Anketa

Koliko često perete (i čistite unutrašnjost) svoje Škode?

1x mjesečno
40 (25%)
2x mjesečno
34 (21.3%)
1x tjedno
36 (22.5%)
2x tjedno
11 (6.9%)
1x godišnje..kad se baš mora
6 (3.8%)
ne perem ga i ne čistim sam..to rade drugi tj. u autopranicama.
22 (13.8%)
perem ga i čistim skoro svaki drugi dan...čim se ukaže prilika
7 (4.4%)
ne perem ga..pere ga kiša i snijeg a suši vjetar
4 (2.5%)

Ukupno glasova: 140

Autor Tema: Anketa: Pranje i čiščenje svog limenog ljubimca, kako, koliko, čime...  (Pročitano 15973 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže mihajloalasp

Da li postoji neki način da se tepih auta kvalitetno opere u kućnoj režiji?

Van mreže WEST 014

Ako imas usisivac za mokro i suvo usisavanje moze. Tepih je obicno najprljaviji deo enterijera, i mora se svo to cudo izvuci napolje.

Van mreže Lignjoslav

A s'obzirom da svi imamo usisivace samo za suvo usisavanje onda ti ne preostaje nista nego da ides u perionicu. Jedino da pozajmis ili iznajmis usisivac ako znas nekog da se time bavi.

@west
Koja je cena pranja enterijera kod tebe, moze i na pp? Valjda mozemo da ocekujemo neke pogodnosti kao clanovi ovog foruma ;)
  • Vozi: Rapid Spaceback 1.0 tsi 2019- , Fabia htp mk1 2014-2019

Van mreže WEST 014

Kod mene su cene uvek stvar dogovora. Sad posle ovih poplava bilo je i besplatnih radova, pa sam stigao i do auto bilda :D
Naravno, ko odluci da dodje kod mene sa Skodilakom, moze da racuna na popust. Nebitno da li je u pitanju poliranje, dubinsko ili nesto drugo... Ako vas zanimaju cene pisite na PP.

Van mreže milosgranice

kazi mi West jel se vade sedista kad se pere enterijer, tj. kad se peru sedista i pod? da li je  praksa da se to radi ili ne?
  • Vozi: fabia 1.9sdi

Van mreže WEST 014

Sve radim u dogovoru sa vlasnikom. Detaljno pranje enterijera, koje ja radim cela 2 dana ukljucuje vadjenje prednjih i zadnjih sedista. Tada odmastim sine po kojim sedista klizaju, ocistim tepih detaljno itd.. Obicno musterije ne zele da plate detaljisanje enterijera vac klasicno dubinsko pranje.. Da, i kad je auto kriminalno prljav unutra, onda mora sve napolje...

Van mreže milosgranice

ovo te pitam jer ima sarenih cena pa da ne zbuni ljude, znaci u sustini se ne praktikuje vadjenje sedista, vec samo po zelji musterije, ako sam razumeo, ispravi me molim te ako gresim.
  • Vozi: fabia 1.9sdi

Van mreže WEST 014

Pa recimo. Mada ako mi dodje auto koji nikad nije usisan a star je 15 god, to mu dodje kao obavezno. Jednostavno gledam da uradim da bude dobro, da li cu da vadim sedista ili ne, procenim sam. Na nekim automobilima tipa passat b5.5 se auto super opere i bez vadjenja sedista, ima prostora za rad.

Na mreži hakklerZapočeo temu

jedan mali savjet..makar vjerojatno svi ili večina forumaša zna.
bilo bi dobro ako idete na put po ac npr. i vozite brzinama malo večim od 120+ te normalno tu i tamo poberete koju leteću živinu..leptira..onog velikog komarca i sl.

Da po dolasku na određenu lokaciju prebrišete i otklonite ostatke te leteće gamadi.Normalno ne odmah..jer ste umorni od puta i to nije prioritet..nego bar u toku sljedečeg dana ne čekajući da se ti ostaci gamadi dobro osuše i zapeku na ovom ljetnom suncu.

evo ja na g. odmoru jučer pičio po noći s odličnim prosjekom od 121km/h...i danas nakon što je cijeli dan auto bio na suncu krenuo to malo očistit.Nočna vožnja je napravila pravi masakr i trebalo je dosta trljat sa malom spužvicom i onim ajaxom za stakla da se ti ostaci malih aliena maknu.
Čak se i na laku pozna od te kiseline što je ostala od njih.
Auto opran prije puta..a sad cijeli prednji kraj skupa sa retrovizorima bio sav izrešetan.
jbg. prvi mini wash mi je na 12km od baze..tak da sam ručno sa spužvicom i krpama riješio večinu.
Za ostatke ptičjeg izmeta isto vjerojatno znate da nije dobro ga ostavit par dana na laku...

eto..lp svima
i da..ne moram ni spominjat da je većina automobila na autoputu bila marke škoda tj. najviše octavia ^-^

sent from my right thumb


Na mreži 2 Busy

Još 5 dana i ne idem na more.
Ali savet je na mestu.

Послато са ST15i  


Van mreže WEST 014

Najbolje ako se ima neki bug remover, u svakom slucaju sto pre otkloniti sve kako Hakkler kaze. Skode imaju mekan lak generalno pa sve to brzo haubu izreseta...

Van mreže Vlada Gusar

Jedno pitanje za strucne. Kako i sa cime da uklonim smolu od zimzelenog drveta sa haube, povrsine kovanice od 2 din. ?

Van mreže WEST 014

Jestivo ulje na krpicu pa polako dok se sve ne skine  ;)

Van mreže zare

Mozda je vec negde bilo ali da se potsetimo :):
http://www.golfmk6.com/forums/showthread.php?t=18392

Van mreže sasacalko

Auto mi je parkiran ispor drveta, nema druge mogućnosti. imam problem sa pticama kenjalicama. perem auto svake nedelje, ali ipak primećujem da ostaju žute tačkice na krovu i haubi, koje sunđerom ne mogu da skinem. postoji li sredstvo koje to skida?



Pretraga foruma [Google]