Autor Tema: Problemi sa proizvodnjom u Skodi  (Pročitano 13554 puta)

0 članova i 15 gostiju pregledaju ovu temu.

Na mreži Buca Skoda Mladenovac

Odg: Problemi sa proizvodnjom u Skodi
« Odgovor #60 poslato: 08. Okt, 2021. 19:54 »
Jel to u procentima mislis tesla sisa vagen ili u brojkama ?  Ogromna je razlika  :)
  • Vozi: Octavia 1.9 tdi 90 + ČIP 125KS !

Na mreži mar_cog

  • Vozi: Skoda Fabia Combi 1.9TDI

Van mreže fobia24Započeo temu

Odg: Problemi sa proizvodnjom u Skodi
« Odgovor #62 poslato: 09. Okt, 2021. 08:56 »
Nisam rekao u sadasnjem nego u buducem vremenu. Golfa je pretekao sandero po prodaji u Evropi. Tesla ce ako ovako nastavi za koju godinu presisati vagen brend po brojkama. Ne mislim na Vagen group nego na brend. Tesla je krenula od par hiljada automobila pre jednu deceniju. Ove godine ce imati milion, sledece 2 miliona. Dok se nekome ne smrkne drugome ne svane. Giga fabrika u Nemackoj im krece sa radom, najpre ce u Nemackoj da oduvaju domace brendove. Ironicno je sto su nemacki brendovi dosli na dno na americkom trzistu, a nemci luduju za teslom u Nemackoj.
U Sloveniji kija ima lager od preko 3000 automobila danas. Skoda 30 automobila. Kijin lager je dovoljan za godisnju prodaju sa rastom trzisnog udela. Sada i da zatvore proizvodnju imaju dovoljno automobila za naredni period.
Diler gde sam narucio skodu prodaje i kije. Pa cu razmatrati i novi sportage. Jos nisu pustili prodaju u Evropi zbog velikog lagera starog modela, a kad puste u prodaju novi imace vec veliki lager novog. Nazalost, posle ovoga ce se preoblikovati globalno trziste automobila jer su zuti docekali spremno ovu krizu koja je nemacku autoindustriju bacila na kolena. I to nije prvi put. Sistem "just in time" je neke vec slomio. Zao mi je sto je Skoda koleteralna steta Vagen grupe. Los potez svakako jer reno nije daciju pustio niz vodu vec je dozvolio da sandero postane najprodavaniji auto u Evropi u drugom polugodistu.

Van mreže vojkan85

Odg: Problemi sa proizvodnjom u Skodi
« Odgovor #63 poslato: 09. Okt, 2021. 09:02 »
Slovenija je u EU, dok mi namolimo nekoga da nam da i omoguci uvoz, prodje svo ludilo do tada.
  • Vozi: Škoda Superb 3 Combi L&K 2.0TDI

Van mreže Beograd011

Odg: Problemi sa proizvodnjom u Skodi
« Odgovor #64 poslato: 12. Okt, 2021. 14:01 »
Ja sam jedan od srecnika koji ceka na svoj Superb od januara meseca. Nakrcao ga svim i svacim, kataloska cena presla 40k i sad ispada da me to kostalo ne samo cekanja, nego verovatno i odustajanja od nabavke. Kako pisu ocekuje se stabilizacija proizvodnje cipova tek u H2 2022. Navodno da sam isao sa nekom skromnijom opremom mozda bi mi stigao auto pre ove katastrofalne obustave proizvodnje. Pre svega cip za 4x4 je bio problem kod mene.

Ocito je grupacija odlucila da zrtvuje najslabiju kariku ako vec nesto mora da se sece. Seat i tako ima nisku produkciju i nebitan je, a ostale ne smes da diras.

I sta sad? Da gledam onu grdnu Kiu??
  • Vozi: Skoda Superb 2.0 tdi 4x4

Van mreže vojkan85

Odg: Problemi sa proizvodnjom u Skodi
« Odgovor #65 poslato: 12. Okt, 2021. 20:02 »
Ne bih se slozio da je Kia grdna ali dobro ;). Normalno je da se zrtvuje Skoda zarad Audi, VW, i ostalih u grupaciji.
  • Vozi: Škoda Superb 3 Combi L&K 2.0TDI

Van mreže fobia24Započeo temu

Odg: Problemi sa proizvodnjom u Skodi
« Odgovor #66 poslato: 13. Okt, 2021. 07:03 »
Velikih problema ima cela grupacija. Jel ti je auto proizbeden ili jos nije dobio datum proizvodnje? Nece biti potpuno zatvoreni, nesto malo ce raditi i do kraja godine povremeno. Prioritet ce biti dovrsavanje onih 50000 automobila koji stoje na raznim placevima.

Van mreže stefankokg

Odg: Problemi sa proizvodnjom u Skodi
« Odgovor #67 poslato: 13. Okt, 2021. 19:57 »
Ja sam u maju porucio Kamiqa i recene mi je od 90-120 dana tj nije receno nego potpisali smo ugovor pa me zanima da li mogu da ih tuzim tj da trazim neku nadoknadu uzimam ga za taksi prevoz svaki dan gubim sto ne radim prodao sam staro vozilo jer sam ocekivao da ce da ispostuju ugovor
  • Vozi: Kamiq

Na mreži m@c|-|oR

Odg: Problemi sa proizvodnjom u Skodi
« Odgovor #68 poslato: 13. Okt, 2021. 20:10 »
Pogledaj da li ugovor ima klauzulu "viša sila". Ita toga mogu da se sakriju na sudu.
  • Vozi: Superb III FL, 2.0 TDI 4x4

Na mreži HellBlaze

Problemi sa proizvodnjom u Skodi
« Odgovor #69 poslato: 13. Okt, 2021. 22:47 »
Meni na ponudi piše 100-200 dana očekivano, ako ne bude sigurno ću da se natežem da spuste cenu ili da ubace par godina malih servisa for free

Van mreže fobia24Započeo temu

Odg: Problemi sa proizvodnjom u Skodi
« Odgovor #70 poslato: 01. Nov, 2021. 17:02 »
Neocekivano je Skoda zapocela sa proizvodnjom od sinoc. Nadam se da ce izdrzati barem 1 mesec da sastave.
https://www.idnes.cz/ekonomika/podniky/skoda-auto-obnovi-vyrobu-automobilka-nedostatek-cipu.A211031_121151_ekoakcie_ajez?zdroj=vyhledavani
Oktavija koju sam konfigurisao jos stoji negde od juna i nema najave kada ce biti. Tako da ne verujem bas u te izjave da su dovrsili 10.000 automobila koji su stajali od nekih 50.000. To je vec 4x da je dovrsavano i do sada bi ga isporucili da je sve kao sto kazu. Evropsku autoindustriju ceka sada nestasica magnezijuma za koju predvidjaju da ce skroz zaustaviti nemacku autoindustriju, a onda je tu i problem pomorskog transporta. Nadam se da ce skoda nekako da se snadje u ovom teskom vremenu pa da gajim nadu da mozda i meni isporuce da ne menjam za kiju. Cinjenica je da problem nije globalne prirode, vec je najvise pogodjena nemacka autoindustrija. Hundai i kia u EU nisu prekidali proizvodnu i nece.

Van mreže vojkan85

Odg: Problemi sa proizvodnjom u Skodi
« Odgovor #71 poslato: 03. Nov, 2021. 10:07 »
Počela za par dana, fabrika i dalje kuburi sa čipovima. Počinju polako ljudi da se boje za svoja radna mesta.
  • Vozi: Škoda Superb 3 Combi L&K 2.0TDI

Van mreže fobia24Započeo temu

Odg: Problemi sa proizvodnjom u Skodi
« Odgovor #72 poslato: 03. Nov, 2021. 12:31 »
To je jasno da je kratkotrajno. Samo se nadam da ce dobijati periodicno makar minimum komponenti. Cipove uzimaju iz Malezije, a tamo se situacija sa proizvodnjom poboljsala, mada Tojota i Ford imaju prednost pre Skode nazalost. Tako je kad si mali.

Van mreže fobia24Započeo temu

Odg: Problemi sa proizvodnjom u Skodi
« Odgovor #73 poslato: 05. Nov, 2021. 10:38 »
Dakle, razresenje price sam opisao u garazi. Ali cujem od najveceg dilera ovde u Sloveniji da razmatraju da zatvore skodin salon i samo nastave sa kiom da rade jer su zastupnice obe marke. Trenutno su rasprodali skoro sve salonske automobile i imaju jos samo 1. Kazu mi da su ranije prodavali 20ak skoda mesecno, zadnji mesec nista, u septembru 2 samo. Sada ocekuju da Skoda zakljuca konfigurator i nece moci nista ni da se naruci na neodredjen period. Kaze mi da je sada bio prvi covek VW u ceskoj vladi na raportu. Nista lepo nije bilo na tapetu. Skoda vec ima problem sa kooperantima koji nisu dobro primili vest o ucestalom i dugim gasenjem proizvodnje u Skodi.

Van mreže vojkan85

Odg: Problemi sa proizvodnjom u Skodi
« Odgovor #74 poslato: 05. Nov, 2021. 10:45 »
Čista politika. Škoda je mnogo porasla u VW grupi, počela je da im smeta i sada je seku sistematski. Ne kažem da opravdava cenu koju ima, povećali opremu jesu na IV generaciji, ali i dalje za Škodu pa i za druge auto industrije da uzmeš iole pristojan auto ispod 35k nemaš a da ima opreme za narednih X godina. Nije ni tajna a i svi znamo da Audi, VW i skuplji podbrand-ovi ne smeju da trpe, pa onda neko mora a to je Škoda i Seat. Ne verujem i ne bih voleo da Škoda propadne, ali ako se nastavi ovaj trend, poješće je konkurencija samo tako. Svi su se obezbedili koliko toliko za čipove pa i sama VW Grupa ali očigledno su postali rak rana same matične firme u kojoj su. Dozvolili, pa sada zavrću.
  • Vozi: Škoda Superb 3 Combi L&K 2.0TDI



Pretraga foruma [Google]