Pretraga foruma [Google]


Autor Tema: Superb 3 diže obrtaje  (Pročitano 85 puta)

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Na mreži maradonaZapočeo temu

Superb 3 diže obrtaje
« poslato: 13. Okt, 2023. 12:36 »
Kad upalim i vozim kratko, tada u leru bude na oko 800. Medjutim, kako dalje odmiče vožnja tako digne obrtaje?
« Poslednja izmena: 22. Okt, 2024. 20:03 Karlheinz »
  • Vozi: Škoda Superb 3 140KW TDI DSG

Na mreži maradonaZapočeo temu

Odg: Superb 3 diže obrtaje
« Odgovor #1 poslato: 14. Okt, 2023. 04:29 »
Upravo sam vozio Novi Beograd - Velika Plana - Novi Beograd. Kad sam kretao obrtaji su bili oko 950-1000, a kad sam stigao tamo (ceo put 130 km/h tempomat) bili su 800. U povratku sam istim tempom vozio, ali kad sam stigao na NBG, obrtaji su bili na oko 950. Ne znam šta se dešava, ali mi to jako smeta psihički. Inače je sve normalno u vožnji.
  • Vozi: Škoda Superb 3 140KW TDI DSG

Na mreži Mareska

Odg: Superb 3 diže obrtaje
« Odgovor #2 poslato: 14. Okt, 2023. 05:18 »
Kad je upaljen ventilator dize obrtaje.
  • Vozi: Superb

Na mreži maradonaZapočeo temu

Odg: Superb 3 diže obrtaje
« Odgovor #3 poslato: 14. Okt, 2023. 09:54 »
Čekam termin kod majstora, pa da to rešimo.
  • Vozi: Škoda Superb 3 140KW TDI DSG

Na mreži AleksandarAca

Odg: Superb 3 diže obrtaje
« Odgovor #4 poslato: 14. Okt, 2023. 16:00 »
Regeneracija ili slab aku 99%.

Na mreži maradonaZapočeo temu

Odg: Superb 3 diže obrtaje
« Odgovor #5 poslato: 14. Okt, 2023. 16:12 »
Nisam neki stručnjak, ali nemoguće da je regeneracija 90% vremena vožnje. Idem u ponedeljak kod kolege dixona, pa da proverimo sve detaljno.
  • Vozi: Škoda Superb 3 140KW TDI DSG

Van mreže SuperB

Odg: Superb 3 diže obrtaje
« Odgovor #6 poslato: 15. Okt, 2023. 08:57 »
Nisam neki stručnjak, ali nemoguće da je regeneracija 90% vremena vožnje. Idem u ponedeljak kod kolege dixona, pa da proverimo sve detaljno.

Zato samo benzinci  :) šalu na stranu, sve mi se čini da je to problem sa nekim senzorom obrtaja motora ili tako nešto, nadam se sitan kvar koji se brzinski resava, videces sta kaze dijagnostika....

Na mreži maradonaZapočeo temu

Odg: Superb 3 diže obrtaje
« Odgovor #7 poslato: 15. Okt, 2023. 12:17 »
Zato samo benzinci  :) šalu na stranu, sve mi se čini da je to problem sa nekim senzorom obrtaja motora ili tako nešto, nadam se sitan kvar koji se brzinski resava, videces sta kaze dijagnostika....
Sledeći auto samo 2.0TSI.
Nadam se i ja da nije neki veći problem, videćemo sutra.
  • Vozi: Škoda Superb 3 140KW TDI DSG

Na mreži maradonaZapočeo temu

Odg: Superb 3 diže obrtaje
« Odgovor #8 poslato: 16. Okt, 2023. 14:45 »
Bio sam kod kolege dixona i ustanovili smo da je problem do alternatora. Nadam se da ću to uskoro rešiti.
  • Vozi: Škoda Superb 3 140KW TDI DSG

Van mreže Galaxy

Odg: Superb 3 diže obrtaje
« Odgovor #9 poslato: 16. Okt, 2023. 19:48 »
Mene moj prilicno iskostao. Nesto mi u glavi cifra oko 50.000 din
  • Vozi: Octavia 3, 1.6 TDI, 81kw

Van mreže Zdushan

Odg: Superb 3 diže obrtaje
« Odgovor #10 poslato: 16. Okt, 2023. 20:03 »
Novi ili remont?
Ako se radi remont uopšte..

Van mreže SuperB

Odg: Superb 3 diže obrtaje
« Odgovor #11 poslato: 16. Okt, 2023. 20:39 »
Čuo sam da se radi remont, pre godinu dve na ovo forumu sam pročitao da se cena kreće oko 80 eura za remont..... odradi se to profi da traje .... 

Na mreži maradonaZapočeo temu

Odg: Superb 3 diže obrtaje
« Odgovor #12 poslato: 16. Okt, 2023. 21:26 »
Nije rekao da je konkretno u alternatoru problem, možda je i neki modul od njega ili neka žica. Treba to skinuti i ispitati sve. Ako je baš do alternatora, onda ću videti sa auto-električarom šta predlaže.
  • Vozi: Škoda Superb 3 140KW TDI DSG

Van mreže Galaxy

Odg: Superb 3 diže obrtaje
« Odgovor #13 poslato: 16. Okt, 2023. 23:51 »
Ja sam kupio novi.

Elektricar mi rece da se na mom modelu alternatora ne radi remont. Tacnije, da jos uvek nema zamenskih delova.
To je bilo pre skoro dve godine. Morao sam da kupim drugi. Mozda su se u medjuvremenu (a sigurno jesu), pojavili i delovi za remont, i delovi sa otpada. Tada je bio jos relativno mlad auto.

Ja sumnjam da sam licno kriv za moj, jer sam tada sam cackao na vcds-u i ugasio start/stop. A s/s se "gasi" tako sto se "slaze" komp da alternator ne puni dovoljno i komp iskljuci s/s i poveca punjenje. Naci cu u "mojoj" temi...
  • Vozi: Octavia 3, 1.6 TDI, 81kw

Na mreži maradonaZapočeo temu

Odg: Superb 3 diže obrtaje
« Odgovor #14 poslato: 17. Okt, 2023. 09:39 »
Ja sam kupio novi.

Elektricar mi rece da se na mom modelu alternatora ne radi remont. Tacnije, da jos uvek nema zamenskih delova.
To je bilo pre skoro dve godine. Morao sam da kupim drugi. Mozda su se u medjuvremenu (a sigurno jesu), pojavili i delovi za remont, i delovi sa otpada. Tada je bio jos relativno mlad auto.

Ja sumnjam da sam licno kriv za moj, jer sam tada sam cackao na vcds-u i ugasio start/stop. A s/s se "gasi" tako sto se "slaze" komp da alternator ne puni dovoljno i komp iskljuci s/s i poveca punjenje. Naci cu u "mojoj" temi...
Onda sad sigurno ima delova za remont, ali ako bude preporuka da se uzme novi, onda novi.

Zato sam ja isključivanje start-stop sistema prepustio dixonu. I to je jedina stvar što je kodirana na autu, mislim da mi ništa više ne treba.
  • Vozi: Škoda Superb 3 140KW TDI DSG