Autor Tema: Octavia A7 Ambition 2019 - instalacija u zadnjim vratima  (Pročitano 195 puta)

Skorpion i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže ArhiPKZapočeo temu

Octavia A7 Ambition 2019 - instalacija u zadnjim vratima
« poslato: 20. Jun, 2024. 19:31 »
Pozdrav. Moja nova -polovna Octavia nema zvučnike u zadnjim vratima (na moje iznenađenje, ne obratih pažnju prilikom kupovine, a i nije neka mana s obzirom na stanje auta). Moje pitanje  ( da ne rasturam kablove bzv) : da li postoji u vratima zadnjim bar instalacija za naknadnu ugradnju zvučnika?
  • Vozi: Škoda Octavia A7

Van mreže hirurg

Odg: Octavia A7 Ambition 2019 - instalacija u zadnjim vratima
« Odgovor #1 poslato: 20. Jun, 2024. 19:51 »
Ovo je uzas procitati u današnje vrijeme. Ja vjerujem da nema instalaciju. Do sad je takva praksa bila...

Van mreže ArhiPKZapočeo temu

Odg: Octavia A7 Ambition 2019 - instalacija u zadnjim vratima
« Odgovor #2 poslato: 20. Jun, 2024. 21:53 »
Iskreno, ja sam bio spreman za  kompromis po pitanju dodatne opreme, s obzirom na to da je auto u perfektnom stanju, sa 87000 , potpuno uredne dokumentacije, odrzavan u ovlascenom servisu....sve OK što se kaze. Ali nisam ni razmisljao da dotle idu sa uštedom da zvučnike ne stave.
  • Vozi: Škoda Octavia A7

Na mreži Baltazar

Odg: Octavia A7 Ambition 2019 - instalacija u zadnjim vratima
« Odgovor #3 poslato: 20. Jun, 2024. 22:19 »
I meni je bilo cudno na cemu sve stede. Posle razmisljam, koncern VAG proizvodi oko 10 000 000 automobila godisnje.
Ako ustede 100 e po autu koliko je to para?
  • Vozi: Škoda Rapid 1.2 tsi 2014

Van mreže hirurg

Odg: Octavia A7 Ambition 2019 - instalacija u zadnjim vratima
« Odgovor #4 poslato: 21. Jun, 2024. 04:34 »
Nije to ušteda. Jednostavno imaju konfiguratore gdjr svako sklapa sta hoce da ima u autu za toliko para. Auto je vjerovatno sluzbeno. Tada kupci gledaju da ima tockove sjedala svjetla :) ostalo ih ne zanima toliko :)

Na mreži Baltazar

Odg: Octavia A7 Ambition 2019 - instalacija u zadnjim vratima
« Odgovor #5 poslato: 21. Jun, 2024. 17:04 »
Moja Fabia iz 2007 nije imala zice za zadnje zvucnike a tada nije bilo konfiguratora.
  • Vozi: Škoda Rapid 1.2 tsi 2014

Van mreže hirurg

Odg: Octavia A7 Ambition 2019 - instalacija u zadnjim vratima
« Odgovor #6 poslato: 21. Jun, 2024. 19:45 »
Uvek je bilo kod vw. Samo ne u elektronskom fazonu kao danas. Sjedne se i spisak pred sebe i biraj.

Znalo se sta je serijska oprema a sta dodatna i to je to. Ta politika i danas, užasno. Al sta da se radi... Opet ih ljudi vole.

Van mreže ArhiPKZapočeo temu

Odg: Octavia A7 Ambition 2019 - instalacija u zadnjim vratima
« Odgovor #7 poslato: 21. Jun, 2024. 22:37 »
Ma sve to stoji, ali od kad to zvučni u zadnjim vratima nisu deo osnovne standardne opreme? To čak u Zastavi bio standard. Žena vozi Grande Punto u osnovnoj opremi , pozadi Blaupunkt zvučnici, bio službeni...
  • Vozi: Škoda Octavia A7

Van mreže hirurg

Odg: Octavia A7 Ambition 2019 - instalacija u zadnjim vratima
« Odgovor #8 poslato: 21. Jun, 2024. 22:40 »
Izvini molim te zastava nekad nije imala ni zvučnike ni radio. Sad fijat mozda ima.
Golf 2 nije imao nazad zvučnike...
Da ne nabrajam dalje.
Fabia mk1 isto nema..
Mk2 isto nema
Mk3 isto nema

Itd

Na mreži zzeelljjkkoo

Odg: Octavia A7 Ambition 2019 - instalacija u zadnjim vratima
« Odgovor #9 poslato: 21. Jun, 2024. 22:50 »
Yugo 55 - 1989
Yugo 45 - 1990
Нису имали радио нити звучнике у стандардној опреми, али су имали извучене каблове са букснама за звучнике у предњим вратима и позади, у гепеку, изнад задњих точкова.

И Југић је тада имао опцију да ти, ако заборавиш да их угасиш након гашења мотора и скидања контакта, не остану упаљена кратка светла него пребаци на позиције. То нису имала понека кола и по 10-15 година новија после њега.
  • Vozi: Fabia IV 1.0 MPI 80ks Ambition 2023

Van mreže hirurg

Odg: Octavia A7 Ambition 2019 - instalacija u zadnjim vratima
« Odgovor #10 poslato: 21. Jun, 2024. 22:53 »
Zastava 101 mediteran gp1986 nista od ovog nije imala
Zastava 128 skala nista od ovog nije imala :)

Van mreže ArhiPKZapočeo temu

Odg: Octavia A7 Ambition 2019 - instalacija u zadnjim vratima
« Odgovor #11 poslato: 21. Jun, 2024. 23:06 »
Moje poređenje Zastave sa Škodom nije bilo bukvalno, već više retoričko, skoro pa sarkastično. Nije mi bila namera da ulazim u sitna crevca elektro instalacija i takmičim se u poznavanju opreme svih modela ikad proizvedenih. Ne bih da pominjem koji model i marku sam prethodno vozio, isto nije bio neki od premium brendova. Jednostavno ,  samo sam kao potpuni laik priložio zapažanje i interesovao se kod iskusnih vlasnika marke Škoda , kako da "problem" rešim. Očigledno je da odgovor neću dobiti već ću sam morati da pronađem nekog majstora koji radi upgrade i detailing, ko ugrađuje zvučne sisteme. Javljam kad rešim ako ikog bude interesovalo.
  • Vozi: Škoda Octavia A7

Na mreži Baltazar

Odg: Octavia A7 Ambition 2019 - instalacija u zadnjim vratima
« Odgovor #12 poslato: 21. Jun, 2024. 23:09 »
Uvek je bilo kod vw. Samo ne u elektronskom fazonu kao danas. Sjedne se i spisak pred sebe i biraj.
Dok ti biras majstori provlace zice za zadnje zvucnike.
  • Vozi: Škoda Rapid 1.2 tsi 2014

Na mreži zzeelljjkkoo

Odg: Octavia A7 Ambition 2019 - instalacija u zadnjim vratima
« Odgovor #13 poslato: 21. Jun, 2024. 23:12 »
Нажалост, онда је можда једина права адреса неки овлашћени сервис, па да можда на основу ВИНа погледају да ли је та инсталација уграђена или не.
У Фабии 3 из 2018е, Амбитион опрема, није постојала извучена инсталација за звучнике у задњим вратима, пример.
  • Vozi: Fabia IV 1.0 MPI 80ks Ambition 2023



Pretraga foruma [Google]