Pretraga foruma [Google]


Autor Tema: SUPERB 4 kupovina, rok isporuke  (Pročitano 1118 puta)

giga545 i 9 gostiju pregledaju ovu temu.

Na mreži giga545Započeo temu

SUPERB 4 kupovina, rok isporuke
« poslato: 07. Okt, 2024. 21:10 »
Dobro veče svima,
bio sam aktivan član foruma pre 4 god kada sam kupovao (službeni) Superb, pa rekoh da se aktiviram i sada kada dolazi do zamene gen 3 sa gen 4.

Samo malo poređenje, 3 gen je kupljena u style opremi sa dodatnom opremom: grejači sofersajbne, side assist i aktivno praćenje pritiska u gumama dok je standardna oprema  za tadasnji style paket bila adaptivni tempo at, grejači svih sedišta i volana, alkantara sedišta, el podesiva sedišta vozača i suvozača i funkcija memorisanja sedišta za vozača, ambijentalnog osvetljenje, paket mreža u gepeku. Agregat je 2.0 TDI, 150 ks, DSG 7 stepeni menjač, felne standardne 18.Cena koja je dogovorena u septembru 2020 god je bila 30.200,00 eur sa pdv-om, auto je uzet preko ALD full operativnog lizinga mesečna rata 550 eur bez pdv-a.

Trenutno sam u pregovorima za 4 generaciju u Selection paketu, motor 1.5 TSI m-HEV, DSG 7 stepeni menjač po ceni od 38.900,00 eur sa PDV-om. Ono što je nekada bilo standard sada mora da se doplati, tako da iako je sadašnji selection paket u ravni sa prošlim style paketom on mora da se nadogradi sa sada dodatnom opremom: adaptivni tempomat koji košta 500 eur bez pdv, 120 eur grejanje volana, 350 eur doplata za 18 felne. Standardna oprema u Selection paketu podrazumeva samo grejanje prednjih sedišta, sedišta se ručno pomeraju napred-nazad i po visini, elektro je pomeranje naslona i podešavanje lumbalnog dela, naravno bez ikakve memorije, ali su dodati masažeri i ako se nevaram ona ekstenzija da se sedište produži u sedalnom delu, nema ambijentalnog osvetljenja, presvlake su tekstilne (dvobojne), nema paket mreža u gepeku, mislim da nema ni side assist i da je sada standard samo po meni bespotrebni line assist. Jedna od sitnica koja je po meni neverovatna sada za tržište Srbije je nemoguće naručiti mogućnost aktivnog praćenja pritiska u gumama, neko će reći ništa bitno, ali po meni je to izuzetno korisna informacija. I da u 3 i 4 generaciji je standard front i rear traffic alert sa prednjim i zadnjim senzorima kao i sa kamerom za vožnju unazad. Cena za full operativni lizing sada varira od 700, 720 pa čak do 750 eur bez pdv-a mesečno (još traju pregovori  ; Sa raznim lizing kućama).
Iako sam razmišljao da promenim i da sa limuzine pređem na korišćenje nekog SUV modela došao sam do zaključka da je je Superb i dalje bolja opcija nego neki Sportage, Tucson ili Austral (sa benzinskim agregatima) koji mogu da se dobije u sličnom cenovnom rangu.
Mada ostaje gorak ukus da se za 4 god mnogo promenilo i da se za 26-7% povećanja cene dobija isti model sa dosta manje opreme i sa slabijim motorom.
  • Vozi: Škoda Superb 2020 facelift 2.0tdi 150 ks DSG7 Style plus

Na mreži wkobre

Odg: SUPERB 4 kupovina, rok isporuke
« Odgovor #1 poslato: 08. Okt, 2024. 13:30 »
Čemu onda zamena?
  • Vozi: Škoda Superb combi 2.0tdi 150hp L&K

Odg: SUPERB 4 kupovina, rok isporuke
« Odgovor #2 poslato: 08. Okt, 2024. 14:36 »
Odlično pitanje, mišljenja sam da je Superb 4 auto čije je proizvodna cena manja nego prethodinika, dosta stvari je urađeno bilo slabije, bilo namerno lošije, što zbog štednje, što zbog uspostavljanja razlike u odnosu na Passata, tako da bih morao imati baš veliki razlog da bih se odlučio za prelazak na 4.
  • Vozi: Superb 2.0TFSI DSG7 STYLE Plus 270HP, VW Bora 1.8TURBO 20V Highline Plus 210HP

Na mreži giga545Započeo temu

Odg: SUPERB 4 kupovina, rok isporuke
« Odgovor #3 poslato: 08. Okt, 2024. 16:44 »
Istice ugovor operativnog lizinga za trenutno vozilo Dec 2024.
  • Vozi: Škoda Superb 2020 facelift 2.0tdi 150 ks DSG7 Style plus

Na mreži wkobre

Odg: SUPERB 4 kupovina, rok isporuke
« Odgovor #4 poslato: 08. Okt, 2024. 17:22 »
Iskreno oko lizinga ne znam apsolutno ništa, niti će mi trebati za života. To znači da pripada posle toj lizing kući, ide na licitaciju ili? Ne može do kraja da se isplati i zadrži?
  • Vozi: Škoda Superb combi 2.0tdi 150hp L&K

Na mreži giga545Započeo temu

Odg: SUPERB 4 kupovina, rok isporuke
« Odgovor #5 poslato: 08. Okt, 2024. 18:31 »
Mnogo ćemo otići u off topic.
Postoje dve vrste lizinga, finansijski i operativni.
Finansijski se uglavnom ugovara na 4 god, za vreme trajanja tog lizinga vozilo pripada lizing kući (ili nekoj od banaka), posle završenog ugovora vozilo prelazi u vlasništvo onoga ko je isplaćivao lizing (fizičko ili pravno lice). Za vreme trajanja ovog lizinga svi troškovi održavanja, registracije, kasko osiguranja, redovni i vanredni servisi, kupovina i zamena pneumatika...padaju na teret korisnika.
Operativni lizing se takodje ugovara na određeni vremenski period, najčešće 4 godine, odmah u startu se definiše predviđena kilometraza koja sme da se predje za te 4 god, najčešće 120.000 km.
Za vreme trajanja tog lizinga, osim goriva, svi troškovi padaju na teret lizing kuće.Po završetku ugovora korisnik vozila vraća isto lizing kući i ima pravo prečeg otkupa vozila.
Ovaj lizing uglavnom koriste pravna lica.

Ako administrator ove teme smatra da nema potrebe da se o ovome diskutuje na ovoj temi, slobodno neka izbriše zadnja dva tri posta.
  • Vozi: Škoda Superb 2020 facelift 2.0tdi 150 ks DSG7 Style plus

Na mreži wkobre

Odg: SUPERB 4 kupovina, rok isporuke
« Odgovor #6 poslato: 08. Okt, 2024. 19:39 »
Hvala na objašnjenju! Možda bude još nekome korisno ko se odluči na taj način da dođe do svog novog Mk4 modela  bravo2
  • Vozi: Škoda Superb combi 2.0tdi 150hp L&K

Na mreži Bingodalton

Odg: SUPERB 4 kupovina, rok isporuke
« Odgovor #7 poslato: 09. Okt, 2024. 08:01 »
Ja bih na tvom mestu otkupio auto ili ce ga ponuditi nekom drugom za 10k.
Taj operativni koji si ti odabrao je meni sulud, kao i ti njihovi uslovi.
Platio si im za 4g skoro punu cenu vozila. 31.680e
Uslovi su bezobrazni.
Vozilo 30.000, kasko za 4g sa popustom 2.500, servisi za 4g ni 1.000, registracija 1.500. Gume 800. Total ~36.000
Kamata na 30.000 da zaokruzimo na 3.000
Ukupno 39.000, prakticno je preostalo 7.300 vrednosti vozila.
Otkupi, prodaj za 15-20k, pa ako bas zelis uzmi opet novi zakup.

Zasto kazem da su uslovi bezobrazni, jednostavno sto su takvi uslovi zakupa vozila da im skoro otplatis celo vozilo za period od 4g, skoro kao da nema otkupnu vrednost.
Realnija cifra je 500e sa pdv-om, da racunaju amortizaciju vozila, troskove i svoju zaradu.
  • Vozi: Skoda Superb 2.0 TSI 280 4x4

Na mreži Mareska

Odg: SUPERB 4 kupovina, rok isporuke
« Odgovor #8 poslato: 09. Okt, 2024. 14:32 »
Nije on platio,platila je firma..
 To se vodi kao trosak,znaci bolje je praviti troskove i time umanjujes porez na godišnju dobit..
  • Vozi: Superb

Na mreži Bingodalton

Odg: SUPERB 4 kupovina, rok isporuke
« Odgovor #9 poslato: 09. Okt, 2024. 15:35 »
Pricam o njihovoj ponudi.
Ne ulazim u prednost zakupa u odnosu na kredit.
Napolju su drugacije ponude, a ne da se otplati 80% vozila za 4g.
Recimo oko 420e, gde je cena auta 54k (vece su cene nego ovde).

Firma je mozda njegova, pa ga niko ne tera da kupuje.
I opet, na njegovom mestu otkupio bih auto, prodao, pa opet zakup ako bas zeli i to mu odgovara. Pod uslovom da uopste ima opciju da ga otkupi i da je otkupna cena takva da mu se isplati. Ali kod zakupa poput njegovog to najcesce nije moguce.

Kod nas obicno naprave taj zakup kao da kupujes vozilo na kredit sa nekim dodatnim uslugama.
  • Vozi: Skoda Superb 2.0 TSI 280 4x4

Na mreži Mareska

Odg: SUPERB 4 kupovina, rok isporuke
« Odgovor #10 poslato: 09. Okt, 2024. 16:13 »
Moras da shvatiš da ljudi/firme oko nas imaju mnogo novca i zabole ih da kalkulisu kao ti i ja..
Pa ja 5 osiguranja obidjem da vidim gde je najbolja ponuda..
  • Vozi: Superb

Na mreži giga545Započeo temu

Odg: SUPERB 4 kupovina, rok isporuke
« Odgovor #11 poslato: 09. Okt, 2024. 17:00 »
Kao što napisah imam pravo prečeg otkupa vozila, najranije mesec dana mogu da saznam cenu za koju ću moći (ukoliko mi je interesantno) da otkupim vozilo.
Radim u inostranoj kompaniji, ovo je njihov način funkcionisanja u ostalim evropskim podružnicama i oni su samo preneli taj model i na nas.
"To se vodi kao trosak,znaci bolje je praviti troskove i time umanjujes porez na godišnju dobit", ima dosta istine i u ovome što je gore rečeno ali kako nisam zadužen za finansije ne želim da se previše opterecujem time.
U suštini inicijalni post je napisan sa željom da se pokaže rast cena od skoro 30% sa dosta manje opreme kada se uporede moje ponude za 3 i 4  gen Superb.
Mogu samo da zamislim koliko bi to povećanje cene bilo veće kada bi želeo 4 gen sa opremom i motorom koju imam u 3.
  • Vozi: Škoda Superb 2020 facelift 2.0tdi 150 ks DSG7 Style plus

Na mreži wkobre

Odg: SUPERB 4 kupovina, rok isporuke
« Odgovor #12 poslato: 09. Okt, 2024. 19:03 »
Ako je ponuda korektna, ja bih o tome dobro razmislio.  bravo2
Koliko sam shvatio od prvog dana je kod tebe, tako da ga znaš "u dušu".
  • Vozi: Škoda Superb combi 2.0tdi 150hp L&K

Na mreži Bingodalton

Odg: SUPERB 4 kupovina, rok isporuke
« Odgovor #13 poslato: 09. Okt, 2024. 20:51 »
Bas tako, a posto je firmi svejedno i pazarice ti novi, ti taj svoj prodaj.
Njima ni iz dzepa ni u dzep.

Pisao sam da su uslovi zakupa u Srbiji generalno losi. U Nemackoj imas i za 320 sa porezom, mesecno.
Mozes daides tamo vamo da trazis manje, ali nema. Nasi jos nemaju pravi rent.
Da ima, prvi bih vozio svaku godinu dve novi auto, menjao koji mi se dopada.
Ovako mi isplativije da kupim.
  • Vozi: Skoda Superb 2.0 TSI 280 4x4

Na mreži giga545Započeo temu

Odg: SUPERB 4 kupovina, rok isporuke
« Odgovor #14 poslato: 09. Okt, 2024. 21:30 »
Ako je ponuda korektna, ja bih o tome dobro razmislio.  bravo2
Koliko sam shvatio od prvog dana je kod tebe, tako da ga znaš "u dušu".
Vodeci se iskustvom drugih kolega, operativni lizing se i nije bas proslavio sa "povoljnim" ponudama oko otkupa njihovih vozila, tek nekih 1000 eur manje od tržišne vrednosti.Videcemo šta će biti sa ovim automobilom, ponudu za otkup očekujem oko 20 novembra.
Inače, pošto sam do sada vozio:
- 2012-2016 Octavia 1.9 tdi 105ks
- 2016-2020 Octavia 2.0 tdi 150ks
- 2020-2024 Superb 2.0 tdi 150 ks
Šta mogu očekivati od ovog motora 1.5 TSI m-HEV 150ks? Da li će auto biti mnogo "tromiji"?Deklarisana potrošnja  od strane proizvodjaca je 5.5 l, i da je litar više bilo bi ok.Ili će situacija biti drugačija? Svaki komentar ili iskustvo je dobrodošlo  :)
  • Vozi: Škoda Superb 2020 facelift 2.0tdi 150 ks DSG7 Style plus