Autor Tema: senzori za praćenje pritiska u pneumaticima  (Pročitano 11130 puta)

0 članova i 5 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže batkeZapočeo temu

Odg: senzori za praćenje pritiska u pneumaticima
« Odgovor #30 poslato: 15. Dec, 2015. 10:40 »
Mi i naše žene. No idemo dalje, sistem nije odreagovao i to je fakat, zašto i šta se tačno desilo znao bih da sam ja vozio. Ovako je sve ostalo u magli. Da bi se voljena ženica iskupila odnela je felnu sa gumom kod vulkanizera koji joj je rekao da je guma pocepana i da mora da ide na neki vrući tretman. Cifra 800din. Kako sam se nadao, dobro sam se udao, ili možda nisam  =)).
  • Vozi: O3 2.0 tdi elegance+svašta nešto; MY2015; Revochip; Eibach prokit & RS 18"

Van mreže batkeZapočeo temu

Odg: senzori za praćenje pritiska u pneumaticima
« Odgovor #31 poslato: 16. Dec, 2015. 15:56 »
Danas sam preuzeo gumu i felnu. Guma je ipak bila pocepama sa strane i odrađen je tretman na vrućoj pegli. Guma zakrpljena ali zbog vožnje u izduvanom stanju skroz joj je poremećena struktura, ima klobuk sa strane i kako kaže majstor sledeću rupu izdržati neće. Tako da  ću morati da nabavim drugu. Sve u svemu šteta 150 evrića.  :'(
Ako senzori reaguju na osnovu radijusa gume od čega zavisi i brzina okretanja, jasno je zašto nisu stigli da reaguju jer je guma brzo ispustila. Čim je stavljena rezervna senzori su se upalili vrlo brzo što potvrđuje teoriju o proncipu rada istih.
Hvala svima na komentarima i objašnjenjima.
  • Vozi: O3 2.0 tdi elegance+svašta nešto; MY2015; Revochip; Eibach prokit & RS 18"

Van mreže MAKS

Odg: senzori za praćenje pritiska u pneumaticima
« Odgovor #32 poslato: 11. Sep, 2019. 12:57 »
Da malo probudim temu. :)
Sad naravno vozim octaviju II 2012 i ima senzore za pritisak u gumama. Treba mi pojasnjenje. Posto hocu da predjem sa 15 na 16. Gde se nalazi senzor za pritisak u gumama. U samoj gumi ili negde u autu. Sto znaci ako sledece felne 16 nemaju taj senzor on mora da se dokupi po gumi. Dali sam upravu ? I zna li neko cenu tog dela ?
  • Vozi: OCTAVIA 1.6 2012 ELEGANCE

Na mreži hakkler

Odg: senzori za praćenje pritiska u pneumaticima
« Odgovor #33 poslato: 11. Sep, 2019. 13:41 »
Tpm je u sklopu abs.a

Zamijeni kotače koje hoćeš..i samo poništi kad ih napumpaš na određenu vrijednost.

Van mreže MAKS

Odg: senzori za praćenje pritiska u pneumaticima
« Odgovor #34 poslato: 11. Sep, 2019. 14:24 »
Hvala. bravo2
  • Vozi: OCTAVIA 1.6 2012 ELEGANCE

Van mreže MAKS

Odg: senzori za praćenje pritiska u pneumaticima
« Odgovor #35 poslato: 11. Sep, 2019. 20:23 »
Zbunilo me to sto ima vrlo cudne ventile na ovim 15-ticama. Ali ako ti kazes da je tako onda je verovatno tako. bravo2
  • Vozi: OCTAVIA 1.6 2012 ELEGANCE

Van mreže sale.kriminale

Odg: senzori za praćenje pritiska u pneumaticima
« Odgovor #36 poslato: 11. Sep, 2019. 21:21 »
Kod nekih automobila su senzori u felni ili na ventilima a negde je indirektan nadzor pritiska u gumama preko ABS-a. Najbolje je pitati u servisu za određeni model i određeno godište vozila. Možda pogledati uputstvo. Jedan čovek (vlasnik Dacie) je poskidao sve senzore i zalepio ih u rezervni točak (kod vulkanizera) da mu ne prave problem. Odašilju signal da je pritisak OK i ne smetaju. Sistem preko ABS-a je svakako bolji i predstavlja napredak u odnosu na sistem tih senzora u felnama. Ako se pokvare ili ih neko ukrade može se desiti da ne možeš da voziš.
  • Vozi: Dacia Logan

Van mreže MAKS

Odg: senzori za praćenje pritiska u pneumaticima
« Odgovor #37 poslato: 12. Sep, 2019. 19:13 »
Ipak ide sve od senzora u tockovina.
Sto ispada da treba dati neke parice i to ne male, a to vec ide dalje sa troskovima.
  • Vozi: OCTAVIA 1.6 2012 ELEGANCE

Van mreže milosgranice

Odg: senzori za praćenje pritiska u pneumaticima
« Odgovor #38 poslato: 12. Sep, 2019. 20:18 »
Vrlo zanimljivo, kako radi nadgledanje pritiska u gumama preko ABS-a? Malo pojasnjenje za ubuduce da se ima na forumu
  • Vozi: fabia 1.9sdi

Van mreže MAKS

Odg: senzori za praćenje pritiska u pneumaticima
« Odgovor #39 poslato: 12. Sep, 2019. 20:36 »
Ja nemam pojma.
Znam samo da kod mene se pali lampica da pritisak u gumama nevalja. Naravno nekaze u kojoj gumi nevalja i ja lepo dopumpam sve 4 i resetujem lapicu i nesvetli vise.
A kako to radi nemam pojma. Verovatno taj senzor iz gume salje dalje informaciju do ABS-a ili do kompa.
Kaze lik to radi na 433 MHZ.
Gledao sam na ali expresu ima oko 47 dolara mislim sva cetiri . A kod nas bude tu oko 170 eura. I ti sad budi pametan.
  • Vozi: OCTAVIA 1.6 2012 ELEGANCE

Na mreži hakkler

Odg: senzori za praćenje pritiska u pneumaticima
« Odgovor #40 poslato: 12. Sep, 2019. 21:19 »
Kod nekih automobila su senzori u felni ili na ventilima a negde je indirektan nadzor pritiska u gumama preko ABS-a. Najbolje je pitati u servisu za određeni model i određeno godište vozila. Možda pogledati uputstvo. Jedan čovek (vlasnik Dacie) je poskidao sve senzore i zalepio ih u rezervni točak (kod vulkanizera) da mu ne prave problem. Odašilju signal da je pritisak OK i ne smetaju. Sistem preko ABS-a je svakako bolji i predstavlja napredak u odnosu na sistem tih senzora u felnama. Ako se pokvare ili ih neko ukrade može se desiti da ne možeš da voziš.
Tpms senzor kod skode radi preko abs.a od kad je uveden taj "gadget"
Usporedba sa drugim markama tipa..dachia renaulta itd.. sa skodom nema nikakve poveznice.

https://youtu.be/8dNSjZaV0zA
Ipak ide sve od senzora u tockovina.
Sto ispada da treba dati neke parice i to ne male, a to vec ide dalje sa troskovima.
Od kud ti ta informacija..neki lokalni meho?

za predpostaviti je da nije iz ovlaštenog servisa?

Jesi li namontirao te "druge" kotače i restirao tpm? Jel svijetli lampica?

Van mreže MAKS

Odg: senzori za praćenje pritiska u pneumaticima
« Odgovor #41 poslato: 12. Sep, 2019. 21:27 »
Ne ja sam u fazi raspitivanja jer hocu da menjam dimenziju felni i gume. A kao sto rekoh trenutno na tim felnama ima senzor. Vidi se na ventilu. Pa sam ja u panici . Sta ce biti kad skinem ove trenutne gume i felne 195/65 r15 i predjem na 205/55 r16. Kako ce taj senzor reagovati.
Da li je potreban samo reset / kao svaki put pri javljanju da  nevalja pritisak u gumama  / ili mora da ima te senzore na felnama.
  • Vozi: OCTAVIA 1.6 2012 ELEGANCE

Van mreže MAKS

Odg: senzori za praćenje pritiska u pneumaticima
« Odgovor #42 poslato: 12. Sep, 2019. 21:32 »
Tek sad pogleda video. Ispada da pri toj promeni treba samo da resetujem lampicu ? A ove felne su dosle sa tim autom tako kupljenim. Zato cela zabuna.
A mislim da cu otici sutra kod majstora da se raspitam o celom problemu-postupku. Ili ako je neko imao ispustva neka ih prenese.
  • Vozi: OCTAVIA 1.6 2012 ELEGANCE

Van mreže crtacrta

Odg: senzori za praćenje pritiska u pneumaticima
« Odgovor #43 poslato: 13. Sep, 2019. 03:30 »
Vrlo zanimljivo, kako radi nadgledanje pritiska u gumama preko ABS-a? Malo pojasnjenje za ubuduce da se ima na forumu
Kad je guma prazna smanjuje joj se radijus , a kad bi na jednom kotaču raduijus bio manji taj kotač bi se brže okretao , tu razliku vidi senzor ABS-a ..vrlo jednostavno i korisno ...To sve vjerojatno radi u kombinaciji u odnosu na kut upravljača jer nema smisla  mjerenje raditi u zavoju .
  • Vozi: octavia 1.6 mpi ,LPG

Van mreže MAKS

Odg: senzori za praćenje pritiska u pneumaticima
« Odgovor #44 poslato: 13. Sep, 2019. 13:26 »
Bio kod majstora i epilog je sledeci - mora da ima senzore pritiska u tockovima da bi radilo. >:(
  • Vozi: OCTAVIA 1.6 2012 ELEGANCE



Pretraga foruma [Google]