Pretraži sadržaj Škoda foruma [by Google]

Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?

Autor Tema: Problemi sa proizvodnjom u Skodi  (Pročitano 2894 puta)

1 Član i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

Na mreži Buca Skoda Mladenovac

Odg: Problemi sa proizvodnjom u Skodi
« Odgovor #60 poslato: Oktobar 08, 2021, 19:54:58 posle podne »
Jel to u procentima mislis tesla sisa vagen ili u brojkama ?  Ogromna je razlika  :)
  • Vozi: Octavia 1.9 tdi, Yeti 170 4x4 atm stage1, Audi S3 quattro

Na mreži mar_cog

« Odgovor #61 poslato: Oktobar 09, 2021, 06:45:51 pre podne »
  • Vozi: Skoda Felicia 1.3 lx TNG 43kw

Van mreže fobia24Topic starter

« Odgovor #62 poslato: Oktobar 09, 2021, 08:56:48 pre podne »
Nisam rekao u sadasnjem nego u buducem vremenu. Golfa je pretekao sandero po prodaji u Evropi. Tesla ce ako ovako nastavi za koju godinu presisati vagen brend po brojkama. Ne mislim na Vagen group nego na brend. Tesla je krenula od par hiljada automobila pre jednu deceniju. Ove godine ce imati milion, sledece 2 miliona. Dok se nekome ne smrkne drugome ne svane. Giga fabrika u Nemackoj im krece sa radom, najpre ce u Nemackoj da oduvaju domace brendove. Ironicno je sto su nemacki brendovi dosli na dno na americkom trzistu, a nemci luduju za teslom u Nemackoj.
U Sloveniji kija ima lager od preko 3000 automobila danas. Skoda 30 automobila. Kijin lager je dovoljan za godisnju prodaju sa rastom trzisnog udela. Sada i da zatvore proizvodnju imaju dovoljno automobila za naredni period.
Diler gde sam narucio skodu prodaje i kije. Pa cu razmatrati i novi sportage. Jos nisu pustili prodaju u Evropi zbog velikog lagera starog modela, a kad puste u prodaju novi imace vec veliki lager novog. Nazalost, posle ovoga ce se preoblikovati globalno trziste automobila jer su zuti docekali spremno ovu krizu koja je nemacku autoindustriju bacila na kolena. I to nije prvi put. Sistem "just in time" je neke vec slomio. Zao mi je sto je Skoda koleteralna steta Vagen grupe. Los potez svakako jer reno nije daciju pustio niz vodu vec je dozvolio da sandero postane najprodavaniji auto u Evropi u drugom polugodistu.
  • Vozi: Oktavia RS 2.0TDI

Na mreži vojkan85

« Odgovor #63 poslato: Oktobar 09, 2021, 09:02:29 pre podne »
Slovenija je u EU, dok mi namolimo nekoga da nam da i omoguci uvoz, prodje svo ludilo do tada.
  • Vozi: Škoda Octavia A7 Combi, 2014 godište, 1.6TDI, ATM Remap Stage 1, H&R opruge

Na mreži Beograd011

« Odgovor #64 poslato: Oktobar 12, 2021, 14:01:23 posle podne »
Ja sam jedan od srecnika koji ceka na svoj Superb od januara meseca. Nakrcao ga svim i svacim, kataloska cena presla 40k i sad ispada da me to kostalo ne samo cekanja, nego verovatno i odustajanja od nabavke. Kako pisu ocekuje se stabilizacija proizvodnje cipova tek u H2 2022. Navodno da sam isao sa nekom skromnijom opremom mozda bi mi stigao auto pre ove katastrofalne obustave proizvodnje. Pre svega cip za 4x4 je bio problem kod mene.

Ocito je grupacija odlucila da zrtvuje najslabiju kariku ako vec nesto mora da se sece. Seat i tako ima nisku produkciju i nebitan je, a ostale ne smes da diras.

I sta sad? Da gledam onu grdnu Kiu??
  • Vozi: Skoda Oktavija 2.0 150ks dsg

Na mreži vojkan85

« Odgovor #65 poslato: Oktobar 12, 2021, 20:02:28 posle podne »
Ne bih se slozio da je Kia grdna ali dobro ;). Normalno je da se zrtvuje Skoda zarad Audi, VW, i ostalih u grupaciji.
  • Vozi: Škoda Octavia A7 Combi, 2014 godište, 1.6TDI, ATM Remap Stage 1, H&R opruge

Van mreže fobia24Topic starter

« Odgovor #66 poslato: Oktobar 13, 2021, 07:03:21 pre podne »
Velikih problema ima cela grupacija. Jel ti je auto proizbeden ili jos nije dobio datum proizvodnje? Nece biti potpuno zatvoreni, nesto malo ce raditi i do kraja godine povremeno. Prioritet ce biti dovrsavanje onih 50000 automobila koji stoje na raznim placevima.
  • Vozi: Oktavia RS 2.0TDI

Na mreži stefankokg

« Odgovor #67 poslato: Oktobar 13, 2021, 19:57:54 posle podne »
Ja sam u maju porucio Kamiqa i recene mi je od 90-120 dana tj nije receno nego potpisali smo ugovor pa me zanima da li mogu da ih tuzim tj da trazim neku nadoknadu uzimam ga za taksi prevoz svaki dan gubim sto ne radim prodao sam staro vozilo jer sam ocekivao da ce da ispostuju ugovor
  • Vozi: Kamiq

Na mreži m@c|-|oR

« Odgovor #68 poslato: Oktobar 13, 2021, 20:10:35 posle podne »
Pogledaj da li ugovor ima klauzulu "viša sila". Ita toga mogu da se sakriju na sudu.
  • Vozi: Octavia A5, 2.0 TDI, karavan

Na mreži HellBlaze

Problemi sa proizvodnjom u Skodi
« Odgovor #69 poslato: Oktobar 13, 2021, 22:47:58 posle podne »
Meni na ponudi piše 100-200 dana očekivano, ako ne bude sigurno ću da se natežem da spuste cenu ili da ubace par godina malih servisa for free