Pretraga foruma [Google]


Autor Tema: Slabo grejanje i nedostizanje radne temperature motora  (Pročitano 89 puta)

srsa, munja23, Ljuba, maradona, Rolle i 19 gostiju pregledaju ovu temu.

Na mreži SekinZapočeo temu

Škoda Superb 3T 2010. 125kw 170hp, kupljen u Februaru ove godine. Od početka, rashladna tečnost u ekspanzionoj boci je bila mutna, konačno sam odlučio to da promenim. Početkom meseca sam ispustio staru tečnost i stavio novu, Gebi G12. Mislim da, od kako sam kupio auto, grejanje nisam uključivao. Sada je zahladnilo pa sam počeo da puštam. Međutim, duvalo je hladno a skazaljka temperature motora na satu je fluktuirala. Dođe do, recimo 80 stepeni i tu stane. Pa padne, pa opet se vrati. Retko kad dostigne optimalnu vrednost. Vozio sam auto kod majstora. Proverio je termostat, kaže da je ok. Kada sam došao da uzmem auto, rekao mi je da je postojao vazdušni čep i da je sistem bio zapušen od prljavštine. Pročistio je to ali mi je rekao da vozim tako i za par dana da se vratim, da ponovo ispere sistem i zameni antifriz u sistemu. Sada je grejanje malo bolje ali na suvozačevoj strani i dalje duva hladno.
Skala temperature motora dolazi do jednog podeljka od optimalnog i tu staje. Inače, na bordu, temperatura ulja se drži na 85 stepeni.
Ako neko ima iskustvo sa sličnim problemom, svaki savet je dobrodošao.
Hvala unapred,
  • Vozi: Superb 3T 2010 125kw 170hp

Na mreži Bingodalton

Odg: Slabo grejanje i nedostizanje radne temperature motora
« Odgovor #1 poslato: danas u 08:12 »
Meni bas deluje kao ternostat. Ili dva odvojena problema.
Jedan je nepostizanje temperature, a drugi duvanje hladnog vazduha.
Treba dijagnostikom proveriti koju temp ocitava merac temperature.
Sto se tice vazdusnih dzepova, sve na max, temp i ventilator, pa vozi tako u raznim rezimima obrtaja. Ako cujes "buckanje" iza table, jos ima vazduha. Povremeno otvoris haubu, odvrnes cep prelivne boce, pustis pritisak, i tako...
  • Vozi: Skoda Superb 2.0 TSI 280 4x4

Na mreži wkobre

Odg: Slabo grejanje i nedostizanje radne temperature motora
« Odgovor #2 poslato: danas u 08:48 »
Možda je problem i mali hladnjak.
  • Vozi: Škoda Superb combi 2.0tdi 150hp L&K

Van mreže Gojko

Odg: Slabo grejanje i nedostizanje radne temperature motora
« Odgovor #3 poslato: danas u 11:17 »
Što se tiče nedostizanja radne temperature, dok sam vozio Fabiju, kazaljka temperature jedno vreme nije dolazila do 90 stepeni. Stajala je malo ispred, za debljinu 2 kazaljke. Tada sam menjao termostat i ništa se nije promenilo. Problem je bio u senzoru temperature, tako da proveri i njega.
  • Vozi: Škoda Octavia 1.6 MPI LPG Combi

Na mreži Bingodalton

Odg: Slabo grejanje i nedostizanje radne temperature motora
« Odgovor #4 poslato: danas u 11:47 »
U sustini cesto ljudi fraze termostat i senzor temperature mesaju.
Na kraju krajeva termostat bi po definiciji trebao biti uredjaj koji regulise temperaturu, sto bi impliciralo da moze i da ocitava istu.
 
Zato kazem da je najbitnije da proveri ocitavanje temperature, da li ocitava dobru vrednost. Ako je temp neka van opsega, moguce da je termostat konstantno otvoren.
To utice i na temp koja se prikazuje u vozilu, a i na grejanje kabine.
  • Vozi: Skoda Superb 2.0 TSI 280 4x4