Autor Tema: WiFI u kolima potreba ili jok?  (Pročitano 3206 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže phenom81Započeo temu

WiFI u kolima potreba ili jok?
« poslato: 07. Okt, 2019. 17:29 »
Drugari, Skoda Karoq 2019 , imam Amundsend sistem dakle nemam dodatni slot za SIM karticu vec vezem kola na Hotspot od telefona ili na mWifi ruter od Vipa i sve sam ja lepo to napravio Skoda Connect i ostale stvari, medjutim ono sto me nervira je da ne mogu nikako da pusitm Youtube u kolima., Ja sam IT jevac dakle probao sam sve moguce i nemoguce stvari i nece. Instalirao sam Mirror Link applikaciji, telefon mi je 100 posto kompatibilan ( Note 8 Samsung ) , sve sam testirao i nikako nece da mi pusti Youtube da ga vidim na ekranu od kola ..neverovatno.

takodje sam hteo/mislio da kad auto ima non stop wifi tj internet da mogu da ga lociram i da znam gde je medjutim ni to ne moze..

dajte neke savete

Pozdrav,
  • Vozi: Skoda Karoq 2019

Van mreže Buca Skoda Mladenovac

Odg: WiFI u kolima potreba ili jok?
« Odgovor #1 poslato: 07. Okt, 2019. 18:37 »
Napravise i od automobila glupost kao i ovi mobilni telefoni .

Nije hejtovanje ali bas me zanima cemu potreba za yt u kolima ?
  • Vozi: Octavia 1.9 tdi 90 + ČIP 125KS !

Van mreže m@c|-|oR

Odg: WiFI u kolima potreba ili jok?
« Odgovor #2 poslato: 07. Okt, 2019. 20:27 »
'Će vi'š za neku godinu kad ti se rode par komada, pa porastu, pa kreneš negde na put.
YT = mirna deca.
:D

Poslato sa Honor Play uz pomoć Tapatoka

  • Vozi: Superb III FL, 2.0 TDI 4x4

Van mreže aleksandarzlatic

Odg: WiFI u kolima potreba ili jok?
« Odgovor #3 poslato: 07. Okt, 2019. 21:31 »
Drugari, Skoda Karoq 2019 , imam Amundsend sistem dakle nemam dodatni slot za SIM karticu vec vezem kola na Hotspot od telefona ili na mWifi ruter od Vipa i sve sam ja lepo to napravio Skoda Connect i ostale stvari, medjutim ono sto me nervira je da ne mogu nikako da pusitm Youtube u kolima., Ja sam IT jevac dakle probao sam sve moguce i nemoguce stvari i nece. Instalirao sam Mirror Link applikaciji, telefon mi je 100 posto kompatibilan ( Note 8 Samsung ) , sve sam testirao i nikako nece da mi pusti Youtube da ga vidim na ekranu od kola ..neverovatno.

takodje sam hteo/mislio da kad auto ima non stop wifi tj internet da mogu da ga lociram i da znam gde je medjutim ni to ne moze..

dajte neke savete

Pozdrav,

Da bi gledao video u kolima, trebas imati iskodiran VIM (Video In Motion), ili iscackaj po netu kako se to radi, ima par kolega sa dijagnostikom, ili probaj Code Expert iz Novog Sada, imas ih na Instagramu, cesto dolaze u Beograd i rade razna kodiranja...

Inace je VIM u kolima iskljucen zbog bezbednosti u voznji ali se moze otkljucati.
  • Vozi: Renault Kadjar 11.2019. 1.5 DCI 260Nm/115HP Business Edition paket

Van mreže Buca Skoda Mladenovac

Odg: WiFI u kolima potreba ili jok?
« Odgovor #4 poslato: 07. Okt, 2019. 21:37 »
'Će vi'š za neku godinu kad ti se rode par komada, pa porastu, pa kreneš negde na put.
YT = mirna deca.
:D

Poslato sa Honor Play uz pomoć Tapatoka

Hhahaha . Ma i to je strasno , kako smo mi kao deca i nasi roditelji , sve je kako se naviknu od pocetka .
  • Vozi: Octavia 1.9 tdi 90 + ČIP 125KS !

Van mreže aleksandarzlatic

Odg: WiFI u kolima potreba ili jok?
« Odgovor #5 poslato: 07. Okt, 2019. 21:59 »
Upravo tako.
Moji klinci se sami vezuju, ne znaju da postoji tablet u vožnji :)
Dobiju samo par igrački, knjiga, i lepo se zabave...
Mama izigrava Di Džeja i menja muziku na zahtev ;)
  • Vozi: Renault Kadjar 11.2019. 1.5 DCI 260Nm/115HP Business Edition paket

Van mreže Alex71

Odg: WiFI u kolima potreba ili jok?
« Odgovor #6 poslato: 07. Okt, 2019. 22:09 »
Meni se cini da je dovoljno to sto zvuk sa telefona ide automatski preko zvucnika u kolima (kad se pusti nesto sa yt preko telefona). Mislim da bi me dekoncentrisalo da mi se nesto vrti napred.
  • Vozi: Superb 2.0 TDI MY2019

Van mreže Buca Skoda Mladenovac

Odg: WiFI u kolima potreba ili jok?
« Odgovor #7 poslato: 08. Okt, 2019. 00:18 »
Upravo tako.
Moji klinci se sami vezuju, ne znaju da postoji tablet u vožnji :)
Dobiju samo par igrački, knjiga, i lepo se zabave...
Mama izigrava Di Džeja i menja muziku na zahtev ;)

Bas tako , muzika je uglavnom dovoljna  :)
  • Vozi: Octavia 1.9 tdi 90 + ČIP 125KS !

Van mreže phenom81Započeo temu

Odg: WiFI u kolima potreba ili jok?
« Odgovor #8 poslato: 08. Okt, 2019. 09:04 »
uuu extra vidim da je aktivna tema i forum sto je super.. Pa ni moji klinci nisu previse zahtevni recimo kad idemo do mora bar 2 sata spavaju, 2 sata se igraju sa igrackama ili crtaju a nesto malo kad bas odlepe dobiju 1 tablet na pola sata da upiju dozu crtaca... Razumem ja vas ali ja sam IT osoba i meni je svuda sve uvezano i podeseno jednostavno profesionalna deformacija. Kao sto sam rekao sve sam uspeo da podesim u kolima od aplikacija i veza ali YT nikako nece da se uopste da pusti video na ekranu. Realno nemam potrebe za time ali eto bas bi voleo da namestim a nece.. Mislim da ovo sto je kolega aleksandarzlatic napisao za VIM nije slucaj vec nesto drugo , probacu da proverim sa ovlascenim distributerom gde sam kupio kola ako uopste budu hteli da se bave ovim problemom.
Pozdrav,
  • Vozi: Skoda Karoq 2019

Van mreže zoranius

Odg: WiFI u kolima potreba ili jok?
« Odgovor #9 poslato: 08. Okt, 2019. 10:22 »
Ako imas rutovan telefon mozes njegov displej da prikazes na Amundsenu koristeci Mirror link. Probao sam i dobra je fora.
  • Vozi: Superb 2.0TDI Ambition +

Van mreže phenom81Započeo temu

Odg: WiFI u kolima potreba ili jok?
« Odgovor #10 poslato: 08. Okt, 2019. 13:35 »
meni prebacivanje slike na Car display radi i sa rootovanim i sa ne-root telefonom, koristeci MirrroLink nacin veze i recimo Android Auto ili RockScout ili svasta nesto od aplikacija.. onda mi otvori mape muziku itd.. ali poenta je da recimo ljudima na BRISkoda.uk forumu na istom autu radi YT kada je telefon povezan kablom i preko RockScout aplikacije a meni nece.. a kod nas Srbalja nemoz' da nece nesto :) ...i na tom forumu pricamo i pokusavamo da resimo ali nece nikako da prodje ..evo sta je covek pravio video i postavio ga da mi dokaze da kod njega sve radi .https://youtu.be/pl7TUZ9B9MA
tako da mora ima da ga nateram bre  =)) =)) =)) =))
  • Vozi: Skoda Karoq 2019

Van mreže zoranius

Odg: WiFI u kolima potreba ili jok?
« Odgovor #11 poslato: 08. Okt, 2019. 14:06 »
Sa nerutovanim telefonom mi u Mirror linku i Android autu prikazuje aplikacije predviđene da rade sa njima. Sa rutovanim telefonom mi prikaze displej telefona sa svim aplikacijama na telefonu pri cemu sa displeja Amundsena pokrecem sve aplikacije na telefonu (Igo, Mx plejer, Parking manijak, N1 i slicno). Sve ove aplikacije se ne vide kada se startuje u kolima Mirror link ili Android auto.
  • Vozi: Superb 2.0TDI Ambition +

Na mreži Vladapetr

Odg: WiFI u kolima potreba ili jok?
« Odgovor #12 poslato: 08. Okt, 2019. 14:36 »
'Će vi'š za neku godinu kad ti se rode par komada, pa porastu, pa kreneš negde na put.
YT = mirna deca.
:D

Poslato sa Honor Play uz pomoć Tapatoka

Imam dvoje, baš često putujemo i nikada ni minut YT-a, igrica ni ostalih zgubidan varijanti. Pričamo, igraju se igračkama itd... Posvetite malo više pažnje deci, gurnuti im ekran pod nos je najgora stvar.
  • Vozi: Škoda Kodiag RS 2.0 TSI

Van mreže phenom81Započeo temu

Odg: WiFI u kolima potreba ili jok?
« Odgovor #13 poslato: 08. Okt, 2019. 16:16 »
Sa nerutovanim telefonom mi u Mirror linku i Android autu prikazuje aplikacije predviđene da rade sa njima. Sa rutovanim telefonom mi prikaze displej telefona sa svim aplikacijama na telefonu pri cemu sa displeja Amundsena pokrecem sve aplikacije na telefonu (Igo, Mx plejer, Parking manijak, N1 i slicno). Sve ove aplikacije se ne vide kada se startuje u kolima Mirror link ili Android auto.

Ok druze kazi mi kako se onda povezes sa displejom u kolima ako ne koristis MirrorLink konekciju ili Android auto, Ne verujem da moze cisto da se poveze telefon preko usb kabla ili BT i da odmah prebaci sliku jel tako?
Hvala.
Pozdav,
  • Vozi: Skoda Karoq 2019

Van mreže zoranius

Odg: WiFI u kolima potreba ili jok?
« Odgovor #14 poslato: 08. Okt, 2019. 17:15 »
Koristis Android auto (izvini greskom sam napisao Mirror link) ali postoje dve apliakcije koje se instaliraju na rutovan telefon pa se pojavi opcija da koristis displej sa telefona. Apk fajlovi su aa_mirror.apk i aa_unlock.apk. Potrazi postoji uputstvo kako se koriste  a ovo je sa youtuba  https://www.youtube.com/watch?v=2ml5qNYldaM
Ako ne mozes da ih nadjes mogu da ti posaljem.
  • Vozi: Superb 2.0TDI Ambition +



Pretraga foruma [Google]