Autor Tema: Saobraćaj - iskustva i situacije  (Pročitano 7637 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Na mreži Markkoni

Odg: Saobraćaj - iskustva i situacije
« Odgovor #120 poslato: 28. Sep, 2019. 20:12 »
Ja se slazem da je kod nas lose sto se tice vozacke kulture, ali nemojte preterivati. Pa kada bi se potresao za svaku ovakvu situaciju zavrsio bi u Lazi. Ti nikad nisi presao punu liniju u zivotu? Ovo je jedan od benignijih slucajeva prelaksa preko pune, brzina 20 kmh. Samo ti lomi retrovizore zbog gluposti, tako ces sigurno promeniti svet, dok tebe neka budala ne olupa. Ne znam cemu trazenje djavola. Ako vec vozis motor, vozi svoju voznju, nemoj da juris po ulicama ko pravi prekrsaje, jer si i sam u nekom prekrsaju svakodnevno sigurno.


Sent from my SM-G950F

Van mreže fobia24

Odg: Saobraćaj - iskustva i situacije
« Odgovor #121 poslato: 28. Sep, 2019. 20:27 »
Vožnja motora je izazivanje smrti nažalost. Možeš paziti i biti odličan vozač, ali naleti neka budala na tebe, a to je poenta. Takvo je vreme došlo, svakakvi voze kola. Ja i decu učim da je motor igranje ruskog ruleta. Saobraćaj je sve gušći, situacija neće biti bolja.

Na mreži bigor

Odg: Saobraćaj - iskustva i situacije
« Odgovor #122 poslato: 28. Sep, 2019. 21:06 »
@Markkoni Pravo da ti kazem da sam iznenadjen tvojim stavom. Ispadoh ja jos kriv, eto izvini ako sam te sa svojim jurcanjem i nesvjesnom voznjom uvrijedio i iskreno se nadam da ces opravdavajuci ovakve situacije ti promineniti svijet.
Na zalost sam na sopstvenoj kozi osjetio koliko su bezazlene

Odjavljujem se sa teme.

Послато са Redmi 4X  

  • Vozi: skoda oktavia 2.0 AZJ

Na mreži Markkoni

Odg: Saobraćaj - iskustva i situacije
« Odgovor #123 poslato: 28. Sep, 2019. 21:21 »
Zasto si ti ispao kriv, i gde sam ja to rekao?
Saobracaj je ziva stvar, puna raznoraznih budala, i samo ako ga tako posmatras imas mogucnost da opstanes, bar je to moje misljenje posto sam u kolima u proseku 4 sata dnevno.
Jedna izreka kaze da si stupanjem u saobracaj jednom nogom u grobu, drugom u zatvoru. Na motoru je to jos izrazenije, i svako ko seda na isti treba da bude svestan toga.
Ovo za lomljenje retrovizora ti je dobronameran savet, mislim da tako ne treba resavati stvari.
Mozemo imati razlicita misljenja, sve je to normalno.
I nema razloga da se odjavljujes.

Sent from my SM-G950F  


Van mreže Maksimus

Odg: Saobraćaj - iskustva i situacije
« Odgovor #124 poslato: 29. Sep, 2019. 01:06 »
Snimci su vise nepaznja nego bahatost,bar vecina.
Ne vidim po cemu je ovaj sto je presao punu da se prestroji u traku 1% "krivlji" od prosecnog bajkera koji se provlaci po punoj izmedju vozila itd. Sve potpuno redovne svakodnevne situacije.

Ovo sa pesacima mi je iskreno malo treniranje strogoce,iako smatram da retko koji vozac moze biti bahat kao pesak ovde gde prelaze na preglednom mestu dok semafor drzi crveno ne vidim razlog za zaletanje i turiranje. I to cesto prolazim tim bulevarom tako da znam da taj prelazak pesaka ne usporava saobracaj iako jeste nepropisan.

Golfu je bajker bio u mrtvom uglu.

Iskreno ja se po BG najvise plasim skuterasa,zalecu se sa svih strana a nit ih vidis nit ih cujes  :-X

Na mreži Buca Skoda Mladenovac

Odg: Saobraćaj - iskustva i situacije
« Odgovor #125 poslato: 29. Sep, 2019. 02:01 »
Ima i normalnih i vozaca i bajkera . Ali 90% su budale . Tako se kumi mojoj jedan provlacio pa izgulio celu stranu auta , jos se drao na nju sto je kocila u svojoj traci . Objasnjeno mu je sve posle . U svakom slucaju ima nas raznih i ne treba se mnogo nervirati , vozis za svoju dusu , zaboravi ostale i kraj .

Ja iskreno pazim na bajkere i nisam do sada imao neku situaciju u gradu , magistrali itd , sem na autoputu mnogo puta . Ne razumem cemu voznja motora u levoj traci 120 i ne sklanjanja kad nailazi auto sa mnogo vecom brzinom , kao da nemaju retrovizore . Iskreno najezim se kad vidim , jos ako voze uporedo u levoj , 1 od 10 se skloni odmah .
  • Vozi: Octavia 1.9 tdi 90 + ČIP 125KS !

Van mreže Maxa1984

Odg: Saobraćaj - iskustva i situacije
« Odgovor #126 poslato: 02. Okt, 2019. 22:40 »
Ja kao bajker na auto putu, uglavnom vozim u zaustavnoj. Da, pogrešno je i ne treba tako, ali šta da se radi kad ima debila koji džipom vole da prođu na 10 cm od mene. Da ne pričam o kamionima... Pa, jbt, pređi u levu traku, daj mi da vozim... Ludnica jedna...
To sa čime si se ti Buco susreo zovu se samoubice...
  • Vozi: 1998 Škoda Felicia 1.3 lx

Na mreži Buca Skoda Mladenovac

Odg: Saobraćaj - iskustva i situacije
« Odgovor #127 poslato: 03. Okt, 2019. 01:27 »
Ja kao bajker na auto putu, uglavnom vozim u zaustavnoj. Da, pogrešno je i ne treba tako, ali šta da se radi kad ima debila koji džipom vole da prođu na 10 cm od mene. Da ne pričam o kamionima... Pa, jbt, pređi u levu traku, daj mi da vozim... Ludnica jedna...
To sa čime si se ti Buco susreo zovu se samoubice...

Izgleda da je tako  =))
  • Vozi: Octavia 1.9 tdi 90 + ČIP 125KS !

Na mreži MAKS

Odg: Saobraćaj - iskustva i situacije
« Odgovor #128 poslato: 03. Okt, 2019. 07:41 »
Ako se ponavljam onda nek admin brise ovo. Ili sam ovo napisao na drugom forumu.

Pre par godina vracajuci se iz Cg ispred mene su tri francuska bajkera sa nekim mrcinama i naravno natovareni. A ispred njih sleper. Naravno tu negde odmah posle  podgorice prema vamo. Ni jednom nije palo napamet da obidju taj sleper iako su imali prostora i naravno sigurno im snage nije nedostajalo. Tako smo terali jedno 30-tak minuta dok se nisu stekli uslovi / isprekidana traka / da mogu bezbedno da obidju sleper. E tu se radi o vozackoj kulturi.
Masa nasih bajkera nerazmislja da to sto ide izmedju vozila dovodi do eventualnih problema. Jer svaki kontakt bajka i auto u masi slucajeva je puguban za bajkera.

Prema tome bajkeri malo samo malo postovanja propisa i svi smo mirni.
  • Vozi: OCTAVIA 1.6 2012 ELEGANCE

Van mreže Neba

Odg: Saobraćaj - iskustva i situacije
« Odgovor #129 poslato: 12. Okt, 2020. 09:53 »
Ево да освежим тему. Једна ситуација од јуче.
Паркирах Фабију овде на место овог сивог (Форда) https://www.google.rs/maps/@44.8132705,20.4581092,3a,75y,62.3h,89.39t/data=!3m6!1e1!3m4!1sy9nJYkr8vdtzag3EZTWKSA!2e0!7i13312!8i6656?hl=sr&authuser=0
Кренули полако узбрдо с 14месечном бебом која је ходала ка теразијама, затим скренули ка Кнезу и код палате Албанија која је била у хладу ја кренем назад до кола по јакницу за ћеркицу коју смо заборавили (учинило нам се хладно у хладу).
Није прошло ни целих 15мин од кад сам оставио кола до тренутка кад сам се вратио, али довољно за...
Затекох Фабију прилично испретурану, између осталог ћеркицина јакница и кофица на затечени напред на сувозачевом седишту, даска гепека изцађена из вођица и само бачена укосо у гепек, фолија за шоферку за сунце из гепека завршила на задњем седишту и још пар ствари...Нисам сигуран дал је ауто био откључн или не...
И још једна врло занимљива ствар неко је оставио 2х10РСД на брисаче...
  • Vozi: Fabia 1.9 SDI

Van mreže Neba

Odg: Saobraćaj - iskustva i situacije
« Odgovor #130 poslato: 12. Okt, 2020. 10:01 »
п.с заборавих да напишем да мислим да апсолутно ништа не фали.  bravo2
  • Vozi: Fabia 1.9 SDI

Na mreži observer

Odg: Saobraćaj - iskustva i situacije
« Odgovor #131 poslato: 12. Okt, 2020. 10:35 »
Lako zarađenih 20 dinara :)
  • Vozi: VW Golf 7 1.2 TSI Trendline 2017

Van mreže sale.kriminale

Odg: Saobraćaj - iskustva i situacije
« Odgovor #132 poslato: 12. Okt, 2020. 13:55 »
Tih 20 din. lako može biti znak za tipovanje. Obeležen auto čiji vlasnik je upravo napustio vozilo pa druga ekipa brzinski odrađuje. Vrv nisu našli ništa vredno što se lako može utopiti pa zato ništa nisu uzeli. Ovo znam iz iskustva. Eh, kada se setim starih dana.  =))
  • Vozi: Dacia Logan

Van mreže Neba

Odg: Saobraćaj - iskustva i situacije
« Odgovor #133 poslato: 12. Okt, 2020. 22:56 »
Tih 20 din. lako može biti znak za tipovanje. Obeležen auto čiji vlasnik je upravo napustio vozilo pa druga ekipa brzinski odrađuje. Vrv nisu našli ništa vredno što se lako može utopiti pa zato ništa nisu uzeli. Ovo znam iz iskustva. Eh, kada se setim starih dana.  =))

Е то ми тек није јасно :) уосталом ја сам само покупио јакницу и отишли смо на калиш задржали се ~2ч и ауто остао ту... Свакако јако чуно
  • Vozi: Fabia 1.9 SDI

Van mreže sale.kriminale

Odg: Saobraćaj - iskustva i situacije
« Odgovor #134 poslato: 13. Okt, 2020. 00:11 »
Jedan lik obeležava vozilo i malo te prati. Javlja ekipi da mogu da krenu. Ako kreneš nazad do vozila lik odmah javlja ekipi da se izgube. U svakom slučaju ne treba im puno vremena. Tek sada sam video sliku. Na svakom brisaču po 10 din. Očigledno tipovan.

https://www.youtube.com/watch?v=hTjpAqFFBXE
  • Vozi: Dacia Logan



Pretraga foruma [Google]