Pretraga foruma [Google]


Autor Tema: Redovan mali servis, na koliko km, cena?  (Pročitano 27282 puta)

mdragoslavm, Bingodalton, Neskela, zare, Koja2422, nelle, Bokinjo (+ 1 sakrivenih) i 41 gostiju pregledaju ovu temu.

Na mreži zzeelljjkkoo

Odg: Redovan mali servis, na koliko km, cena?
« Odgovor #120 poslato: juče u 16:44 »
@Neskela
Уколико се не буде морало ништа екстра мењати онда очекуј, за материјал (4л Кастрола, филтери ваздуха, уља и полена) + руке, око 22.000 рсд.
Уколико желиш уље које је сада у Ф (VW),то је онда око 4.000 више.
  • Vozi: Fabia IV 1.0 MPI 80ks Ambition 2023

Na mreži Neskela

Odg: Redovan mali servis, na koliko km, cena?
« Odgovor #121 poslato: juče u 17:06 »
@zzeelljjkkoo

Hvala Željko.
A šta je bolje?Da ostavim ulje koje je u njemu ili Kastrol?


  • Vozi: Fabia IV 81kw 1.0 DSG Style+

Na mreži zzeelljjkkoo

Odg: Redovan mali servis, na koliko km, cena?
« Odgovor #122 poslato: juče u 17:26 »
Можда би једино гдин @Stalker могао дати прави одговор на ово питање.

Јер то "оригинално" VW уље је вероватно заправо ребрендирано уље неког другог произвођача. Мислим да се више ради о неком психолошком миру и поверењу кад кажеш VW уље. Ја сам на оба мала сервиса тражио то уље.
  • Vozi: Fabia IV 1.0 MPI 80ks Ambition 2023

Na mreži maradona

Odg: Redovan mali servis, na koliko km, cena?
« Odgovor #123 poslato: juče u 17:44 »
@Neskela
Уколико се не буде морало ништа екстра мењати онда очекуј, за материјал (4л Кастрола, филтери ваздуха, уља и полена) + руке, око 22.000 рсд.
Toliko je i mene izašao servis na Superbu. Naravno, sve sam tražio da bude kvalitetno. Promenio sam servisera, pa je skuplje nego pre što sam plaćao.
  • Vozi: Škoda Superb 3 140KW TDI DSG

Van mreže Filip BG

Odg: Redovan mali servis, na koliko km, cena?
« Odgovor #124 poslato: danas u 09:00 »
Pristojne cene.
Ja jos malo pa moram da radim prvi servis, ali moram u ovlašćeni da ne bih izgubio garanciju.Tamo je sigurno 20% ili 30% skuplje ako ne i više.

Dobar dan Neskela,
koliku će kilometražu imati Vaš auto na prvom servisu, tj. posle godinu dana?
Ako je manje od 15.000km nije neophodno da menjate filtere vazduha i kabine, pogotovo ako je auto garažiran i ne vozite po makadamu. Uslov za produženje garancije je samo tzv. uljni servis nakon godinu dana, tj. zamena ulja i filtera ulja.
U Auto Čačku možete umesto Castrol ulja izabrati i Havoline (Texaco) odgovarajućeg standarda i gradacije koje je nešto jeftinije od Castrola.

Pretpostavljam da u Vaš motor ide ovo ulje:

https://shop.trigema.rs/media/HAVOLINE_ProDS_VB_0W-20.pdf

https://shop.trigema.rs/motorno-ulje-texaco-havoline-prods-vb-0w-20.html
  • Vozi: Superb mk3 1.5 TSI

Na mreži munja23

Odg: Redovan mali servis, na koliko km, cena?
« Odgovor #125 poslato: danas u 09:39 »
Можда би једино гдин @Stalker могао дати прави одговор на ово питање.

Јер то "оригинално" VW уље је вероватно заправо ребрендирано уље неког другог произвођача. Мислим да се више ради о неком психолошком миру и поверењу кад кажеш VW уље. Ја сам на оба мала сервиса тражио то уље.

U pitanju je Shell-ovo ulje.
  • Vozi: 2023 Karoq Style 1.5, 2022 Kamiq Monte Carlo 1.5, 2023 Fabia IV 1.0 TSI

Na mreži Neskela

Odg: Redovan mali servis, na koliko km, cena?
« Odgovor #126 poslato: danas u 09:45 »
Zdravo @Filip BG .
Auto mi trenutno na satu ima 8000km.Do kraja decembra kada je godinu dana od kupovine nema teoretske šanse da pređem 15000km,pre će biti negde oko 10000km.
Vozi se većinu vremena po malom gradu na relativno dobrim putevima.Ne planiram skoro da ga menjam (to skoro je sigurno 10g a možda i duže), jer za moje potrebe F4 je po meni odličan auto.Zato želim da ga održavam maksimalno kvalitetno .
  • Vozi: Fabia IV 81kw 1.0 DSG Style+

Van mreže Filip BG

Odg: Redovan mali servis, na koliko km, cena?
« Odgovor #127 poslato: danas u 14:13 »
Smatram da je posle godinu dana i 10.000 km, u Vašem slučaju, dovoljno zameniti ulje i filter ulja, a posle 2 godine, tj. na 20.000 km ulje, filter ulja, vazduha i kabine.
Posle 3 godine, na 30.000 km, ulje i filter ulja i ulje u kočnicama itd, po planu servisiranja.
  • Vozi: Superb mk3 1.5 TSI

Na mreži Remark78

Odg: Redovan mali servis, na koliko km, cena?
« Odgovor #128 poslato: danas u 16:59 »
Vidim da mnogi preporučuju da se filter kabine ne menja na svakom malom servisu? Zašto? Da uštedimo 1-2-3k din? Ma dajte ljudi, pa iz njih udišemo vazduh, i mi i naši bližnji, posle godinu dana bude prljav svaki, smog, gasovi, prašina, i ko zna šta sve zaprlja taj filter..

Ja inače na svakom malom servisu insistiram da mi zamene sve filtere, pa bar su oni jeftini..
  • Vozi: Škoda Oktavija 1.6 tdi 116ks 2018.

Na mreži Neskela

Odg: Redovan mali servis, na koliko km, cena?
« Odgovor #129 poslato: danas u 18:53 »
Slažem se u potpunosti sa @Remark78
Mene je čisto informativno zanimala cena.
Svakako bi promenio sve filtere.Tih par hiljada više jednom godišnje za sve filtere je jedan skroman ručak sa devojkom(ili ženom).Dajemo pare na svakakve gluposti, možemo i moramo da izdvojimo pare za što čistiji vazduh.
 
  • Vozi: Fabia IV 81kw 1.0 DSG Style+

Na mreži maradona

Odg: Redovan mali servis, na koliko km, cena?
« Odgovor #130 poslato: danas u 18:54 »
Jedino nema smisla menjati filter nafte svaki put, barem tako kaže moj serviser. Ako sam dobro razumeo, onako laički, to je zato što sve poznate pumpe imaju taj novi sertifikat o čistoći goriva.
Poslednjih ~10 godina menjamo taj filter svaki servis, ali eto, od skoro više ne.
  • Vozi: Škoda Superb 3 140KW TDI DSG

Na mreži zzeelljjkkoo

Odg: Redovan mali servis, na koliko km, cena?
« Odgovor #131 poslato: danas u 19:07 »
Не знам да ли је и даље тако, али када сам купио прво возило са климом остало ми је "записано" да се замена полен филтера (клима) препоручује на годину дана или 15к км, шта се пре деси, а чешће ако се вози у неким екстремним условима (рецимо Бгд, или где је исто велико загађење).

По мени, код колеге @Neskela, уз локацију где најчешће вози и са километражом коју прави, оптимално би било да полен филтер мења једном годишње, и то не на малом сервису, него негде у мају-јуну, пред сезону када ће се интензивно користити клима. Нормално, пре саме замене филтера обавезно да се уради дезинфекција клима система.
Мало ме изненадила наша Ф4 јер је већ након годину дана почела смрдуцкати, али како је купљена у јуну тако се поклопила дезинфекција и друга замена полена филтера (прва урађена на првом малом сервису у фебруару).

Иначе, цена ориђиђи полен филтера за Ф4 је око 5.000 рсд, тако да и није баш наивна, али како се ради о здрављу мислим да не треба да се размишља, а ако се узима неки други онда вероватно може бити повољније.
  • Vozi: Fabia IV 1.0 MPI 80ks Ambition 2023

Na mreži zzeelljjkkoo

Odg: Redovan mali servis, na koliko km, cena?
« Odgovor #132 poslato: danas u 20:01 »
@Neskela
Не знам колико си технички виспрен и да ли те занима, стање полен филтера можеш релативно једноставно проверити.
Он се налази иза сувозачке касете, која се релативно једноставно ослобађа, односно помере се жабице-осигурачи и касета се спусти потпуно ка доле. Потом ћеш видети поклопац лежишта филтера. Поклопац на бочним странама има два осигурача који се лако помере, поклопац се скине и онда се филтер може извући и погледати му стање. Нормално, запамти како је филтер био окренут.
  • Vozi: Fabia IV 1.0 MPI 80ks Ambition 2023

Na mreži wkobre

Odg: Redovan mali servis, na koliko km, cena?
« Odgovor #133 poslato: danas u 21:29 »
Ne mora da pamti, imaju strelice  :)
  • Vozi: Škoda Superb combi 2.0tdi 150hp L&K