Autor Tema: Letnji pneumatici sezona 2014  (Pročitano 12002 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže krcaerdoglija

Odg: Letnji pneumatici sezona 2014
« Odgovor #15 poslato: 01. Mar, 2014. 21:12 »
meni u stvari nisu blueresponse nego ove,bilo davno kad sam stavio zimske!!!  ;)                                                                    http://www.shopmania.rs/gume/p-dunlop-sp-sport-fastresponse-185-60r14-82h-1875620
  • Vozi: fabia 1.4 mpi 50 kw 2000

Van mreže Turbo

Odg: Letnji pneumatici sezona 2014
« Odgovor #16 poslato: 01. Mar, 2014. 23:09 »
Dunlop blueresponse su najbolje gume trenutno na tržištu...
U klasi jesu.

Van mreže jovan.ilic.89

Odg: Letnji pneumatici sezona 2014
« Odgovor #17 poslato: 01. Mar, 2014. 23:52 »
Dunlop blueresponse su najbolje gume trenutno na tržištu...
U klasi jesu.

А то је свакако највиша класа, самим тим нема конкуренције у другим класама :)

Узгред, ја се двоумим између:
-Michelin Energy Saver Plus (C, A, 70)
-Continental Premium Contact 5 (C, A, 71)

Јесте Dunlop за који децибел тиши (C, A, 67), али немам искуства с њима...ова два бренда познајем па су ми некако "ближи", иако конкретне моделе гума нисам возио па би ми добро дошло нечије искуство, ако га има?! :)

Van mreže sumadinac1.4 16v

Odg: Letnji pneumatici sezona 2014
« Odgovor #18 poslato: 06. Mar, 2014. 16:58 »
danas sam stavio letnje gume cleber inace su mi bile i leta 2013 na autu

Van mreže fobia24

Odg: Letnji pneumatici sezona 2014
« Odgovor #19 poslato: 07. Mar, 2014. 11:45 »
Ja sam poručio preko Intenet prodaje guma 4 Tigrice:
https://www.internet-prodaja-guma.com/auto-gume/tigar-205-50-r15-prima-86v/671479/
Tigar kao marku nikad nisam voleo, ali se nadam da je od preuzimanja od strane Michelina malo popravio kvalitet. Dugo sam se dvoumio oko toga da li da uzmem nove ili polovne, s obzirom da imam i zimski set klebera novi, sa kojim vozim oko 4-5 meseci, ispada da mi letnji set guma treba za ostatak godine ili oko 6-7000 km. Tako će nova guma za 4-5 godina propasti zbog starosti, a po šari neće biti ni približno potrošena. Međutim, kako ne planiram ovaj auto da prodajem u skoriji niz godina, prelomio sam za ovu marku isključivo zbog cene.
Bez obzira što na sajtu stoji da ima na stanju ovih guma, mislim da od ovoga neće biti ništa jer dok je moj kum jurio ovu dimenziju, rekli su mu da dugo nisu imali tu dimenziju u Tigru.
Dimenzija 195/55 R15 mi ne odgovara jer mi se ne sviđa kako auto izgleda sa ovim dimenzijama na zimskom setu, slabija stabilnost. Dimenzija 205/50 mi je prirasla uz srce i ne odvajam se od nje. :)
Zanima me vaša iskustva o ovoj gumi, odnos cena-kvalitet, šta ste čuli od nekoga, itd. Znam da je Michelin najbolji i naradije bih njega uzeo, ali mi se ne daje duplo više para za njega.

Van mreže fobia24

Odg: Letnji pneumatici sezona 2014
« Odgovor #20 poslato: 07. Mar, 2014. 13:39 »
Malopre me pozvali i rekli da nemaju na stanju 4 gume, već jednu i da u toj dimenziji imaju slabu ponudu, ali će narudžbenica ostati otvorena za ovu marku i neke druge marke slične cene, te da očekuju novu isporuku sledeće nedelje. :)

Van mreže nikolaj

Odg: Letnji pneumatici sezona 2014
« Odgovor #21 poslato: 07. Mar, 2014. 14:04 »
Uglavnom su jeftinije gume deo nekog od premijum brendova, ali nisi morao da izabereš baš najjeftinije. Svi mi pri kupovini idemo naravno logikom trenutnih finansija, ali u rasponu cena od ~6000,00 pa do ~16000,00 izaberi bar neku sredinu ( na primer https://www.internet-prodaja-guma.com/auto-gume/bf-goodrich-205-50-r15-g-force-profiler-go-86v/830152/ ). Jeste skuplja, al će ti sačuvati glavu. Naime, na golfu sam koristio Tigar i uopšte nisam bio zadovoljan. Trošile su se brže nego što im je garancija, a  o čestim klobucima, koji su se javljali sa bočnih strana gume da ne pričam. Sa druge strane na Yetiu imam BF Goodrich ( doduše zimske ) već treću sezonu i vrlo sam zadovoljan ( prianjanjem za podlogu, potrošnjom goriva i posebno malom bukom koje stvaraju pri vožnji ). Kada ove letnje Goodyear ( koje sam dobio sa autom ) uskoro pođu u penziju, ozbiljno razmišljam da ih zamenim sa BF Goodrich u toj dimenziji. Naravno da bih i ja voleo Michelin ili Continental ali ... :)
  • Vozi: Škoda Yeti 1.2 TSI Active, 2011.

Na mreži djordjebg

Odg: Letnji pneumatici sezona 2014
« Odgovor #22 poslato: 07. Mar, 2014. 14:27 »
Posto zadrzavas auto, mislim da ti je najpametnije da se spustis na 15 i da uzmes kvalitetnije gume. Kao sto si vec rekao Skodu koristis po gradu i ne verujem da ce osetiti bilo kakvu razliku, a i potrosnja ce biti manja. Zasto ne ostanes pri Kleber gumama, razlika u ceni postoji ali mislim da je vrlo opravdana.

Van mreže vule035

Odg: Letnji pneumatici sezona 2014
« Odgovor #23 poslato: 07. Mar, 2014. 17:40 »
Upravo namontirao nove Fulda EcoControl gume na letnji set felni. Sad čekam prvi april pa da ih stavim na Fabiju i vidim kako će da se pokažu. A što se tiče drugog automobila tu treba da nabavim isto 4 komada u veličini 205/55/16. Dvoumim se između Dunlop Sport BluResponse i Dunlop Sport Maxx RT.
  • Vozi: Škoda Fabia 1.4 MPI 50kW 2002. god.

Van mreže fobia24

Odg: Letnji pneumatici sezona 2014
« Odgovor #24 poslato: 07. Mar, 2014. 18:07 »
Nikolaj: kako mi je žena koja me je danas zvala rekla, nemaju ni jedog proizvođača u ovoj dimenziji da ima 4 iste gume. Uglavnom na stanju imaju po jednu, eventualno dve.

Posto zadrzavas auto, mislim da ti je najpametnije da se spustis na 15 i da uzmes kvalitetnije gume. Kao sto si vec rekao Skodu koristis po gradu i ne verujem da ce osetiti bilo kakvu razliku, a i potrosnja ce biti manja. Zasto ne ostanes pri Kleber gumama, razlika u ceni postoji ali mislim da je vrlo opravdana.
Ja sam već na 15-ticama, kako na letnjem, tako i na zimskom setu alu felni i planiram da ostanem na njima.

Na mreži djordjebg

Odg: Letnji pneumatici sezona 2014
« Odgovor #25 poslato: 07. Mar, 2014. 18:17 »
Mislio sam da smanjis gumu, a napisao sam za felnu, moja greska svakako.

Van mreže fobia24

Odg: Letnji pneumatici sezona 2014
« Odgovor #26 poslato: 07. Mar, 2014. 18:52 »
Ubedili ste me, juriću nešto bolje od Tigra. Malo mi je i trebalo. Da se spustim ispod 50 profila ne bih ni smeo jer je i to prenisko. Jedino, ako si mislio da idem na standardniju dimenziju 195/55 koja je malo uža i višlja? Mada, ona mi nikako ne leđi na kolima, a i navikao sam na ovu. Svakako ću ostati na 205/50, samo da vidim kako da dođem do 5+ kartice, pa da vidim kakvi su popusti tu.

Van mreže Turbo

Odg: Letnji pneumatici sezona 2014
« Odgovor #27 poslato: 07. Mar, 2014. 19:34 »
IPG su preskupi. Gledaj Conning DOO. I ako nemaju na stanju, nabave za dan dva, zovu te i odradiš to. Imaju odlične cene, najbolje po mom iskustvu, veliki izbor guma. A tigar bih obišao u svakom slučaju. Svakako ti savetujem da se vratiš na OEM dimenziju, a razliku u stabilnosti nema šanse da primetiš. Visina je tu negde, guma dosta jeftinija generalno i veći izbor znatno.

Nije ni 205 45 ništa nisko. Ja nisam imao problema za nekih 7000km prošle godine ni najmanje.

Na mreži djordjebg

Odg: Letnji pneumatici sezona 2014
« Odgovor #28 poslato: 07. Mar, 2014. 20:56 »
195/55 naravno, i idi na bolje gume od Tigra, sigurno neces zazaliti.

Van mreže fobia24

Odg: Letnji pneumatici sezona 2014
« Odgovor #29 poslato: 07. Mar, 2014. 22:20 »
IPG su preskupi. Gledaj Conning DOO. I ako nemaju na stanju, nabave za dan dva, zovu te i odradiš to. Imaju odlične cene, najbolje po mom iskustvu, veliki izbor guma.
Nije ni 205 45 ništa nisko. Ja nisam imao problema za nekih 7000km prošle godine ni najmanje.

Hvala na info-u, svakako ću se i kod njih sutra raspitati. Malopre mi i kum pomenuo da si uzimao kod njih ove što sad imaš, ali se nije setio da mi ih preporuči. 205/45 R16 si ti imao, a ja ne znam ima li ta dimenzija u 15-tici. Proveriću sutra i to.



Pretraga foruma [Google]