Autor Tema: Regeneracija DPF filtera  (Pročitano 42076 puta)

MAKS, dzudzubajac i 47 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže ivanius

Odg: Regeneracija DPF filtera
« Odgovor #300 poslato: 08. Feb, 2023. 18:26 »
Da li neko sa sigurnosci zna da li parameter Time Since Last Regeneration (km) znaci koliko km je auto presao od poslednje uspesne regeneracije ili od poslednje regeneracije koju je auto ukljucio i koja je mozda bila prekinuta/neuspesna?
  • Vozi: Skoda Octavia 2.0 tdi 2017

Na mreži TALJUB8595

Odg: Regeneracija DPF filtera
« Odgovor #301 poslato: 08. Feb, 2023. 20:13 »
Od poslednje uspešne, naravno.
  • Vozi: Audi a6 c7 fl 2.0 TDI S-tronic

Van mreže macisro

Odg: Regeneracija DPF filtera
« Odgovor #302 poslato: 08. Feb, 2023. 22:55 »
pozdrav drugari, da ne otvaram novu temu, interesuje me dali se preko VCDS ili drugog programa (dijagnostike)moze izbrisati stvarno stanje   zapusenosti DPF filtera?  Procitao sam sve  postove i jeza me hvata od DPF-a. Danas sam isao da vidim  jednu oktaviu 2014 god, 1.6, kaze prodavac da cu  uzalud da platim majstora da prikljuci dijagnostiku  jer su sve greske i kvarovi najverovatnije obrisani  i da necu videti stvarno stanje DPF, dizne i ostalih skupih delova. Dali je u pravu?

Na mreži TALJUB8595

Odg: Regeneracija DPF filtera
« Odgovor #303 poslato: 09. Feb, 2023. 06:15 »
Vec sam ti rekao opusti se, pusti internet strucnjake. Ako mom i jos 5 auta 2016+ i preko 400.000km nije nista falilo nece ni tvom samo redovno ulje, gorivo na krstenoj pumpi i eventualno aditiv povremeno.

Zanemarivanje upozorenja, obično ne izadje na dobro.

Evo za probu, neka prekine par regeneracija i neka ignoriše i DPF upozorenje, onda će se upaliti još upozorenje grejača i check engine i auto ide u safe mode. I onda jedino prisilna regeneracija u servisu. Ako uopšte i to bude pomoglo.

To ne izmišljam ja nego jednostavno stoji u fabričkom uputstvu. Još jednom, pogledajte ono što sam okačio. I meni se jednom upalilo upozorenje za DPF i morao sam na otvoreni put. Od tada sam oprezniji kada sam se malo informisao oko toga.
Ne trebamo čoveka tešiti u smislu iskuliraj i sve će biti u redu, kada vožnjom kakvom je naveo da ima, može imati ozbiljne posledice po auto, i posledično po džep i na živce.

Ali evo, neka ja gresim, samo neka se ne obazire na prekidanje regeneracija i upozorenja, pa neka napise kako se odvija situacija.

  • Vozi: Audi a6 c7 fl 2.0 TDI S-tronic

Na mreži observer

Odg: Regeneracija DPF filtera
« Odgovor #304 poslato: 09. Feb, 2023. 11:00 »
Sreća prati hrabre :D
  • Vozi: VW Golf 7 1.2 TSI Trendline 2017

Na mreži TALJUB8595

Odg: Regeneracija DPF filtera
« Odgovor #305 poslato: 09. Feb, 2023. 11:44 »
Da stavimo opkladu na forumu.
Ovi kojii savetuju ivaniusa, da treba da iskulira i da se ne opterećuje, da u slučaju problema snose troškove. Mi koji govorimo suprotno, u slučaju da problema ne bude, plaćamo ručak celom forumu.

Mislim, da je pošteno. Deal?  ;)
  • Vozi: Audi a6 c7 fl 2.0 TDI S-tronic

Na mreži MAKS

Odg: Regeneracija DPF filtera
« Odgovor #306 poslato: 09. Feb, 2023. 13:06 »
Kako da iskulira ako ga ne regeneracija DPF tera  u safemod ?
  • Vozi: OCTAVIA 1.6 2012 ELEGANCE

Na mreži TALJUB8595

Odg: Regeneracija DPF filtera
« Odgovor #307 poslato: 09. Feb, 2023. 13:13 »
Upravo o tome i govorim. Posto ovde dobija savete, da se ne operećuje time i samo nastavi da održava auto.
  • Vozi: Audi a6 c7 fl 2.0 TDI S-tronic

Van mreže fobia24

Odg: Regeneracija DPF filtera
« Odgovor #308 poslato: 09. Feb, 2023. 13:36 »
Kako da iskulira ako ga ne regeneracija DPF tera  u safemod ?
Ako govorimo o clanu Ivanius ja koliko se secam njemu nije auto usao u safe mode vec pita uopsteno.

Na mreži Mareska

Odg: Regeneracija DPF filtera
« Odgovor #309 poslato: 09. Feb, 2023. 19:57 »
Upravo o tome i govorim. Posto ovde dobija savete, da se ne operećuje time i samo nastavi da održava auto.
Ja sam mu rekao da se neopterecuje glupim savetima internet strucnjake, da redovno servisira auto sipa na krstenoj pumpi i naravno odradi regeneraciju svaki put kada za to postoje uslovi.
  • Vozi: Passat

Na mreži TALJUB8595

Odg: Regeneracija DPF filtera
« Odgovor #310 poslato: 13. Feb, 2023. 10:14 »
Nekako imam osecaj, da se ovde zanemaruje glavni problem. A to nije učestalost regeneracija. Mislim jeste u odredjenoj meri ali verujem, da je interval regeneracija (približno) isti kod svih proizvodjača. DPF filter ne proizvodi nijedan proizvodjač automobila kao recimo ni ulje nego svi naručuju od nekog trećeg. Isto tako, motori približne zapremine oslobadjaju približno isto čadji i istom brzinom pune filter kod manje više svih proizvodjača.

Problem je kako je sam sistem regeneracija rešen, odnosno software koji time upravlja. A mislim, da to kod VW grupacije nije moglo gore. Ovde mislim na Audi/VW/Škoda. Imamo sistem koji aktivira regeneraciju kada se dostigne odredjeni limit čadji u filteru a ne kada se za to stvore uslovi. Naravno potrebno je da motor bude zagrejan, da ima odredjeni nivo goriva u rezervoaru...ali sistem neće početi regeneraciju dok nije dostignuta odredjena granica čadji u filteru. Nije redak slučaj, što se i meni dešavalo, da posle dugog puta, on krene da radi regenaraciju po lokalu jer je tada dostigao magičnih 24 gr. Onog dana posle 470 km na autoputu, krenuo sutradan po lokalu. Dan pre puta uradio i tokom puta nije jer nije dostignut limit. I uvek je tačan, posto imam istu voznju (skoro samo otvoreno i istom brzinom).

Dok recimo drugu na BMW 5 uvek odradi kada je na otvorenom, nebitno da li je u filteru 6 gr, 15 gr ili 32 gr. Pri različitim vrednostima ali uvek kada se zagreje na otvorenom posle konstantne vožnje. I za 30.000 km ne zna sta je regeneracija. Ponekad samo oseti da je motor bučniji na leru ako dugo nije bio na otvorenom. Dok kod VW nikakva vožnja na otvorenom vikendom ne garantuje, da je sistem čist i da ćeš barem preko nedelje imati mira što se toga tiče. Prosto je neverovatno kako je ovao "genijalan" sistem inženjera uopste dobio dozvolu za masovnu upotrebu u tako velikom koncernu.

  • Vozi: Audi a6 c7 fl 2.0 TDI S-tronic

Na mreži observer

Odg: Regeneracija DPF filtera
« Odgovor #311 poslato: 13. Feb, 2023. 10:47 »
Da, tačno, to je ono što zapravo najviše nervira.
  • Vozi: VW Golf 7 1.2 TSI Trendline 2017

Na mreži AleksandarAca

Odg: Regeneracija DPF filtera
« Odgovor #312 poslato: 15. Jun, 2023. 13:12 »
Sta je potencijalni uzrok aktiviranja regeneracije na 70km?

Na mreži wkobre

Odg: Regeneracija DPF filtera
« Odgovor #313 poslato: 15. Jun, 2023. 13:32 »
Kreni-stani u špicu rekao bih. Sama vožnja po gradu ne bi trebalo ispod nekih 250km da pali, ali ima ovde ljudi sigurno znaju malo bolje te informacije.
  • Vozi: Škoda Superb combi 2.0tdi 150hp L&K

Van mreže Aleho

Odg: Regeneracija DPF filtera
« Odgovor #314 poslato: 21. Jun, 2023. 15:09 »
A evo da kazem i ja moj problem, slican ovome sto ljudi pisu.

Skoda Octavia 2009 1.6 TDI 77 kw

Vidim da je u leru na 1000 obrtaja, ventilator radi, auto se jace cuje i kontam okej radi regeneraciju, ali odjednom osetim smrad u autu. Odem u ovlasceni servis i kazu da ima garezi negde pa moraju da operu da bi videli odakle je. Zakazao sam za ponedeljak pa cemo videti sta je. Dosao sam kuci sa autom, i dalje na 1000 obrtaja, on odma pocne regeneraciju cim ga upalis, ali se oseti taj smrad koji iskren da budem nike naivan u uplasi me i primoran sam da ugasim auto, ne mogu cekati ili voziti kao sto kazu svi.

Neko neki savet? Mozda sta bi moglo biti?
A inace da.. Dpf provera odradjena i kazu cist je..
  • Vozi: Skoda Octavia 1.6 TDI



Pretraga foruma [Google]