Autor Tema: Zeder, Igla, Alarm, Kasko... ili šta? Diskusija  (Pročitano 53102 puta)

0 članova i 11 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže squirll

Odg: Zeder, Igla, Alarm, Kasko... ili šta? Diskusija
« Odgovor #180 poslato: 12. Avg, 2021. 08:09 »
Meni je stavljen abloy u garanciji, AK gde sam uzeo auto ima dogovor s njima i kod njih sam odvezao auto (jer nisam mogao odmah da ostavim auto, trebao mi), to sa garancijom ima smisla kad se prepravlja elektronika i sl, kod igle se nema takvih prepravki i one koje se rade previse su uopstene da bi uticale na sposobnost/kvalitet vozila.
  • Vozi: Superb 2020 Style Plus 190hp DSG 4x4

Na mreži MAKSZapočeo temu

Odg: Zeder, Igla, Alarm, Kasko... ili šta? Diskusija
« Odgovor #181 poslato: 12. Avg, 2021. 08:10 »
Jel se ti zezas il si ozbiljan. Ko ima vreme da se zeza svaki put kada udje ili izadje iz auto da otkljucava i zakljucava dve zastite? Ako idemo po toj logici onda tri fizicke zastite su bolje od dve i td. Dovoljno je jedna fizicka zastita i kasko, pa sta bude neka bude...
Neznam da li si me dobro razumeo. Kada sam rekao dve zastite mislio sam na alarm i jos neku mehanicku zastitu. A ti ako ti je tesko da pritiskas jedno dugme ok .
Naravo da je kasko najbolja stvar ali. Prvo se dobro raspitaj o kasku.
I naravno da je poenta da lopovu sto vise otezas krađu. A ako su se nameracili na auto tesko da ce ostati kod vlasnika, bez obzira na zastitu.
  • Vozi: OCTAVIA 1.6 2012 ELEGANCE

Na mreži AleksandarAca

Odg: Zeder, Igla, Alarm, Kasko... ili šta? Diskusija
« Odgovor #182 poslato: 12. Avg, 2021. 09:30 »
Moja preporuka ide za ruski alarm Pandora sa tagovima.

Na mreži xyz01

Odg: Zeder, Igla, Alarm, Kasko... ili šta? Diskusija
« Odgovor #183 poslato: 04. Apr, 2022. 15:18 »
Pitao bih frodo za mišljenje o starline sistemu,pošto nije jeftin a hvale ga na sav glas.
  • Vozi: Superb

Na mreži observer

Odg: Zeder, Igla, Alarm, Kasko... ili šta? Diskusija
« Odgovor #184 poslato: 05. Apr, 2022. 10:43 »
Može više detalja, neki link? Brat Gugl ga slabo poznaje.
https://starline.ie/car-alarms/?msclkid=711ab90fb4bc11eca482b867824c3498 je mrtav link.
  • Vozi: VW Golf 7 1.2 TSI Trendline 2017

Na mreži xyz01

« Poslednja izmena: 05. Apr, 2022. 17:59 Karlheinz »
  • Vozi: Superb

Van mreže bog_daaan

Odg: Zeder, Igla, Alarm, Kasko... ili šta? Diskusija
« Odgovor #186 poslato: 05. Apr, 2022. 13:07 »
Moja topla preporuka kao korisnika koji je koristio i Zeder dugo godina i Abloy by Guardian je Abloy mehanicka zastita. Brava se zakljucava pritiskom na samu bravu nagore, otkljucava se prejednostavno i klizi, ne glavi kljuc niti se tesko ubacuje, sve kao kroz puter. Vise je postavljena kako bi bila pristupacnija vozacu u odnosu na sam Zeder. U samoj sigurnosti mislim da su obe mehanicke zastite priblizno slicne, tako da sto se toga tice nemojte puno razbijati mozak. Izmestanje Obd-a+Abloy sjajna zastita. Svakako i kasko uz to radi sigurnosti ne samo od kradje nego i svih ostalih steta na vozilu koje su potencijalne kada su vozila parkirana.
  • Vozi: Škoda Octavia Mk3 facelift, 2.0TDI 150hp DSG

Van mreže DachaZMN

Odg: Zeder, Igla, Alarm, Kasko... ili šta? Diskusija
« Odgovor #187 poslato: 02. Feb, 2023. 14:23 »
Pozdrav.
Koliko sam shvatio i taj Abloy se montira busenjem letve ili vretena volana? Sta je sa onom pricom da Zeder i ostale stvari koje se kace direktno na vreteno volana nisu bezbedne? Sa slucajevima udesa koji su neki ljudi dokazivali po 10 godina po sudovima itd... Pitam ovo jer i sam razmisljam o nekoj zastiti a citao sam i negativna iskustva za ove "nepremostive" zastite? Hvala
  • Vozi: Skoda Kodiaq Sportline 2.0 TDI DSG 4x4 190hp

Van mreže maradona

Odg: Zeder, Igla, Alarm, Kasko... ili šta? Diskusija
« Odgovor #188 poslato: 12. Sep, 2023. 19:59 »
Šta se dešava ukoliko kupim polovan auto sa zederom? Da li mogu oni u zeder servisu da mi nešto izmene?
Da baš ne bude ključ koji je koristio prethodni vlasnik.

Van mreže hirurg

Odg: Zeder, Igla, Alarm, Kasko... ili šta? Diskusija
« Odgovor #189 poslato: 12. Sep, 2023. 20:36 »
Kakve veze ima sto je koristio neko? Zeder daje 2 kljuca. Nema kopiranja. Ako ti ih da miran si.
  • Vozi: Skoda Karoq Style Plus 1.6TDI 2020

Van mreže maradona

Odg: Zeder, Igla, Alarm, Kasko... ili šta? Diskusija
« Odgovor #190 poslato: 12. Sep, 2023. 20:50 »
Nikad nisam koristio zeder, samo pitam. Ne znam da li se može iskopirati ključ.

Van mreže hirurg

Odg: Zeder, Igla, Alarm, Kasko... ili šta? Diskusija
« Odgovor #191 poslato: 12. Sep, 2023. 20:51 »
Nema sanse.
  • Vozi: Skoda Karoq Style Plus 1.6TDI 2020

Na mreži zzeelljjkkoo

Odg: Zeder, Igla, Alarm, Kasko... ili šta? Diskusija
« Odgovor #192 poslato: 12. Sep, 2023. 21:56 »
Извини, радознао сам, зашто си тако сигуран да се Зедер кључ не може копирати?
Користим Зедер и кључ ми не делује много компликован, и уколико се има оригинал и исти такав необрађен и одговарајући алат, изгледа да се може без проблема ископирати. Нормално, уз све наведено и време.
А ја се трудим, где год може, да не остављам ни кључ од кола ни од Зедера.
  • Vozi: Fabia IV 1.0 MPI 80ks Ambition 2023

Na mreži Mareska

Odg: Zeder, Igla, Alarm, Kasko... ili šta? Diskusija
« Odgovor #193 poslato: 13. Sep, 2023. 04:06 »
Šta se dešava ukoliko kupim polovan auto sa zederom? Da li mogu oni u zeder servisu da mi nešto izmene?
Da baš ne bude ključ koji je koristio prethodni vlasnik.
Ako dajes 15k i vise za auto osiguraj ga kasko..
Mada za početak nadaji auto posle konjaze,ad blue stigao si do zedera sta je sledece dok ne kupus auto mozda koje gume uzeti😄
  • Vozi: Passat

Van mreže hirurg

Odg: Zeder, Igla, Alarm, Kasko... ili šta? Diskusija
« Odgovor #194 poslato: 13. Sep, 2023. 06:51 »
Извини, радознао сам, зашто си тако сигуран да се Зедер кључ не може копирати?
Користим Зедер и кључ ми не делује много компликован, и уколико се има оригинал и исти такав необрађен и одговарајући алат, изгледа да се може без проблема ископирати. Нормално, уз све наведено и време.
А ја се трудим, где год може, да не остављам ни кључ од кола ни од Зедера.
Imam zeder odavno na svim vozilima. Jednom prilikom sam izgubio kljuc pa sam isao u Zeder da mi urade duplikat, rekli su da ne moze da se uradi nego nova brava se radi. Cifra je skoro kao nov zeder. Nesto malo manje. Nisam nista radio nego sam sluzio se sa jednim kljucem.
Nosio sam ga u vise renomiranih kljucarskih radnji. Odmah na prvu nakon pregleda kljuca su rekli ds ne mogu nista da naprave... Sta je poenta ne znam. Kljuc je kao sa slike...
  • Vozi: Skoda Karoq Style Plus 1.6TDI 2020



Pretraga foruma [Google]