Autor Tema: Saveti za motorna ulja. Piše STALKER (vidi prvu poruku!)  (Pročitano 217517 puta)

Mareska, Sinovac i 38 gostiju pregledaju ovu temu.

Na mreži slavisa982

Odg: Saveti za motorna ulja. Piše STALKER (vidi prvu poruku!)
« Odgovor #960 poslato: 26. Apr, 2022. 20:35 »
Dobro ulje je i na pumpama Petrol, ja vec drugi put sipam u Oktaviju 2.0tdi FL, naravno 5w30  504/507. Cena  ti je cca 10€ po litru… Cini mi se da je gdin Stalker pomenuo da je to Texaco/Havoline ulje dobrog kvaliteta…
  • Vozi: Skoda Octavia A5 FL 2012 2.0 TDI CR

Na mreži Mareska

Odg: Saveti za motorna ulja. Piše STALKER (vidi prvu poruku!)
« Odgovor #961 poslato: 26. Apr, 2022. 20:57 »
Slavista nazalost to vise nije texaco, petrol je otvorio svoju punionicu u Sloveniji mozes videti i na dekleraciji, dakle to je sada njihovo ulje nije vise texaco..
  • Vozi: Passat

Na mreži MAKS

Odg: Saveti za motorna ulja. Piše STALKER (vidi prvu poruku!)
« Odgovor #962 poslato: 02. Maj, 2022. 07:24 »
Mozda nije za ovde ali evo.
Da li neko zna nesto o ovom ulju iz nemacke ? Cena je vrlo prihvatljiva i neobicna.
  • Vozi: OCTAVIA 1.6 2012 ELEGANCE

Van mreže fabijanovic

Odg: Saveti za motorna ulja. Piše STALKER (vidi prvu poruku!)
« Odgovor #963 poslato: 10. Maj, 2022. 19:38 »
Izvinjavam se na kasnjenju pa da javim sad.420E je kostalo 7L 0w20 skodinog 509.00 ulja,2L OEM ulja za haldrex i svi filteri.
  • Vozi: Fabia 6y 1.2 htp ambition 2007 i Superb 2.0tdi 2021

Van mreže Bojan86

Odg: Saveti za motorna ulja. Piše STALKER (vidi prvu poruku!)
« Odgovor #964 poslato: 05. Avg, 2022. 17:58 »
Poštovani g.Stevo,

zamolio bih Vas za mišljenje o odabiru motornog ulja za putnički automobil Honda Insight 2013 godiste hibrid 1.3ccm 98ks.
Trenutna kilometraža je 180.000,00 km,  vožnja 80% grad, 20 % otvoren put. Godišnja planirana kilometraža oko 20-30.000.

Po nalepnicama sa stuba, koliko vidim sipan je Castrol 0-30w
Fabrička preporuka iz knjige je 0-20w bez bližih obeležja (opciono 0-30w)

Ukoliko je pitanje suprotno pravila škoda foruma jer se radi o vozilu van VW grupacije, unapred se izvinjavam.

Hvala i srdačan pozdrav!
  • Vozi: Seat Leon 1.5 TGI 2019 Audi A4 2.0 TFSI G-tron 2018

Van mreže soneje

Odg: Saveti za motorna ulja. Piše STALKER (vidi prvu poruku!)
« Odgovor #965 poslato: 05. Avg, 2022. 21:07 »
Iz mog iskustva da vam kažem ,sva ulja su vam ista ,proizvođači istih samo stavljaju etikete kao ovo ili ono je dobro za određeni auto.Mi u firmi sipamo jedno te isto ujle u auta,kamione,kombi,ili radne mašine bilo da su dizel ili benzinci.To je samo jedan martetinški trik kako bi se uzimalo više para. bravo2
  • Vozi: Skoda Fabia 1.4MPI

Na mreži Markkoni

Odg: Saveti za motorna ulja. Piše STALKER (vidi prvu poruku!)
« Odgovor #966 poslato: 05. Avg, 2022. 21:54 »
Ma fenomenalno. Hvala ti što si nam oči otvorio.

Na mreži Ljuba

Odg: Saveti za motorna ulja. Piše STALKER (vidi prvu poruku!)
« Odgovor #967 poslato: 06. Avg, 2022. 11:06 »
Pod pretnjom da budem "razapet na krst"  😉, moje iskustvo sa Wolf uljima su donekle negativna. Moze biti da je do htp motora i da su se ta negativna iskustva prosto poklopila sa pređenom kilometrazom na kojoj ti motori "popustaju". U svakom slucaju auto je kod mene oko 12 god. U pocetku sam se drzao striktno Castrol ulja sa povremenim izletima ka Liqui Moly i Motul brendovima. Između ta tri proizvođaca nisam primetio nikakvu razliku, motor je uvek trosio do 1.5l na 10000km, isti zvuk, ista potrosnja goriva itd. Pretprosle godine sipao Vitaltech 5w40, primetio sam da je motor povecao potrosnju ulja, ali se nisam nesto posebno uzbuđivao s obzirom na dobro poznatu reputaciju htp fena za kosu 😄. Dugo sam se opirao i na kraju popustio pa ugradio tng. Citajuci iskustva i preporuke za tng, odlucim da sipam Wolf ulje sa acea C3 spec, na stranu potrosnja ulja ali kako se motor priblizavao isteku servisnog intervala postala je izrazena "zvonjava" ventila prilikom prvog, jutarnjeg, startovanja. Na zadnjoj zameni sipao sam Shell brend, prva zapazanja su da je zvonjava nestala a za ostalo cu da pratim. E sad, na stranu prica o Wolf motornim uljima, prosle godine sam zamenio i menjacko ulje, izbor je bio wolf 75w fe sa api gl4 spec. Nije bilo razlike dok nije dosla zima, kada sam primetio da takođe na hladan start menjac "kucuka" dok se ne pređe par kilometara tj. dok ne podigne temp ulja. Trenutno su temperature letnje i tih simptoma nema tako da sam siguran da mogu da uperim prst u menjacko ulje, kog imam nameru da zamenim pre zime iako bi teoretski moglo da se vozi jo ihahaj. Citajuci forum vidim da su ljudi zadovoljni, ali eto mislim da sam ja zavrsio izlet ka Wolf uljima, bez namere da nagrdim brend ali prosto nisam spreman za dalje eksperimentisanje, jer kako stoje stvari sa auto trzistem procice jos koja godina pre nego se steknu razumni uslovi za zamenu polovnjaka.
  • Vozi: Fabia 2

Na mreži Mareska

Odg: Saveti za motorna ulja. Piše STALKER (vidi prvu poruku!)
« Odgovor #968 poslato: 06. Avg, 2022. 11:16 »
Definitivno tvom motoru ne prija, iako sam "fan" wolf ulja, za manuelni menjac koristim isključivo fusch ulja idu u prvu ugradnju..
Dok za motor mogu samo reci hvale da imam za wolf 5w30 ll 504/507
  • Vozi: Passat

Na mreži Ljuba

Odg: Saveti za motorna ulja. Piše STALKER (vidi prvu poruku!)
« Odgovor #969 poslato: 06. Avg, 2022. 12:04 »
Iskreno, tu se razmisljam sta ciniti. Da li da to menjacko ulje kupujem direktno u skodi i zavrsim pricu ili da idem opet na neku varijatu name i no name ulja. Naginjem vise ka oem ulju jer realno tu novac nije presudan. Menjam ga sad pa ko zna da li i kad ponovo.
  • Vozi: Fabia 2

Na mreži Mareska

Odg: Saveti za motorna ulja. Piše STALKER (vidi prvu poruku!)
« Odgovor #970 poslato: 06. Avg, 2022. 12:34 »
To nazovi OEM ulje je ustvari fuchs, idi na sajt trigeme i nauci slobodno u gradaciji koja je za tvoj auto.. Veruj mi auto mi sluzi za posao mnogo prelazim, ali ga odrzvam vise nego skolski, bar sam ulja i filtere doktorirao =))
  • Vozi: Passat

Na mreži Ljuba

Odg: Saveti za motorna ulja. Piše STALKER (vidi prvu poruku!)
« Odgovor #971 poslato: 06. Avg, 2022. 14:28 »
Veruj mi nisam napamet kupovao ulje, menjac je iz generacije koja nosi oznaku 02T, trazi FE (fuel efficiency) ulje ali jako bitno da bude gl4 spec zbog materijala od kojih su sinhroni napravljeni (cini mi se mesing), moze i gl4+ ili 4/5 ali zbog mirnog sna bolje potraziti cistu 4. Sipao sam taj Wolf iz 2 razloga,1. sve je manje ulja koja nose oznaku api gl4, a 2. kontao sam da je to specifikacija koja je vec dugo na trzistu, valjda su je dosad provalili pa je nije tesko smuckati u blenderu.
  • Vozi: Fabia 2

Na mreži Mareska

Odg: Saveti za motorna ulja. Piše STALKER (vidi prvu poruku!)
« Odgovor #972 poslato: 06. Avg, 2022. 15:28 »
Slazem se sa tobom, ali pusti ovlasceni i OEM proizvode.. Kada sam otisao u porshe sever da kupim ulje za menjac rekli su mi u tom autu se ulje ne menja, mozemo da vam dolijemo ako fali..
  • Vozi: Passat

Na mreži Ljuba

Odg: Saveti za motorna ulja. Piše STALKER (vidi prvu poruku!)
« Odgovor #973 poslato: 06. Avg, 2022. 16:03 »
Istina  =)). Kad nesto ne znam sám da uradim ili nemam alat, auto vozim kod majstora tj. imam neka dva majstora cije usluge koristim. Obojica su me bledo gledala kad sam spomenuo da sam zamenio menjacko ulje ili da anifriz menjam na 2-3godine..
  • Vozi: Fabia 2

Van mreže Nino

Odg: Saveti za motorna ulja. Piše STALKER (vidi prvu poruku!)
« Odgovor #974 poslato: 20. Avg, 2022. 23:21 »
Pozdrav svima,

Od skora sam postao vlasnike Škode Octavie A5 sa 1.6mpi motorom koja je prešla 218000km.

Interesuje me ulje kog proizvođača Vi koristite i koje gradacije?

Prethodni vlasnik kaže da je koristio Motul-ovo ulje 5w40 i da mu isto nije trošio (škodu je koristio kao porodični auto samo za duža putova nja što znači da je godišnje prelazio 3000-4000km).

Unapred zahvalan na odgovorima.
  • Vozi: Škoda Octavia A5



Pretraga foruma [Google]