Autor Tema: Škoda Octavia 2.0 TDI VRS 135kW DSG problem s uljem  (Pročitano 1237 puta)

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže MalaZapočeo temu

Odg: Škoda Octavia 2.0 TDI VRS 135kW DSG problem s uljem
« Odgovor #30 poslato: 15. Maj, 2024. 15:30 »
A pricala san i to ne jedanput i suradljiv je na pitati, traziti problem ali ne znam koliko i za placanje troskova jer to je super auto a trosi ulje i tako ga je proda...ako me razumite. Prije 390km mehanicar mi je ulia ulja malo ispod maksimuma. Evo sad stanje
  • Vozi: Škoda 2,0 Tdi Rs

Van mreže MalaZapočeo temu

Odg: Škoda Octavia 2.0 TDI VRS 135kW DSG problem s uljem
« Odgovor #31 poslato: 24. Maj, 2024. 17:21 »
Evo da nadopunim. Nadali smo se da je turbina ali nismo te srice. Laicki receno, Motor je u banani,mehanicar je izmiria kompresiju,ukratko prevelik tlak,dimi iz svih mogucih otvora sto otvori i zacudujuce kako nije dimilo vani na ocigled. Ocito je sve bilo lipo upakirano. Kako je neko vec spominja u komentarima,motor je gažen. Imam priliku da zaminem za drugi auto s tim da ljudi prihvacaju 2tisuce eura nize,nisam pametna,generalka mi se sad ne isplati,ne novcano nego zbog situacije da budem neko vrijeme bez aute,pa mi se cini da cu i prihvatit ponudu. Bivsi vlasnik je posta gluh i to je to
  • Vozi: Škoda 2,0 Tdi Rs

Van mreže fobia24

Odg: Škoda Octavia 2.0 TDI VRS 135kW DSG problem s uljem
« Odgovor #32 poslato: 24. Maj, 2024. 17:51 »
To sto nije dimio je verovatno jer su katalizator i dpf zadrzavali dosta toga. Jasno je da je bivsi vlasnik znao pravo stanje, ali najlakse mu je da glumu ludost kad vec nema obraza.

Van mreže MalaZapočeo temu

Odg: Škoda Octavia 2.0 TDI VRS 135kW DSG problem s uljem
« Odgovor #33 poslato: 24. Maj, 2024. 17:59 »
A poslala san mu poruku pa mi je reka da javim,bas me zanima hoce li nadomiriti razliku. Ovi sto mi nude zamjenu uz nadoplatu su sverc komerc i on zna kako sredit auto za najmanju paru ( ne petljan kome ce ga prodati,kako i za koju lovu) ali san svjesna da su u pravu sto cijene auto 2 tisuce manje. Mehanicar mi je pokaza (zenskoj laicki) na ruke kako izbija pritisak,a kad san vidila koliko dima izlazi iz cijevi i iz ulja mi je slabo doslo,otud se i zna taj smrad u zadnje vrijeme osjetit tu i tamo kad bi potegla klima. Prije tri dana mi je rodak rekao da je primjetia pri naglom gasu da je zadimila malo,ali to je sve minimalno na ocigled usprkos tome kakvo je stanje
  • Vozi: Škoda 2,0 Tdi Rs

Van mreže hirurg

Odg: Škoda Octavia 2.0 TDI VRS 135kW DSG problem s uljem
« Odgovor #34 poslato: 24. Maj, 2024. 20:48 »
Jel to mehanicar odvrnuo cep od ulja i pokazivao kako dimi?

Auto da toliko jede ulja i baca na izduv bi radio regeneraciju cim se upali... A smrad na izduvu bi bio velik da grize za oci... Nesto je tu trulo.. Idi uclani se na vw croatia forum. Tamo ima jedan odličan majstor sa tvojih krajeva auto freak mu je nickname. Volio bi da cujem sts kaze.

Na mreži wkobre

Odg: Škoda Octavia 2.0 TDI VRS 135kW DSG problem s uljem
« Odgovor #35 poslato: 24. Maj, 2024. 22:55 »
Nema DPF, izvađen.
  • Vozi: Škoda Superb combi 2.0tdi 150hp L&K

Na mreži Buca Skoda Mladenovac

Odg: Škoda Octavia 2.0 TDI VRS 135kW DSG problem s uljem
« Odgovor #36 poslato: 24. Maj, 2024. 23:15 »
Upravo sam ovo hteo da napisem. Nerealno je da auto ne dimi sa takvom potrosnjom ulja, glupo sto ovo pominjem tipa treci put u temi.
  • Vozi: Octavia vRS mk1

Van mreže MalaZapočeo temu

Odg: Škoda Octavia 2.0 TDI VRS 135kW DSG problem s uljem
« Odgovor #37 poslato: 24. Maj, 2024. 23:28 »
Pocea se osjetiti intezivniji miris ilitiga smrad ali vizualno iz auspuha ne izlazi tebe boze nista. Jedino eto rodak mi je jednom zamijetia da je izbacilo kad san se ukljucivala na cestu pa stisla po gasu. Dpfa nema.
A to je meni mehanicar pokaza kad san dosla po auto i ka turbina je ok ali evo da ti u najlaksem obliku objasnim,ne bi smio ovako nabijati kompresiju i dimiti. Otkacija mi tu cijev i oblak dima i isti taj smrad koji se pocea osjetiti u zadnje vrime iako se vizualno ne vidi. Momak nije sklon da mulja jer smo tu iz mista i stvarno ce pomoci.
Jedino nisam bila u jos jednom servisu u gradu koji isto slovi za znalce (to po glasinama).
Idem se uclaniti pa vidjet i na tom forumu
  • Vozi: Škoda 2,0 Tdi Rs

Van mreže hirurg

Odg: Škoda Octavia 2.0 TDI VRS 135kW DSG problem s uljem
« Odgovor #38 poslato: 25. Maj, 2024. 07:01 »
Cudne neke metode pokazivanja kompresije. Moguce da sam ja nesto propustio.

Vidi... Auto koji nema dpf i jede litar ulja na 500km pusi kao lud non stop a ne samo kad se odreze do poda. Znaci ulje kad gori mora da pokaze negdje. Jel taj auto nema muškarac koji nesto bar malo zna(bez uvrede sto si zena al sigurno pojma nemaš oko mehanike) da odveze i poprica sa nekim pismenim majstorom. Oni tebe vide samo kao EVRE :)

KOMPRESIJA SE MJERI ALATOM! A ne skidanjem crijeva i pokazivanjem kako pusi

Turbina se skine na sto pa se pogleda a ne guranjem prsta i odokativno gledanje koliko ima hoda jezgro. Jedino kad je vec raspad sistema moze da skonta prstom da ima hod o par mm :)

Ako ti je neko tako oborio cijenu auta i prihvatio se ds ga uzme. Znaci neko je svjestan ds je rjesivo i kako da to uradi. A za toliko para ako je motor pokvaren se nista ne moze napraviti vjeruj. A takodje ne mozes prodati pokvaren motor dalje, rizik je. Tako da nemoj da upadas u zamke. Osim ako nece to sve poplacati i rijesiti prethodni vlasnik. Onda uradi zamjenu i uzmi drugi auto. Svaka druga varijanta nije ok po tebe nikako.


Van mreže MalaZapočeo temu

Odg: Škoda Octavia 2.0 TDI VRS 135kW DSG problem s uljem
« Odgovor #39 poslato: 25. Maj, 2024. 07:48 »
Sama san trenutno,muz je na terenu, a on otpocetka mi govori da na prvo paljenje lampice san tribala auto vratit nazad. Nema uvrede,svjesna san i ja svog problema da me moze zalevatit ko hoce. Za sad mi je jedino taj jedan iz mista ponudia u zamjeni za bmw x6 da skoda ide pod racun od 12 tisuca. (Njemu dobro da proda x6). Ostali koji su se uopce javili nude mi max 9 do 10tisuca eura (u kesu ili zamjeni nebitno)
 Dns cu zvati bivseg vlasnika jeli suglasan da mi nadoplati razliku od 2tisuce u zamjeni .
Sto se tice kompresije,auto je bia kod njega i ja san stvarno razumila da je on to izmjeria s alatom a ne tako ka na pazaru.
  • Vozi: Škoda 2,0 Tdi Rs

Van mreže fobia24

Odg: Škoda Octavia 2.0 TDI VRS 135kW DSG problem s uljem
« Odgovor #40 poslato: 25. Maj, 2024. 11:20 »
Javi kako se zavrsilo. Najbezbolnije je uzeti bmw ako i on nema neku skrivenu manu.



Pretraga foruma [Google]