Autor Tema: Одјава таблица  (Pročitano 4554 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže NebaZapočeo temu

Одјава таблица
« poslato: 03. Jul, 2020. 19:38 »
Здраво свима,

Једно питање истекла ми је регистрација на Југу последња... бар за сада... :/ Ауто сам одвезао у село и тамо га ”конзервирао” за потенцијану рестаурацију некад...

Питање је да ли морам да носим таблице у МУП на одјаву и ако морам да ли постоји рок (од истека регистрације) и да ли може у било који МУП ?
  • Vozi: Fabia 1.9 SDI

Na mreži DonKihot

Odg: Одјава таблица
« Odgovor #1 poslato: 03. Jul, 2020. 19:42 »
Mora, rok je sad valjda 60 dana. Odjavljuje se tamo gde je registrovan.
  • Vozi: Škoda Octavia III 1.8 TSI

Van mreže vlados

Odg: Одјава таблица
« Odgovor #2 poslato: 03. Jul, 2020. 21:03 »
Mora, rok je sad valjda 60 dana. Odjavljuje se tamo gde je registrovan.
Kakve su kazne kada se rok predje ?

Na mreži DonKihot

Odg: Одјава таблица
« Odgovor #3 poslato: 03. Jul, 2020. 21:20 »
Ne znam, to je uvek bilo u zakonu i bio je rok 30 dana, ali se apsolutno nije primenjivalo. Znam kad sam motor resio da ne vozim odneo tablicu i rekla mi u supu poznanica da je rok produzen i bolje sto sam doneo jer se pocelo sa primenom. Verovatno i to zavisi od opstine ili grada. Proguglaj...
  • Vozi: Škoda Octavia III 1.8 TSI

Van mreže vlados

Odg: Одјава таблица
« Odgovor #4 poslato: 03. Jul, 2020. 21:31 »
Ne znam, to je uvek bilo u zakonu i bio je rok 30 dana, ali se apsolutno nije primenjivalo. Znam kad sam motor resio da ne vozim odneo tablicu i rekla mi u supu poznanica da je rok produzen i bolje sto sam doneo jer se pocelo sa primenom. Verovatno i to zavisi od opstine ili grada. Proguglaj...
Hvala .

Na mreži AcoSk

Odg: Одјава таблица
« Odgovor #5 poslato: 04. Jul, 2020. 00:34 »
Nema vise roka. Ne mora da se odjavljuje.
Licno nisam odjavio jednog BMW-a ima vec 3-4 godine.
Cak sam zvao u mup (sup) i rekli si mi da ne mora.

E sad, ne verijem od opstine do opstine da se razlikuje. Ne bi smelo. Ista smo drzava

Na mreži Buca Skoda Mladenovac

Odg: Одјава таблица
« Odgovor #6 poslato: 04. Jul, 2020. 03:22 »
Nema roka tj ne mora odjava . Par komada nisam odjavio neke i od pre 5 6 god .
  • Vozi: Octavia 1.9 tdi 90 + ČIP 125KS !

Na mreži DonKihot

Odg: Одјава таблица
« Odgovor #7 poslato: 04. Jul, 2020. 08:41 »
Aman ljudi, to je regulisano zakonom. Primena je potpuno druga stvar. Zakon o bezbednosti saobraćaja na putevima kaže:

Član 274

Vlasnik, odnosno korisnik registrovanog vozila, ako u roku od 60 dana od dana isteka važenja registracione nalepnice ne podnese zahtev za izdavanje nove registracione nalepnice, dužan je da vrati registarske tablice organu koji je iste izdao.


  • Vozi: Škoda Octavia III 1.8 TSI

Na mreži AcoSk

Odg: Одјава таблица
« Odgovor #8 poslato: 04. Jul, 2020. 11:27 »
E pa eto. Ja sam licno zvao da pitam. Mada ne bi me cudilo da ni sami ne poznaju zakon.

Da nije to zastareo zakon tj. taj Clan 274?
Cesto bude dopuna zakona, pa se pojavi neki clan 274a i u njemu pise nesto drugo...

Svakako nisam odjavio taj auto ima vec 3-4 godine (sto je zalosno ne znam ni gde je ni sta je sa njim). A i Buca ima slicna iskustva.

Ne bi me cudilo ni malo da jedno pise u zakonu, a drugo da se primenjuje.

Van mreže milosgranice

Odg: Одјава таблица
« Odgovor #9 poslato: 04. Jul, 2020. 13:01 »
Nisam ni ja odjavio auto ima 4 godine, mislim da sad  tablice ne važe ako ne produžih registraciju za mesec dana, to mu dodje kao da si ih i odjavio. Pošto će auto biti kod tebe mislim da nema nikakvih problema
  • Vozi: fabia 1.9sdi

Na mreži DonKihot

Odg: Одјава таблица
« Odgovor #10 poslato: 04. Jul, 2020. 13:39 »
Po zakonu vozilo koje se pretiče je dužno da se skloni u desnu stranu. Nisam čuo da je ikad iko dobio kaznu. Realno, primena nekih delova zakona i evidencija prekršaja je u praksi nekad malo nezgodna pa se i ne primenjuje. Ipak, odjava ne košta ništa, pa je uvek sigurnije odjaviti. Svakako je tablica posle 2 meseca nevažeća. Lokalna primena istog zakona znači da ja kao komandir mogu da tražim da se realizuje primena da bih upunio budžet, dokazao se...ali to zahteva da službenici moraju da se angažuju da pronadju sve te slučajeve, itd....dok nekog drugog (čitaj skoro sve) boli patak kad može da pošalje saobraćajce da pišu pojas, svetla, i ostalo.
  • Vozi: Škoda Octavia III 1.8 TSI

Na mreži Buca Skoda Mladenovac

Odg: Одјава таблица
« Odgovor #11 poslato: 04. Jul, 2020. 13:53 »
Bas tako ima dosta tih stvari koje u praksi ne mogu da se primene . Za tablice sam pitao bas upravo , one su ne vazece nakon 60 dana (ranije 30) moraju da se vrate samo ako se auto ponovo registruje ili prodaje . Verovatno zato sto 90 posto ne vraca odustali su od toga
  • Vozi: Octavia 1.9 tdi 90 + ČIP 125KS !

Van mreže NebaZapočeo temu

Odg: Одјава таблица
« Odgovor #12 poslato: 06. Jul, 2020. 22:52 »
Хвала :)
  • Vozi: Fabia 1.9 SDI

Na mreži DonKihot

Odg: Одјава таблица
« Odgovor #13 poslato: 07. Jul, 2020. 09:01 »
Hvala tebi...ovo me podseti da proverim kad mi istice registracija...da ne proverih verovatno bi mi isteklo i ovih 60 dana...srećom samo par dana vozih neregistrovan.
  • Vozi: Škoda Octavia III 1.8 TSI

Van mreže vlados

Odg: Одјава таблица
« Odgovor #14 poslato: 13. Jul, 2020. 22:18 »
Kakve su kazne kada se rok predje ?
Odjavio posle skoro 3 godine .
Prošlo bez kazne .



Pretraga foruma [Google]