Autor Tema: PP aparati!!!  (Pročitano 3869 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže krcaerdoglijaZapočeo temu

PP aparati!!!
« poslato: 09. Feb, 2014. 22:02 »
zanima me da li imate pp aparate u kolima i koje koristite??po zakonu ne trebaju ali to je zahvalno nositi u nashim ljubimcima jer nikad se ne zna kada ce zatrebati!!
  • Vozi: fabia 1.4 mpi 50 kw 2000

Van mreže BALKANIJA

Odg: PP aparati!!!
« Odgovor #1 poslato: 09. Feb, 2014. 22:18 »
Ovi automobili sto dolaze sa zapada imaju  PP aparat S1, verovatno ce i kod nas jednog dana traziti bas taj.

Van mreže bk

Odg: PP aparati!!!
« Odgovor #2 poslato: 09. Feb, 2014. 22:35 »
buraz sta je s1?oznaka nekog standarda?ja u skodi imam neki kineski,pola kile,prska se iz njega ko iz dezodoransa,a u drugim kolima imam "vatrosprem-beograd"umanjena verzija onog standarnog pp-a za objekte,i njega servisiram svake dvije godine,tj provjere ventil i pritisak,moram zbog posla
  • Vozi: fabia sdi 2002

Van mreže BALKANIJA

Odg: PP aparati!!!
« Odgovor #3 poslato: 09. Feb, 2014. 22:40 »
Stadnarde oznake za pp aparate S1, S2 u zavisnosti od velicine.  Ako moras zbog posla onda ih servisiraj na svakih 6 meseci to je standrad i tako mora. To sto ti radis na dve godine to ti nista neznaci, posle sest meseci si u prekrsaju! Toliko ti i pise na kartancicu.

Van mreže djordje48

Odg: PP aparati!!!
« Odgovor #4 poslato: 09. Feb, 2014. 22:42 »
S1 znaci da ima 1 gram praha za gasenje.

Van mreže bk

Odg: PP aparati!!!
« Odgovor #5 poslato: 09. Feb, 2014. 22:43 »
na kartoncicu pise 18 mjeseci,uzmu mi za to 1000din
  • Vozi: fabia sdi 2002

Van mreže BALKANIJA

Odg: PP aparati!!!
« Odgovor #6 poslato: 09. Feb, 2014. 22:47 »
1 KG, sa jednim gramom ni svecu ne bi ugasio!
 Mozda je na 18 meseci servis,ali na 6 je kontrola. Ali nebitno bitno je da ga imas , a jos bitnije da ti ne.zatreba

Van mreže bk

Odg: PP aparati!!!
« Odgovor #7 poslato: 09. Feb, 2014. 22:54 »
u pravu si.sad sam gledao u ZOBS-u.kontrola na svakih 6 mjeseci i izdata potvrda o kontroli.
  • Vozi: fabia sdi 2002

Van mreže bk

Odg: PP aparati!!!
« Odgovor #8 poslato: 09. Feb, 2014. 23:01 »
ljudi da vas pitam:jel znate nekoga da je pp-om ugasio pozar na kolima?kad plane instalacija i zahvati crijeva o goriva da li 1kg praha igra ulogu?da li je to dovoljno za ozbiljan pozar?ne daj Boze nikome,onako pitam
  • Vozi: fabia sdi 2002

Van mreže zero cool

Odg: PP aparati!!!
« Odgovor #9 poslato: 09. Feb, 2014. 23:50 »
Gledao sam par automobila koji su goreli, i sve što mogu da kažem je da ako kreneš da gasiš u toku prvih 15ak sekundi - može nešto da se spase, sve posle toga..mrka kapa. Zavisi i od toga da li je "elektronski" požar ili je požar uzrokovan curenjem goriva/plina. Na jednom novom BMW-u serije 3 se zapalio start-stop sistem (kasnije sam saznao), i čini mi se da je bilo tri vatrogasne jedinice tu pored njega u tom momentu da ne bi uspeli da ga ugase. Izgoreo je ceo, diskovi se istopili.
  • Vozi: Skoda Octavia A5 FL 1.9 TDI Sport + Revochip remap

Van mreže dulefontana

Odg: PP aparati!!!
« Odgovor #10 poslato: 10. Feb, 2014. 00:24 »
Drugar gasio nekog Juga. Izlazim iz ulaza i u tom trenutku krece da gori Jugo od nekog dede. Proderem se ortaku koji me je cekao 20 metara od tog Juga. Ako je proslo 20 sekundi, ceo motorni prostor je bio ugljenisan i pocela je da otpada farba sa haube.

Na mreži 2 Busy

Odg: PP aparati!!!
« Odgovor #11 poslato: 10. Feb, 2014. 07:54 »
Yuga gasi samo šljunak.Primenjeno. ;)

2 Busy from Sony Miro


Van mreže krcaerdoglijaZapočeo temu

Odg: PP aparati!!!
« Odgovor #12 poslato: 10. Feb, 2014. 15:30 »
a keca bogami i voda!!meni se licno desilo da se zapalila pumpa za benzin na stojadinu pre 10ak godina u sred kragujevca!!ja uletim u butik i uzmem pola flajke vode i sve po pumpi i ugasi se!!nisam mogao da verujem ali tako je!!!
  • Vozi: fabia 1.4 mpi 50 kw 2000

Van mreže sasacalko

Odg: PP aparati!!!
« Odgovor #13 poslato: 10. Feb, 2014. 16:42 »
     Imao sam potpuno isti slučaj sa stojadinom.
     Imam pp aparat S2 - 2kg praha. Ne nosim ga u autu jer je glomazan. Kupio sam ga zbog odlaska u Grčku. Po zakonu u Makedoniji treba minimum S2 aparat (ima na sajtu AMSS), razlika u ceni je neznatna u odnosu na S1, ali je duplo veći. Overavam ga jednom godišnje, pre polaska na letovanje.  :)

Van mreže vlada320

Odg: PP aparati!!!
« Odgovor #14 poslato: 11. Feb, 2014. 00:50 »
Takođe imam Vatrosprem S-2 nasleđen od ćaleta i nosim ga samo na godišnji odmor. Servisirao ga generalno prošlog leta baš u Vatrospremu, tako da ću neko vreme samo da "nabavljam" nove etikete. Stalno nosim u autu samo bocu spreja za gašenje iz megamarketa (savršeno se uklopila u pretinac zadnje police), a tu je i litar razblaženog antifriza za ne daj bože slučaj.
Ja nisam čuo da je bilo gde u okruženju potrebno imati PP aparat u autu (osim Grčke) i osim ako auto ima ugrađen plinski uređaj. Ako ima plin - obavezno u BiH plaćate kaznu ukoliko PP aparat nema etiketu - nalepnicu da je kontrolisan pre manje od 6 meseci. To im je glavna fora, naročito noću, znam mnoge koji su platili (na licu mesta, uz malo cenkanja)
  • Vozi: Mercedes B180 w245 / ex Fabia mk1 1.4 16v



Pretraga foruma [Google]