Pretraga foruma [Google]


Autor Tema: Superb 3 diže obrtaje  (Pročitano 83 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Na mreži petarp031

Odg: Superb 3 diže obrtaje
« Odgovor #60 poslato: 31. Okt, 2023. 22:56 »
Ne ne, nema preskakanja, prvo 1.4TSI pa 1.5TSI onda ces preskociti 1.8TSI zbog njegovih problema i tek onda 2.0TSI. Lagano vi dizelasi sa jakim benzicima, prvo privikavanje  :)
Taj 1.8 gen 3 (179ks) nema problema, motor je odlican i skoro identican 2.0 tsi.

Van mreže SuperB

Odg: Superb 3 diže obrtaje
« Odgovor #61 poslato: 31. Okt, 2023. 23:19 »
Taj 1.8 gen 3 (179ks) nema problema, motor je odlican i skoro identican 2.0 tsi.

Čitao sam na raznim stranim forumima probleme sa potrošnjom ulja i koliko znam više se i ne proizvodi... zbog toga sam to i napisao...

Na mreži petarp031

Odg: Superb 3 diže obrtaje
« Odgovor #62 poslato: 31. Okt, 2023. 23:32 »
Nema potrosnju ulja, Joca sa foruma ima to vozilo, presao auto preko 200k bez ikakvog problema, na 15k ne dospe nista ulja, uverio sam se u to. Drugar moj ima vec 3 godine identican auto, tj octaviu 3 4x4, vozilo preslo 270k nema potrosnju ulja, ide fenomenalno, vuce prikolicu, vozi u obrtaje, bas je eksploatise i ne moze da je slomi. Motor je zamenjen sa 2.0, ali ne zbog problema sa potrosnjom ulja, nego bas kao sto je 1.4 zamenjen sa 1.5.
Konstantno se mesa na forumu gen 2 od 160ks i gen 3 sa 180ks, ovaj motor ima port dizne i nema problem sa karbonizaciom, ne trosi ulje kao gen 2, separator je znao praviti probleme na vozilima gde su ulja menjama na 30k km i vise pa ako nije na vreme zamenjen mogao je imati belaja. Znam nekoliko ljudi koji ga poseduju u octavia i superb trece gen i svi su odusevljeni, a takodje i serviseri mogu da potvrde da taj motor nema bas nikakvih problema.

Van mreže SuperB

Odg: Superb 3 diže obrtaje
« Odgovor #63 poslato: 31. Okt, 2023. 23:42 »
Lepo onda ja kažem, benzinac je benzinac :) Nema greške  ;)

Na mreži zzeelljjkkoo

Odg: Superb 3 diže obrtaje
« Odgovor #64 poslato: 01. Nov, 2023. 07:16 »
Ма немој тако, дизелаш је занимљив, то је авантура, никад ти није досадно, увек те нешто окупира...  =))
А бензинац? То је досадно...  =))
П.С.
Шала... Разредни извини!
  • Vozi: Fabia IV 1.0 MPI 80ks Ambition 2023

Na mreži maradonaZapočeo temu

Odg: Superb 3 diže obrtaje
« Odgovor #65 poslato: 03. Nov, 2023. 18:38 »
Obecao sam pre par dana da ce biti detaljnije objasnjen sam problem. Proslo je od popravke nekih 500km+ i sve radi kako treba.
Od kako se problem pojavio obisao sam vise servisa kako bi utvrdili sta je problem. Zaista sam se iznenadio koliko neki "majstori" zapravo ne znaju ili nece da rade. Jedan genijalac mi je cak rekao da i treba stalno da drzi na 1000 obrtaja, bio je u fazonu "pa gledaj kako mirno radi, tako to i treba". Kolega dixon je odradio dijagnostiku i videli smo okvirno sta bi moglo biti. Zatim je moj majstor proverio alternator i rekao da je dobar i navodno je resen problem. Medjutim, problem je i dalje trajao i na kraju sam auto odvezao kod Draska koji mi je rekao da je alternator los i da treba uraditi remont. Nije prosao ni dan od remonta i opet se pojavio isti problem, pozvao sam Draska i dovezao auto isti dan i kvar je otklonjen potpuno besplatno za manje od 24h. Koliko sam razumeo, alternator je istopio neku stopicu/kontakt ili slicno koju nisu primetili prilikom remonta. Tako da bih iskoristio priliku da pohvalim Draska za odlicnu saradnju, uvazio je reklamaciju, sve odradjeno brzo i po dogovoru. I naravno da se zahvalim kolegi @wkobre koji mi je ustupio OBDeleven i najvise pomogao u resavanju ovog problema.
Malo sam oduzio ovaj post, ali pouka price je da odmah odvezete auto kod strucnog majstora i tako ustedite sebi vreme, novac i zivce  bravo2 Ili jednostavno da kupite benzinca  =))
  • Vozi: Škoda Superb 3 140KW TDI DSG

Van mreže SuperB

Odg: Superb 3 diže obrtaje
« Odgovor #66 poslato: 03. Nov, 2023. 20:06 »
Nekoliko zadnjih reči su ključne u celoj priči....  :bravo:   

E odlično za popravak kvara, napokon da se to rešilo.....  bravo2

Sledeći put pamet u glavu kada biraš ono što je ispod haube, TSI i da nemaš problema :)

Van mreže Zdushan

Odg: Superb 3 diže obrtaje
« Odgovor #67 poslato: 03. Nov, 2023. 20:26 »
Kakve veze ima alternator i benzin/diesel ?

Na mreži Mareska

Odg: Superb 3 diže obrtaje
« Odgovor #68 poslato: 03. Nov, 2023. 21:57 »
Obecao sam pre par dana da ce biti detaljnije objasnjen sam problem. Proslo je od popravke nekih 500km+ i sve radi kako treba.
Od kako se problem pojavio obisao sam vise servisa kako bi utvrdili sta je problem. Zaista sam se iznenadio koliko neki "majstori" zapravo ne znaju ili nece da rade. Jedan genijalac mi je cak rekao da i treba stalno da drzi na 1000 obrtaja, bio je u fazonu "pa gledaj kako mirno radi, tako to i treba". Kolega dixon je odradio dijagnostiku i videli smo okvirno sta bi moglo biti. Zatim je moj majstor proverio alternator i rekao da je dobar i navodno je resen problem. Medjutim, problem je i dalje trajao i na kraju sam auto odvezao kod Draska koji mi je rekao da je alternator los i da treba uraditi remont. Nije prosao ni dan od remonta i opet se pojavio isti problem, pozvao sam Draska i dovezao auto isti dan i kvar je otklonjen potpuno besplatno za manje od 24h. Koliko sam razumeo, alternator je istopio neku stopicu/kontakt ili slicno koju nisu primetili prilikom remonta. Tako da bih iskoristio priliku da pohvalim Draska za odlicnu saradnju, uvazio je reklamaciju, sve odradjeno brzo i po dogovoru. I naravno da se zahvalim kolegi @wkobre koji mi je ustupio OBDeleven i najvise pomogao u resavanju ovog problema.
Malo sam oduzio ovaj post, ali pouka price je da odmah odvezete auto kod strucnog majstora i tako ustedite sebi vreme, novac i zivce  bravo2 Ili jednostavno da kupite benzinca  =))
Ja mislio i benzinac ima alternator :)
  • Vozi: Superb

Na mreži wkobre

Odg: Superb 3 diže obrtaje
« Odgovor #69 poslato: 03. Nov, 2023. 23:03 »
@maradona Nema na čemu, drago mi je da je auto konačno onakav kakav si želeo da bude  :bravo:
Sad dok je ispravan zameni za TSI  =))  ;)
  • Vozi: Škoda Superb combi 2.0tdi 150hp L&K

Na mreži dixon

Odg: Superb 3 diže obrtaje
« Odgovor #70 poslato: 04. Nov, 2023. 03:29 »
Znači dođosmo ipak do toga da je problem bio u komunikaciji sa alternatorom odnosno instalacija, alternator ili gateway :). Drago mi je da si rešio