Autor Tema: Chip tuning 1.9tdi PD i 2.0tdi PD iskustva  (Pročitano 18467 puta)

0 članova i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

Na mreži ivanm

Chip tuning 1.9tdi PD i 2.0tdi PD iskustva
« Odgovor #60 poslato: 11. Dec, 2018. 12:42 »
Hvala na detaljnom objasnjenju...  Sto se tice Seat Sport Like fmic-eva, po onome sto sam citao, Airtec i Darkside su najbolji, s tim sto je Darkside bolji jer ima malo spojeva na crevima... Ima jeftinih kineskih varijanti, ali ne znam da li je pametno ici na to...  Koji fmic ti imas? Ja Egr ne bih dirao, ako me mora...


Sent from my iPhone   Pro

Na mreži ivanm

Odg: Chip tuning 1.9tdi PD i 2.0tdi PD iskustva
« Odgovor #61 poslato: 11. Dec, 2018. 14:40 »
Hvala na detaljnom objasnjenju...  Sto se tice Seat Sport Like fmic-eva, po onome sto sam citao, Airtec i Darkside su najbolji, s tim sto je Darkside bolji jer ima malo spojeva na crevima... Ima jeftinih kineskih varijanti, ali ne znam da li je pametno ici na to...  Koji fmic ti imas? Ja Egr ne bih dirao, ako me mora...


Sent from my iPhone   Pro
Sad sam pazljivo procitao. Hteo si reci, cipovao si na 180ks pa vratio na 150... :)


Sent from my iPhone   Pro

Van mreže t.salai

Odg: Chip tuning 1.9tdi PD i 2.0tdi PD iskustva
« Odgovor #62 poslato: 11. Dec, 2018. 15:58 »
Hvala na detaljnom objasnjenju...  Sto se tice Seat Sport Like fmic-eva, po onome sto sam citao, Airtec i Darkside su najbolji, s tim sto je Darkside bolji jer ima malo spojeva na crevima... Ima jeftinih kineskih varijanti, ali ne znam da li je pametno ici na to...  Koji fmic ti imas? Ja Egr ne bih dirao, ako me mora...


Sent from my iPhone   Pro

Slobodno uzmi i kineske varijante, aluminijsko cijevo je aluminijsko crijevo. Samo pazi da ima prosiren kraj ( beded ) tako da ti selna ne sklizne sa kraja kad nabije tlak. Ostalo je sve isti vrag. Kod mene je SeatSport look-a-like, samo sto je siroke jezgre kao sto sam napisao na 76mm i ima dupli var na krajevima. Ono sto zakolje a covjek se ne nada, to su nosaci FMIC-a. Valjaju samo originalni Seatovi, ta 2 komada pleha, 4 gumice i 8 sarafa je 100€ :D Smijesni su...
  • Vozi: Skoda Fabia - 1.9 TDI vRS - OEM+

Van mreže vladan266

Odg: Chip tuning 1.9tdi PD i 2.0tdi PD iskustva
« Odgovor #63 poslato: 14. Jan, 2020. 23:39 »
Ja sam pre 2 godine cipovao 1.9 TDI PD 105 ks u Nova Speed-u. Oko 270 000 je presao bio auto, sad ima oko 310 000.

Moj je DSG i mogu vam reci da sam prezadovoljan. Na merenju sam imao 95 ks i 229 Nm, posle cipovanja 127 ks i 299 Nm. Mnogo zivlji i starniji auto. Medjutim najlepse od svega je sto sam snagu dobio u niskim/srednjim obrtajima tako da uopste nema potrebe za forsiranjem da bi isao. U svakodnevnoj voznji po gradu, do 2500 obrtaja i ne osecam da imam cip, kad ga stisnem malo snaga je tu. Posledice nikakve ne primecujem, sve je 1/1. Otprilike sam dobio snagu 2.0 sa pouzdanoscu 1.9.
  • Vozi: BMW E61 520d N47

Van mreže nebra25

Odg: Chip tuning 1.9tdi PD i 2.0tdi PD iskustva
« Odgovor #64 poslato: 17. Feb, 2020. 23:52 »
Pozdrav društvo, da ne otvaram novu temu imam pitanje za vas, dali je neko radio mapiranje u RP Chip Tuning u Šapcu??? Ako ima kakva su iskustva??
  • Vozi: Škoda Octavia 1.6 tdi

Van mreže Karlheinz

Odg: Chip tuning 1.9tdi PD i 2.0tdi PD iskustva
« Odgovor #65 poslato: 27. Feb, 2020. 18:28 »
Ne sećam se da je neko pisao o njima na ovom forumu.
  • Vozi: OctaviA5 1.9TDI 2008 Elegance+

Na mreži Markkoni

Odg: Chip tuning 1.9tdi PD i 2.0tdi PD iskustva
« Odgovor #66 poslato: 13. Nov, 2020. 16:08 »
Sta je tu ozbiljnije osim sto ima ozbiljniji marketing i to ti naplate. Najcesto u Only Revo mapiranje se radi bez merenja (bez Dyno) i ubace ti genericke mape i uglavnom dobitak je slican kao i kod drugih tunera. Nisam PR Revochipa al ljudi, vozite/m skode ne RR ili Lambo. Otvorite i vidite sta je sve proslo i koliko auta su uradjene u Revochip. Vecinom auto koja se cipuju su auta od 50-100k eu, sta mislite da su vlasnici glupi i da bi novi auto od 100keu ili vise dovreili nekome ko chipuje... ali ne znam bas toliko svoj posao. Zapratite ih na Instagram pa posle pricajte, nemojte ovako napamet. I uvek cu pre odabrati tuner koji ima profi Dyno i koji izmeri pre i posle nego neko da prikaci lap top i da mi instalira genericnu mapu i da platim to debelo zbog marketing kuce. Cak i najskupa auta iz VAG grupacije chipuju tamo. Plus ne rade oni tamo "nekoiz Srbije malo se priucio" vec mape radi Italijanska tuning kuca a oni samo to malo podese na dyno spored auta. Da nisu bili dobri odavno bi se to proculo i niko nova i skupa auta od 100k eu ne bi doverivao njima. Oni odrade i po 3 auta svaki dan i to postiraju na internet, koliko auta uradi recimo Only Revo u BG? A da garancija na softver je 3 godine u Revochip, verojatno isto je i u Only Revo.

Slažem se sa kolegom. Ne može neko biti loš, da ima normalne cene, a ne neku bagatelu, i da postoji 15 godina sa tim obimom posla. To bi tržište davno kaznilo. Pogotovo ovde gde ima ljudi koji mapiraju kola i za 50 EUR.

Svaki tuner u Srbiji ima iza sebe sjebanih motora i turbina, to je sve deo tog posla i nije to tako samo kod nas. To ne mora obavezno da znači da je jedini problem mapa. Riknjavaju nova kola na 50.000 km bez ikakvog tuninga, tako da nema tu pravila.

Edit: Sad vidim da je kolega loš link postavio u svojoj temi. Ovaj je samo za pumpa dizna motore :D
« Poslednja izmena: 13. Nov, 2020. 16:13 Markkoni »



Pretraga foruma [Google]