Autor Tema: Trosi ulje, vuče u desno, 1.2htp  (Pročitano 7449 puta)

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže dzonZapočeo temu

Odg: Trosi ulje, vuče u desno, 1.2htp
« Odgovor #60 poslato: 19. Maj, 2018. 16:44 »
Generalna motora (glava, blok, klipovi, karike) kod Stojanova je 800 evra što mi ekonomski nema mnogo smisla za auto koji je 2000 evra plafon... Pogotovo što imam opciju da uzmem noviju (i jaču) Fabiju koju kolega prodaje za 3000 evra, pri čemu je auto kod njega prethodnih 8 godina, prodaje ga jer mu treba veći auto zbog porodice, redovno servisiran i poznat auto.

Posetio sam juče majstora koji je mom direktoru radio glavu na HTP motoru sa 6 ventila (bili pokrivljeni zbog divljanja po crnogorskim gudurama) pre par godina i koji je bio u fazonu da nema smisla raditi taj motor, može sve da se radi i može opet da troši ulje, jednostavno je takav... (ne kupujem baš priču da obrađen motor može da troši ovoliko ulja, al dobro, kontam da ga mrzi da se zeza)
  • Vozi: Octavia mk1 1.9 TDI Elegance & Fabia mk1 1.2 HTP 12V

Na mreži AcoSk

Odg: Trosi ulje, vuče u desno, 1.2htp
« Odgovor #61 poslato: 19. Maj, 2018. 16:50 »
Kao sto si i sam rekao, ili ga mrzi ili ne zna da uradi taj motor.
Ne sme da trosi ulje posle generalne, a pogotovu toliko kao tebi sada. Moze oko 1l na 10k km, to je normalno

Van mreže vojkan85

Odg: Trosi ulje, vuče u desno, 1.2htp
« Odgovor #62 poslato: 19. Maj, 2018. 17:09 »
Vreme ti je po svemu sudeći da menjaš auto. Ako imaš ponudu za tu Fabiju i znaš od koga je onda nemoj da razmišljaš jer sa ovim možeš samo imati još više glavobolje.
  • Vozi: Škoda Superb 3 Combi L&K 2.0TDI

Van mreže dzonZapočeo temu

Odg: Trosi ulje, vuče u desno, 1.2htp
« Odgovor #63 poslato: 19. Maj, 2018. 17:58 »
Nisam baš očekivao da ću godinu dana nakon kupovine menjati auto... On mene fantastično služi po gradu za dnevne potrebe, jedino je malo smor kada se putuje negde pošto baš nema snage za autoput. (a neretko je potpuno natovaren za putovanje)

Postoji tu jedan drugi problem oko zamene auta, a to je potpuni nedostatak vremena da se u ovom životnom trenutku bavim time, kao i činjenica da mi auto treba bukvalno svaki dan da zujim po gradu na relaciji kuća - posao - faks (Zvezdara - Vračar - NBG). Završavam fakultet za koji mesec, dajem poslednje ispite i bavim se diplomskim, uz to radim puno radno vreme i sviram sa bendom koji u naredna tri meseca ima bukiranih sedam nastupa i snimanje albuma (na koje isto treba ići tim autom), hronično sam neispavan, od same pomisli da treba da se bavim i prodajom auta me zaboli glava.  :) Moram pažljivo da izorganizujem celu stvar...
  • Vozi: Octavia mk1 1.9 TDI Elegance & Fabia mk1 1.2 HTP 12V

Van mreže DM

Odg: Trosi ulje, vuče u desno, 1.2htp
« Odgovor #64 poslato: 19. Maj, 2018. 20:33 »
hm cudno da ti je motor otisao. Ja sam imao fabiu 1.2HTP AZQ motor i jos karavan, sa njom sam presao 185k, i posle sam je dao svom ocu. Evo i on se slatko vozi i dan danas, na satu je oko 200k. Inace nikakvih velikih problema nisam imao sa tim autom...
Ona je inace troskarila ulje oko 0.5-0.8 l na 10000, a to je nista.
  • Vozi: Skoda Octavia 1.9TDI 2011 elegance, savrsen :)

Van mreže dzonZapočeo temu

Odg: Trosi ulje, vuče u desno, 1.2htp
« Odgovor #65 poslato: 19. Maj, 2018. 22:05 »
Ko zna šta je tu bilo... Lanac je menjan na 110k km, kaže majstor da se vidi i da je glava skidana u nekom trenutku, a i pitanje je kako je vožen pre nego što sam ga kupio... Cela saga je manje - više u ovoj temi: toliko je trošio ulje da je u jednom trenutku skoro ostao bez ulja, zamenjen je PCV ventil i prestao je da troši ulje na neko vreme, da bi opet počeo da troši posle malog servisa.
  • Vozi: Octavia mk1 1.9 TDI Elegance & Fabia mk1 1.2 HTP 12V

Van mreže Bojan Bg

Odg: Trosi ulje, vuče u desno, 1.2htp
« Odgovor #66 poslato: 13. Jun, 2020. 16:50 »
Pozdrav ! Zanima me kako proveriti pcv separator, da li je ispravan ? Ono sto sam video na yt je da se otvori cep za ulje i ako auto radi neravnomerno ili se ugasi pcv nije ispravan .
  • Vozi: Skoda Fabia Combi 1.2 2009

Van mreže uros

Odg: Trosi ulje, vuče u desno, 1.2htp
« Odgovor #67 poslato: 29. Sep, 2020. 22:38 »
255 000 .. sipam 5w40 . malo mi curka kod alternatora negde iza.. al nije strasno... 3.0 za servis i litar u gepek.. uglavnom dolivam taj litar do 10000km. voznja na plin.. sekven zavoli. nekada bio sluzbeni.. jbg.. al za grad pesma. i trosi do 8l po gradu, plina.. slatko se navozah 50 000..  :)
jedino sto mi zao sto nema klimu.
  • Vozi: skoda Fabia 1



Pretraga foruma [Google]