Autor Tema: Diskusija oko CENA servisa - Ovlašćeni i/ili Neovlašćeni servis?  (Pročitano 20602 puta)

0 članova i 7 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže vojkan85

Odg: Diskusija oko CENA servisa - Ovlašćeni i/ili Neovlašćeni servis?
« Odgovor #135 poslato: 16. Jun, 2020. 09:30 »
Ovo je službeni auto od prijatelja, pitao sam ga sada da mi pošalje specifikaciju. Ukoliko i kada pošalje, okačiću je. Ja sam ga pitao šta se radilo, rekao je mali servis. Ako su lagali mene, i ja lažem vas :).
  • Vozi: Škoda Superb 3 Combi L&K 2.0TDI

Van mreže vojkan85

Odg: Diskusija oko CENA servisa - Ovlašćeni i/ili Neovlašćeni servis?
« Odgovor #136 poslato: 16. Jun, 2020. 09:41 »
Istekao edit, evo fotke (zamenjeno i ulje u menjaču) ali opet deru:



  • Vozi: Škoda Superb 3 Combi L&K 2.0TDI

Van mreže Filip BG

Hvala Vam Vojkan85. Drago mi je da smo ovo razjasnili. Zamena ulja u menjaču dođe tačno pola ukupne sume, tj. oko 28.500 din., a sličan iznos otpada i na redovan servis.
To je ta, kako ja kažem, "osnovna" cena, tj. bez ikakvog popusta. I verovatno ona ide za firme. Imajte na umu da ovlašćeni servisi najveći deo prihoda ostvaruju od servisiranja vozila pravnih lica. Sledećih nekoliko godina će možda procentualno taj udeo biti i veći. Neke firme već odustaju od planiranih kupovina novih vozila u ovoj i sledećoj godini.
Za fizička lica servisi daju razne popuste: plaćanje u kešu, stara mušterija itd.
  • Vozi: Superb 2.0 TDI 2014

Van mreže Super 20

Odg: Diskusija oko CENA servisa - Ovlašćeni i/ili Neovlašćeni servis?
« Odgovor #138 poslato: 16. Jun, 2020. 11:19 »
Mene servis za superb sa svim filterima izadje 19k,ja prezadovoljan,za taj motor,segment i ovlasceni ne znam da negde ima povoljnije.

Tebi izadje nesto vise od 150eu. Meni traze u oficijalni 250eu i krenu sam ruke posto auto je van garancije. Ove godine u mart sam prvi put uradio servis von ovlascenog u servis specijalizovan za VW grupaciju , gde i MVR (policija kod nas) odrzava vozila i sve je kostalo 100eu. Trazio sam da budem prisutan i da gledam sta sve menjaju i dozvolili su mi, video sam da su otvorili pred mene Castrol iz nove kantice i sve sta su menjali. Dok u ovlasceni ostavim kljuc i cekam vise od 1h i ne znam sta promene sta ne. I razlika od 150eu uopste nije mala za "obicni mali servis"
  • Vozi: Superb

Van mreže vojkan85

Odg: Diskusija oko CENA servisa - Ovlašćeni i/ili Neovlašćeni servis?
« Odgovor #139 poslato: 16. Jun, 2020. 12:46 »
Hvala Vam Vojkan85. Drago mi je da smo ovo razjasnili. Zamena ulja u menjaču dođe tačno pola ukupne sume, tj. oko 28.500 din., a sličan iznos otpada i na redovan servis.
To je ta, kako ja kažem, "osnovna" cena, tj. bez ikakvog popusta. I verovatno ona ide za firme. Imajte na umu da ovlašćeni servisi najveći deo prihoda ostvaruju od servisiranja vozila pravnih lica. Sledećih nekoliko godina će možda procentualno taj udeo biti i veći. Neke firme već odustaju od planiranih kupovina novih vozila u ovoj i sledećoj godini.
Za fizička lica servisi daju razne popuste: plaćanje u kešu, stara mušterija itd.

Ako sam Vas dobro razumeo, ne vidim kako mogu fizičkim licima da "skinu" cenu zato što plaćaju u kešu. Cena je valjda ista za sve. Litar ulja je isti i za pravno i za fizičko lice, isto kao i radni sat, ili grešim?
  • Vozi: Škoda Superb 3 Combi L&K 2.0TDI

Van mreže Super 20

Odg: Diskusija oko CENA servisa - Ovlašćeni i/ili Neovlašćeni servis?
« Odgovor #140 poslato: 16. Jun, 2020. 13:21 »
U MKD ne daju nikakav popust u ovlasceni a trebalo bi. Jer kada ti istekne garancija nisi obavezan da ulje menjas u ovlasceni servis i onda bi trebalo da smanje cene servisa za da ostanes kod njih a ne da trazis druge alternative jer promena ulje i filtere nije neki ne znam kakav posao pa da mora da ides u ovlasceni i da das vise od duplo. Al dobro... skode se prodaju firmama i drzavnim institucijama pa moze im se da servis kosta koliko kosta.
  • Vozi: Superb

Van mreže vojkan85

Odg: Diskusija oko CENA servisa - Ovlašćeni i/ili Neovlašćeni servis?
« Odgovor #141 poslato: 16. Jun, 2020. 13:38 »
Po pravilima fabrike, mali servis u ovlašćenom za Oktaviju O3 traje 1.24h. Živo me zanima šta rade toliko. Osim što kako kažu rade inspekcijski pregled vozila.
  • Vozi: Škoda Superb 3 Combi L&K 2.0TDI

Van mreže Filip BG

Ako sam Vas dobro razumeo, ne vidim kako mogu fizičkim licima da "skinu" cenu zato što plaćaju u kešu. Cena je valjda ista za sve. Litar ulja je isti i za pravno i za fizičko lice, isto kao i radni sat, ili grešim?
Pogledajte račun svog prijatelja koji ste postavili jutros. U njemu postoji kolona rabat. Ona daje mogućnost šefu servisa da odobri popust na delove i rad. Ne uvek i ne na sve. Recimo, da biste dobili popust u Auto Čačku na Castrol ulje to mora da odobri možda čak i direktor te organizacione jedinice, jer oni nisu direktni uvoznici. Možda se nešto promenilo u međuvremenu, tako je bilo. Dok recimo za Škoda originalne delove i cenu radnog sata šef servisa može da ponudi popust, tj. rabat.
Pravna lica, zavisno od ugovora koji imaju sa ovlašćenim servisom, imaju rok za plaćanje 45-90 dana. Zato se fizičkim licima koja pare daju odmah odobrava popust.

U MKD ne daju nikakav popust u ovlasceni a trebalo bi…
Slažem se, zato se u Srbiji fizičkim licima nude i popusti kada vozila izađu iz garantnog roka jer, za razliku od pravnih, nisu vezana ugovorom za određenog servisera već svoj novac mogu da troše gde žele.

Po pravilima fabrike, mali servis u ovlašćenom za Oktaviju O3 traje 1.24h. Živo me zanima šta rade toliko. Osim što kako kažu rade inspekcijski pregled vozila.

U pravu ste. U to vreme je uključena i inspekcija vozila. I zaista u ovlašćenom servisu gde sam obavio servis radnik je pregledao auto i povezivao ga na dijagnostiku (ne samo radi poništavanja servisnog intervala). Pohvalio sam taj servis i pisao detalje u odgovarajućoj temi.

https://forum.skodaforum.rs/index.php?topic=1239.0
  • Vozi: Superb 2.0 TDI 2014

Van mreže vojkan85

Odg: Diskusija oko CENA servisa - Ovlašćeni i/ili Neovlašćeni servis?
« Odgovor #143 poslato: 16. Jun, 2020. 14:29 »
E vidite recimo meni Marcetic kaze da ne moze da dobavi podnu zastitu karoserije i da tako nesto ne moze da se poruci. A inace firma koja je radila servis Suberba, Rapide radi u Marceticu :).
  • Vozi: Škoda Superb 3 Combi L&K 2.0TDI

Van mreže Maksimus

Odg: Diskusija oko CENA servisa - Ovlašćeni i/ili Neovlašćeni servis?
« Odgovor #144 poslato: 16. Jun, 2020. 18:25 »
Tebi izadje nesto vise od 150eu. Meni traze u oficijalni 250eu i krenu sam ruke posto auto je van garancije. Ove godine u mart sam prvi put uradio servis von ovlascenog u servis specijalizovan za VW grupaciju , gde i MVR (policija kod nas) odrzava vozila i sve je kostalo 100eu. Trazio sam da budem prisutan i da gledam sta sve menjaju i dozvolili su mi, video sam da su otvorili pred mene Castrol iz nove kantice i sve sta su menjali. Dok u ovlasceni ostavim kljuc i cekam vise od 1h i ne znam sta promene sta ne. I razlika od 150eu uopste nije mala za "obicni mali servis"
Iskreno ne secam se ni kad sam ovo pisao,ali da,raspon je tako nesto +-200e.
Nije malo novca za mali servis,ali kad uzmem u obzir da je za a4 sa istim motorom servis u ovlascenom oko 400,budem jos i zadovoljan  :))
Naravno,u neovlascenom kada se stave kvalitetni filteri i ulje reziltat nece biti nista losiji nego u ovlascenom,a cena ce biti manja. Medjutim dok je auto u garanciji o tome se i ne razmislja. Takodje servisna knjizica u ovlascenom ima i odredjenu tezinu u kasnijoj prodaji,mada je to vec predmet debate(da li ce se dobiti dovoljno da pokrije veci trosak,koliko to kupcu znaci,da li moze i ta iz ovlascenog da se "prevari" itd).

Van mreže Melja

Dok sam imao vise vremena vozio sam auto u Krnjacu u ovlasceni servis. Davali su mi popust + odlozeno placanje. Ne mogu da se setim kolika je valuta placanja bila, a popust je bio 10%. E sad da li je na sve bilo 10% ili samo neke delove opet se ne secam. Davno bilo mada i dalje auto vozim samo u ovlasceni servis. Nekako racunam lakse ce biti kad se prodaje sa 2 servisne knjizice i svim pecatima iz ovlascenog servisa.
  • Vozi: Skoda Superb 2.0 TDI 170 2010 Ambition

Van mreže sale.kriminale

Odg: Diskusija oko CENA servisa - Ovlašćeni i/ili Neovlašćeni servis?
« Odgovor #146 poslato: 17. Jun, 2020. 20:51 »
Ne bi me čudilo da se i na cenu delova ovlašćeni servis ugrađuje. Praktično ti prodaju delove po svojim cenama kao recimo neka preskupa prodavnica za ljude sa stilom ... ono ... kao .. kada nisi dovoljno bogat da kupuješ jeftine stvari ... a sramota te da uđeš u "običnu prodavnicu" ......  =)) Ne treba da se čudimo kako jedna svećica izađe oko 17 EUR na njihovim računima za servis.
  • Vozi: Dacia Logan

Na mreži Skorpion

Kod nas u Porsche MKD ,oficijalni nema sanse da doneses svoje ulje i filtri.
Zemjak, toa sto ima dole kaj nas nema nigde. Mozam da ti redam primeri na drugari za koi imam kupuvano novi delovi u BG po cena na polovni vo SK :)
Pozdrav iz Beograda.
  • Vozi: Škoda Octavia A7 Style 1.6 TDI 85Kw

Van mreže Super 20

Odg: Diskusija oko CENA servisa - Ovlašćeni i/ili Neovlašćeni servis?
« Odgovor #148 poslato: 18. Jun, 2020. 06:25 »
Zatoa i gi otkaciv oficijalniot servis. Ne planiram nekoj budala da me pravi za promena na filtri i ulje da plakam 250 eu. Sto se odnesuva za post prodazba na kolata veke imam najmalku dvajca koi znaat kako odrzuvam i vozam kola koi se na lista na cekanje :) Brat mi ke ima prioritet pa duri i po poniska cena, zatoa ne planiram da preplakam zamena za ulje i filtri. Pozdrav od Skopje :)
  • Vozi: Superb

Van mreže Filip BG

Ne bi me čudilo da se i na cenu delova ovlašćeni servis ugrađuje. …
I ne treba da Vas čudi. To se u trgovini zove marža. Da Vas podsetim da su ovlašćeni servisi, između ostalog, i trgovci rezervnim delovima. Ako znate primere trgovaca koji rade bez marže molim da nam date spisak istih. Ubuduće ću samo kod njih kupovati. Da li Dacia servisi prodaju delove bez marže?
Jedno, nazovimo ga, odeljenje za rezervne delove u većem servisu u BG ima barem 2 zaposlena. Oni zauzimaju određeni kancelarijski prostor i primaju plate. Tu je i trošak magacinskog prostora. Dakle, servis mora da ima maržu barem malo veću od svojih troškova, inače bi radio u minusu.
Kod nas su cene originalnih Škoda rezervnih delova umerene, pogotovo kad imaju sezonske akcije 20% na određene grupe delova, ili kad pojedini servisi prave promocije, „otvorena vrata“ i sl. To što smo sirotinja je druga stvar. Pogledajmo najsvežiji primer koji je postavio Vojkan85, jer se zamena ulja u DSG menjaču čini skupom.
Filter ulja za DSG menjač u online radnji u Češkoj košta 17e, tj. 2000din. https://www.obautodily.cz/filtr-oleje-pro-dsg-6-stupnova-prevodovka-original-8891cz283/
U Auto Čačku je 2213din osnovna cena. Kao fizičko lice ćete za keš dobiti 10% popusta, tj. cenu identičnu kao u Češkoj.
Litar ulja za DSG menjač košta 28e, tj. 3300din. https://www.obautodily.cz/prevodovy-olej-skoda-pro-automatickou-prevodovku-dsg-original-1-litr-10005cz963/
U Auto Čačku je 3400din, odnosno za fizička lica 3060din - jeftinije nego u online radnji u Češkoj.

Zemjak, toa sto ima dole kaj nas nema nigde. Mozam da ti redam primeri na drugari za koi imam kupuvano novi delovi u BG po cena na polovni vo SK :)
Pozdrav iz Beograda.
I u Beogradu nov originalni deo može koštati manje nego polovan. Pisao sam o jednom svom takvom iskustvu.
  • Vozi: Superb 2.0 TDI 2014



Pretraga foruma [Google]