Pretraga foruma [Google]


Autor Tema: SUPERB 4 kupovina, rok isporuke  (Pročitano 1115 puta)

giga545 i 10 gostiju pregledaju ovu temu.

Na mreži maradona

Odg: SUPERB 4 kupovina, rok isporuke
« Odgovor #15 poslato: 09. Okt, 2024. 21:42 »
Pisalo se već ovde o tom motoru, imaš opciju pretrage foruma. Potrošnja zavisi od hiljadu stvari i o tome se polemisalo nedavno.

Moje mišljenje je da ćeš biti zadovoljan tim motorom, osim ako si fan “dinamične” vožnje.
  • Vozi: Škoda Superb 3 140KW TDI DSG

Na mreži Bingodalton

Odg: SUPERB 4 kupovina, rok isporuke
« Odgovor #16 poslato: 09. Okt, 2024. 22:12 »
Ovo je novi m-hev 1.5.
Ea211 evo2 motor, turbo promenjive geometrije i na forumu omikjen Millerov ciklus plus tehnologija gasenja 2 cilindra (act+).
Prethodni 1.5 je bio stedljiv, verujem da je i ovaj.
Ukoliko nisi cesto natovaren, rekao bih bolji izbor od dizela.
  • Vozi: Skoda Superb 2.0 TSI 280 4x4

Na mreži giga545Započeo temu

Odg: SUPERB 4 kupovina, rok isporuke
« Odgovor #17 poslato: 09. Okt, 2024. 22:26 »
Ea211 evo2 motor, turbo promenjive geometrije i na forumu omikjen Millerov ciklus plus tehnologija gasenja 2 cilindra (act+).
Očigledno da bolje treba da se pripremim za diskusiju na ovom forumu  ;)
Sto se tice natovarenosti, osim kada se auto koristi porodicno za neki od odmora, ako izuzmemo mene, auto je "prazan".
  • Vozi: Škoda Superb 2020 facelift 2.0tdi 150 ks DSG7 Style plus

Odg: SUPERB 4 kupovina, rok isporuke
« Odgovor #18 poslato: 10. Okt, 2024. 01:46 »
Ovo je novi m-hev 1.5.
Ea211 evo2 motor, turbo promenjive geometrije i na forumu omikjen Millerov ciklus plus tehnologija gasenja 2 cilindra (act+).
Prethodni 1.5 je bio stedljiv, verujem da je i ovaj.
Ukoliko nisi cesto natovaren, rekao bih bolji izbor od dizela.
Naravno da to nije Millerov ciklus, otkud ti to??

Da budem sasvim precizan, ono o čemu sam ja govorio sam nazivao tako samo zato što sam mislio da vi znate šta je Millerov ciklus, ali se ispostavilo da ne znate.

To nije pravi Miller nego je to novi princip rada nazvan po inženjeru koji ga je izumeo - "Budack" ciklus i spaja najbolje osobine najjačih benzinaca i potrošnju dizela.

1.5TSI motor nema veze sa tim, govorio sam i o njemu, dobar je osim što je bučan i meni je slab, sve ostalo mu je vrlo dobro.

Postoji 1.5TSI koji radi po tom principu, ali to nije taj od 150KS, nego onaj od 130KS...
  • Vozi: Superb 2.0TFSI DSG7 STYLE Plus 270HP, VW Bora 1.8TURBO 20V Highline Plus 210HP

Na mreži Bingodalton

Odg: SUPERB 4 kupovina, rok isporuke
« Odgovor #19 poslato: 10. Okt, 2024. 08:41 »
Au brate, ne pricamo o gen3 Superbu, vec o novom gde je m-Hev 1.5 i taj motor po recima Skode implementira Millerov ciklus.

Opet se vracamo, ispasce da je samo tvoj motor sa tim i tim fabrickim brojem jedini takav motor. Na Sveeeetuuu celom.

Verovatno ti znas vise o tome i ovim lazima sto pisu posto znas ljude koji su konstruisali taj motor. I jedine koji u ga tjunirali.

"Oba hibridna motora su iz nove generacije EA 211 evo2 motora, rade na štedljivom Millerovom ciklusu i imaju turbopunjač s promenljivom geometrijom turbine. "
* Misli se na 1.5 m-hev i hibris sa elektromotorom.

"The TSI-evo combustion process. The TSI-evo combustion process already familiar from the 1.5 l TSI evo1 is also used in the TSI evo2 generation. Alongside optimisation of combustion chamber cooling, the decisive factor is once more the symbiosis of the Miller cycle (early closing of the inlet valves with high compression) and VTG turbocharging technology (variable turbocharger geometry). A key factor for this next step was above all the possibility of developing and optimising the relevant engine software components internally at Volkswagen."



  • Vozi: Skoda Superb 2.0 TSI 280 4x4

Na mreži Bingodalton

Odg: SUPERB 4 kupovina, rok isporuke
« Odgovor #20 poslato: 10. Okt, 2024. 10:38 »
Moram sam sebe da dopunim =))

I prethodni 1.5tsi EA211 evo navodno radi po istom principu.
Koliko je isti princip zaista implementiran, ne bih ulazio u detalje.

- Stara Evo verzija 1.5 150ks ima manju kompresiju (10.5:1) dok verzija sa 130ks ima 12.5:1. Za taj od 130ks otprilike pa nisam ni cuo, vidim da ide u Leon.
- Evo2 1.5 150ks ima kompresiju 12.0:1, sto bih rekao da je u šumi informacija konkretniji pokazatelj implementacije Millera.
- Cementov Superb ima recimo 12.2:1
 
Svakako je taj 1.5 stedljiv motor, a ovaj novi je verujem i stedljiviji.
Kod Passat-a taj motor trosi 4.1l na 90km/h, 5.6l na 120km/h, 6.6l na 140km/h, a 5.5l u gradu. 2.0 tdi 150ks trosi nesto manje, 5-10% u slicnim uslovima voznje.
  • Vozi: Skoda Superb 2.0 TSI 280 4x4

Na mreži wkobre

Odg: SUPERB 4 kupovina, rok isporuke
« Odgovor #21 poslato: 10. Okt, 2024. 13:11 »
Premešteno je u drugu temu i opet nismo pogodili tematiku  =))
Mislim da treba da se svrsta u "pišite šta god"  :))
Pa u tom duhu da prokomentarišem ovaj deo @Bingodalton "2.0 tdi 150ks trosi nesto manje, 5-10% u slicnim uslovima voznje."... ali kakve su nam cene goriva, novčanik tu nižu potrošnju ni ne oseti  angry!
Tj može jedino u slučaju recimo GDrive dizel VS GDrive benzin, koji je iz nekog razloga poznat samo vlastima toliko skuplji od 95 oktana.
  • Vozi: Škoda Superb combi 2.0tdi 150hp L&K

Na mreži Bingodalton

Odg: SUPERB 4 kupovina, rok isporuke
« Odgovor #22 poslato: 10. Okt, 2024. 16:34 »
Malo smo skrenuli sa teme, da da. Ali opet je pitanje bilo da li uzeti 1.5 tsi ili 2.0 tdi, pa smo manje vise u sirim okvirima.

Vidim na forumu, a i generalno da su ljudi zadovoljni tim 1.5 motorom. Verujem da je noviji i bolji.

Kod izbora ta dva motora, bukvalno se svodi na preferenciju vlasnika. Potrosnja slicna, ubrzanje slicno.
Obrtni momenat je veci kod dizelasa, benzinac je tisi, kultivisaniji. Kriva obrtnog se razvlaci u vise obrtaje kod benzinca, dizelas ima taj udar nisko.
Koji je stil voznje, sta vozac voli, vise obrtaje benzinca ili dizela koji se izduva kako se navlaci? To je pitanje za buduceg vlasnika.

Ili jednostavno hoce da proba i plavusu nakon crnke. ;)
  • Vozi: Skoda Superb 2.0 TSI 280 4x4

Na mreži giga545Započeo temu

Odg: SUPERB 4 kupovina, rok isporuke
« Odgovor #23 poslato: 10. Okt, 2024. 16:47 »
Nadam se da ću za jedno dva meseca moći da iskomentarišem da li je bolja plavuša od crnke  ;)
  • Vozi: Škoda Superb 2020 facelift 2.0tdi 150 ks DSG7 Style plus

Van mreže Fbia

Odg: SUPERB 4 kupovina, rok isporuke
« Odgovor #24 poslato: 10. Okt, 2024. 18:10 »
Šta mogu očekivati od ovog motora 1.5 TSI m-HEV 150ks? Da li će auto biti mnogo "tromiji"?Deklarisana potrošnja  od strane proizvodjaca je 5.5 l, i da je litar više bilo bi ok.Ili će situacija biti drugačija? Svaki komentar ili iskustvo je dobrodošlo  :)
Meni je uvek simpaticna ta prica o konjskim snagama, kubikazi i slicnom.
Evo ja vozim auto od 110 KS/999 cm3, volim da vozim brzo jer u tome uzivam a ponekad i zaista zurim. Skoro uvek sam najbrzi na putu a da pri tome retko koristim taj motoric do njegovih gornjih mogucnosti. Nikad nisam u strahu od nedostatka snage i medjuubrzanja, vise me brine da mi ne izleti neki pametnjakovic iz kolone kojeg ne interesuje da sam ja vec u levoj traci sa regularno ukljucenim zmigavcem. Nisam primetio da u Srbiji u medjugradskoj ljudi voze preko 120 a na autoputu retko preko 170. Kada vozim iza ovih drugih vidim da i oni to rade samo kratkotrajno. Dakle, cemu fama, 1.5 TSI je vise nego dovoljan u Superbu koji mada izgleda impozantno nije pretezak auto i ima odlicnu aerdinamiku. U mnogim situacijama bice bolji od 2.0 TDI. Nije motor presudan nego trap i pazljivost i koncentrisanost vozaca.
  • Vozi: Fabia 1.0 tsi, 110 ks?

Na mreži giga545Započeo temu

Odg: SUPERB 4 kupovina, rok isporuke
« Odgovor #25 poslato: 10. Okt, 2024. 18:30 »
Vidim da taj motor koriste podjednako i modeli Kamiq, Scala i Octavia, ali su ta vozila svakako lakša od Superb i smatram da u odnosu na njihovu težinu taj motor pristaje.
Superb je teži auto u odnosu na gore navedena tri modela.
A kada uporedimo sa 2.0 tdi, 150 ks dizel ima  i znatno veći obrtni moment zato i postoji bojazan sa moje strane da li će 1.5 TSI motor biti "dovoljan".
  • Vozi: Škoda Superb 2020 facelift 2.0tdi 150 ks DSG7 Style plus

Na mreži Bingodalton

Odg: SUPERB 4 kupovina, rok isporuke
« Odgovor #26 poslato: 10. Okt, 2024. 18:35 »
U ubrzanju su isti, trebao bi ga lepo poterati. Taj motor je nesto laksi sam po sebi, osecaj lakoce koji pruzi na prednjoj osovini je isto nesto sto treba uzeti u obzir ako si vozacki nastrojen
Vidi jel imaju testna vozila negde, verujem da samo ta dva motora i imaju kao testni, a svi su dsg. Pa probaj.
  • Vozi: Skoda Superb 2.0 TSI 280 4x4

Van mreže Fbia

Odg: SUPERB 4 kupovina, rok isporuke
« Odgovor #27 poslato: 10. Okt, 2024. 18:40 »
Vidim da taj motor koriste podjednako i modeli Kamiq, Scala i Octavia, ali su ta vozila svakako lakša od Superb i smatram da u odnosu na njihovu težinu taj motor pristaje.
Superb je teži auto u odnosu na gore navedena tri modela.
A kada uporedimo sa 2.0 tdi, 150 ks dizel ima  i znatno veći obrtni moment zato i postoji bojazan sa moje strane da li će 1.5 TSI motor biti "dovoljan".
Ma, logika ti je korektna, tako svi razmisljaju, ali ne brini za srpske uslove 1.5 TSI puna kapa a sa 2.0 TDI za neku godinu mozda neces moci ni da udjes u EU. Drugo, sa 1.5 TSI imaces mnogo prefinjeniju voznju da ne pominjemo druge stvari.
  • Vozi: Fabia 1.0 tsi, 110 ks?

Odg: SUPERB 4 kupovina, rok isporuke
« Odgovor #28 poslato: 10. Okt, 2024. 20:02 »
Verovatno ti znas vise o tome i ovim lazima sto pisu posto znas ljude koji su konstruisali taj motor.
Naravno da znam ko su ljudi koji su ga konstruisali, pratim taj motor odavno.

Evo ti jedan članak da znaš i ti ;)

http://newsletter.motor.com.s3-website-us-east-1.amazonaws.com/2017/20171101/!ID_EngineEvolution.html
  • Vozi: Superb 2.0TFSI DSG7 STYLE Plus 270HP, VW Bora 1.8TURBO 20V Highline Plus 210HP

Na mreži giga545Započeo temu

Odg: SUPERB 4 kupovina, rok isporuke
« Odgovor #29 poslato: 10. Okt, 2024. 22:04 »
Vidi jel imaju testna vozila negde, verujem da samo ta dva motora i imaju kao testni, a svi su dsg. Pa probaj.
Zvanican početak prodaje je 14.Oktobar za Srbiju. Opsadno stanje je u Čačku, dolaze Česi. Tek posle 14.Okt će se pojaviti u izložbenim salonima. Kada pričamo o vozilima za prodaju imam info da će u prvoj turi biti dostupni samo sa dizel motorima, za test vozila nemam info.
  • Vozi: Škoda Superb 2020 facelift 2.0tdi 150 ks DSG7 Style plus