Autor Tema: Benzinac 1.0 akumulator  (Pročitano 1357 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže radoszverZapočeo temu

Odg: Benzinac 1.0 akumulator
« Odgovor #15 poslato: 23. Maj, 2024. 15:01 »
Hvala ti na komentarima i pokusacu da saznam sta je dijagnostikovano na mom akumulatoru. E sad, javili su mi iz ovlascenog servisa da su ugradili neki zamenaki akumulator dok ne stigne novi. A problmetika oko akumulatora izgleda nije tako logisticki jednostavna jer koliko sam uspeo da saznam iz Skode ali bas iz Cacka receno mi je da po nekoj novoj ekoloskoj regulativi moraju da ugradjuju samo nove akumulatore i da stari vise se ne koriste ili su povuceni sa trzista i izgleda da je taj tranzitni period upravo sada. To su informacije koje sam dobio e sad koliko je to istina ne znam.
Sto se tice start stop sistema sve je radilo savrseno bez problema, ili da ja nisam primetio, na primer meni se nekad ranije desavalo da on precrta onaj simbol A i da na primer ne ugasi motor na semaforu ali koliko sam razumeo to je vise do samog tog sistema koji je tad procenio da iz nekog razloga motor ostavi upaljen. Dakle SS je meni radio odlicno i kazem nista mi nije ukazivalo na bilo kakav problem a desio se u nedelju ujutru. Odoh do salona sada pa javljam sta su mi rekli za moj akumulator
  • Vozi: Kamiq 2021, 1.0 tsi, 81kW, ambition plus, Velvet Red

Van mreže radoszverZapočeo temu

Odg: Benzinac 1.0 akumulator
« Odgovor #16 poslato: 23. Maj, 2024. 17:33 »
Preuzet kamiq sa zamenskim akumulatorom.
Sto se tice mog akumulatora receno mi je da je napon na koji se punio nizi od onog na kome bi ga ‘procesor’ pustio da se upali auto. Iz te predostroznosti on ne dozvoljava da se auto upali iako kako oni kazu akumulator nije u potpunosti crkao ( uredno sam mogao da spustam prozore da ga otkljucam zakljucam upalim svetla i te osnovne stvari) ali nije dozvoljavao da se upali i motor.
Izvinjavam se na malo laickom objasnjenju ali eto to je trenutna situacija. Sada cekam originalni akumulator da stigne i to ce biti u naredne 2 nedelje.
  • Vozi: Kamiq 2021, 1.0 tsi, 81kW, ambition plus, Velvet Red

Van mreže fobia24

Odg: Benzinac 1.0 akumulator
« Odgovor #17 poslato: 23. Maj, 2024. 20:16 »
Ovo objasnjenje u smislu izgovora zssto nemaju ni osnovne potrosne delove na stanju je nebuloza. Akumulator nisu imali ni pre 2g kada je jedan clan isto cekao mesec dana. Tada nije bio taj medjuproizvod. To je politika vlasnika koji ocigledno poslove dobija po politickoj osnovi a ne zato sto je sposoban privrednik.

Na mreži zzeelljjkkoo

Odg: Benzinac 1.0 akumulator
« Odgovor #18 poslato: 23. Maj, 2024. 23:04 »
Писали смо и раније о томе, ниједна ауто кућа у Србији, од ових да кажем народских, конфекцијских, неће да има "заробљен" капитал и да држи на стању било шта од резервних делова осим свакодневног потрошног материјала (уље, филтери, плочице, ...), а поготово не неке скупље делове. Једноставно - може им се!
Не знам каква је ситуација са премијум брендовима (Мечка, Ауди, Бемве, ...).

А слично је и за друге производе, где су делови и много мање вредни. Сећам се да сам програматор за Bosch машину за прање и сушење веша, релативно актуелну, који је коштао "баснословних" 90 евра, требао чекати месец дана и још га унапред платити. Значи неће нико да има лагер јер су у гаранцији покривени роком од 45 дана и "све је у складу са прописи".  >:(
  • Vozi: Fabia IV 1.0 MPI 80ks Ambition 2023

Van mreže radoszverZapočeo temu

Odg: Benzinac 1.0 akumulator
« Odgovor #19 poslato: 24. Maj, 2024. 22:25 »
Slazem se, ali ni sam ne znam sta da kazem. Sto se tice zamenskog auta receno mi je da su u obavezi samo prve dve godine i to nesto tipa da ako ti se ne znam ni ja gde da se desi kvar da te dovezu.
Priznajem da ovo nisam razmatrao prilikom kupovine vozila jer iskreno ni na kraj pameti mi nije bilo da ce akumulator crci za dveipo godine a i da cu morati da cekam novi dve nedelje. U eri takve konkurencije, Skoda je ispala neozbiljna i neprofesionalna dok ovi momci iz ovlascenog sa druge strane su ispali korektni posto posle 2-3 dana izgovore nisam zeleo vise da slusam, prosto nisu bili krivi za situaciju u kojoj se skoda kao kompanija nalazi.
To sto nemaju akumulatore na stanju slazem se je strasno i neozbiljno jer ovo su morali da planiraju. Reputaciju sami sebi urusavaju i nadam se da ce potencijalni kupci novih automobila pri kupovini razmatrati uslove koje imaju u slucaju da im zamenski auto zatreba.
  • Vozi: Kamiq 2021, 1.0 tsi, 81kW, ambition plus, Velvet Red

Van mreže radoszverZapočeo temu

Odg: Benzinac 1.0 akumulator
« Odgovor #20 poslato: 05. Jun, 2024. 08:01 »
Pozdrav ljudi,
Samo da javim da je saga oko akumulatora zavrsena. Juce su ugradili novi akumulator tacno 15 dana od kada sam dovezao auto. Nemam zamerke za ovlascenog prodavca, bili su korektni i dve nedelje sam koristio rezervni akumulator, ali i dalje za Skodu kao kompaniju podatak da se desilo da rezervnih akumulatora nemaju na stanju i da se ovoliko dugo ceka, je poprilicno veliki minus.
Hvala svima na savetima, svako dobro!
  • Vozi: Kamiq 2021, 1.0 tsi, 81kW, ambition plus, Velvet Red

Van mreže che_guevara

Odg: Benzinac 1.0 akumulator
« Odgovor #21 poslato: 05. Jun, 2024. 09:18 »
i meni se svašta izdogađalo na novom kamiqu (imaš na mojoj temi) i dok ih dobro ne pritisneš načekaćeš se do rešenja situacije...i meni su rekli da se čeka za deo min 2 nedelje kao što su mi rekli da nemaju zamensko vozilo, ali kad sam pozvao udruženje potrošača i zahtevao novo vozilo, delovi se pojavili i ceo problem je volšebno rešen za par dana...
naravno da auto čačak ima delove pa i akumulatore ali ih ne daju fizičkim licima tj boraniji, nego ih čuvaju za firme, strane kompanije, diplomatiju, političare itd itd...svi ostali na čekanje, pa kad stigne
  • Vozi: Škoda Kamiq 1.0 81/110 i Hyundai i20 1.25



Pretraga foruma [Google]