Dobrodošao/la na škodaforumllRS.
Učestvuj u diskusijama - registruj se!

Pretraži sadržaj Škoda foruma [by Google]

Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?

Autor Tema: Skidanje neba i zamena platna Fabia MK1 by krcaerdoglija  (Pročitano 1750 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže krcaerdoglijaTopic starter

Skidanje neba i zamena platna Fabia MK1 by krcaerdoglija
« poslato: Novembar 06, 2016, 08:34:15 posle podne »
Ako vam se odlepilo platno na nebu  i uzasno vas nervira,mozete to odraditi u sopstvenoj reziji bez odlaska kod nekog majstora da vas odere.Ovako je bilo nebo kod mene u kolima  hearcut

picture host

Potreban alat za skidanje su 2 mala (tanja) srafcigera i 1 zvezdasti.Takodje je potrebna cetka za razmazivanje lepka i sam lepak.Lepak koji sam koristio je obicno tutkalo,onaj koji se sporo susi.Dvadesetak kesa sa sitnim peskom,od prilike malo vise od pola lopate po kesi.Sad se verovatno pitate sto kese sa peskom? =)) Bice vam jasno  ;) ;)

screen capture tool

Da krenemo  :D

Prvo skinuti sve rukohvate.Spustite rukohvat na dole i sa strane vam se nalaze dva poklopca ispod kojih su srafovi.Zavucite tanak srafciger u rupicu i odvojite poklopac ispod kojeg se nalazi sraf.Za sraf koristiti zvezdasti srafciger

picture upload sites
upload picture

Kada zavrsite sa rukohvatima sledece je skidanje suncobrana,Kod suncobrana imate samo jedan sraf da odvijete koji se nalazi do strane vrata.Kada odvijete sraf,polako vucite napred ka vetrobranu (sofersajbni) i na dole zbog plasticne kuke koja ulazi u nebo.

image hosting 10mb limit

Zatim skinite kukicu koja drzi drugu stranu suncobrana.Kako ne bi doslo do pucanja ukrasne plastike koja prekriva srafove,lagano zavucite tanak srafciger izmedju plastike i kuke i lagano pogurajte srafciger napred ka sofersajbni.

print screen windows xp

Skidanje srednjeg kabinskog svetla.Skinite poklopac gde su sijalice,u sredini gde je najveca sijalica imate 2 srafa koja drze nebo za sasiju.Vidi se na slici

upload images free

Kada odvijete srafove niste zavrsili  ;).Zavucite sa strane tanak srafciger na od prilike 1 1,5  cm od coska kutije i polako po osecaju nadjite zabice koje drze kutiju za nebo.Kada nadjete zabicu lagano pogurate srafciger na gore ka nebu.Sa jedne strane imate dve takve zabice.Druga je od prilike u pravcu ove 4 rupice  na prekidacu za svetlo.Kada skinete jednu stranu samo polako izvucite kutiju na dole i raskacite kabal koji je vezan za kutiju.

upload pics

Sada prelazimo na malo tezi deo,skidanje plastika sa stubova.Idemo prvo prednji stubovi do soferke  :).Zavucite desnu ruku sa gornje strane a sa levom polako skidajte keder  koji spaja plastiku i sasiju.Keder ostaje tu gde jeste samo se sada nalazi ispod plastike.Nakon toga sa obe ruke povucite plastiku ka vama da odvojite od stuba,nije potrebno skidati komplet plastiku vec samo da se odvoje prve dve zabice pri vrhu.Ovo je primer desne strane.NAPOMENA
Ovo raditi po toplom vremenu ili u toploj prostoriji iz razloga sto je plastika tada elasticna i manja je verovatnoca da dodje do pucanja  ;)

img

Srednji stub.Zavucite ruke sa strane i prvo odvojite plastiku koja je presavijena ka vratima kao na slici

windows screen capture

Nakon toga zavucite ruke sa gornje strane i povucite ka vama da odvojite gornji deo plastike od sasije

image sharing sites

Zadnji stub na zalost nisam slikao ali je princip skidanja isti kao kod srednjeg stuba s tim sto ima i srednja plastika koja spaja zadnje stubove.Prvo skidate tu srednju plastiku pa onda sa strane,nadam se da me razumete  :-[

Kada odvojite/poskidate sve plastike sledi izvlacenje neba na zadnja gepek vrata.Prvo skinite naslone za glavu sa zadnjih sedista.Za izvlacenje neba vam je potrebna jos jedna osoba koja ce pridrzavati nebo sa prednje strane.Polako spustite zadnji kraj neba do vrha zadnjeg sedista i pod tim uglom polako izvlacite nebo napolje.Ovako auto izgleda bez neba  :)

upload a gif

Sad kada je nebo napolju odlepite otpalo platno.Ispod njega se nalazi zalepljen sundjer koji izgleda ovako

free photo upload

Sada krece malo znojenje  =)).Uzmite ribacu tvrdju cetku i krenite sa trljanjem/ciscenjem ljigave mesavine sundjera i lepka.Predlog je da cistite negde napolju jer je smesa dosta lepljiva  :)

free image uploader

Kada sve lepo ocistite predlazem da nebo prenesete na neki sto kako vas ne bi bolela ledja  :B=) i pocnite mazati polako lepak

how to take a screen shot

Kada premazete komplet nebo lepkom,uzmite neku krpu prebrisite cetku i pokupite visak lepka koji se slio po uvalama gde su rukohvati,suncobrani...Moze doci do propustanja lepka kroz platno kada budete lepili kao sto se meni desilo na dva mesta.Slike propusta kasnije  ;)

image share

Sada su vam potrebne dve osobe koje ce razvuci platno iznad neba.

uploadimage

Kada se platno razvuce pocnite polako od sredine ka krajevima da lepite platno sa obe ruke.Slika je malo mutna zbog pokreta ruke  8)

adult image host

Kada zavrsite lepljenje platna spustite komplet nebo na zemlju i poredjate kese sa peskom na svim prevojima i krivinama da bi lepak sto bolje odradio posao na prevojima.Ostaviti tako 24 h da odstoji.

upload a gif

Sutra dan poskidajte kese i pocnite polako da opkrajate visak platna sa strane i na predvidjenim rupama.Mozete koristiti makaze za opkrajanje sa strane a mozete i skalper,dakle po izboru  ;)

free image host

Dakle posto ste zavrsili posao sada sledi vracanje u auto.Kada ubacite odradjeno nebo u auto prvo postavite kutiju za svetlo i zakacite struju,nakon toga rukohvati i suncobrani pa tek na kraju plastike i kederi.Kada sve zavrsite uzmete jedno pivo i sednete u auto i ne skidajte pogled sa vaseg rada  =)) =)) =)) Sala mala  :P
Evo slike propusta zasto treba pokupiti visak lepka ali po meni je zanemarljiv.

free image hosting

Krajnji rezultat vaseg rada izgleda ovako

upload pic

Nadam se da sam lepo objasnio i da ste me razumeli i da sam pomogao.Hvala ;) ;) ;) ;)
  • Vozi: fabia 1.4 mpi 50 kw 2000

Na mreži ugi85

Odg: Skidanje neba i zamena platna Fabia MK1 by krcaerdoglija
« Odgovor #1 poslato: Novembar 06, 2016, 08:55:00 posle podne »
Svaka cast za detaljno uputstvo i ulozeni trud :bravo: Za ovo treba imati strljenja.
  • Vozi: Škoda Fabia 1.9TDI 2007 Combi Elegance, Škoda Fabia 1.9TDI 2004 Elegance

Na mreži klisko

« Odgovor #2 poslato: Novembar 06, 2016, 08:55:59 posle podne »
Nadam se da mi nikada neće trebati (u stvari, kada vidim koliko je posla, siguran sam da se ne bih usudio sa moje dve leve ruke...) samo bih da pohvalim ne samo rad nego i odlično dokumentovanje urađenog. Bravo  :bravo:
  • Vozi: Octavia A5FL 1.9TDI 2010 i Octavia A7FL 1.6TDI 2019

« Odgovor #3 poslato: Novembar 06, 2016, 09:07:25 posle podne »
kada vidim koliko je posla

Nije nista strasno,negde oko dva sata posla sa sve lepljenjem!I hvala vam  ;)

Van mreže IGOR 955

« Odgovor #4 poslato: Novembar 06, 2016, 09:14:18 posle podne »
Bravo Krco....otvaraj tapetarsku radnju pod hitno. Za clanove foruma popust 10 %
  • Vozi: Škoda Oktavia A5 1.9 TDI 2004

Van mreže sasacalko

« Odgovor #5 poslato: Novembar 07, 2016, 07:58:22 pre podne »
Super odrađeno. Hvala na odličnom uputstvu.  ;)

Van mreže DUTJA ZP

« Odgovor #6 poslato: Jul 10, 2017, 11:54:56 pre podne »
Krco,svaka cast na uputstvu. Prekjuce sam uradio korak po korak i uspesno zavrsio posao. Jedina razlika a i moja preporuka ostalima je da se koristi lepak u spreju a nije skup 400ml 500din, dovoljan je jedan za fabiju. Nema viskova i rizika od probijanja na platno,a ne mora dugo da se susi ja sam posle sat vremena vratio nebo u auto. Uglavnom, objasnio si sve vrhunski,svaka cast jos jednom i hvala naravno.

Послато са HTC Desire 820 уз помоћ Тапатока

Van mreže Mafijash

« Odgovor #7 poslato: Jul 11, 2017, 05:22:13 posle podne »
Svaka cast na uputstvu, ja cu morati uskoro da probam. Odlepilo mi se nebo pa mnogo nervira..
Gde ima platno da se kupi?
  • Vozi: Skoda Fabia Karavan 2002 1.4 mpi

Van mreže bushido

« Odgovor #8 poslato: Jul 11, 2017, 06:50:36 posle podne »
Upute su odlicne!

Jedino, ja pokusao skinuti onu kukicu koja drzi drugu stranu suncobrana i nikako.... na kraju pukla plastika  :-X

Na mreži djordjebg

« Odgovor #9 poslato: Jul 11, 2017, 08:11:36 posle podne »
Mala dopuna, nije potrebno skidati plastike u zadnjim kosevima pozadi, samo centralnu plastiku. To znatno olasksava posao.

Na mreži URKE 80

« Odgovor #10 poslato: Jul 12, 2017, 08:54:53 posle podne »
A da li treba neko "posebno" platno da se kupuje ili...I naravno svaka čast za uputstvo.

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока

• Vozi: Fabija 1.9SDI 2001god. ASY

Van mreže Mafijash

« Odgovor #11 poslato: Jul 14, 2017, 02:40:14 posle podne »
Moze li neko da pomogne, posto sam resio da skidam nebo i da lepim sam.. E sad ima jedan problem. Probijeno je nebo (ima rupu na sebi) velicine 1 - 1.5 cm. Morao bih prvo nju da saniram pa posle tek da lepim platno. Ima li neko predstavu kako mogu to da uradim? :D Ili da ipak dam 50e za lepljenje..?
  • Vozi: Skoda Fabia Karavan 2002 1.4 mpi

« Odgovor #12 poslato: Jul 20, 2017, 03:03:00 posle podne »
Jedina razlika a i moja preporuka ostalima je da se koristi lepak u spreju a nije skup 400ml 500din, dovoljan je jedan za fabiju.
Eto,covek se uci dok je ziv.Nisam znao da postoji tako nesto.Jel mozes da postavis sliku tog spreja ili naziv?Sutra operisem batin auto pa da brzinski zavsrimo  ;).Hvala puno na pohvalama  bravo2 ;)

Van mreže DUTJA ZP

« Odgovor #13 poslato: Jul 21, 2017, 10:38:24 pre podne »
Ostala mi je bocica,mogu slikati ali tek veceras kad dodjem kuci. Imas u farbarama ili molerskim radnjama,ovaj je slovenacki i bas ga hvale,tri slova,ne moguvda se setim brenda da ne lupam. Uglavnom samo trazis lepak u spreju,nemozes pogresiti. Kad ga nanosis iz bocice izlece smesa slicna paucini,fenomenalna stvar.

Послато са HTC Desire 820 уз помоћ Тапатока

Van mreže aleksandarzlatic

« Odgovor #14 poslato: Jul 21, 2017, 10:45:40 pre podne »
Pretpostavljam da bi mogao da se koristi i 3M sprej lepak koji se koristi za graficku primenu, za montazu filmova, sa njim se sasvim lepo lepe pvc folije/filmovi, verujem da bi i materijal lepo zalepio na nebo...
  • Vozi: Skoda Octavia A7 1.2 TSI 63kW/86HP Ambition MY2016, Revochip 129HP 215Nm