Autor Tema: Kupovina nove Oktavije 3: saveti, iskustva, preporuke  (Pročitano 59570 puta)

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže Karlheinz

Odg: Kupovina nove Oktavije 3: saveti, iskustva, preporuke
« Odgovor #660 poslato: 24. Sep, 2019. 22:49 »
Ne obustavljaju proizvodnju O3, baš zato sam i podvukao onu reč gore. Karavan O3 će se proizvoditi duže od limuzine, i to još par meseci i naredne 2020 godine, uporedo sa produkcijom nove O4. Baš tako je i bilo sa O2 karavanom koja se proizvodila uporedo sa novom O3, još par meseci, početkom 2013.
  • Vozi: OctaviA5 1.9TDI 2008 Elegance+

Van mreže nidza

Odg: Kupovina nove Oktavije 3: saveti, iskustva, preporuke
« Odgovor #661 poslato: 25. Sep, 2019. 10:46 »
To je baš čudno, s obzirom da se O3 prvo proizvodio heč pa posle karavan, nekako je i logično bilo da karavan O2 nastavi da se pravi. Slično mislim da se desilo i sa Superbom. Ovaj put O4 će prvo da počne da pravi karavan.

  • Vozi: Škoda Octavia RS230 2017, Škoda Octavia 1.5 TSI Style 2021

Van mreže radoszver

Odg: Kupovina nove Oktavije 3: saveti, iskustva, preporuke
« Odgovor #662 poslato: 03. Feb, 2020. 23:23 »
Da li neko ima pojasnjenje zasto oktavie na oglasima u dizel varijanti u odnosu na benzinac je 99:1


Sta je problem sa benzincima kada ih na trzistu skoro da i nema :/
  • Vozi: Kamiq 2021, 1.0 tsi, 81kW, ambition plus, Velvet Red

Van mreže ljusasd

Odg: Kupovina nove Oktavije 3: saveti, iskustva, preporuke
« Odgovor #663 poslato: 03. Feb, 2020. 23:28 »
Nema problema, nego smo mi tržište koje većinom kupuje dizel vozila.

  • Vozi: Karoq 1.5 TSI DSG Style 2019: AUDI A6 45 TDI Avant S-line 2018:

Na mreži petarp031

Odg: Kupovina nove Oktavije 3: saveti, iskustva, preporuke
« Odgovor #664 poslato: 03. Feb, 2020. 23:31 »
Dodao bih, vecinom kupuje polovna vozila iz uvoza, pretezno firmina vozila sa vecim km, koja su posle par godina otkupljena na licitacijama za dosta nizu cenu od trzisne.

Van mreže ljusasd

Odg: Kupovina nove Oktavije 3: saveti, iskustva, preporuke
« Odgovor #665 poslato: 03. Feb, 2020. 23:39 »
ima naravno i toga, ali se i privatna vozila uglavnom kupuju u dizel varijanti. Benzinci su tek sad počeli da se malo više kupuju.
  • Vozi: Karoq 1.5 TSI DSG Style 2019: AUDI A6 45 TDI Avant S-line 2018:

Van mreže fobia24

Odg: Kupovina nove Oktavije 3: saveti, iskustva, preporuke
« Odgovor #666 poslato: 04. Feb, 2020. 05:30 »
Da li neko ima pojasnjenje zasto oktavie na oglasima u dizel varijanti u odnosu na benzinac je 99:1


Sta je problem sa benzincima kada ih na trzistu skoro da i nema :/
Baš kao što kolege odgovoriše nakon tvog posta, ali u Sloveniji gde sam ja ima podosta benzinaca polovnih, a tek će ih biti od kako su benzinci u novijoj istoriji zauzeli većinu tržišta novih automobila.

Van mreže radoszver

Odg: Kupovina nove Oktavije 3: saveti, iskustva, preporuke
« Odgovor #667 poslato: 04. Feb, 2020. 19:01 »
Hvala na komentarima, u sustini, nemam neki konkretan razlog ali vise volim benzince, i to me sada u pretrazi oglasa stavlja u nezgodan polozaj stavim oktavia/benzin/kupljen nov u srbiji i izadje 2 auta
  • Vozi: Kamiq 2021, 1.0 tsi, 81kW, ambition plus, Velvet Red

Van mreže nemilose

Odg: Kupovina nove Oktavije 3: saveti, iskustva, preporuke
« Odgovor #668 poslato: 04. Feb, 2020. 19:09 »
Šta se buniš kada imaš mogućnost izbora :-)
  • Vozi: Škoda Superb III FL Ambition+ 1.5 TSI MT6

Van mreže fobia24

Odg: Kupovina nove Oktavije 3: saveti, iskustva, preporuke
« Odgovor #669 poslato: 04. Feb, 2020. 19:23 »
Ja se ne bih ograničavao na to "kupljen nov u Srbiji". Postoji elektronska servisna knjiga za novije modele posle 2015 i može se izvršiti uvid u održavanje. U Srbiji su putevi lošiji, manje je autoputeva i više radnih sati. Gorivo je manje-više svuda istog kvaliteta zadnjih 10-ak godina. Po meni je daleko bolje kupiti garažiran primerak.

Na mreži petarp031

Odg: Kupovina nove Oktavije 3: saveti, iskustva, preporuke
« Odgovor #670 poslato: 04. Feb, 2020. 19:25 »
Slozio bih se sa kolegom, cak bih pre uzeo vozilo iz uvoza, narocito sa benzinskim agregatom. Kvalitet puteva je neuporediv, oprema u inostranstvu se ne moze meriti sa nasom.

Na mreži Buca Skoda Mladenovac

Odg: Kupovina nove Oktavije 3: saveti, iskustva, preporuke
« Odgovor #671 poslato: 04. Feb, 2020. 21:41 »
To "kupljen nov u Srbiji" mnogi koji se razumeju bas i izbegavaju , evo javice se ali kod nas stize 3 klasa svega sto je u autu nazalost .
  • Vozi: Octavia 1.9 tdi 90 + ČIP 125KS !

Van mreže radoszver

Odg: Kupovina nove Oktavije 3: saveti, iskustva, preporuke
« Odgovor #672 poslato: 06. Feb, 2020. 10:39 »
Slazem se, uvek sam "čekirao" opciju kupljen novu Srbiji jer, za modele iz inostranstva je ipak najbolje da dobijes preporuku,a ako ie nemas, ne znam deluje mi da ne znam ni sta ni odakle kupujem.
  • Vozi: Kamiq 2021, 1.0 tsi, 81kW, ambition plus, Velvet Red

Van mreže djordje48

Odg: Kupovina nove Oktavije 3: saveti, iskustva, preporuke
« Odgovor #673 poslato: 06. Feb, 2020. 12:43 »
Tri opcije

1) Nov auto iz salona (strogo kontrolisati da fabrika nije zeznula nesto, ta bagra kap) >:(

2) Prvi vlasnik kupljen nov u srbiji. Pa jbg 60 posto su sanse da je ok. Ima tu ljudi koji eto iz dosade menjaju kola svake 3 godine predju 40 000 do 70 000 imaju jos 2 auta u porodici i sl, novac im nista ne znaci u zivotu. Ja naleteh na takvog, svi papiri su tu, auto bio kasko, sve ok. Tj ja barem mislim da je sve ok, posto cu auto da vozim jos 10 godina :-X

3) mobile de, iskljucivo od ovlascenog dilera neke marke u nemackoj, u sekciji jezik koji se govori samo engleski i nemacki, izbacit placeve gde govore turski i ruski

Sta znam, moje misljenje je tako. Jedini problem u sve tri opcije je sto treba mnogo para za auto koji je ili nov ili barem lici na nesto pristojno... :( :-X

Van mreže radoszver

Odg: Kupovina nove Oktavije 3: saveti, iskustva, preporuke
« Odgovor #674 poslato: 06. Feb, 2020. 20:46 »
Slazem se, ali ova druga opcija je isto kao i oglas za dobar stan, brzo ode...
Ne znam za vas, ali cene takvih modela kupljen nov u srbiji prvi vlasnik i slicno su postale previsoke...Digla skoda standard poprilicno.
  • Vozi: Kamiq 2021, 1.0 tsi, 81kW, ambition plus, Velvet Red



Pretraga foruma [Google]