Autor Tema: Škoda KODIAQ - utisci, komentari, informacije...  (Pročitano 23892 puta)

0 članova i 4 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže -nebojsa-

Odg: Škoda KODIAQ - utisci, komentari, informacije...
« Odgovor #105 poslato: 15. Jan, 2017. 13:10 »
(off) Guzva u Preljini je velika jer su strucnjaci postavili naplatnu rampu na 200-300m od kruznog toka/iskljucenja za auto put, a pristupna saobracajnica je bar 1km duga  hearcut; drugo zaposlili nove, neiskusne inkasante koji ne znaju sta rade pa su spori.
Nisam video da je Kodiaq stigao u Cacak, moracu da prosetam da vidim...
  • Vozi: Škoda Octavia 3 Combi 1,2 TSI 6B 2013.

Na mreži Peja

Odg: Škoda KODIAQ - utisci, komentari, informacije...
« Odgovor #106 poslato: 18. Jan, 2017. 21:48 »
Opet cu ja, ali da se nadovezem, NCAP test jos nije zavrsen - objavljeni rezultati.

U odnosu na druge brendove, izuzetno kilavo.
  • Vozi: Kodiaq 2.0 TDI DSG FWD, Hyundai i20 BC3, Dacia Logan 1.4 MPI

Van mreže KarlheinzZapočeo temu

Odg: Škoda KODIAQ - utisci, komentari, informacije...
« Odgovor #107 poslato: 19. Jan, 2017. 10:03 »
Opet cu ja, ali da se nadovezem, NCAP test jos nije zavrsen - objavljeni rezultati.

U odnosu na druge brendove, izuzetno kilavo.

Primetio sam da već par puta pominješ NCAP i kritikuješ dizajn, ne sviđa ti se ovo, fali ovo...  i pitam se kako si onda kupio NOV Logan :-)) čudo tehnike i lepota jedna od automobila :-)))
  • Vozi: OctaviA5 1.9TDI 2008 Elegance+

Na mreži Peja

Odg: Škoda KODIAQ - utisci, komentari, informacije...
« Odgovor #108 poslato: 19. Jan, 2017. 11:33 »
Primetio sam da već par puta pominješ NCAP i kritikuješ dizajn, ne sviđa ti se ovo, fali ovo...  i pitam se kako si onda kupio NOV Logan :-)) čudo tehnike i lepota jedna od automobila :-)))

Tada sam mogao toliko da se ispruzim. Polovno mi je uvek iznuđena a ne prva opcija pri kupovini. Tada mi je auto trebao po gradu i toliko. Ko želi i nema predrasuda shvatiće. I opet planiram da drugi auto u porodici bude Sandero, a prvi auto mora biti ozbiljniji i za merak :))) . Moraš videti koliko mnogo Dacija ima ovde, jer mi na rec ne bi verovao. I to ih Austrijanci voze i uzivaju i baś ih briga.

Imenjače, ne jedi se, nisam jedini koji promećuje Škodin početak škrtarenja na ukupnom kvalitetu.
« Poslednja izmena: 19. Jan, 2017. 11:44 Peja »
  • Vozi: Kodiaq 2.0 TDI DSG FWD, Hyundai i20 BC3, Dacia Logan 1.4 MPI

Van mreže slavisa

Odg: Škoda KODIAQ - utisci, komentari, informacije...
« Odgovor #109 poslato: 05. Feb, 2017. 21:08 »


Pretpremijera kod nas;
Evo jedan crveni, interesantna boja;
Fin auto, svidja mi se; samo treci red sjedista nije praktican i pitanje je koliko se moze iskoristiti jer moj sin od 7 godina nije mogao da sjedi.;
Cijena visoka preko 40.000 eura; ali svejedno ce se prodavati, neki dedica je 2 komada vec narucio za sebe i sina; bijeli i braun (Mozda malo diskutabilna boja) , kaze vozio je prije toga stari Tiguan;
Moj prodavac je bio zauzet sa jednim kupcem, pa vise detalja nisam uspio saznati;
S obzirom da je ovo pretpremijera nije bilo test vozenje; tek sedmica 12 ;
Onda cu moci malo vise da pricam


Skickat från min iPhone med Tapatalk

Na mreži Peja

Odg: Škoda KODIAQ - utisci, komentari, informacije...
« Odgovor #110 poslato: 10. Feb, 2017. 20:30 »
Da li je kod Kodiaq kao i kod Ateca, ukoliko je pogon samo na prednjoj osovini, pozadi greda umesto multi linka?
  • Vozi: Kodiaq 2.0 TDI DSG FWD, Hyundai i20 BC3, Dacia Logan 1.4 MPI

Van mreže Filip

Odg: Škoda KODIAQ - utisci, komentari, informacije...
« Odgovor #111 poslato: 10. Feb, 2017. 21:19 »
ne, svi imaju isto:


Zadní náprava víceprvkové zavěšení s podélným a příčnými rameny
a příčným zkrutným stabilizátorem

Multi-link rear axle suspension with longitudinal and transverse links
and torsion stabilizer
  • Vozi: Škoda Octavia 1.8 TSI Elegance + Eibach & RS 18" + Revochip

Na mreži Peja

Odg: Škoda KODIAQ - utisci, komentari, informacije...
« Odgovor #112 poslato: 10. Feb, 2017. 21:47 »
 beer1 :bravo:
  • Vozi: Kodiaq 2.0 TDI DSG FWD, Hyundai i20 BC3, Dacia Logan 1.4 MPI

Van mreže Filip

Odg: Škoda KODIAQ - utisci, komentari, informacije...
« Odgovor #113 poslato: 10. Feb, 2017. 22:09 »
  • Vozi: Škoda Octavia 1.8 TSI Elegance + Eibach & RS 18" + Revochip

Na mreži Peja

Odg: Škoda KODIAQ - utisci, komentari, informacije...
« Odgovor #114 poslato: 10. Feb, 2017. 22:30 »
Ponuda pneumatika u dimenziji 235/55 R18 je očajna.
  • Vozi: Kodiaq 2.0 TDI DSG FWD, Hyundai i20 BC3, Dacia Logan 1.4 MPI

Van mreže voyager

Odg: Škoda KODIAQ - utisci, komentari, informacije...
« Odgovor #115 poslato: 06. Mar, 2017. 14:36 »
Video sam ga uživo. Instrument tabla/konzola deluje moćno, lep iskorak napred. Šteta što je volan isti u celoj gami jer su i tu mogli nešto da pokrenu sa mrtve tačke.

Spolja moćan i atraktivan auto ali mislim da je Superb i dalje dizajnerski najskladnija Škoda.

Inače, bez 19 inčna točkovi deluju premalo za ovu karoseriju.

Jedno zapažanje za prtljažnik, deluje mnogo manji od deklarisanih 720l. Prodavac u AČ kaže da u zapreminu ulazi i prostor za rezervni točak a obzirom da je u pitanju točak u punoj dimenziji od 17inča to ubija gepek.

Iskreno nisam znao da taj deo koji služi za rez. točak ulazi u zapreminu prtljažnika.
  • Vozi: Octavia A7 vRS 2.0TDI 6M

Na mreži Peja

Odg: Škoda KODIAQ - utisci, komentari, informacije...
« Odgovor #116 poslato: 10. Mar, 2017. 20:11 »
Ljubav na prvi dodir!

Danas sam imao dvokratno druženje sa Kodiaqom, na svečanoj promociji u mom "selu". Prvi put sam svratio reda-radi do salona, a drugi put sa porodicom u kompletu.

Utisci su fenomenalni i svi pozitivni. Bio je izlozen beli TDI 4x4 DSG 7s i kvarc sivi, kojeg su već vozali ali je sa 5s.
Beli je izgledao nekako veće nego sivi. 7s ima znatno manje mesta u gepeku, a gepek je poptuno ravan, dok kod 5s (sa rezervnim "tanjim" točkom) gepek je dublji i nije ravan u odnosu na branik. Oduševio me je osećaj masivnosti. Utisak prilikom otvaranja vrata je, kao da su od mermera, neverovatno dobro dampirana, isto kao i na novom X5. Nadam se da ću sutra uspeti dobiti termin da napravim krug :)

Naravno, suprugu sam poveo na razledanje kako bi je polako "skuvao" jer bi ona trebla biti glavni finansijer 8) . Njen utisak je, beli izleda glomazno, sivi izgleda moćno. Najsmešnija je bila ćerkica (4.5god). Kako smo u salon otišli na povratku iz nedeljene kupovine, pričali o kupovini automobila... ona je uklavirila u glavici da smo došli kupiti auto. Beli Kodiaq joj se veoma dopao, nije htela izaći sa zadnih sedišta, koja su inače značajno udobnija od onih u O2FL. Pri izlasku iz salona krenuo je plač..."hoću auto", "kupićemo auto"... valjala se po podu, bukvalno smo je izvlačili napolje :) dok su nas ljudi gledali :D Onda smo je morali UBACITI u O2 jer nije htela ući sama, uz plač "neću više da se vozim u ovom, hoću beli auto"
  • Vozi: Kodiaq 2.0 TDI DSG FWD, Hyundai i20 BC3, Dacia Logan 1.4 MPI

Van mreže voyager

Odg: Škoda KODIAQ - utisci, komentari, informacije...
« Odgovor #117 poslato: 10. Mar, 2017. 20:17 »
Vidim ja da je to već kupljeno :)
  • Vozi: Octavia A7 vRS 2.0TDI 6M

Van mreže klisko

Odg: Škoda KODIAQ - utisci, komentari, informacije...
« Odgovor #118 poslato: 10. Mar, 2017. 20:24 »
Znači rešeno :)
Hvala za utiske.
  • Vozi: Octavia A5FL 1.9TDI 2010 i Octavia A7FL 1.6TDI 2019

Van mreže voyager

Odg: Škoda KODIAQ - utisci, komentari, informacije...
« Odgovor #119 poslato: 10. Mar, 2017. 20:25 »
Ajde ako ideš neka ti pojasne zapreminu prtljažnika u varijanti ravnog poda (sa točkom pune dimenzije) i u varijanti upuštenog poda (sa "ćopavcem")?
  • Vozi: Octavia A7 vRS 2.0TDI 6M



Pretraga foruma [Google]