemu najlosiji?

Van mreže DarkoNS1987.

Odg: Kupovina Škode Superb 3 - Dilema
« Odgovor #42 poslato: 05. Sep, 2023. 09:20 »
Ceo zivot sam vozio dizel automobile i kako sam kupio benzin preporodio se. Servisi jeftini nema komplikacija i ostalog. Pored potrosnje treba uzeti u obzir i cenu odrzavanja, cenu registracije pa i cenu samog auta odnosno razlika u ceni izmedju 2.0tdi 150ks i 1.5tsi 150ks.
  • Vozi: Octavia 1.6 tdi 2018. Style

Na mreži zzeelljjkkoo

Odg: Kupovina Škode Superb 3 - Dilema
« Odgovor #43 poslato: 05. Sep, 2023. 10:07 »
Нећу никоме открити топлу воду, али да вас подсетим да је једино реално, ако нам је најважнија цена коштања коришћења аута, да израчунамо цену пређеног километра.
А до тога долазимо врло једноставно, односно вођењем прецизне евиденције трошкова у коју улазе цена куповине аута (кеш или све рате кредита), каско (ако плаћамо), регистрације, одржавања, потрошни материјали, прања, улепшавања, и наравно, новац потрошен за гориво, па се то све лепо зброји и подели са бројем пређених километара и добије се истина. Ако нас брине цена коштања.

А ако не онда анегдота из живота, комшијин колега вози службени комби, стоји на семафору негде у Кнеза Милоша (Бгд), поред њега баја са напуцаним Порше Кајеном, пролеће, прозори отворени, и колега из комбија, да би заподенуо "размену искустава" међу колегама возачима, упита "а колико троши по граду", на шта "колега" из Поршеа одговара - "друже, јел ти стварно мислиш да ја размишљам колико троши?".
  • Vozi: Fabia IV 1.0 MPI 80ks Ambition 2023

Na mreži maradonaZapočeo temu

Odg: Kupovina Škode Superb 3 - Dilema
« Odgovor #44 poslato: 05. Sep, 2023. 11:15 »
Listajuci nase i strane oglase zaista nailazim na svakakve konfiguracije. Primer od juce: Superb 190TDI, automatik, kozna sedista sa memorijom, najveci displej, a svetla HALOGENA. To je jedan od primera, i kod nas na oglasima ima slicnih.

Nikako ne mogu da shvatim da ljudi pre doplate za ko zna sta, nego za bolja svetla, pogotovo sto ta doplata za svetla nije znacajan trosak.
  • Vozi: Škoda Superb 3 140KW TDI DSG