Autor Tema: Kupovina Karoqa - odabir opreme  (Pročitano 2995 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže sale.kriminale

Odg: Kupovina Karoqa - odabir opreme
« Odgovor #15 poslato: 14. Nov, 2019. 19:45 »
Koliko ljudi, toliko ćudi.   :)
  • Vozi: Dacia Logan

Van mreže 9800proZapočeo temu

Odg: Kupovina Karoqa - odabir opreme
« Odgovor #16 poslato: 14. Nov, 2019. 21:15 »
Velika je razlika između Style i Sportline baš zbog motora.
I jedna kretenska stvar, pragovi su toliko vani da svaki puta kad se ulazi te odrapi po cjevanici da bi ga najrađe sjekirom...
  • Vozi: Ford Focus mk1 1.8 16V karavan

Van mreže sale.kriminale

Odg: Kupovina Karoqa - odabir opreme
« Odgovor #17 poslato: 14. Nov, 2019. 23:44 »
Ako uzimaš STYLE paket onda ti ne treba sportski volan a umesto kamere za hod u nazad , dovoljni su zadnji parking senzori. Problem je stilske prirode ako imaš sportski volan a ispod haube 1.0 TSI. Alarm je razumna opcija. Svaki alarm je jednako loša zaštita za određenu kategoriju profi lopova koji poseduju dekodere i druge aparate kojima isključuju svaki alarm bez problema. Zato se uzima i mehanička zaštita pride. Ako imaš i ovu zaštitu onda imaš pogodnosti kod kasko osiguranja (proveri). Dakle, paket STYLE a od opcija samo alarm. Metalik boja se podrazumeva a glupo bi bilo da ostaneš na 16" felnama. Vidiš kako jedno vuče drugo ... Ali pošto je kredit ...  ;)
  • Vozi: Dacia Logan

Van mreže 9800proZapočeo temu

Odg: Kupovina Karoqa - odabir opreme
« Odgovor #18 poslato: 15. Nov, 2019. 08:56 »
Ako uzimaš STYLE paket onda ti ne treba sportski volan a umesto kamere za hod u nazad , dovoljni su zadnji parking senzori. Problem je stilske prirode ako imaš sportski volan a ispod haube 1.0 TSI. Alarm je razumna opcija. Svaki alarm je jednako loša zaštita za određenu kategoriju profi lopova koji poseduju dekodere i druge aparate kojima isključuju svaki alarm bez problema. Zato se uzima i mehanička zaštita pride. Ako imaš i ovu zaštitu onda imaš pogodnosti kod kasko osiguranja (proveri). Dakle, paket STYLE a od opcija samo alarm. Metalik boja se podrazumeva a glupo bi bilo da ostaneš na 16" felnama. Vidiš kako jedno vuče drugo ... Ali pošto je kredit ...  ;)

Jesi probao/primio/gladio sportski volan? Naravno da mi treba :))
Senzore ima i napred i nazad jedino šta kažu ljudi sa kamerom da je zgodna kad se izlazi u rikverc van pa se vidi i promet.
Alarm ide, o mehaničkoj još razmišljam koju odabrati a da ne nagrdi konzolu pored mjenjača...prijedlog?
Serijski su 17" kotači.
  • Vozi: Ford Focus mk1 1.8 16V karavan

Na mreži observer

Odg: Kupovina Karoqa - odabir opreme
« Odgovor #19 poslato: 15. Nov, 2019. 09:06 »
Da li je u HR dozvoljen Zeder?
  • Vozi: VW Golf 7 1.2 TSI Trendline 2017

Van mreže 9800proZapočeo temu

Odg: Kupovina Karoqa - odabir opreme
« Odgovor #20 poslato: 15. Nov, 2019. 09:18 »
Koliko vidim ne, razlog jer se vari direktno na letvu volana i smanjuje sigurnosne aspekte kod sudara.
  • Vozi: Ford Focus mk1 1.8 16V karavan

Na mreži observer

Odg: Kupovina Karoqa - odabir opreme
« Odgovor #21 poslato: 15. Nov, 2019. 10:01 »
Da, zato i pitam. To dosta smanjuje opcije za pouzdanu mehanicku zastitu. Ja sam na Fabiji nekad davno imao Mul-t-lock. To nije zabranjeno nigde :)
  • Vozi: VW Golf 7 1.2 TSI Trendline 2017

Van mreže Maksimus

Odg: Kupovina Karoqa - odabir opreme
« Odgovor #22 poslato: 15. Nov, 2019. 13:28 »
Onda igla,elegantna,prakticna,nema problem sa bezbednoscu.
Za sportski volan se slazem,znatno je i lepsi i bolji pod rukom.
Jedino se za alarm ne slazem,daleko od toga da su svi isti,pisano je po forumu o tome.

Van mreže 9800proZapočeo temu

Odg: Kupovina Karoqa - odabir opreme
« Odgovor #23 poslato: 15. Nov, 2019. 14:37 »
Onda igla,elegantna,prakticna,nema problem sa bezbednoscu.
Za sportski volan se slazem,znatno je i lepsi i bolji pod rukom.
Jedino se za alarm ne slazem,daleko od toga da su svi isti,pisano je po forumu o tome.

Igla? Multilock?
Oprosti ali neznam šta misliš za alarm, da tvornički ne valja ili?
  • Vozi: Ford Focus mk1 1.8 16V karavan

Na mreži observer

Odg: Kupovina Karoqa - odabir opreme
« Odgovor #24 poslato: 15. Nov, 2019. 14:52 »
Malo ćemo odlutati od teme, ali samo da razjasnimo nešto: kod zedera se za letvu volana zavari poseban cilindar sa bravom, a kod "igle" (mul-t-lock za volan) se izbuši sama osovina letve i u nju umetne klin koji se ubacuje/izbacuje posebnim ključem, zar ne? U principu, ne zna se šta je gore za bezbednost (zeder može da ometa projektovano teleskopsko sklapanje letve u slučaju sudara a igla remeti čvrstinu (rupa u materijalu je uvek rupa :))
Neka me ispravi neko ko se možda bolje razume u tehnologiju ugradnje ovih sprava.
  • Vozi: VW Golf 7 1.2 TSI Trendline 2017

Van mreže 9800proZapočeo temu

Odg: Kupovina Karoqa - odabir opreme
« Odgovor #25 poslato: 15. Nov, 2019. 14:59 »
Pa iskreno niti ne bi stavljao na volan sa tolikim glupostima oko montaže i bušenja/rezanja/varenja letve.
Najbolje Multilock za mjenjač, samo stave blokadu pokreta ručice.
  • Vozi: Ford Focus mk1 1.8 16V karavan

Na mreži Nenad78

Odg: Kupovina Karoqa - odabir opreme
« Odgovor #26 poslato: 15. Nov, 2019. 15:53 »
Koji pokret ručice kod novog DSG-a?
  • Vozi: Škoda Kodiaq 1.5TSI DSG 2022

Van mreže djordje48

Odg: Kupovina Karoqa - odabir opreme
« Odgovor #27 poslato: 15. Nov, 2019. 15:55 »
Skodina fabricka kandza za menjac oko 300 eura. navedena je u svakom katalogu opreme kod svakog modela. Veoma korisno. Staro pravilo, stavii sto vise zastite. Izmestanje OBD, igla ili zeder, multilock na menjac i cobra alarm bravo2

Van mreže Maksimus

Odg: Kupovina Karoqa - odabir opreme
« Odgovor #28 poslato: 15. Nov, 2019. 17:46 »
Igla? Multilock?
Oprosti ali neznam šta misliš za alarm, da tvornički ne valja ili?
Alarm koji ugradjuju fabricki nije "pravi alarm". On ima sirenu,ima senzore unutrasnjeg prostora,ali.nema odvojene blokade.
Fabricki alarm u proncipu pisti na lom stakla,detektuje ulazak u kabinu i sl,ali sam imobilajzer(blokada paljenja) je fabricki. I naravno sve je tipski spakovano  u svakom primerku sto lopov poznaje.

Aftermarket alarm se naknadno ugradjuje,samim tim su instalacije manje "predvidive",sam alarm ima nezavisne blokade(uz aktiviran alarm ne mozes ni sa kljucem da upalis auto) sto ga je samim tim teze razbiti. Na stranu odvojena sirena(ko zna gde spakovana,ne moze da je ucuti tako lako) i slicne kerefeke.
Za multilock na menjacu sam cuo da se bas lako lomi,a igla na volanu je bas prakticna i ne mislim da ta rupa pravi neki problem,ja za 10 godina u proslom autu nikakav problem nisam imao,dok sa zederom sam cuo da ljudima pocne da skripi,cuje se itd.

Van mreže sale.kriminale

Odg: Kupovina Karoqa - odabir opreme
« Odgovor #29 poslato: 15. Nov, 2019. 18:03 »
Ja sam se rukovodio idejom da čim isteram auto iz salona odmah imam neku zaštitu a ne da mi stoji napolju bez zaštite do ugradnje alarma. Mada, ako odmah ugradim Iglu u Škodi, onda nije frka da se kasnije ugradi alarm.

Samo bih da dodam u vezi Zedera i varenja letve volana jednu stvar. Iz nekog ličnog iskustva znam da i var može oslabiti metal. Bez obzira što nema nikakve rupe, taj deo gde je vareno se zagreva i može oslabiti tj. metal izgoreti/progoreti a da se na oko ne vidi. To će zavisiti od vrste i debljine metala i stručnosti varioca. Više mi se sviđa igla.
  • Vozi: Dacia Logan



Pretraga foruma [Google]