Anketa

Koliko često perete (i čistite unutrašnjost) svoje Škode?

1x mjesečno
40 (25%)
2x mjesečno
34 (21.3%)
1x tjedno
36 (22.5%)
2x tjedno
11 (6.9%)
1x godišnje..kad se baš mora
6 (3.8%)
ne perem ga i ne čistim sam..to rade drugi tj. u autopranicama.
22 (13.8%)
perem ga i čistim skoro svaki drugi dan...čim se ukaže prilika
7 (4.4%)
ne perem ga..pere ga kiša i snijeg a suši vjetar
4 (2.5%)

Ukupno glasova: 140

Autor Tema: Anketa: Pranje i čiščenje svog limenog ljubimca, kako, koliko, čime...  (Pročitano 15972 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Lignjoslav

A usisivace koji mogu da usisavaju i vodu mozete kupiti vec od nekih 5-6000 dinara.

Da li su oni dovoljno jaki da izvuku svu vodu iz sundjera? Ja sam pre svega mislio na usisivace koje koriste u servisima.
  • Vozi: Rapid Spaceback 1.0 tsi 2019- , Fabia htp mk1 2014-2019

Van mreže milosgranice

Sedista posle dubinskog moraju biti mokra ali na 30 stepeni i malo vetra za pola sata suvo



  • Vozi: fabia 1.9sdi

Van mreže WEST 014

Da li su oni dovoljno jaki da izvuku svu vodu iz sundjera? Ja sam pre svega mislio na usisivace koje koriste u servisima.


Jesu. Moj je na primer 1400w karcher i izvuce 95% vode iz sedista.

Van mreže Lignjoslav

Jeste, ali on sigurno nije kostao 5-6 000. Jeftiniji usisivaci nisu u stanju da uzvuku svu vodu iz sedista, a to je najvaznije kod dubinskog pranja.

Sent from my Nexus 4  
  • Vozi: Rapid Spaceback 1.0 tsi 2019- , Fabia htp mk1 2014-2019

Van mreže WEST 014

Usisivac od 1400-1800w ce sigurno da izvuce dobar deo vode iz sedista, mozda nece sve ali ce na toplom danu to sve da se osusi za sat vremena. E sad sto se tice cena, i ja sam malo lupio, jer ne znam kako se krecu cene usisivaca.

Van mreže Lignjoslav

Lose vesti za mene, mirisi su se vratili, sad su jos i pojacani ovim sredstvom koje sam koristio. Fleke su nestale (izgleda trajno), bice da je ovo sredstvo efikasno samo za uklanjanje povrsinskih fleka ali ne i za neko ozbiljnije pranje (iako enterijer izgleda cistije nego sto je bio). Bas bezveze.... :(

  • Vozi: Rapid Spaceback 1.0 tsi 2019- , Fabia htp mk1 2014-2019

Van mreže WEST 014

Mirisi se vracaju verovatno iz razloga sto si sundjer u sedistima natopio vodom a nisi je izvukao. Krenula je budj...

Van mreže Lignjoslav

Sredstvo koje sam koristio se primenjuje tako sto se nanosi pena na tkaninu i utrljava sundjerom. Na taj nacin se sediste minimalno kvasi, a sundjer ispod ne bude mokar (sto sam i sam proverio). Miris koji se oseca je isti kao i pre (oseca se na prasinu), samo sto je sada pojacan/pomesan sa ovom hemijom.
  • Vozi: Rapid Spaceback 1.0 tsi 2019- , Fabia htp mk1 2014-2019

Van mreže WEST 014

Ok, mislio sam da si previse natopio i pocelo da budja.

To sredstvo je sarena laza. Nanosis penu na tkaninu i utrljavas sundjerom, gde odlazi sva ta prljavstina, samo jos dublje u sediste.

Van mreže Lignjoslav

Posto u uputstvu stoji da nije neophodno ispiranje, vec po potrebi usisati, nekako mi je logicno da se pena (zajedno sa prljavstinom) vraca u cvrsto stanje kad se osusi. S' druge strane, moguce je da je samo otisla dublje u sediste.

Video sam da npr. Sonax ima svoju penu za pranje sedista, tako da ovakvi proizvodi sigurno ima svoju svrhu.
  • Vozi: Rapid Spaceback 1.0 tsi 2019- , Fabia htp mk1 2014-2019

Van mreže zare

Koliko sam ja ukapirao ovo sluzi samo za povrsinsko pranje tj. za tekstil na sedistima (tepihe po kucama). Ako su mirisi i prljavstina usli u sundjer ovo sigurno nece pomoci. Za to verovatno treba neko dubinsko pranje.

Na mreži djordjebg

Ma ide u dubinu sve. Mada sa povrsine zbilja ukloni i moze biti korisno za uklanjanje tih vidljivih i ruznih fleka. Takodje vazno je ocistiti samu fleku, ali i celu okolnu povrsinu. Prakticno celu povrsinu odjednom, jer se na ivicima oko dela koji je ciscen stvaraju neverovatne fleke, na samoj granici dela koji je ciscen i onog koji nije.


Da ovo je samo za povrsinsko ciscenje, sedista, tapacira, neba itd. Koristio sam jednom Turtle penu za unutrasnjost, princip je isti, te ovo govorim iz iskustva. Svakako moze biti korisno ali sigurno nije primaci pranju kakvo kakvim se West bavi.

Van mreže WEST 014

Posto u uputstvu stoji da nije neophodno ispiranje, vec po potrebi usisati, nekako mi je logicno da se pena (zajedno sa prljavstinom) vraca u cvrsto stanje kad se osusi. S' druge strane, moguce je da je samo otisla dublje u sediste.

Video sam da npr. Sonax ima svoju penu za pranje sedista, tako da ovakvi proizvodi sigurno ima svoju svrhu.

Svaki proizvod ima svoju svrhu, da se proda. Neki od njih cak i  rade posao zaista....

Posto vidim da ti je dosadno, a imam vremena za odgovore napisacu ti opet:

Jedino pravo dubinsko pranje je pranje ekstrakcionim masinama.
Sa druge strane:
Pranje penama, dzakovima, trljanje mer sanom i slicnim preparatima dovodi do: gubljenja vremena, zivaca, smrada u autu, stvaranja budji, i slicnih pojava. Nadam se da ti je sada jasnije.
btw, evo dve fotke kako ispada kad se ne radi mer sanom






image hosting free



Na mreži djordjebg

Ovaj prvi kao da je iz OBrenovca!

Van mreže WEST 014

I prvi i drugi su iz poplave, ali ne iz Obrenovca  :)
Nije mi svrha da se reklamiram, niti smatram da sam ja najpametniji i da najbolje radim na svetu. Samo me iskreno vise nerviraju stvari tipa mer san, pasta za zube kojom se poliraju farovi, sona kojom se peru felne itd..



Pretraga foruma [Google]