Pretraga foruma [Google]


Autor Tema: Superb 2 TSI 2.0 200hp Hladno paljenje nepravilan rad motora  (Pročitano 3521 puta)

MILAN K i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

Na mreži Ljuba

Odg: Superb 2 TSI 2.0 200hp Hladno paljenje nepravilan rad motora
« Odgovor #30 poslato: 28. Sep, 2024. 09:58 »
@MILAN K Da li si sacuvao stare svecice koje su zamenjene? Po boji elektrode mozes da znas da li je sve u redu sa sagorevanjem smese. Lepeza boja je sledeca, kad je tamnija da vuce na crno - bogata smesa, braonkasta - sve ok, belicasta - siromasna smesa. Naravno, moraju da budu suve u suprotnom ako ima tragova ulja to ukazuje na to da ulje ulazi u kompresioni prostor sto takođe moze da remeti pravovremeno "opaljenje". Sve ovo mozes proveriti i sa svecicama koje su trenutno na motoru pod uslovom da si presao koju stotinu ili hiljadu km od ugradnje, kako bi se jasnije videlo stanje sagorevanja smese.
Dodacu jos jedan wild guess jer ne znam da li je karakteristicno za taj motor da svaki prvi start drzi obrtaje na 1100. Recimo da ako komp primeti misfire tokom starta da automatski digne obrtaje kako bi sprecio gasenje motora, ali da ponovim ovo je cisto teoretisanje bez ikakve osnove.
  • Vozi: Fabia 2

Na mreži AcoSk

Odg: Superb 2 TSI 2.0 200hp Hladno paljenje nepravilan rad motora
« Odgovor #31 poslato: 28. Sep, 2024. 14:45 »
AcoSk

Izvinjavam se mislio sam da sam negde napisao o motoru sve al to je u opisu profila.
Golf 1.4 tsi caxa 2010.god 122ks 90kw dsg 7 brzina presao 165000km
Isto se desava burazeru na istom motoru, tako da je to verovatno normalno tj. da je ovo gore sto sam napisao. Kucaj na yt 1.4tsi cat heating, pogledaj je l to to.

Na mreži Ljuba

Odg: Superb 2 TSI 2.0 200hp Hladno paljenje nepravilan rad motora
« Odgovor #32 poslato: 28. Sep, 2024. 20:01 »
Hah, tek sad mi je palo na pamet, taj motor je sa direktnim ubrizgavanjem goriva, vrlo lako moze da se desi da su usisni ventili zatrpani naslagama garezi. Mislim da bi se uz pomoc endoskopske kamere moglo utvrditi cinjenicno stanje.
  • Vozi: Fabia 2

Na mreži MILAN K

Odg: Superb 2 TSI 2.0 200hp Hladno paljenje nepravilan rad motora
« Odgovor #33 poslato: 28. Sep, 2024. 21:34 »
Ljuba
Sacuvao sam stare svecice sutra cu ih uslikati i okaciti ovde
Ko to moze kamerom da mi proveri u Beogradu ??


  • Vozi: GOLF 1.4 TSI 122ks

Na mreži MILAN K

Odg: Superb 2 TSI 2.0 200hp Hladno paljenje nepravilan rad motora
« Odgovor #34 poslato: 28. Sep, 2024. 21:39 »
AcoSk
 Video sam sada na yt deluje mi da je to taj zvuk ja uglavnom to cujem iz kabine i otvorim prozor i deluje mi da je to to . Jeste da kratko traje do 20sek i obrtaji budu na 1100 posle toga padaju obrtaji i auto postane Normalan  :))
  • Vozi: GOLF 1.4 TSI 122ks

Na mreži Ljuba

Odg: Superb 2 TSI 2.0 200hp Hladno paljenje nepravilan rad motora
« Odgovor #35 poslato: 28. Sep, 2024. 22:21 »
Veruj mi da ne znam. Endoskopsku kameru bi trebao imati svaki iole ozbiljniji servis. Ako niko ne predlozi na forumu, okreni par vw specijalizovanih servisa sa upitom mogu li da utvrde stanje "zaprljanosti" ventila, ako bude potrebe za ciscenjem savet je iskljucivo fizicko ciscenje, vise je nacina poput peskiranja orahovom ljuskom, ili hemijskim otapanjem cadzi, nikakva dekarbonizacija bez skidanja usisne grane. U dole prilozenim videima ce ti biti mnogo jasnije.
https://youtu.be/LTV-uHv5Cwk?si=_vyoKGs-ir14xqtD
https://youtu.be/sN-DYl_pZ6E?si=3MzImpgAmtdg1sf_
  • Vozi: Fabia 2

Na mreži MILAN K

Odg: Superb 2 TSI 2.0 200hp Hladno paljenje nepravilan rad motora
« Odgovor #36 poslato: 30. Sep, 2024. 11:03 »
Ljuba

Ovo su stare, zamenio sam preventivno, majstor je rekao da nisu lose al promenicemo svakako  kad je vec izvadio .
Stavio je nove NGK.

Da dodam cudno je kad je preko 15 stepeni napolju da pri hladnom startu se to desava a kad je 7-8 stepeni isto pri hladnom startovanju, auto normalno upali i odmah bude normalan cak ni ne drzi obrtaje povisenim niti nesto podrhtava . Jako cudno.
  • Vozi: GOLF 1.4 TSI 122ks

Na mreži Ljuba

Odg: Superb 2 TSI 2.0 200hp Hladno paljenje nepravilan rad motora
« Odgovor #37 poslato: 30. Sep, 2024. 15:44 »
Sto se tice svecica izgledaju ok, mozda ova na 3. foto da ima malo belocastog traga ali je to nista kako zna biti. Sto se tice tih simptoma koje opisujes u zadnjem postu ako ce ti biti lakse imam iste "probleme" iako su nam motori dijametralno razliciti. Kod mene se to desava kada su spoljne temperature između 20 i 30 stepeni. Pitao sam na ovom forumu, Briskoda i trecem na kom se okupljaju uglavnom tehnicka lica, inzenjeri, mehanicari. Vecina njih mi je savetovala da proverim postoji li neko " vakumsko curenje" negde na motoru, sto ja nisam uradio pre svega sto nisam nasao nekog ko ima tu masinu a iskreno neka moja logika mi govori da ipak nije do toga jer se desava samo u određenom temperaturnom opsegu.
Kod mene se pocelo desavati par meseci posle ugradnje tng-a, u pocetku sporadicno, s vremenom sve cesce. Razmisljam u dva pravca, da bi mogao biti map senzor ili teoretski postoji mogucnost da su se ventili takodje zaprljali s obzirom da vozim na gas. Kod mene moze biti jos sijaset drugih stvari jer je motor izasao na los glas.
  • Vozi: Fabia 2

Na mreži MILAN K

Odg: Superb 2 TSI 2.0 200hp Hladno paljenje nepravilan rad motora
« Odgovor #38 poslato: 01. Okt, 2024. 09:28 »
LJUBA

Hvala na odgovoru .
Zanimljivo, jutros kao i juce ujutru u 6:30 na 6-7 stepeni kad upalim auto sasvim normalno radi. Jedino dok vozim vidim u nekim trenucima-ubrzanja, beli dim, preko srednjeg retrovizora. Tek kad se auto lepo zagreje onda nema, mozda malo bude dima. Da li zato sto je hladno al mi nekako cudno da toliko vidim dim preko srednjeg retrovizara.
Kad je toplo nema nista. .... >:(
  • Vozi: GOLF 1.4 TSI 122ks

Na mreži observer

Odg: Superb 2 TSI 2.0 200hp Hladno paljenje nepravilan rad motora
« Odgovor #39 poslato: 01. Okt, 2024. 09:38 »
Kondenzacija, vodena para iz izduva, nije dim :)
  • Vozi: VW Golf 7 1.2 TSI Trendline 2017

Na mreži MILAN K

Odg: Superb 2 TSI 2.0 200hp Hladno paljenje nepravilan rad motora
« Odgovor #40 poslato: 01. Okt, 2024. 09:44 »
observer

Ako je tako onda dobro samo sto na oko ne izgleda lepo kada coveku "dimi" auto :D
  • Vozi: GOLF 1.4 TSI 122ks

Na mreži observer

Odg: Superb 2 TSI 2.0 200hp Hladno paljenje nepravilan rad motora
« Odgovor #41 poslato: 01. Okt, 2024. 10:26 »
Eh vi mladi... Sećam se kad ćale povuče saug pa upali ujutro Stojadina a ja se sa svojih 5 godina i 0,8 metra visine izgubim u oblaku "dima" tj vodene pare...
  • Vozi: VW Golf 7 1.2 TSI Trendline 2017

Na mreži MILAN K

Odg: Superb 2 TSI 2.0 200hp Hladno paljenje nepravilan rad motora
« Odgovor #42 poslato: 01. Okt, 2024. 11:11 »
Eh vi mladi... Sećam se kad ćale povuče saug pa upali ujutro Stojadina a ja se sa svojih 5 godina i 0,8 metra visine izgubim u oblaku "dima" tj vodene pare...


 =)) :)) :D secam se i ja svog jugica
  • Vozi: GOLF 1.4 TSI 122ks